Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamierzam karty modować/podkręcać na standardowym chłodzeniu, dostałem nauczke (bolesną!) przy gf3... Chodzi mi o to czy ta karta którą mam nie jest jakaś trefna...

Zmodować możesz na standardowym chłodzeniu, nie podkręcaj jej tylko. Nikt Ci na odległość nie powie czy karta jest OK, daje się modować czy nie. Sam musisz to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN przewiń sobie topic jedną stronę wcześniej, tam znajdziesz opis mojego problemu. Ja nie oczekuje, że mi ktoś na odległośc powie czy moja karta jest modowalna (LOL, fajny pomysł btw :lol: ). Mój problem to dziwnie niska wydajnośc radeona 9800se (bez kręcenia!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazex, podałeś w konfigu ddr 333 a bartek 2500@3200, jakie masz te pamięci i jak to jest ustawione? Jeśli pamięć chodzi ci na 333 a taktowanie karty to 320/580 to wyniki są w szeroko rozumianej normie.

Proponuję też odkręcić bartka i zmienić stery. Na 9800se xpert 380/600 zauważyłem prawidłowość: nowsze stery - gorszy wynik, najlepszy miałem na 3.6 najgorszy na 4.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedlugo bede mial radeon9800Se powercolora 128 mb 256 bit

default : mem-680 core-380(czyli tak jak w PRO) Mam pytania:

 

1.Czy przy odblokoanou 4 dodatkowych potokow wystaczy standardowe chlodzenie core(czarny radiator) czy zalecacie koniecznie wymienic na Arctic Silence'ra?

2.Oczywiscie trzeba kupic radiatorki na pamiec, zastanawiam sie co wybrac:

-8 kwadratowych radiatorkow na BGA [http://allegro.pl/show_item.php?item=29217100]

-4 prostokatne radiatorki Spire(dl. 61mm-wiec pokryje 2 pamiatki)[http://allegro.pl/show_item.php?item=28822068]

-ECONOMY version;)-->2 radiatorki(te pozywsze) pociete co 20mm-czyli przeistoczenie w BGA

 

Za odpowiedz Wilekie Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Ocean trochę zna ustawę o sprzedaży konsumenckiej, ale nie do końca

Zapominacie o jednym. Zawsze mozecie olac gwarancje powolujac sie na ustawe. Jest dwa lata gwarancji ustawodawczej. Jesli serwis twierdzi, ze pasta jest inna, a niech udowodni, ze to oni nie zmienili, aby nie musiec naprawiac. To co nie ktore serwisy robia zakrawa na kabaret. Jak przejdziecie sie do konsultanta ochorny praw kosumenta i oni wysla swojego czlowieka, to okazuje sie, ze serwis calkowiscie inaczej mowi do was, niz wy slyszeliscie. Chetnie wymienia odreki i w ogole jest odrazu cacy.

 

Dodam, ze serwisy nader sporadycznie robia jakies klopoty, przewaznie jest wymiana szt. za szt. dowolnego sprzetu.jedyny numer jaki stosuja to specjalne przetrzymywanie sprzetu na maksymalny okres czasu. Powody takiego postepowania latwo sie domyslic.

W skrocie, moge rzecz, ze obejmuje miedzy innymi dwie wazne rzeczy dla konsumenta. Np.: towar, ktorego wada wyjdzie na jaw w okresie nie dlozszym niz 6 miesiecy od daty zakupu, uwaza sie, ze wada byla wada ukryta nabyta! Jako taki towar mozesz zadac wymiany, a w pewnych sytuacja zwrotu pieniedzy.  

Tak samo, ustawodawca naklada na sprzedawce, dwu letni okres gwarancji poprawnego dzialania towaru, oczywiscie nie na kazdy towar sa pewne ograniczenia, wszystko znajdziesz w tej ustawie. To samo tyczy sie usprawnienia sprzedazy wysylkowej. Stad miedzy innymi 10 dniowy okres na zwrot towaru bezpodania przyczyny.  

Polecam lekturke ustawy, wyjatkowo nudna i zagmatwana ;)

Oraz porady federacji konsumenckich.

Po pierwsze - sprawa zmiany pasty chłodzącej - to bardzo łatwo udowodnić - przy przyjmowaniu do serwisu wpisuję do rewersu odpowiednią adnotację, potem biorę kilka innych kart fabrycznie zapakowanych i sprawdzam, jakiego typu pasta została użyta i porównuje do tej z reklamowanego sprzętu.

Po drugie - pamiętajcie, że aby cokolwiek żądać na tej podstawie trzeba mieć dowód zakupu - fakturę lub paragon

Po trzecie - nie ma czegoś takiego jak "dwa lata gwarancji ustawodawczej" - coś takiego wogóle nie istnieje. Jest 24 miesiące odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru z umową sprzedaży, ale to jest zupełnie co innego - masz prawo dochodzić swoich praw, jeżeli towar, który zakupiłeś nie był taki jak powinien być, ale w chwili zakupu (masz na to 24miesiące). Jeżeli ty zmieniłeś, zmodyfikowałeś ten sprzęt, to jest on niezgodny z umową sprzedaży, ale z winy nabywcy, więc nie może on z tego powodu wysuwać roszczeń.

Po czwarte - jęzeli chodzi o wszelkie udowodniania - przykład z pastą - jeżeli do 6 miesięcy od daty zakupu sprzęt się zepsuje , sprzedawca odrzucił reklamację ponieważ stwierdził, że przyczyną jest zła pasta chłodzącą, która została użyta przez użytkownika zamiast oryginalnej, to sprzedawca musi udowodnić, że awaria nastąpiła z tej przyczyny; sytuacja jest zupełnie inna po 6 miesiącach od daty zakupu, w tej sytuacji to użytkownik musi udowodnić sprzedawcy, że przyczyną awarii sprzętu jest jego wada tkwiąca w samym sprzęcie w chwili zakupu - obawiam się, że takie udowodnienie może być trudne i kosztowne, bo np. sprzedawca może zażądać opinii biegłego rzeczoznawcy.

 

Proponuje naprawdę wnikliwie poczytać sobie tą ustawę, pójść na szkolenie, popytać się prawników biegłych w prawie konsumenckim ; moim zdaniem nowa ustawa jest DUŻO GORSZA dla kupującego niż poprzednia.

Natomiast straszenie sprzedawcy Federacją Konsumentów daje efekt tylko wtedy, gdy sprzedawca sam nie zna dobrze prawa konsumenckiego.

 

To tyle jeżeli chodzi o teorię, przejdźmy do praktyki.

Wypytałem się w serwisie producenta o ich podejście do modyfikowanych kart, oto wnioski:

1. Raczej nie powinno być problemu z przyklejonymi radiatorami do pamięci - z dwoma wyjątkami - jeżeli karta zostanie wymieniona - a radiatorów nie da się zdjąć - przepadają, jeżeli radiatory zostały umocowane tak, że powodują mechaniczne uszkodzenie np. pamięci - reklamacja jest odrzucana.

2. Zmiana wentylatora na karcie - do reklamacji wymagany jest ORYGINALNY WENTYLATOR, w razie jego braku reklamacja nie zostanie uznana, na wymianę pasty przymykają oko. Jednak wszystkie tego typu reklamacje rozpatrywane są indywidualnie i może się zdarzyć, że reklamacja zostanie odrzucona

3. Przegrzanie karty spowodowane przetaktowaniem - o tym już pisałem, obawiam się, że będzie z tym duży kłopot, więc radzę uważać.

 

NA KONIEC ŻYCZĘ WSZYSTKIM BARKU POWODÓW DO ODWIEDZIN SERWISÓW SPRZEDAWCÓW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok faq zaktualizowany i mała ankieta...

 

Witam. Niedlugo bede mial radeon9800Se powercolora 128 mb 256 bit

default : mem-680 core-380(czyli tak jak w PRO) Mam pytania:

 

1.Czy przy odblokoanou 4 dodatkowych potokow wystaczy standardowe chlodzenie core(czarny radiator) czy zalecacie koniecznie wymienic na Arctic Silence'ra?

2.Oczywiscie trzeba kupic radiatorki na pamiec, zastanawiam sie co wybrac:

-8 kwadratowych radiatorkow na BGA [http://allegro.pl/show_item.php?item=29217100]

-4 prostokatne radiatorki Spire(dl. 61mm-wiec pokryje 2 pamiatki)[http://allegro.pl/show_item.php?item=28822068]

-ECONOMY version;)-->2 radiatorki(te pozywsze) pociete co 20mm-czyli przeistoczenie w BGA

 

Za odpowiedz Wilekie Dzieki

1. Jeśli nie będziesz podkręcał standart styknie

1. Najlepiej aby wszystkie radiatory były takie same, bierz opcje nr.1 ponoć są b.dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np. moim zdaniem, tego XV można kręcić do 680 na pamięciach bez obawy, że coś się stanie (a wiadomo, że raczej się stanie, "troszke" się to grzeje). Dlaczego ? Kupuje się 9800SE@Pro a nie 9800se@9800 prawda ? 9800Pro to taktowanie 380/680 a nie 380/600. Każdy sąd to uzna ;)

No, wcale bym tego nie był pewien. Przykład: karty Sapphire Radeon 9800PRO ze 128bitową pamięcią i taktowaniem 325/580Mhz. I to jest też wersja PRO a taktowanie niższe, niż standartowo w Xpertvision Radeon 9800SE. Sąd mógłby wziąć to pod uwagę i nieuznać roszczeń powoda.

 

Poza tym w opisie kart jak wół stoi, że taktowanie karty to 380/600Mhz, więc takie są STANDARTOWE PARAMETRY karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies chyba kiedys obilo mi sie o uszy ze na jakiejs stronce ludzie wypisuja sposoby na pozbycie sie artow bo zmodowaniu na 8 potokow kart ktore sypia artami

Na tym topicu ktos juz napisac swoj trik z xpertvison

Sa innne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A few people could fix artifacts doing one or more of the following:

 

Disable Hierarchical-Z (Use google to find an utility called "RTool")

Force Anti-Aliasing

Force Anisotropic Filtering

Force 16-Bit color

Changing BIOS, voltages, cooling or clock speeds will not fix artifacts caused by a defective pipeline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam do wyboru 2 modowalne radki 9800, jeden jest Power Colora, drugi Xper View, cena taka sama. Który wybrać ? Aha, sprzedający mi powiedział że po odblokowaniu ma około 4,3 3d mark 03, nie za mało ? ( na P4 1,5 gh )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam do wyboru 2 modowalne radki 9800, jeden jest Power Colora, drugi Xper View, cena taka sama. Który wybrać ? Aha, sprzedający mi powiedział że po odblokowaniu ma około 4,3 3d mark 03, nie za mało ? ( na P4 1,5 gh )

A czego bys sie spodziewal ......na p4 1,5GHz.......4300 to i tak dobry wynik............a co do karty.....to ja bym bral POWERCOLORA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam do wyboru 2 modowalne radki 9800, jeden jest Power Colora, drugi Xper View, cena taka sama. Który wybrać ? Aha, sprzedający mi powiedział że po odblokowaniu ma około 4,3 3d mark 03, nie za mało ? ( na P4 1,5 gh )

A czego bys sie spodziewal ......na p4 1,5GHz.......4300 to i tak dobry wynik............a co do karty.....to ja bym bral POWERCOLORA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam do wyboru 2 modowalne radki 9800, jeden jest Power Colora, drugi Xper View, cena taka sama. Który wybrać ? Aha, sprzedający mi powiedział że po odblokowaniu ma około 4,3 3d mark 03, nie za mało ? ( na P4 1,5 gh )

A czego bys sie spodziewal ......na p4 1,5GHz.......4300 to i tak dobry wynik............a co do karty.....to ja bym bral POWERCOLORA

Niekoniecznie ja na moim Power color miałem 5150 w 3dmark03 przed podkręceniem proca a mam P4 1,6 . I na standardowych ustawieniach karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie, dzis przyszly mi radiatory revolteca na pamieci z angeli :). W poniedzialek dorwe jakis dobry pilnik to wloze je pod silencera, narazie mam je tylko na gorze (patrzac od 'strony' AGP)karty;). Wiec w poniedzialek powinien zarzucic jakims wyniczkiem jak sie podkrecil moj radek:P. Ale jak mowie, stabilne taktowanie XT w pelni mi wystarcza:).

 

SouthMan hm, IMO lepiej powercolora, ma lepsze chlodzenie i (chyba, nie jestem na 100% pewny) normalne taktowanie, nie zas zanizone, jak Xpertvision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Niedawno złożylem kompa i jestem w fazie testowania jego możliwości.

Po uruchomieniu C&C:Generals nastąpiła u mnie mała konsternacja .

Wynik 30 FPS jest dla mnie podejrzanie niski , skoro w FAR CRY wynik wacha się między 45 a 70 FPS.Oba wyniki w rozdzielczości 1024*768.

Czy mógłby ktoś podać swoje wyniki w C&C:Generals na porównywalnym sprzęcie .

Z góry dziękuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslicie ze mozna Silencera ustawic "na stale" na LOW przy taktowaniu 380/680 lub max 400/740? Na pamieciach radiatorki alu, z boku wieje na karte wentyl 92mm. W demku Rthdribl 1.2 nie wystepuja zadne artefakty na tych zegarach ale karta z drugiej strony jest goraca :(

 

Ostatnio nie wiem co sie stalo ale chyba spadl mi max zegar na VPU :/ Teraz nawet na HIGH w demku Rthdribl 1.2 przy okolo 410mhz zaczyna minimalnie migac :( Poza tym w ciagu tego tygodnia mialem chyba z 3 razy krzaki po wlaczeniu kompa, moze to wina Doom 3 ;) Zle sie dzieje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak jest taktowanie od PRO daje na LOW, jesli gry i taktowanie od XT wtedy juz HIGH, tak dla bezpieczenstwa......ale kiedys zapomnialem i 2 dni komp chodzil z taktowaniem od XT i silencerem na LOW <gralem w N4speed, Unreal, FarCry>.....wiec chyba mozna....oczywiscie nie biore odpowiedzialnosci ....jesli komus sie cos usmaży.........pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PINKI a ile masz juz tego se@pro?

Na moim XV tyl gpu jest dosyc chlodny ale wiecej niz 420mhz nie idzie:(

Mam pytanie u was pamieci tez sie grzeją nierownomiernie te na przeciwko agp są u mnie gorące a pozostałe są cieple.

 

A freezery załozyłem bez ciachania 4 były po 15mm wys i 4 po 14mm i te 14 wlazły dotykają silencera ale mi to nie przeszkadza:)

 

co to są za małe układy np. miedzy molexem a pamicią,(cos od napiecia?) zastanawiam sie czy nie załozyc na nie radiatorkow tylko czy jest sens? (a kolo tego układu są te pamieci co sie tak bardzo grzeją)

 

Max narazie moj radek idzie na 420mhz/780mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...