Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Potoki przetrwały grę w DOOM3 i Ati Tool - Artefact tester więc to dobrze wróży.

 

Cena już 350zł ale i tak nieźle.

 

Jak na prawie napewno sprawne 8 potoków i 256bit

 

Może jest tu ktoś co ma takie infeony ?

 

Bo obawy na co je stać są dość duże, zależy mi na tym aby je podkręcić do taktowania takiego jakie jest w PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Chłodzonko Zalmana na grafe jest rewelacyjne... bez kombinacji pacnołem 1485483[/snapback]

VF-700 ??

wersja Alcu czy cu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec od początku... mam Radka 9800SE@PRO Xpertvisiona do tej pory za duzo go nie krecilem a teraz chcialbym w koncu go pokrecic bo mam juz odpowiednie chlodzenie ( Aerocool VM101 + Arctic ceramique + radiatorki OCZ Alu + bezposredni nawiew przez revolteca 120mm - karta jest zimna. Probowalem ja pokrecic i idzie bez problemu (bez artów) rdzen: 460MHz Pamieci 780MHz teraz podstawowe pytanie - jakie sterki do tej karty beda najwydajniejsze oraz jakie stery do plyty (Intel INF - która wersja??) Prosze o rady :)

 

Pozdro i czekam na odpowiedzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem poczatkujacy - wczoraj sprawdzilem te omegi 2.5.97 Faktycznie wydajnosc podskoczyla mi o 400pkt w 3dm 2k1 ( 2k3 2k5 nie sprawdzalem bo juz nie mialem czasu) ale chcialbym wiecej :P Czy te stery forsage sa szybsze od tych omeg??

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potoki przetrwały grę w DOOM3 i  Ati Tool - Artefact tester więc to dobrze wróży.

 

Cena już 350zł ale i tak nieźle.

 

Jak na prawie napewno sprawne 8 potoków i 256bit

 

Może jest tu ktoś co ma takie infeony ?

 

Bo obawy na co je stać są dość duże, zależy mi na tym aby je podkręcić do taktowania takiego jakie jest w PRO.

Spróbuj jescze 3dmarki i powinien być git. Co do pamięci... o ile dobrze pamiętam ludzie posiadający karty z tymi pamięciami, jakoś na nie szczególnie nie narzekali (być może ze względu na niską cenę :) ) a w większości przypadków udawało się przetaktować do wartości pro czyli 680. Ale z kartami różnie to bywa - loteria.

Jeśli gość selekcjonuje pod kątem modowalnośći to niech zapuści atitool'a i będziesz miał jakotaki ogląd na oc karty. Nie mniej za tą cene modowalną kartę brałbym w ciemno.

 

 

A wiec od początku... mam Radka 9800SE@PRO Xpertvisiona do tej pory za duzo go nie krecilem a teraz chcialbym w koncu go pokrecic bo mam juz odpowiednie chlodzenie ( Aerocool VM101 + Arctic ceramique + radiatorki OCZ Alu + bezposredni nawiew przez revolteca 120mm - karta jest zimna. Probowalem ja pokrecic i idzie bez problemu (bez artów) rdzen: 460MHz Pamieci 780MHz teraz podstawowe pytanie - jakie sterki do tej karty beda najwydajniejsze oraz jakie stery do plyty (Intel INF - która wersja??) Prosze o rady :)

 

Pozdro i czekam na odpowiedzi ;]

Przez większość czasu leciałem na omegach 2.5.90 i te moge polecić.

Nie mniej jeśli chodzi o wyciskanie 3dmarków, gdzieś widziałem w sieci poradnik jak zoptymalizować win na czas "testów".

 

A może vmod? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur: Pamięci kaszana <_<

 

315 z artami 308 bez :mur:

 

Tak czułem że te INFEONKI wiele nie powalczą.

 

Wynik w 2001 SE na 2GHz, karta bez o/c ---> 15k, mieści się to w granicach normy ?

 

 

Ramy pod podkręceniu są ciepłe (308 :mur: ) Czy jest sens zakładać na nich radiatory jak wogóle się nie grzeją przy ich maxie czyli 616 ?? (są ciepłe ale żeby były gorące to nie można powiedzieć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zax jakby sie dalo to na twoim miejscu oddalbym gostkowi ta karte(a dokladnie rzucilbym ja mu w twarz).

510zl. za 128bit'owa karte z 4 potokami to dzisiaj przesada. Do tego niemopdowalna karta. Ta karta bedzie slabsza od wykreconego R9550, ktory kosztuje 250zl. Za ta cene mogles kupic R9800Pro. Teraz chcesz za chodzenie dac 80zl. czyli w sumie wyjdzie 600zl. za karte poktoju 9600. Toz to skadnal. Dales sie oszukac niestety. Sprzedawca wykorzystal twoja niewiedze. Na twoim przykladznie widac ze jak sie nie zna na sprzecie to lepiej nie isc samemu ale poprosoc kogos obeznanego bo mozna niezle wtopic pieniadze.

Niestety ale niewiedza czasem boli.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no zrobilem blad kupujac w tym sklepie. Czyli nic sie nie da z niej wiecej wycisnac ?

Udalo mi sie otworzyc te dodatkowe potoki. Co prawda sa lekkie arty ale grac sie da. Pamieci sa Samsunga. Czas dostepu to chyba 3.6 ;/ Da sie jakos wykrecic je ? Jesli tak to do ilu ?

post-20170-1118484626_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na tym :P

 

Tak czy siak zaluje ze kupilem ta grafe i w tym sklepie ... Z tego co tu wyczytalem i sie dowiedzialem to peniadze w bloto wywalilem :(. No ale co zrobic tak to jest jak czlowiek jest w goracej wodzie kompany. Nastepnym razem jak bede kupowal sprzet to bede lookal tutaj :) A moze ktos chce kupic tego radka odemnie ?: D

Edytowane przez zax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sie ciesz ze nie masz tak jak ja na starej karcie może i nie było szachownicy nigdzie ale :cry: lipa była i to taka jak huk, zmieniłem zozdziałke z 1024/768 i trochę kompresji dodałem ale to co najważniejsze to widzać sprzedałem ją jakiemus kolesiowi :lol: dorżej niż ją kupiłem

post-104918-1118581765_thumb.jpg

Edytowane przez Melsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie lamerskie. Mam kartę 9800SE i z tego co wiem to jest niemodowalna bo po zainstalowaniu sterowników Omega specjalnie przeznaczonych do 9800SE, a wię codblokowaniu dodatkowych potoków w grach pojawiły mi się nie tyle artefakty co po prostu obraz się kaszaniał strasznie.

 

Czy w takim przypadku nic wiecej nie mogę zrobić żeby podnieść wydajnoć mojej karty? Czy te Hardmody (z lutowaniem) również nic nie zmienią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie chyba błache do was pytanie - czy jesli bede mial 8 potoków (przes stery) i bedzie cos nie tak, to mozna powrocic do poprzedniej konfiguracje z 4 potokami??

 

 

- pozdrawiam

malarz84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Vmod na GPU dał mi tylko 10Mhz więcej mocy?! No paranoja z 375 na 385.

Uważam że 1,8V z 1,5V na GPU to powinno dać przynajmniej 430 MHz na chipie R350.

Dodam że jako chłodzenie służy mi Arctic Cooling i jest letni... więc skąd się biorą arty?

Karta pracuje na 4 potokach (kolejne 4 są nie dysponowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...