Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

hejka z góry przepraszam za wszelkie lamerskei zachowania i n00bwanei na tym forum ale po prostu jest ono strasznie obszerne i się tu gubię.

Więc tak zamierzam nabyć 9800se i mam kilka pytań odnośnie tej karty.

1. Czy jeżeli ewentualnie uda mi się odblokować te dodatkowe 4 potoki to zasilacz chieftec 360-302db czy jakoś tak (taki za 200zł) da radę pociągnąć tą karte?

2. CZy jak odblokuje same potoki bez O/C musze jakies dodatkowe chłodzenie montować?

3. teraz odnośnie chłodzenia to czy byłby ktoś tak uprzejmy i podał mi jakies konkretne tematy mówiące jakie radiatorki i silencery mam kupić i jak się je montuje? ( wybaczcie ale jestem zielony w tych sprawach)

4. Czy jeżeli chće zamontować jakiegoś coolera to musze orginalny wiatrak z grafy zdejmować?

Wogóle to przydałby mi się jakis faq for lame suxy beginner dot. chłodzenia grafy.

Chcę również nadmienić ze zaznajomiłem się z POWER OF SERCZ BATON ale nic konkretnego nei znalazłem albo jestem za głupi zeby coś znaleźć. Po prostu wiekszość informacji jest porozrzucana w kilku topicach ( np wtym jest duzo info ale nie jestem w stanie przejrzeć dokładnie 6x stron i znalezc cos konkretnego).

Aha na koniec mam pytanko czy se bez odblokowanych potoków to totalna porażka?

Z góry thx za wszelką pomoc sugestie i prosze po mnie strasznei eni jechać i nie bluzgać

C'ya 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ciach...

4. Czy jeżeli chće zamontować jakiegoś coolera to musze orginalny wiatrak z grafy zdejmować?

...ciach...

Nie, nie musisz ściągać oryginalnego chłodzenia. Kup sailensera np. ATI 7 i zamontuj go obok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1

Da radę! Cheftec 360W jest lepszy niż wiele innych 400W zasiłek!

Ad 2

Tylko odblokowując potoku nie musisz niz zmieniać z chłodzeniem

Ad 3

Niewiem jakiego producenta jest Twoja grafa i jakie ma obecnie chłodzenie? A coolery na GPU są montowane na spinkach - jest to standardowe rozwiązanie i każdy cooler do Radka 9xxx będzie pasował.

Ad 4

Oczywiście że musisz! Jak inaczej sobie to wyobrażasz? pomyśl jeszcze o jakiś radiatorkach na pamiątki bo kręcenie pamięci jest bardziej efektywne niż kręcenie GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ustawienia timingów z pierwszej strony tego tematu atitrayem dzialaja takze na XV9800se@pro z pcserwis na samsungach 2.8 (tzn. czy daja oczekiwana wyzsza wydajnosc :twisted: ).

Jak sprawa wyglada wtedy z potencjalem oc?

Sorry jezeli temat byl juz poruszany :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że działają.Z własnego doświadczenia wim, że lepiej wgrać poprostu gotowy bios od PRO i nie mieszać.

Potencjał oc dla każdej karty jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zdejmowaliście kiedyś radiator z GPU z Radka 9800SE 256 bit 128 MB R360 XpertVision. Ja nie mogę go zdjąc! tak jakby był na maxa czymś przyklejony.....jak próbowałem go zdjąć to aż pogiąłem te "szprychy" od raiatorów że mało się nie płamały.....spinki zeszły bezproblemowo ale ani rusz dalej?? wiecie coś na ten temat? z mojego starego Radka 9500 (built by ATI) radiator odpina się bez problemu.....

 

podaje link do fotki tej grafy;

http://www.xpertvision.com/en/products/vga...800se.html#spec[/b]

Odpowiedź znajdziesz na pierwszej stronie tego tematu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z posiadaczy 9800SE 256-bit Expertvision czy też Xpertvision może mi podać jakąś swoją fotkę jak kart wygląda, jakie ma pcb, czy jest na rdzeniu R360 i jakie to ma pamiątki ?, zamówiłłem taką kartę znowu w ciemno :wink: na niektórych stronach widać fioletowe PCB jakby od 9800pro i okrągły kuler taki jak w Sapphire 9800pro czy tak rzeczywiście ta karta wygląda :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że działają.Z własnego doświadczenia wim, że lepiej wgrać poprostu gotowy bios od PRO i nie mieszać.

Potencjał oc dla każdej karty jest inny.

Jak to?? Można wgrać BIOS do karty SE z 4 potokami od PRO/XT?

Ja mam karte w której da się odblokować potoki i wszystko działa.

Czy moge sobie wgrać do niej bios od XT i wtedy potoki bedą zawsze odblokowane? Czy musze najpierw zrobić hardmod'a? Jak do jest z tym zgrywanie biosa? Dodam jeszcze że mam karte firmy Xpert Vision (ta firma to ciach!o ale mój egzempalaż karty jest całkiem całkiem :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co ostatnio kupowali radki w pcserwis cooler byl przyklejony? czy była sama pasta?

 

Mam nadzieje ze na początku stycznia dostane r9800se no i modowalną bo inaczej bedzie lipa :(

 

 

Q zeby miec odblokowane potoki przy biosie XT/PRO to musisz zrobic hardmoda i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... więc ja mam tak... kupiłem sobie od kolesia 2-miesięcznego Radka9800se od XpertVisiona. No i po włączeniu go, 2 formatach (bo pierwszy coś nie poszedł :P) zrobieniu softmoda i włączeniu sobie gierki komp mi się wyłączył, myślę sobie "ki diabeł..." macam, co tam się rozgrzało, a tu karta tak rozgrzana, że parzyła, jak się trochę ostudziła i ją wyjąłęm to zobaczyłem, że tak się rozgrzała, że się wiatraczek odkleił po prostu.

No więc teraz karta leży w serwisie, a ja myślę, czy to wina softmoda, czy koleś coś grzebał, czy nie wiem co... a miał być prezent na święta. Na wszelki wypadek mam 8 radiatorków na pamięci, ale nie bardzo znam się na ich montażu, ale poczytam i jak karta wróci to chyba zainwestuję w silencera i zamontuję do tego jeszcze radiatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grees chlodzenie odpadlo? Jak tak to znaczy ze cos bylo robione z kartą tylko ciekawe co :?

pewnie wszystko na raz co było opisane w tym temacie :lol: :wink: :twisted:

 

no i dalej nikt mi nie powiedział czy te expertwisiony :P są na fioletowym pcb,r360 czy na czerwonym z r350 ? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grees chlodzenie odpadlo? Jak tak to znaczy ze cos bylo robione z kartą tylko ciekawe co :?

pewnie wszystko na raz co było opisane w tym temacie :lol: :wink: :twisted:

 

no i dalej nikt mi nie powiedział czy te expertwisiony :P są na fioletowym pcb,r360 czy na czerwonym z r350 ? :?:

 

 

Kolega jest daltonistą.

 

A fioletowy kolor daje +20% do wydajności karty, nie wiedzieliście o tym :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q dziękuję za fotę, czyli tak jak na oficjalnej stronie xpertvision ma czerwony laminat :wink: , no pamięci to Hynix 2.8 czy Sammie ?

 

= w poniedziałek dostanę to kartę to zobaczę czy zostanę przy szafirze moim czy zmienię :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś miał wątpliwości co do mojego podpisu :!: :twisted:

P.s. Przepraszam za tak duża rozdzielczość foty.

edited by Crosis

ładny obrazek ale trochę za duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni 9800se (sapphire) zrobil mi RIP wymieniajac poprosilem o PowerColora.

Powercolor to 380 / 300 (3.3ns z tego co widzialem po biosach na www.techpowerup.com)

Zapodalem zalmana i jestem przy 450/350.

 

Autor tego watku pisze

 

tRcdRD = 5

tRcdWR = 3

tRP = 5

tRAS = 10

tRRD = 4

tR2W = CL + 3

tWR = 3

tW2R = 2

tR2R = 3

tRFC = 22

tRBS = CL + 2.5

 

Zastanawiam sie co mam u siebie zmienic... bo wszystko juz jest tak ustawione jak kolega pisze poza ustawieniem tRFC = 22 gdzie mam 17. No i nie widze nikdzie tRBS = CL + 2.5 widocznie zniklo to w nowszej wersji tego programu czy cos tedy.

 

Moze ktos mi powiedziec czy powinienem cos motac jeszcze w tych ustawieniach ?

 

Plus na driverheaven pisza ze warto zapodawac bios od XT i instalowac modowane stery.

Co o tym sadzicie ? Czy z pamieciami samsunga 3.3 sie to uda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co powiedzie na to?? :Dhttp://service.futuremark.com/compare?2k1=8277253

Ho ho.. ELEGANCKO :)

Pozazdrościć..

Karta z PC SERWIS WARSZAWA?

Zrobiłeś HardModa?

Jeśli nie to jakimi sterownikami odblokowałeś potoki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfff...

Nie rozumiem tej podniety 3dmarkami zamiast sie spuszczac moze odpowiecie na moje pytanie a odpowiedzi z "omg ale mam zajebistego kompa i patrzcie na moje punkty" przeniescie gdzie indziej thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...