Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

Witam jutro lub po jutrze odbieram tego Power Colora i życzcie mi szczęścia z modowaniem, napisze jak mi poszło. Pozdrawiam Ziemniak

To ja powtórze jeszcze raz bo chyba wszyscy nie przeczytali: a więc jutro zziemniak odbiera tego PColora i napisze jak mu poszło z modowaniem i pozdrawia :evil: a była prośba żeby syfu nie robić na forum :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek sorki za mój syf ale to nie z mojej winy bo się nie wysyłało, mam lipę bo te karty się już skończyły a na dostawę trzeba czekać a co oprócz PowerColora jest warte uwagi jaka firma. Ziemniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek sorki za mój syf ale to nie z mojej winy bo się nie wysyłało, mam lipę bo te karty się już skończyły a na dostawę trzeba czekać a co oprócz PowerColora jest warte uwagi jaka firma. Ziemniak

Masz pecha Ziemniak. Albo poczekasz ze dwa tygodnie,albo spróbuj w siriusie w Wadowicach.

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...&id=10430&sid=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ile macie na Radeon 9800SE 128MB 256bit (4potoki) punktów w 3dmarku 01 i 03 bez OC ciekawi mnie czy warto zmienic z gf 4 tit 4200 acha i jak lata wam doom 3??

Zmienić warto, nawet jak Ci się nie poszczęści to różnicę odczujesz, ale wiesz wszystko zależy od...$

 

No u mnie jest mało w 3Dmarku 03 ale i tak sie tym nie przejmuje bo FarCry i Doom3 chodzą super :P

3DMark03- ponad 3800 jakoś

 

PS. szyna u mnie 128-bit :(

Na twoim miejscu z tą grafą coś bym zrobił, bo przy tym configu jest z niej niezły korek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jest mało w 3Dmarku 03 ale i tak sie tym nie przejmuje bo FarCry i Doom3 chodzą super :P

3DMark03- ponad 3800 jakoś

 

PS. szyna u mnie 128-bit :(

Na twoim miejscu z tą grafą coś bym zrobił, bo przy tym configu jest z niej niezły korek...

Fakt, najsłabszy element z konfiga, wąskie gardło całości ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zamieniłem mojego złoma "XpertVision Radeon 9800SE 256mb 128bit TV&DVI" na "SAPPHIRE Radeon 9800SE 128mb 256bit TV&DVI" na pamięciach samsunga 3ns i taktowaniu 325/580MHz!!

Nie wymieniłem lecz sprzedałem swoją za 590zł i kupiłem używaną od usera "EMPE" z tego forum :) Bardzo miły gość:)

Teraz na 8 potokach mam 5000 3DMark'03 i żadnych aktów

Nie wiem tylko dlaczego ta karta tak piszczy (dosłownie)

Musze jeszcze schłodzić pamięci ale obok nich są wyższe rezystory

i nie wiem czy lepiej kupić radiatory wielkości pamięci czy więkrze i dać podkładke miedzianą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze schłodzić pamięci ale obok nich są wyższe rezystory i nie wiem czy lepiej kupić radiatory wielkości pamięci czy więkrze i dać podkładke miedzianą ??

Chodzi ci o to aby nie piłować radiatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pc juice - nom żeby dać z jednej i z drugiej strony płytki miedzinej taśme 2 stronną termoprzewodzącą i nałożyć na pamięci by wystawały ponad wszystkie elementy dookoła i dopiero potem położyć na to radiatory.

 

Ale więkrzy problem mam z piskiem bo jak gram to on ma niższe tony i go nie słychać a jak czytam, pisze albo cuś to piszczy że uszy bolą!! Wim już że ten pisk wygają kondensatory na grafie ale jak go powstrzymać nie wiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zachodu, grunt aby na pamiątki zarzucić kawałek jakiegoś Al albo Cu, w zupełnośći wystarczy a efekt będzie zadowalający. Ewentualnie możesz się pokusić o jakiś nawiew z boku. Ja zrobiłem mały przeciąg i pamięci poleciały dodatkowe 20 mhz (780)

 

Piszczące kondensatory?, raczej cewki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE CEWKI !! KONDENSATORY !! Jeśli kondensator działa na wysokich częstotliwościach to może wydawać pisk a jeśli jest wadliwy to głośno potrafi piszczeć :) a się przysłuchałem i jestem 100% pewny że to właśnie kondziory

 

Musze wybadać który to i zapytać się w serwisie ATI czy da rade wymienić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamotowalem Silencera,bardzo mily coolerek, montaz blachostka. Dobra wydajnosc i cisza w trybie silent. jestem zadowolony, Narazie jak widac w podpis, GPU idzie na 430 i nie ma problemu, jak bede mial troche luzu to zobacza ile idzie na max. Karty nie krece nonstop, tylko mam porobione profile w Atitools i gdy odpalam wymagajaca gre (FarCry, Doom3), ustawija sie zegary odpowiednie. Jak chcecie moge podac dokladne temp. tak jak to przedtem zrobilem przy chlodzeniu oryginalnym, teraz mysle, ze dokladniejsze, poniewaz czujnik udalo sie umiejscic przy samym GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktos zmieniał bios albo timingi na xpert vision se@pro?

Ja bawiłem sie timingami i zyskalem okolo 80-100pkt bez straty o/c(pewnie dlatego ze lipnie sie kreci)

A tutaj daje timingi z tylko te co zmieniłem ati tray tools jesli ktos chce je wypróbować to tylko na swoją odpowiedzialnosc

Moje

WR Latency 1

TRCDWR 2

TRAS 9

TR2W CL+2

TWR 2

TW2RSAME BANK 2

 

A tutaj moje wyniczki niestety tylko screny bo musi zostac rekordzik na FX w 2k3 :wink:

 

2k3 6381pkt taktowania Gpu 412mhz mem 720mhz, proc 3200 (11x200)

memki CL2.5-3-3-9, CATALYST 4.8 softmod riva tuner

http://marcin5611.w.interia.pl/max%20oc.jpg

http://marcin5611.w.interia.pl/orb.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktos zmieniał bios albo timingi na xpert vision se@pro?

Ja bawiłem sie timingami i zyskalem okolo 80-100pkt bez straty o/c(pewnie dlatego ze lipnie sie kreci)  

A tutaj daje timingi z  tylko te co zmieniłem ati tray tools jesli ktos chce je wypróbować to tylko na swoją odpowiedzialnosc

Moje                          

WR Latency  1

TRCDWR      2

TRAS           9

TR2W           CL+2

TWR            2

TW2RSAME BANK  2

 

A tutaj moje wyniczki niestety tylko screny bo musi zostac rekordzik na FX w 2k3 :wink:  

 

2k3 6381pkt taktowania Gpu 412mhz mem 720mhz, proc 3200 (11x200)

memki CL2.5-3-3-9, CATALYST 4.8 softmod riva tuner

http://marcin5611.w.interia.pl/max%20oc.jpg

http://marcin5611.w.interia.pl/orb.jpg

 

Pozdrawiam

Ładnym wynik jak na takie zegary. Timingami się bawiłem i dało mi to więcej 3dm. ale nie wiem jak się to odniosło do oc.

 

Jaki typ złącza DVI ma XpertVision 9800SE? Jestem w trakcie kupowania kabla DVI do monitora LCD ....

Zwróć raczej uwagę na złącze w monitorze (a dokładniej na ilość dziurek? w gnieździe [nie pamiętam jak się to fachowo nazywa]) Do grafy podepniesz praktycznie każdy kabel a do monitora już niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktos zmieniał bios albo timingi na xpert vision se@pro?

Ja bawiłem sie timingami i zyskalem okolo 80-100pkt bez straty o/c(pewnie dlatego ze lipnie sie kreci)  

A tutaj daje timingi z  tylko te co zmieniłem ati tray tools jesli ktos chce je wypróbować to tylko na swoją odpowiedzialnosc

Moje                          

WR Latency  1

TRCDWR      2

TRAS           9

TR2W           CL+2

TWR            2

TW2RSAME BANK  2

 

A tutaj moje wyniczki niestety tylko screny bo musi zostac rekordzik na FX w 2k3 :wink:  

 

2k3 6381pkt taktowania Gpu 412mhz mem 720mhz, proc 3200 (11x200)

memki CL2.5-3-3-9, CATALYST 4.8 softmod riva tuner

http://marcin5611.w.interia.pl/max%20oc.jpg

http://marcin5611.w.interia.pl/orb.jpg

 

Pozdrawiam

To bardzo dobry wynik. Ja to chyba musze system przeinstalowac bo juz ma sporo czasu i kupa smieci w nim jest. Mam co prawda wyzszy wynik ale i duzo wyzsze taktowania.

 

Gpu 450MHz mem 780MHz (z zabawa timingami) i procek Athlon 11x233

i kolo 6900 pkt z tego wychodzilo, ale to juz na granicy artow bylo. W troll lair pojawialy sie takie biale kropeczki pare razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm........ dzieki juz dobilem do 6450pkt i narazie kombinuje zeby przebic 6500.

 

Jedyne co to musze chyba poprawic chlodzenie bo dzisiaj dalem jeszcze jeden wentyl na grafe i memki smiagaly na 740mhz bez artow:)

 

Dla zainteresowanych w 3dmark2001se dobiłem do 19055pkt:)

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8067746

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zamieniłem mojego złoma "XpertVision Radeon 9800SE 256mb 128bit TV&DVI" na "SAPPHIRE Radeon 9800SE 128mb 256bit TV&DVI" na pamięciach samsunga 3ns i taktowaniu 325/580MHz!!

Nie wymieniłem lecz sprzedałem swoją za 590zł i kupiłem używaną od usera "EMPE" z tego forum :) Bardzo miły gość:)

Teraz na 8 potokach mam 5000 3DMark'03 i żadnych aktów

Nie wiem tylko dlaczego ta karta tak piszczy (dosłownie) 

Musze jeszcze schłodzić pamięci ale obok nich są wyższe rezystory

i nie wiem czy lepiej kupić radiatory wielkości pamięci czy więkrze i dać podkładke miedzianą ??

Z kad ty wytrzasnoles 9800SE 256MB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer -> Ze sklepu :D Kupiłem ją za 670zł a okazał się jakiś kicz po odblokowaniu potoków miałem max 4000 3DMark'03 bo ona siedzi na szynie 128BIT i to ją spowalnia do tego jeszcze pamiątki 4ns. Nie polecam nikomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...