Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

@szybki3: nie podałeś ile masz napędów optycztych i twardzieli, ale na 100% zasilacz Ci nie wyrobi.

 

@forest: Jak już coś się moduje, a nie przegmiesz pały z kręceniem to nic złego nie powinno się dziać. Oczywiście , że warto wymienić, ze względu na nowe techno;ogie zaimpletowane w 9800.

 

@Calrlos: zapodaj wyniki z marka 05

 

@Q: różnica jest taka że: rdzeń na R350 słabiej się kręci od R360. Pirwszy jest zrobiony na 380MHz , a drugi na 418MHz. ale wszystko jest kwesią chłodzenia. A co do pytania o chłodzenie WC to oczywiście było pytanie retoryczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zmień zasilacz - Ja też mialem problem z kompem po założeniu radka - zasiłka nie wyrabiała a dodam że był to całkiem solidny Huntkey 300W. Teraz po zmianie na enermaxa jest wszystko pikuś - glancuś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja

 

przemyślam wlasnie pewien patent. mianowicie - mojego 9700pro (max395/680 z malymi artami, ~6100 markow 03) mogę się pozbyć za 600-620zł, to więcej niż 9800se bez gw modowania i 60zl mniej od tego z r360@ pcserwis.. moj 9700pro do gier niezależnie od temp dziala 380/680, warto kombinować za te 40MHz na rdzeniu i mem ?? jak by nie bylo - nowa karta - nowa gwarka a mojej gw się niedługo kończy ;-) jutro się dowiem czy są na stanie i prawdopodobnie (może na uikend) wezmę do testów jakies 9800se od znajomego ze sklepu,,,

 

widzę że trafiały się 9800se na pamięciach 2,5ns -> warto takiej szukać? gdzie szukać? :-)

 

czy możliwe jest (czy się zdażało), że karta która przejdzie pomyślnie procedurę z pierwszego posta tematu i dobrze się moduje po jakims czasie zacznie sypać?

 

ostatnie czego niewiem - czy chlodzenie z tych radków jest aż tak złe ?? moj 9,7pro lata na std 380, dorobiłem mu 80mm ze wzgl na ciszę

nie zamierzam dokładać do karty kolejnej stówki na chlodzenie, wentyle 80mm mam i ew. zmaierzam zbudować jej "kanapkę" z 80tek - po obydwu stronach ~1cm nad i pod kartą 80mm @ ~2000rpm,,

 

całego tematu nie przeczytałem przyznaję się :-)

co do chlodzenia dorzuc radiatorki na pamieci i starczy to co chcesz zrobic ja mam tak kupilem za 30 zl radiatorki (duze solidne alu....15 zl opakowanie - w opakowaniu 2 radiatory kupilem 2 opakowania) pokroilem je brzeszczotem..przykleilem na pamieci..pod karta na sledziu zamontowalem tunel powietrzny wyciagajacy rozgrzane powietrze spod karty graficznej na zewnatrz obudowy ..z boku obudowy zamontowalem wentylator 80-ke i efekt jest taki ze moge grafe katowac dommem 3 a pamieci sa zimne...

P.S. Dzis dorobilem sie Chieftec-a 420 i sprobuje podkrecic te grafe...na Linkworldzie balem sie zeby mi komp nie odszedl do krainy wiecznych PC-tow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz ja sie pochwale osiagami ;]

Karte dostalem wczoraj ok. 16.00, ale net mi padl w akademiku i nie mialem jak wrzucic posta.

Najpierw system dostal prezent w postaci formata ;]

Potem instalka winxp+sp1, sterow do mobo, dx 9.0c i standardowych sterownikow ATI.

Wyniki:

[*]3DMark2001 - 12833

[*]3DMark2003 - 3651

[*]3DMark2005 - 1429

Troche lepiej niz moj R9100 ;] Zwlaszcza ze ruszyl 3DM05 :P

Problem jednak pojawil sie wlasnie w tym tescie. Ogolnie mowiac - sieczka. Myslalem ze karta sie przegrzala i stad te artefakty (bo potokow jeszcze nie odblokowywalem...). Ale bledy pojawialy sie tylko i wylacznie w tym tescie.

 

Potem na testy poszlu stery Omega 2.5.90 (nadal 4 potoki).

Wyniki:

[*]3DMark2001 - 12868

[*]3DMark2003 - 3820

[*]3DMark2005 - 1504

Troche lepiej, zwlaszcza ze 3DM05 przestal wyswietlac syfy na ekranie (wina poprzednich sterow jak sie okazalo).

 

Przyszla w koncu pora na odblokowanie upragnionych dodatkowych 4 potokow :D

Deinstalacja sterow, czyszczenie Drivercleaner'em, ponowna instalacja z SoftMod'em 9800se@pro...

I wyniki...

:

[*]3DMark2001 - 14811

[*]3DMark2003 - 5559

[*]3DMark2005 - 2416

Szczerze mowiac spodziewalem sie wiekszego kopa w 3DM2001, ale w koncu to juz dosyc wiekowy benchmark :P

Za to przyrost ~1700pkt w 3DM03 i 900pkt w 3DM05 byl milym zaskoczeniem :D

Zwlaszcza, ze jade nadal na standardowym chlodzeniu.

Artefaktow nie stwierdzilem podczas tych testow, wiec mysle ze bedzie OK ;]

 

 

Mimo tych zachwytow pojawil sie jeden zgrzyt...

Po ok. 2h katowania karty w NFS:U2 (aniso i antyaliasing prawie max - wszystko pieknie plywalo :P) postanowilem sprawdzic karte AtiToole'em.

Co sie okazalo - w tym 3DView mialem ok. 50fps (poprzednio ponad 200fps) i artefakty pojawily sie wokol calego szescianu. Troche mnie to dobilo, bo myslalem ze karta jest OK.

Ale wystarczylo zrobic restart kompa i znowu mialem ~200fps i zadnych artow 8O CO to moglo byc ? Wina sterow ? Grzebania w opcjach ? Bo chyba nie karty, skoro po restarcie bylo wszystko OK....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Torwald ja bym sie tym nie przejmowal. ATI tool czasem tak ma. U mnie tez pokazuje po kilku godzinach katowania wszystkim czym sie da ;) bez artów ze rdzen idzie max na 396 mHz. (a wszystko inne chodzi na 420 ;) (oczywiscie bez artów nawet po 8 godzinach grania w FarCry z ustawieniami na Very High).

 

pozdrawiam i nos do gory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem ze swoją grafą niby ciach!la ale coz.

Ati tray tools jest opcja ze przy konkretnych aplikaciach mozna wybrac taktowanie(zeby automatycznie sie zwiekszalo/zmniejszalo) i pomyslalem sobie ze walne dla windy 280/460 zeby bylo chlodno:) i w tym momencie zaczął sie moj problem karta po odpaleniu gierki sie podkreca do 412/730 ale gdy wychodze do windy mam full artow tak jak by pamieci siadly reset i nie ma ich:). Pobawilem sie att i zawsze gdy podkrece pamieci a potem zmniejsze taktowanie nawet na standartowe 600mhz pojawiają mi sie arty:(

 

Ktos mial taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem ze swoją grafą niby <font color="#FF0000">[ciach!]</font> ale coz.

Ati tray tools jest opcja ze przy konkretnych aplikaciach mozna wybrac taktowanie(zeby automatycznie sie zwiekszalo/zmniejszalo) i pomyslalem sobie ze walne dla windy 280/460 zeby bylo chlodno:) i w tym momencie zaczął sie moj problem karta po odpaleniu gierki sie podkreca do 412/730 ale gdy wychodze do windy mam full artow tak jak by pamieci siadly reset i nie ma ich:). Pobawilem sie att i zawsze gdy podkrece pamieci a potem zmniejsze taktowanie nawet na standartowe 600mhz pojawiają mi sie arty:(

 

Ktos mial taki problem?

karta magla doznac szoku, szybkie 460->730 moglo naprawde zabolec :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Torwald: Jak zmienisz procek na lepszy będziesz miał więcej pkt. w 3DMark2001, ale po co?? Jak Ci wszystko dobrze śmiga.

Kumpel miał podobny problem z Ati Tool'em, że wyskakiwały mu arty po paru godzinach grania. Pomogło mu silne wietrzenie budy i hardmod. Może i tobie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoMax72 zle mnie zrozumiales artow nie mam nawet na 750 po kilku godzinach grania. Arty tylko wyskakują po zmniejszeniu taktow z 730 i wiecej do wartosci 640 i nizej:(

odpowiedź była do Torwald'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybaczcie jeśli to lamerskie pytanie, ale zakupiłem kartę modowalną na allegro w serwisie PC, radeona Xpertvision 9800se, mocno się zdziwiłem jak mi ati tool wykrył że karta pracuje na ustawieniach 379/290, teoretycznie powinna pracować na normalnych ustawienich czyli 380/600

.Karta po odblokowaniu czterech potoków poddawana jest procedurze testowej na wykrywanie artefaktów oraz wogóle na prawidłowe działanie.Podejrzewam że panowie sprzedając mi tą katę celowo ustawili domyślne taktowanie rdzenia i pamięcitak niskie, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia artefaktówi i wszelkiego"wykrzaczania"

mam rację czy się mylę?

Bardzo proszę o odpowiedź , gdyż mam ograniczony czas na testowanie karty i ewentualny zwrot.

Pozdrawiam

Nevil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@next: ale dowalileś jednej z ostatnich poważnych firm :) Mylisz się i to bardzo. Poczytaj trochę o kartach i ich taktowaniach zanim zadasz następne takie mądre pytanie. Wystarczyło poczytać ten topic od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze Wam powiedziec, ze faktycznie karta po hardmodzie lepiej sie kreci, z tymze moj Chieftec wymieka... Po obnizeniu CPU do 2.2GHz karta smiga bez artefkatow 435/720 MHz

 

Mam chrapke na nowy, mocniejszy zasilacz, to bede sie bawil w mocniejsze O/C calego kompa.

Mi również chief nie wyrabia. Na lini 3.3v w idle 3.28 a w czasie grania nawet do 3.18 spada :(. Na szczęście narazie żadnej niestabilości nie zauważyłem ale lepiej dmuchać na zimne jeśli w grę wchodzi sprzęt za niezłą kaske(jak dla mnie :) ). Zastanawiam się nad topower 400W lub be-quiet. Albo zaczekam na nowe neo-teci :roll:

Mi chodzi po glowie LEVICOM 500W, tylko jak narazie znalazlem jedna recke...

Mam perspeltywe zmiany na A64 S939, a to tez potrzebuje pradu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój z levicomem. Ta niby super linia 12v we wszystkich testach jakie widziałem(2 :lol: ) bardzo mocno spadała pod obciązeniem , zresztą na ekstremalnym jest post pitera w którym go kupił się zawiódł i wymienił na tagana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam taki problem z pół roku może trochę głupi ale w tym topicu i innych nie uzyskałem odpowiedzi. W zakładce direct 3 d najniższe aa ia af to 2x zależne od aplikacji no i jak jakieś gry korzystają z tego załeżnie od aplikacji to mimo woli mam używane te 2 x aa i 2x af da się

to na stałe wyłączyć? CICHY TEN ENERMAX? ILE KOSZTUJE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tam wole sobie dwa toppowery 400 za 600 zł kupić i je połączyć immo cena zdziebka przywielka chyba a ten enermaxior to jakiś super demon mocy też nie jest i za 600są lepsze ale peace każdy orze jak może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zielony w tym temacie. chcę kupic redeona 9800Se z Allegro - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34513447. ten radeon jest na pamięciach 2,8 samsung i na pcb R360. Czy tego hardmoda wykonuje sie tak samo jak na 1 stronie w tym temacie, tzn. wystarczy połączyć ze soba 1 i 2 tak jak na rysunku????? I gdzie mogę kupic lutownice grzałkową 40 w lub taka żeby sie nadawała i ile ona kosztuje, oraz cienka cyna z kalafonią i ile ona kosztuje????, i co to za papier do szlifowania 1000 lub 2000 ile kosztuje i gdzie go można kupić????. I czy Arctic Cooling VGA Silencer Rev3 będzie dobry do tej karty???? jakie radiatory polecacie , czy może sam arctic cooling wystraczy. I jeśli wszystko dobrze pujdzie z hardmodem to gdzie moge znaleść bios od XP albo pro, i jak go wgrać, i jak zrobic kopię bezpieczeństwa swojego biosu od se, a jeśli wgram bios od xt albo pro i włączę komputer i mi się pojawi czarny ekran to co mam z tym zrobić jak powrucic do poprzedniego biosu????? i jeśli bym zrobił tylko hardmoda to wystarczy wgrać zwykłe najnowsze sterowniki od ati a nie omega????po zrobieniu hardmoda gdzie mam ustawić żeby mi karta cały czas chodziła na 380 rdzeń i 680 pamięci. ach i na ile wogóle te pamięci 2,8 samsunga chodzą po hardmodzie i przed i czy mój zasilacz wystarczy do tego zmodowanego radeona, czy on ciągnie więcej prądu niz geforce 5700 Ultra????I czy wogóle opłaca sie zmieniac 5700 ultra na radka, bo na geforsie mam 4000 w 3dmark 2003, ile będę miał na radku po hardmodzie 380/680. Bardzo prosze o odpowiedź, tylko prosze zlitujcie się nademna i niekarzcie mi czytać 60 stron plizzzzzzzz, obiecuje że już więcej nie będę zadawał głupch pytań. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...