Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Turkina dzięki :)

 

słuchajcie kolejne pytanie odnośnie tego radka ... dokonywałem ostatnio kilku modyfikacji w kompie

 

1) dokupiłem chieftec-a gps 350

2) 512 mb ram (testowane memtestem z dyskietki startowej) test rozszerzony zaliczony

 

mam problem ... gram 10 - 20 min w q4 / nfs|MW i jest zawieszka :( komp po prostu staje (przy mw udaje mi się czasem wyłączyć gre i zrobić restarta)

jak dotykam miejsca gdzie jest rdzeń to jest piekelnie gorące ... radek chodzi na standardowych ustawieniach producenta i nawet soft moda wyłączyłem ale nadal dzieje się to samo

wszystko wyczyściłem bo martwią mnie te temperatury ale ona nie spada

co to może być ?

 

 

edit:

epox 8rdae

sempron 2.5@1.75

XV radeon 9800se (378/297)

1 gb ram (2,5-3-3-7)

seagate ST3160023A

_NEC DVD_RW ND-3500AG

Logiteh MX510

chieftec gps-350EB 101A

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tak :/

grałem ok 20 min w q4 i już zadowolony że nie padł wyszedłem sprawdziłem temp proca (47C) odpaliłem nfsMW i praktycznie jak tylko pojawiło się menu to zawiecha :(

 

edit:

odblokowałem potoki

gram w q4 i jest elegancko 0 zawiechy .. coś z nsf mw nie tak ? może jakieś stery mu nie leżą ? mam najnowsze omegi dx9.0c august update

ps. komp nie był orany już z pół roku

ale konserwuje go na bieząco

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

troche sie tych stron zabieralo i za abrdzo nie mam czasu czytac od paoczatku :]

Otoz zainstalowalem te sterowniki http://www.driverheavendownloads.net/zeropoint.htm i nie mam tam softmodu.Riva tunerem sie nie da (chyba, ze zle cos robie).Podmienilem plik (link na pierwsze stronie), ale po restarcie mam tylko 4bity kolorow :| Jak jeszcze mozna odblokowac te potoki?

 

sapphire 9800se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

1. problem

Mam problem ,a mianowicie chodzi o to ,że po wystartowaniu systemu xp wygąda tak jakby sie zawiesiło wszystko stoi ,a jak uda mi sie szybko coś otworzyć to na tym jest koniec ustępuje wszystko dopiero jak odpale menadżera zadań z klawiatury.

 

2.problem

z ikonami nie da sie ich przesuwać ani usuwać tylko da sie je wycinać

 

p.s robiłem format specjalnie lecz niec nie pomogło

 

dziękuje i czekam na pomoc

tak wyglądał mój posta na forum do spraw xp lecz:

 

no już mniej więcej wiem od czego mianowice , mam radeona 9800pro już tydzień ,ale jak włożyłem ponownie moją starą 9550 to było ok czyli na radku 9800 coś sie tak dzieje i teraz już kompletnie nie wiem o co biega ,ale przynajmniej jest jakiś ślad .

Miał ktoś podobny powód lub zna wyjście z tej sytuacji ?

i teraz pisze tu bo widze ,że sprawa jest związana z moją kartą miał ktoś podobny problem bo jestem juz zrezygnowany

 

 

edit: jednak na obydwu kartach jest to samo czyli to jednak nie od karty

 

edit : helppppppppppp ludziska

Edytowane przez dunker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czystym systemie tak tez się dzieje ?

 

a)sprawdź memtestem czy sprawny ram ?

b)jakie procesy uruchamiają się (mile widziane screeny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz jest wszystko ok ;)

 

rozwiązanie jest śmieszne :D poprostu myszka sie zepsuła chodziło tu o myszke zapomniałem a może nawet niemyślałem ,że to będzie jakimś tropem i nie napisałem ,że myszka funkcjonowała lecz tylko prawy i lewy klik ,scrool i reszta nie funkcjonowała ,a ja nawet nie przypuszczałbym ,że to od głupiej myszy ;)

 

pzdr idzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dunker hehehe ostro ;)

 

xor -> wiatrak się kręci nawet go rozbierałem i czyściłem oraz wkropiłem nieco smarowania ;P

 

chodziło o temperature w nocy przyszedł zimny wiatr ze wschodu a okna mam jeszcze nieszczelne (szczele [ciach!]a stoją w garażu 2 miesiąć :D) i zrobiło mi się zimno w pokoju ;P odblokowałem potoki i śmiga ;]

 

i teraz pytanie czy zamontowanie wiatraka zasysającego powietrze z zewnątrz nad kartą rozwiąrze problem nawet w upały czy musze rozkminić w końcu jakieś chłodzenie zamiast tego badziewia ?

jak tak to czy silencera czy nie ryzykować ? i coś innego ?

(słabo z kasą stoje po świętach więc czekam na dobrą sugestie)

 

z tego tytułu że mnie nie będzie kawałek czasu to życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku oby był lepszy niż ten 2005 (dla mnie osobiście cały zajebisty poza grudniem :( ) cze ol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie oto pytanie ... Czy ktos ma taka karte ?? Chcialbym wiedziec jak wyglada w niej sprawa z odblokowaniem dodatkowych potokow.

Pozdro

 

EDIT:

Dokladnie chodzi mi o to czy wszystkie potoki sa sprawne itp.

Edytowane przez GaShKaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj omegi i sprawdź czy się krzaczy :-)

 

kto mi powie którego silencera kupić na tego mojego radka co ma pcb combo ? :P zdjęcia 2 strony wcześniej :-)

a może nie silencera tylko coś innego ? proszę o szybkią odp ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem kupilem tego radka i gry wieszaja sie po 10 minutach bluuscreen i zrzucanie pamieci fizycznej.W windows chodzi normalnie.Zasilacz to 300W firma 2ns i nie wiem czy to moze byc przez niego bo na tym zasilaczu spokojnie chulal radek 9700 pro

zmienialem stery, robilem formata, plyta to asrock na kt 400a a procek athlon 1800+

aha chcialem dodac ze na lini 5v napiecie to 4.70v

niestety programowo bo miernika nie posiadam

Edytowane przez Rybkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firma 2n power suplly

ale czy to mozliwe ze dopiero po 10 minutach od grania moze sie wylaczac :blink:

 

przeszukalem neta no i karta mnie poprostu powala z nog.Przestawilem ja na agp 4x i na 4 potokach poszla bez zajakniecia i 3500pkt

pozniej przetestuje te 8 potokow na agp4x i powiem co ijak

do jutra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszukalem neta no i karta mnie poprostu powala z nog.Przestawilem ja na agp 4x i na 4 potokach poszla bez zajakniecia i 3500pkt

pozniej przetestuje te 8 potokow na agp4x i powiem co ijak

do jutra

Posłuchaj czasem co CI ludzie mówią. Wymień to [ciach!]o jakim jest Twój zasilacz, przestaw karte spoworotem na 8x1 i ciesz się wydajnością. No chyba, że nie hccesz. Ale potem jak założysz temat, padł system/karta/zasilacz to nie licz na zrozumienie, a na % które niektórzy Ci wlepią :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już miał taki problem ale szukaj nie pomógł mi w znalezieniu. Jeśli się powtarzam to sorry i proszę o linka to odpowiedzi.

 

Dostałem kilka dni temu Radeona 9800se z więdnącym oryginalnym wiatraczkiem więc od razu zamontowałem na nim VGA silencera rev3 i wsio śmigało elegancko na oryginalnych sterownikach. Karta dawała się kręcić - rdzeń 420 a pamięci 350 bez żadnych artefaktów itp. Ale człowiek jest zachłanny i zapodałem najnoweszą Omegę z softmodem na 9800pro. Testy przechodzi bezporoblemowo, żaden program nie "widzi" artefaktów, rdzeń nadal podkręcony, pamięci też. Po 24h nadal pracuje stabilnie. Potem zrobiłem mu hardmoda i system widzi 9800pro bezproblemowo.

 

Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle? Podczas wyświetlania grafiki 3D na ekranie pojawiają się tajemnicze kropy. Pojawiają się tylko po zmianie na 9800pro a nie po podkręceniu. Nawet jak pamięci ustawię na 200 to kropy nie znikają. A najlepsze jest to że żaden z programików do testowania ich nie "widzi" i melduje że jest 0 artefaktów.

 

W załączniku zrzut z 3dmarka03.

Z góry dzięki za podpowiedź co można zrobić.

post-131106-1137677716_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Masz nie modowalną kartę identyczny przypadek widziałem u kolegi(XpertVision9800se) w zależności od sterów czasami ma artefakty czasami nie(oczywiście w testach).W grach szachownica.Wgraj ATI Tray Tools i sprubój zmienić pixel shadera z 2.0 na 1.4.Swietnym testem jest Real Time High Dynamic Range Image Based Lighting Test (rthdribl_1_2) od razu wykrywa artefakty.Poprubój pogawić sie z Ati Tray Tools u kolegi to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo,

mój problem polega na tym że nie wiem na jakim pcb mam swojego sapphire9800se 256bit. Chce zrobić vmoda Na stronie saphira w dziale 9800 se sa zupełnie inne karty. Swoje pcb znalazłem dopiero w dziale 9800XT. Jakie jest moje pcb ?

 

http://www.sapphiretech.com/en/productfiles/36image1.jpg - karta z pamięciami i pcb takia jak moja (tylko niema wejścia na zasilanie dodatkowe)

 

w załączniku zdięcie z góry karty...

post-14857-1137697939_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Turkina

Dzięki za info. Przynajmniej wiem na czym stoję. Żadne zmiany stawienia nic nie dały. Jedynie jak zmieniam rozdzielczość to paski zmieniają swoje położenie i rozmnażają się. A żaden z programów nie rozpoznaje tych kropek jako artów.

Dobrze, że nie lutowałem tylko potraktowałem GPU delikatnie lakierem - mam możliwość powrotu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel moj chce podkręcić radka 9800se na pamięciach 2,8 hynixa zadal mi pytanie:

- ile idzie mem bez chodzenia, chodzi o to żeby się chyba nie przegrzał tak to zrozumiałem, odpowiedziałem mu ze tak jak na normalnym pro czyli 680MHz, no i wlaśnie nie wiem czy to prawda, nie chcę skamac kolegi, a co gorsze czegoś popsuć przez moją radę.

wiec pytanie jakie jest bezpieczne taktowanie pamięci hynix 2,8 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...