Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie sterowniki polecacie do RadeonaSE?

Tylko Omegi mogą odblokować potoki?

Która wersja jest najwydajnisza?

Jeśli to ma jakieś znaczenie to gram w HL2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej tydzien temu kupiłem 9800se sapphire z hynixami 2.8 (256bit)

odblokowane potoki itp. kupilem na allegro za 679zł

zmodowalem hard modem do pro i wrzucilem bios (dość nowy nawet) do xt.(również sapphire.. gdzieś go nawet hyba opisywali na tweaku)

timingów niezminialem bo były podobne do wersji pro a pro mi chodziła :)

podkręcalność pamiątek wzrosła o ~30 mhz core jakby sie minimalnie przegrzewal dlatego puscilem go na 390 mhz.. (jade na standardowym chłodzeniu). w 3d marq 2003 wynik wiekszy o 340makrów i zauwarzylem dziwny wrost jakości obrazu :P ogolnie jestem bardzo happy mimo iż operacja była moją grzałką :P dość ryzykowna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego gwarancja, jego problem...

 

Nie chce zapeszac, ale nie zdziwlbym sie, gdybysmy za niedlugo zobaczyli jego placz, ze karta mu padla i nie chca na gwarancje wziac.

 

HINT: nie podkrecaj karty na standardowym chlodzeniu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka all. Kupiłem dzisiaj 8 radiatorków na pamieci. Założyłem i zabrałem się za podkręcanie. Narazie ustawiłem go stopniowo na 330 na pamięciach i zauwazyłem zasmucającą rzecz:( a mianowicie przyrost wydajnosci jest minimalny:( 3dMark2001 se przy defaultach zrobił mi 13200 pkt a teraz 13400:( a najgorsze jest to ze jak go podkręciłem na początku na 310 to zrobił 13412:( w 3dMarku 2003 przyrost wynosi z 5339 do 5512 czyli 173marki. Czego to może być przyczyną i czy kręcic go dalej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze temat nadal rosnie:)

 

Ciekawe kiedy dostane naprawioną/nową grafe i czy bedzie modowalna :?

 

Anomandarist:

W 3dmark2001se bardzo liczy sie proc i fsb dlatego podkrecanie grafy przy slabym sprzecie moze dawac bardzo male przyrosty pkt.

 

Natomiast 3dmark03 głownie korzysta z karty graficznej i kazde podkrecanie karty daje duzo lepsze odzwierciedlenie w wynikach niz w 3dmark2001se Widze ze temat nadal rosnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest link to strony producenta! http://www.xpertvision.com.tw/en/products/...vga_9800se.html

 

możecie mi coś powiedzieć o tym producencie.......czy jest to jakieś badziewie czy karta na poziomie?

 

o i ten cooler jest jakiś kiepski na moim starym radku 9500 64mb (build by ati) miałem dyżo lepszy taki czarny prostokątny płaski radiator s coolerem.......może warto zrobic podmianke coolerów?

 

o i jeszcze jedno pyrtanko......bo szczerze nie wiem....co oznacza ten skrót DVI-I w specyfikacjach karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki LoMax72 ale twój link odsyła mnie to strony gdzie się obecnie znajdujuemy czyli do nikąd.....ale dzięki za dobre chęci.......

 

A tu proszę opis karty http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35424415 dokładnie tą kupiłem z tej aukcji.......tam podają że ma 2,8 ns........czy faktycznie?://http://www.allegro.pl/show_item.php...czy faktycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o i jeszcze jedno pyrtanko......bo szczerze nie wiem....co oznacza ten skrót DVI-I w specyfikacjach karty?[/url]

DVI-I to wyjście cyfrowo-analogowe w Twojej karcie (sygnał analogowy przesyłany jest do monitora po zastosowaniu odpowiedniej przejściówki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego gwarancja, jego problem...

 

Nie chce zapeszac, ale nie zdziwlbym sie, gdybysmy za niedlugo zobaczyli jego placz, ze karta mu padla i nie chca na gwarancje wziac.

 

HINT: nie podkrecaj karty na standardowym chlodzeniu!

ok niedlugo kupuje ac i radiatorki :] a karta sie nieprzegrzewa.. bo edytowalem bios od xt i ustawilem taktowanie minimalnie ponizej pro, pozatym sprzawdzilem czy timingi niesa za niskie ale sie mi loop markow robil przez cala noc i nic.. taktowanie karty to 370/675 i 0 artefaktow nawet na 6cio godzinnym locie :D to jest r360 on pracwal mi przed modem na 405/682 i sie mocno grzal :D teraz jest chlodniejszy nawet a pamiatki ida wiecej ale wole jej narazie niekatowac:) sama zmiana biosu mnie uchahala bo skok wydajnosci jest odczuwalny i tam gdzie mialem lekko powyzej 30 fps teraz jest 40 a to juz komfort :) pozdrawiam all i juz szykuje sie do v-moda powoli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest link to strony producenta! http://www.xpertvision.com.tw/en/products/...vga_9800se.html

 

możecie mi coś powiedzieć o tym producencie.......czy jest to jakieś badziewie czy karta na poziomie?

 

o i ten cooler jest jakiś kiepski na moim starym radku 9500 64mb (build by ati) miałem dyżo lepszy taki czarny prostokątny płaski radiator s coolerem.......może warto zrobic podmianke coolerów?

 

o i jeszcze jedno pyrtanko......bo szczerze nie wiem....co oznacza ten skrót DVI-I w specyfikacjach karty?

Uażam, że powinieneś poszkuać samemu, ale ze względu na dobro innych i bazy danych forum powiem Ci co chcesz wiedzieć 8)

XpertVision to producent dobry 8)

Jak nie będziesz kręcił to nie ma potrzeby zmieniać 8)

DVI - I już wiesz co to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój Radek ma Samsungi 2,8ns myślicie że można go dać na defaultowega maxa tz. 350MHz bez radiatorków? O i jeszcze jedno......ten radek ma strasznie badziewny radiator.....chciałem przełożyć mój stary z R9500 (built by ATI) ale nie mogę zdjąć radiatora z tego nowego radka!!! nie wiem może oni specjalnie na hama jakimś superglue przyklejają żeby sie nie dało zmienić??? co sądzicie....warto się posiłować?

 

http://d:r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na pytania znajdziesz wcześniej 8)

Można GO dać - rdzeń czy pamięci? 8)

Widzę, że nie umiesz dawać obrazków 8)

 

Możesz łaskawie zacząć szukać :?: :evil:

 

Twój podpisz pisze

XpertVision Radeon 9800SE@9800PRO

Czyli już go trochę podkręciłeś :?: , bo default to on nie jest Pro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do wyboru takie karty, proszę Was o pomoc w wybraniu najlepszej ( tz. jakich pamięci mogę się spodziewać i w ktorej uda mi sie odblokowac protoki )

- Sapphire ATI 9800 SE 128mb / 256 bit

- XPERTVISION ATI 9800SE 128MB TV,DVI (256bit)

- XPERTVISION ATI 9800SE 128MB TV,DVI (128bit)

- Radeon 9800SE 128MB 256bit DDR TV DVI ATI oem ( 3ns )

- Colorful ATi RADEON 9800SE 128MB (256bit) (R350) VPU ( 380-600 ) - http://www.seethru.com.cn/SeethruProductEn...D=222&PC_ID=151

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie jest 380/338 czyli prawie PRO ale zastanawiam się czy dać więcej?

Zdecydowanie, ale nie na stock cooling 8)

Hmm no dobra a jak mój leci 380/360 to jako co mam go wpisać?? bo pamieci idą jak na xt a rdzeń standardowo bo nie mam jeszcze chłodziwa:(

Radeon 9800SE@9800 Anomandarist Version 8) (380/360) 8)

 

 

Odblokowanie potoków to loteria 8)

XPERTVISION ATI 9800SE 128MB TV,DVI (256bit)

Sapphire ATI 9800 SE 128mb / 256 bit

Wybór leży pomiędzy tymi kartami. Moim zdaniem wyznacznikiem będzie rdzeń (R350 czy R360), pamięci (2.5ns i 2.8ns) i oczywiście cena 8)

Życzę udanego wyboru 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zakupie xv 9800se dostaje się gierczynę spellforce. Gracie w to wogóle jak wam to chodzi na radkach do których jest dodawana? Bo mi na bartonie 3200 i 512 ram i 9800se @pro przy dużych jatkach(jadkach?) spada do 7 fps itp i ogólnie chodzi dupnie też wam tak łazi to ? gra imho (imo?) ktoś w tą wypasioną gierkę jak wam łazi? Umieszczone w wątku o k.graf gdyż ma dużo wspólnego z k.graf i 9800 se więc jak ktoś ma ochotę się pluć niech spada na drzewo. Pomocnym i zainteresowanym z góry dziękuje.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zdejmowaliście kiedyś radiator z GPU z Radka 9800SE 256 bit 128 MB R360 XpertVision. Ja nie mogę go zdjąc! tak jakby był na maxa czymś przyklejony.....jak próbowałem go zdjąć to aż pogiąłem te "szprychy" od raiatorów że mało się nie płamały.....spinki zeszły bezproblemowo ale ani rusz dalej?? wiecie coś na ten temat? z mojego starego Radka 9500 (built by ATI) radiator odpina się bez problemu.....

 

podaje link do fotki tej grafy;

http://www.xpertvision.com/en/products/vga...800se.html#spec[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zdejmowaliście kiedyś radiator z GPU z Radka 9800SE 256 bit 128 MB R360 XpertVision. Ja nie mogę go zdjąc! tak jakby był na maxa czymś przyklejony.....jak próbowałem go zdjąć to aż pogiąłem te "szprychy" od raiatorów że mało się nie płamały.....spinki zeszły bezproblemowo ale ani rusz dalej?? wiecie coś na ten temat? z mojego starego Radka 9500 (built by ATI) radiator odpina się bez problemu.....

 

podaje link do fotki tej grafy;

http://www.xpertvision.com/en/products/vga...800se.html#spec[/b]

Ile razy można pisać, że to wszystko zostało już omówione tutaj :| :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rogers :!: czy mógłbyś przejrzeć dokładnie te parę stron tego tematu i nie zadawać pytań na które już tu są odpowiedzi :?: bo się śmietnik robi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko na ile puszczac artifact tester z ati tool zeby miec pewnosc ze dobrze pamiątki chodzą?? ustawiłem moje na 765 i teraz je katuje artifact testerem juz 320 sekund. Na ile go puscic?? a wogóle czy to bezpieczne przy samych radiatorkach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...