Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co sądzicie o tym zasilaczu?? 1284810[/snapback]

Napewno wystarczy :-P Będzie cichy, wydajny. Wszystko czego potrzba!

Ja mam http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12153

Jest to jakiś poprzedni model 350Wat co dla mnie to jest i tak z zapasem :D Jak nie potrzebujesz aż tak dużo mocy polecam ten :lol:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte mam w 100% modowalna, ale niestety R350. A jak bardzo ryzykowny jest vmod na gpu i hardmod? Czy jezeli wykonam wszytko poprawnie to duza jest szansa, ze karta padnie? Bo troche sie tego boej, a poki co mam karte na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fog co do vmoda to będzie większe napiecie i niby wieksze ryzyko ale przy dobrym chlodzeniu..........ale twoj problem slabego o/c moze tkwic w czyms innym......... TRACER 450W radek chyba ciagnie z lini 3.3 i 5v moze masz slabiutkie te linie i to jest problemem:)

 

Nie wiem jak hardmoda ale vmody zawsze mozna zdjac:) wystarczy zeby profesioalnie to zrobic(zlozyc i zdjąc)

Edytowane przez Marcin5611

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... radek ciagnie z lini 3.3 i 5v moze masz slabiutkie te linie i to jest problemem:)...

Napewno wiekszosc mocy bierze z 3.3 i 5v?? Bo mam obecnie pozyczonego Saphire 9800se@pro i na moleksie plastik przy 12V jest mocno żółty ;)))

 

Swoją drogą z tym radkiem mam następujący problem- karta w grach itp nie wyswietla artow, w testach wszystko OK, jest na niej silencer, bios xt. Problem jest tylko taki że czasami jak karta się nagrzeje, zrobie restart to mam krzaki w BIOSIE/LILO/ lub przy wejsciu windowsa. Po wyłączeniu kompa i wychłodzeniu karty wraca wszystko do normy. Jeszcze raz zaznacze- nawet po 10godzinach testów karta nie wyświetla błędów, pojawiają się one tylko przy wymienionych sytuacjach.

 

Co to może być? Czy w niej coś siada? (pytam bo miałem zamiar tą karte odkupić ale się boje troszke już;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fog proponuje zebys sprawdzil czy to nie wina zasilki chociaz ja i tak bym zmienil:) najlepiej skrec z kądś zasilke i sprawdz.

 

m-c gdzies bylo na forum o tym z kad ciągnie grafa a to z molex jest przyfajczony to pewnie wlasciciel korzystal z tego rozgalęznika czy co tam jest razem z kartą.Co do twojego problemu to tez juz bylo gdzies ale nie pamietam o co chodzilo ale jesli znajde to ci podesle linka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte mam w 100% modowalna, ale niestety R350. A jak bardzo ryzykowny jest vmod na gpu i hardmod? Czy jezeli wykonam wszytko poprawnie to duza jest szansa, ze karta padnie? Bo troche sie tego boej, a poki co mam karte na gwarancji.

1287304[/snapback]

Ryzykowny? to zależy jak go wykonasz.... trzeba pamiętać o 2 rzeczach: aby nic wokół nie zaciapać i ustawić rezystancję na max<-to jest najważniejsze. Jeśli już kiedyś sie bawiłeś to przylutowanie jednego przewodu nie powinno sprawić problemu. Jeśli posiadasz odp lutownice to hardmod jest równie prosty (wer. ze zwarciem) Ja mam hard i Vmod gdzieś od wakacji i na razie nie miałem żadnych problemów, ale jeśli masz karte na gwarze to pamiętaj że ją stacisz, bo ślady po lutowaniu nie zawsze da się usunąć... tak więc decyzja i tak do Ciebie należy... ja nikogo do niczego nie namawiam ;]

 

Swoją drogą z tym radkiem mam następujący problem- karta w grach itp nie wyswietla artow, w testach wszystko OK, jest na niej silencer, bios xt. Problem jest tylko taki że czasami jak karta się nagrzeje, zrobie restart to mam krzaki w BIOSIE/LILO/ lub przy wejsciu windowsa. Po wyłączeniu kompa i wychłodzeniu karty wraca wszystko do normy. Jeszcze raz zaznacze- nawet po 10godzinach testów karta nie wyświetla błędów, pojawiają się one tylko przy wymienionych sytuacjach.

 

Co to może być? Czy w niej coś siada? (pytam bo miałem zamiar tą karte odkupić ale się boje troszke już;))

1287580[/snapback]

Prawdę mówiąc jeszcze nie znaleziono ani przyczyny ani rozwiąznia... też tak mam ale ostatnio zdarza mi się to coraz rzadziej, czyli być może to 'zjawisko' ustąpi... ale sądze że nie powinien to być powód do obaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc jeszcze nie znaleziono ani przyczyny ani rozwiąznia... też tak mam ale ostatnio zdarza mi się to coraz rzadziej, czyli być może to 'zjawisko' ustąpi... ale sądze że nie powinien to być powód do obaw...

1288453[/snapback]

Powodem do obaw może i to niepowinno być, ale ja dwuch systemów używam, kompa restartuje/uruchamiam średnio z 10 razy dziennie;)) i jak na te 10 jakies 3-4 kończy się niepowodzeniem to może denerwować i z 10 robi sie 13-14;. Pozatym mam podejrzenia aby sądzić że coraz częściej się to dzieje (u mnie).

 

Więc rozwiązania szukam;)

 

Coś się grzeje prawdopodobnie za bardzo bo jak dolepiłem do karty z boku 2 wiatraki 80mm to problem chyba zniknął. Zobaczymy czy na długo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadaj karte organoleptycznie i w miejscach newralgicznych poprzyklejaj radiatory, być może pomoże. W sumie od dawna nie zwróciłem na to uwagi, ale teraz w okresie zimowym efekt nie występuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczesliwym posiadaczem radka 9800se firmy xpert vision - przynajmniej tak mi sie wydawalo :? . po zainstalowaniu karty wszystko chodzilo gitara i bez problemow jednak potem sie zaczelo... karta wiesza mi sie w gierkach ale i nie tylko, potrafi wiesznac sie nawet podczas pracy z windowsem. wszystko jest mozliwe... ale to nie koniec shitu, jesli wlacze komputer i go zrestartuje to karta chodzi git i sie nie wiesza. mam na nia 2 lata gwarancji, byla w serwisie i niby stwierdzili ze jest dobra. sciaglem najnowsze stery do karty graficznej i do plyty glownej (do agp) ale i tak kicha. jestem zalamany i nikt nie potrafi mi pomoc moze ty cos wykombinujecie, czekam na wszystki sugestie i kazda pomoc. z gory dziekowa - licze na was :rolleyes:

___________

win XP, plyta glowna ECS Elite Group L7S7A2 (www.ecs.com.tw) , radeon 9800se 256ram/128bit, ram 256mb

q-pa@o2.pl, gg 2398588

 

EDIT: plyta gl. nowa nie jest (kupilem nowa ale jesl leciwa) - na stronie producenta szukanie sterownikow troche mi zajelo, radka na innym kompie prawde mowiac nie sprawdzalem bo nie bardzo mam u kogo - same lamery :angry: , zasilac 350w a jakiej firmy... jakejs polskiej. i co by tu jeszcze...

Edytowane przez q-pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na innym komputerze i jak bedzie nadal to samo , zawitaj znow u nich w sklepie !

W TYM KRAJU TRZEBA WALCZYC O SWOJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam karte ati 9800se 128mb 256bit xpert vision.Po 3 tyg od zakupu pojawily mi sie artefakty na ekranie,wcześniej jej nie podkrecalem.Arty pojawiaj mi sie od wlaczenie kompa ,pokazane sa znieksztalcone litery a na windows widac 3 paski kolorów. Czym moze byc to spowodowane??? mozliwe ze karta sie przegrzala itp? moze to wina mojego kompa? mam

athlona 2000xp+,256ddr 266mhz,plyta msi kt3v ,zasilacz feel 300v. :sad: z góry dziekuje.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam karte ati 9800se 128mb 256bit xpert vision.Po 3 tyg od zakupu pojawily mi sie artefakty na ekranie,wcześniej jej nie podkrecalem.Arty pojawiaj mi sie od wlaczenie kompa ,pokazane sa znieksztalcone litery a na windows widac 3 paski kolorów. Czym moze byc to spowodowane??? mozliwe ze karta sie przegrzala itp? moze to wina mojego kompa? mam

athlona 2000xp+,256ddr 266mhz,plyta msi kt3v ,zasilacz feel 300v. :sad:    z góry dziekuje.:)

1289586[/snapback]

 

Jezeli wczesniej nie odnotowales zadnych artow i jezeli teraz pojawiaja sie one stock taktowaniach to najprowdopodobniej padly pamieci, sprawdz jeszcze jak w gierkach i markach jak bedzie sieczka to daje glowe ze to pamieci. Nie pozostaje ci nic innego jak ja reklamowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko do speców od moda 9800se. Ok pół roku temu kupiłem PowerColor 9800SE w PC Serwis modowalnego i jeśli chodzi o modowalność to jest ok w karcie odblokowane są wszystkie 8 potoków i na fabrycznych zegarach 380/680 wszystko cacy bez żadnych problemów. Po przeczytaniu tego tematu postanowiłem podkręcić mojego radka ale chyba coś mam zwalone bo po podniesieniu zegarów pamięci na 355 Mhz już wywalają mi arty choć na pamięciach mam miedziane Revolteki czy da się coś zrobić w tym temacie?. Rdzeń nie ruszałem zbytnio bo mam fabryczne chłodzenie ale jak ustawiłem na 400Mhz to chodził bez problemu. W tej chwili mam wgrany bios od Pinkiego (thx) z podrasowanymi timingami pamięci ale na fabrycznym jest to samo.

Dzieki za każdą sugestię.

Konfig jak w podpisie.

Edytowane przez Dimson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać boczny nawiew. Wydaje mi się że ten stockowy wentyl może wszystko psuć. Za rewelacyjny pod względem wydajności to on nie jest, a ciepło gdzieś się musi podziać tak więc nagrzewa pcb (i to dość mocno) co stwarza niezbyt sprzyjające warunki do OC. Moge się mylić bo nie jest powiedziane że każde pamięci będą się dobrze kręcić... ale wysuwam wnioski z własnych obserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Spróbujemy, przez moment zastanawiałem się nad Silencerem ale doczytałem się parę niejednogłośnych postów jeśli chodzi o montaż na moim Epoxie 8RDA+ ludzie pisali że przy montażu zawadze o radiator na chipsecie czyli albo rybki albo akwarium. Jeszcze muszę to sprawdzić. No i prawdopodobnie trzeba by było szlifować Revolteki gdyż sie nie zmieszczą pod Silencerem. Zastanawia mnie czy jest to gra warta świeczki, skoro po podniesieniu zegarów pamięci o marne 5% już zaczynają sie artefakty :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revolteków nie koniecznie trzeba szlifować, wystarczy mały myk: pomiędzy rdzeń a radiator wstawia się blaszke miedzianą (w ostateczności aluminiową) o grubości ok 2-3 mm i problem z głowy. Ja mam takie coś zrobione i sprawdza się nieźle, a jeśli jest to miedź to max OC dla rdzenia może wzrosnąć (mniej lub bardziej)

 

Nie wiem jak to jest z silencerem na Epoxie, ale głównie chodzi o to aby ciepło było przenoszone na radiator a nie na pcb (które po założeniu silencera stało się duże chłodniejsze, a zwłaszcza w okolicy rdzenia) Ale najpierw spróbuj myk z bocznym nawiewem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie trzeba niczego szlifować/dokładać jeśli chodzi o założenie Silencera na Radka. Mam R9800se@pro na to Silencer i 8xRevoltek miedzxiane na płycie Epox'a (zreszta zobacz podpis ;) )

Nic nie musiałem kombinować. Silcencer będzie pasować a pod nim radiatory. Po załozeniu radiatorów na RAM masz jeszczeok 1mm przerwy między powierzchnią Silencera a rzeberkami Revolteków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meetos troche sie mylisz zalezy na jakie radiatorki trafisz(nie są idealne) ja mam 5 radiaotrkow o wysokosci jakies 13mm i 3 jakies 14,5mm i te nizsze bralem tam gdzie jest silencer i na styk weszly :) chociaz ostatnio zrezygnowalem z revoltekow ktore wylądowaly na clapie :lol: a na radku mam przycięte radiatorki spirre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posaidam takową karte PowerColor 9800SE 256 bit i mam problem czasami w Biosie gdzie wybiera sie systemy to wyskakuje mase takich małaych kolorowych kropeczek i które znikaja po 3 sek. A czasami to obcina pół obrazu lub 1/3. I przewaznie dzieje sie tak jak zmienie sterownik karta nie była krecona, chciałem ja zmodowac ale mi nie wyszło winda sie nie odpaliła po załadowaniu :cry: I czy takie cos mozna reklamowac???

 

 

 

 

----------------------------------------

Sony HS74PB|Celeron D 2.4|Abit IC7-G|Nieszczesny Ati 9800SE|KIngston 2x256|Chitahi 160 Sata| Buda Chieftec LBX-01B-B-SL| [/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafy to mam to rozumiec ze problem wystepuje na 4 potokach?

Tam nie powinno byc zadnych przekłaman, jesli takie sa to polecam wybrac sie do jakiegos kupmla sprawdzic czy tez moze cos wyskakuje, jesli problem sie powtorzy to chyba bedziesz musial odwiedzic serwis. Jelsi karta nie moduje sie poprawnie z 4 potokow na 8 to poprostu twoj pech, gwara tego nie uwzgledni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do uzytkownikow tej karty

XpertVision ATI Radeon 9800SE 128MB TV/DVI

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38458410

czy komus udało sie ja przerobic na pełnego xt (chodzi mi o wgranie biosu z xt ) jesli tak to prosiłbym o nazwe z jakiej grafy podchodzi do niej bios ew linka do niego

z gory wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronce jest moj pościk, przypominam:

Swoją drogą z tym radkiem mam następujący problem- karta w grach itp nie wyswietla artow, w testach wszystko OK, jest na niej silencer, bios xt. Problem jest tylko taki że czasami jak karta się nagrzeje, zrobie restart to mam krzaki w BIOSIE/LILO/ lub przy wejsciu windowsa. Po wyłączeniu kompa i wychłodzeniu karty wraca wszystko do normy. Jeszcze raz zaznacze- nawet po 10godzinach testów karta nie wyświetla błędów, pojawiają się one tylko przy wymienionych sytuacjach.

 

Co to może być? Czy w niej coś siada? (pytam bo miałem zamiar tą karte odkupić ale się boje troszke już;))

Do tej karty dawałem bocznie nawiew 2x80mm, nie pomogło, co więcej:

 

Problem następujący: karte zmieniłem, zakupiłem (dziś odebrałem) na allegro dokładnie taką samą (SE@PRO Xpert Vision 128MB 256 szyna 100%modowalny) i !! mam to samo !! żadziej ale mi się zdażyły krzaki przy wyborze systemów, na 8 potokach karta nie wiesza się itp.

Pomożecie? Karty nie chce oddawać bo ładna jest;) silencera ma i dałem za nią tyle co za Mediona po serwisie;) Troszke to denerwuje, już hardmoda miałem na PRO robić a tu taki problemik :angry:

 

Zasilacz Chieftec 420, procek z powodu b.kiepskiego chłodzenia puszczony na 1,4ghz przy 1,275V (mobilek) więc prądu nie brakuje. Napięcia OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m-c

Mam ta sama karte co ty niezle sie kreci ale na nia nienadaje sie silencer poniewaz grzeja sie czesci w tylnej czesci (przy sledziu) brak tam chłodzenia

zwłacza pod czas restartu.

najlepiej zamontowac zalmana VF 700 chłodzi znacznie lepiej...

(czekam na takowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m-c

Mam ta sama karte co ty niezle sie kreci ale na nia nienadaje sie silencer poniewaz grzeja sie czesci w tylnej czesci (przy sledziu) brak tam chłodzenia

zwłacza pod czas restartu.

najlepiej zamontowac zalmana VF 700 chłodzi znacznie lepiej...

(czekam na takowego)

1304214[/snapback]

No może masz racja, ale sądzu że dym tropem idąc to silencer do niczego się nie nadaje;) Bo ani przepływu powietrza nad RAMem, sam rdzeń chłodzi;)

Pisałem, że w poprzedniej karcie dołożyłem 2 wiatraki 80mm wysysające powietrze spod silencera, jednak to nie pomogło. Więc nie wiem czy to chłodzenie.... choć na tej też chyba spróbuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie bo ja mam taka sama kkarte i chce zalozyc Silencera ver1

Jakie sa problemy z tymi cewkami bo wlasnie widzialem ze one jakies wielgachne sa???

Edytowane przez Artuxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...