Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały dylemat! Po przeczytaniu całego wątku nie wiem jaka karte kupic:

XV Radeon9800SE z PC serwisu za 750 czy sapphira 9800PRO 128mb 256bit na r360! Za 830!

Z tego co przeczytałem to XV strasznie się grzeje i ktos tu pisal ze ma jakas dziwna przypadłość ze czasami cos się z wyświetlaniem Łebie i trza restarta walnąć! Ale ma niezłe pamieci 2.5ns hyniksa które teoretycznie mogą chodzic na 800MHz! A jak to jest w praktyce?

Czy ktos kto ma tą karte może się na ten temat wypowiedziec?

Natomiast sapphire ma 2.8ns pamieci za to jest na r360! Ale goscio mowi za na rdzeniu pisze r360 ale programy typu Aida pokazuja r350? Czy to możliwe?

Chyba już się zdecydowałem na tego sapphirka ale może ktos mnie jeszcze skłoni ku XV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat o wyborze karty pomiedzy 9800SE a 9800Pro...

Chyba widac... ???

SpierMan'ie czepiasz się. Kolega chce zasięgnąć opini czy ten "nasz XV" jest rzeczywiście tak dobry jak wynika z wypowiedzi w tym topicu. _QczA - na Twoim miejscu wybrałbym jednak pełnego radeona 9800pro. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie timingi - zmieniam w ati tray tools podaje tylko te co zmienilem

WR Latency = 1  

TRCDWR = 2  

TRAS = 9  

TR2W = CL+2  

TWR = 2  

TW2RSAME BANK = 2  

 

Ale jesli chcesz sie bawic to najpierw zmniejsz taktowania.

Hey. Na jakich ustawieniach testowałeś te timingi (taktowanie)? I jakie wyniki osiągnołeś. Duży wzrost wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat! Po przeczytaniu całego wątku nie wiem jaka karte kupic:

XV Radeon9800SE z PC serwisu za 750 czy sapphira 9800PRO 128mb 256bit na r360! Za 830!

Z tego co przeczytałem to XV strasznie się grzeje i ktos tu pisal ze ma jakas dziwna przypadłość ze czasami cos się z wyświetlaniem Łebie i trza restarta walnąć! Ale ma niezłe pamieci 2.5ns hyniksa które teoretycznie mogą chodzic na 800MHz! A jak to jest w praktyce?

Czy ktos kto ma tą karte może się na ten temat wypowiedziec?

Natomiast sapphire ma 2.8ns pamieci za to jest na r360! Ale goscio mowi za na rdzeniu pisze r360 ale programy typu Aida pokazuja r350? Czy to możliwe?

Chyba już się zdecydowałem na tego sapphirka ale może ktos mnie jeszcze skłoni ku XV?

Jeśli masz kase to lepszym rozwiązaniem jest pro, nawet gdyby był na r350. Ale jeśli gość mówi że jest na r360 to wymuś na nim aby Ci pokazał rdzeń, tylko wtedy będziesz pewny tego co kupujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popelnilem jednak blad, poniewaz po rozkreceniu budy zauwazylem ze Karta podpieta jest na tej samej linii co dysk twardy, wiec moze gdyby odciazyc ta linie wszystko byloby oki.

Jasna cholera :( więc to była przyczyna... eh...

mi padł w ten sam sposób !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat! Po przeczytaniu całego wątku nie wiem jaka karte kupic:

XV Radeon9800SE z PC serwisu za 750 czy sapphira 9800PRO 128mb 256bit na r360! Za 830!

Po pierwsze: w PC Serwis karty kosztują 720zł, a nie 750zł, patrz tutaj:

 

www.pcserwis.neostrada.pl/aukcje/Radeon9800SE.htm

 

Po drugie: jeżeli możesz kupić R98000PRO za 830zł to sprawdź, czy sprzedawca jest pewny. No i jaka gwarancja, bo jeśli bez gwarancji - to już jest ryzyko, raczej nie kupiłbym tak drogiej karty bez gwarancji lub z gwarancją krótszą niż rok.

Jeżeli stwierdzisz, że sprzedawca jest solidny i daje gwarancję dłuższą niż rok, to nieważne czy jest na R350, czy na R360 - kupuj go!!!

 

Po trzecie: gdzie można kupić Radeony 9800PRO po 830zł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popelnilem jednak blad, poniewaz po rozkreceniu budy zauwazylem ze Karta podpieta jest na tej samej linii co dysk twardy, wiec moze gdyby odciazyc ta linie wszystko byloby oki.

Jasna cholera :( więc to była przyczyna... eh...

mi padł w ten sam sposób !!

No to musze spawdzic na jakiej moja wisi :)

HMMM :D

 

 

P.S.

krecenie c.d.

Zmienilem paste na Arctic Silver 5 - rdzen narazie na 430.

Wywalilem dziadostwo wlasnej roboty z pamieci i zapodalem radiatorki ZALMANa... takie fajne... narazie 700 MHz i daje rade wiecej :D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZUKAM BIOSU DO MOJEGO RADKA -- KONKRETNE LINKI PROSZĘ

NA MEJLA ALBO NA GG 3036259 / MEJL xwojciechx@wp.pl

=========================================

PROSZĘ NIE MOOWIĆ , ŻE TO SCHITOWATA KARTA TEN RADEK ALBO JEJ EDYCJA

ALE MIAŁEM WCZEŚNIEJ FX 5200 -PNY -128MB ZRASOWAŁEM DZIADA PO TYG NA 5500 - BIOSEM

 

NAPEWNO DOPŁATA 100 PLNOOW MI WYSZŁA NA DOBRE BO DAŁEM TYLKO 400 PLN -OOW ZA NOOWKĘ

 

---------------------------------------------------

CZYM JĄ RASOWAĆ -- BIOS / I INNE TAKIE ALE RACZEJ WPIERW MNIE INTERESUJE TO CO MI WYSWIETLI NA BANK CZYLI BIOS

 

-------------------------------------------------------------

9800 SE SAPPHIRE - 128MB/ 256 BIT /

CORE -294 - MEM 290 -ATI TRAY TOOLS :)

BLACK EDITION == NA STRONIE SAPPHIRE SA TYLKO CZERWONE TAK DLA CIEKAWOŚCI ALBO INNE A JA AKURAT DOSTAŁEM CZARNEGO/

==================================

WIEM , ŻE SĄ LEPRZE EDYCJE TYCH KART SWOJĄ KUPIŁEM ZA 400 PLN

NOOWKA DWA LATA GWARANCJI -- JESLI KTOS BY PYTAŁ

OCZYWIŚCIE , ŻE Z ALLEGRO

=============================

 

PROSZE O POMOC A NIE ciach!ESKO DEBILNE WY ŚMIEWANIE SIĘ -- JAK TO ZWYKLI ROBIĆ EXTRA MASTACHY Z FORUM TAK SAMO JAK Z FORUM MOJEJ ULUBIONEJ GRY DIABLO- MOD ZYEL NA MATRIXIE

--------------------------------------------------------------------------------

KTO JEST DOBRY TEN ZAPEWN MI POMOŻE

 

=================================

SORX ZA DYSORTOGRAFIE I DYSLEKSJĘ -- :)

WSZELKIE BŁĘDY CELOWO BYŁY POPEŁNIPONE

=====================================

CZEKAM NA ODPOWIEDŹ PANOWIE MASTACHY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WEDŁUG AIDA PODAJEMI :

]

 

Właściwości karty wideo

Opis urządzenia RADEON 9800 SE (Omega 2.5.76)

Napis z karty RADEON 9800 SE (Omega 2.5.76)

Napis z BIOS'u BK-ATI VER008.015.073.000

Typ mikroukładu RADEON 9800 SE AGP (0x4148)

Typ konwertera DAC Internal DAC(400MHz)

Zainstalowane sterowniki ati2dvag (6.14.10.6476)

Rozmiar pamięci 128 MB

 

Producent karty wideo

Nazwa firmy ATI Technologies Inc.

Informacje o produkcie http://www.ati.com/products/home-office.html

Uaktualnienie sterowników http://www.ati.com/support/driver.html

================================================

PROSZĘ O LEPRZY LINK DO BIOSU BO TEN ZAPEWNE JEST JAKIŚ STARY

---------------------------------------------------

Z GOORY INFORMOOJE , ŻE NIE ZNAM SIĘ NA ATI I JEJ MODOWANIU

 

PROSZE O PROSTACKI OPIC CO CZYM I JAK TO ZROBIĆ

========================================

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO PIERWSZE O CO CI CHODZI

PO DRUGIE NIE SĄDZĘ ŻEBYM W CZYM KOLWIEK PRZEGIOŁ

PO TRZECIE SLEDZĘ WASZE WYPOCINY NA TYM FORUM --- I WIDZE TYLKO JEDNO TO SAMO CO ZAWSZE KURESTWO HAMSTWO I DEBILIZM SIĘ SZERZY NA TYM FORUM A JAK KTOŚ PROSI O POMOC TO ZAWSZE JAKIŚ ZJEB SIĘ PRZYCZEPI ZAMIAST POMOOC TO TYLKO PISZE ZARAZ , ŻE TEN CZY TAMTEN PRZEGIOŁ -- ZAPYTAM W CZYM SAM SOBIE WEZ PRZECZYTAJ NETYKIETĘ I SWOJE WCZESNIEJSZE POSTY I WYPOWIEDZI NA TYM I INNYCH FORACH CWANIACZKU JEDEN

 

------------------------

PODOBNO FORUM SLUZY DO POMAGANIA SOBIE NAWZAJEM A NIE DO OPIERDZIELANIA NOWYCH OSOOB I ICH ZLEWANIA WEZ SIE FACET CZEP KOGOS INNEGO

========================

A SWOJA DROGA ZDENERWOWAŁES MNIE CZLOWIEKU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NETYKIETA!!! Czyli nie krzycz czlowieku... :P Jak Ci sie nie podoba... WYLACZ CAPSLOCKa :!:

Nie umiesz pisac normalnie to nie pisz. Jak masz zamiar drzec kopare na forum i wyzywac mnie tak dalej to lepiej sie nbie odzywaj :!::!::!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh bo lubię WIELKIE LITERKI bo SORRY ALE piszę na telewizorku -- obecnie THOMSON 28 CALI zamiast MONITORKA -- czekam na kasę żeby wreszcie zakupić lg F 900 P -

 

------------------------------------

wystarczylo napisać a nie obrażać -- swoja drogą nie zauważylem capsa bo zawsze mam gowlaczonego

--------------------------------------------

moze wez lepiej mi pomooz zamiast sie samemu drzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no extra podales mi stronke po pierwsze po rosyjsku ale to nie problem -- mam jeszcze slowniki

 

ale najgorsze jest to ktory bios dla tego szafirka jest najleprzy bo karta 128 mb wiec od razu wykluczam te 256 mb bo zapewne nie zaskocza -- proobowalem kiedys z fx

 

a wlasciwie ktory bys polecil jesli mam karte jak w podpisie -- a chcial bym wiecej wycisnac w 3d marku -- a wiem , ze wgranie nowego biosu bardzo moze pomooc wiec nie chce spalic karty jak pisalem wczesniej a tam widze strasznie zawyzone parametry a ja mam tylko takie niskie --- czy nie spale karty jak wgram ktory kolwiek z tamtych biosoow -- przeciez mam tylko fabryczne chlodzenie i nic po za tym

 

-----------------------

w fx ie nie bylo problemu wgrywalem kazdy i dzialalo byle mial tyle samo ramu a tu nie chce sie przekonac po spaleniu karty ze zly programik do kosci wgralem

 

LUDZIE POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win flash mi podaje nastę pujące parametry :

-----------------------------------------------------------

 

ASIC DESCRIPTION R300/R350

 

DEVICE ID 0x4148

 

VENDOR ID 0x1002

 

CHECKSUM 0x5C00

 

ROM DESCRIPTION ST M25P05

 

ROM TYPE SERIAL

 

ROM ID n/a

 

ROM SIZE 0x10000 (64kb)

-----------------------------------------

może teraz ktoś mi pomoże w tuningowaniu tego szafirka -- chodzi o bios

==============================================

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XWOJCIECHX na początek kilka spraw:

 

Po 1. Odnoszę wrażenie że wogóle nie zaglądałeś do faq (pierwsza strona)

rozwiało by to wiele twoich wątpliwości

Po 2. Aby dobrać bios do karty powinieneś zwrócić uwagę na pamięci: firma i czas dostępu-ważne

Po 3. Nie widzę sensu wgrywania biosu, wystarczy programik atitray (więcej w faq) jeśli chodzi ci o 3dmarki to duzo więcej ich zyskasz podręcając kartę

 

Jeśli jeszcze czegoś nie czasisz to pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co sie wgrywa bios -- po to przecież żeby nie babrać się w tych suwaczkach calusi czas / żeby żadne programik nie zakłucił już wcześniej ustawionego parametru -- przecież po to są biosy nie prawdaż :)

 

bardzo mnie ucieszyłeś swoją wyupowiedzią -- akurat się tak składa , że ten temat przewałkowałem razem z przykładami już dosłownie kilka razy od 1 do ostatniej strony a wiedz , że to troszke czasu zajmuje jak sie ma wolny net - więc nie oceniaj kogoś po swoich przypuszczeniach -- CZYTAŁEM TEN TEMAT KILKU KROTNIE CHYBA NAWET Z 4 RAZY od 1 do 23 stronki !!!!!!!!!!! WIĘC MI NIE PISZ , ŻE NIE BIORĘ POD UWAGE WASZYCH WYPOCIN

 

---------------------------------------------------------------

zdenerwowałeś mnie :) bardzo

-----------------------------------------------------------------

podałem przecież , że mam RADEON SAPPHIRE MODEL ATLANTIS 9800 SE NA BLACK LAMINACIE Z TAKA MAŁĄ KOŃCÓWKĄ - MOLEXEM

 

pamiątki są kwadratowe czarne i nie wiem jaki mają czas dostepu i firmę -- jeśli jesteś taki mocny to mi podaj czym mam to sprawdzić

--------------------------------------------------------------------------------

gg 3036259

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać mam cztery kości ramu ustawione w '' L " więc karta jest 256 bit -- przynajmniej tak jest opisana na pudelku i karteczce znamionowej na drugiej stronie laminatu

 

pamiątki mają naklejone na wszyskich czterech sztukach papierki --- plomby gwarancyjne ze sklepu co mi uniemożliwia jaką kolwiek proobę oderwania czy odklejenia ich z obydwu stron więc jak mam się dowiedzieć jaka firma i czas dostępu ---- ponoć są programiki na to jak wydostać to z karty ale takowego nie posiadam -- KTO MOCNY TEN NIECH PODEŚLE LINKA i mi pomoże bo strasznie chcę podkręcić na stałe BIOSEM tego radka a mam problem jak zauważyłeś wcześ niej

 

CAŁE SZCZĘŚCIE , ŻE CHOCIAŻ JEDEN MNIE ZROZUMIAŁ -- CHYBA TELEPATYCZNIE W CZYM MAM PROBLEMO

 

zbieżność faktów i zdażen specjalnie zamieżona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XWOJCIECHX: edytuj posty, jeśli chcesz coś napisać, dopisz do posta już istniejącego a nie piszesz nowy - takie postępowanie jest wbrew regulaminowi i możesz za to zarobić punkciki

 

Chyba czym innym jest przeczytać, a czym innym zrozumieć :?

 

I popracuj nad ortografią -> to regulamin też w pewnym sensie sugeruje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do was pytanko czemu ma moim 9800se@Pro Power Color z biosem Pinkiego (thx za bios) przy ustawieniu pamięci na 350 Mhz pojawiaja się arty. Na pamięciach są miedziane Revolteki GPU nie jest ruszany. Pamięci to Hunixy 2.8 czyli ich nominalna praca powinna być 350 a u mnie takie rzeczy. Zaznaczam że bios od Pinkiego ma podrasowane timingi pamięci ale to niema znaczenia gdyż na oryginalnym biosie tez nie mogę dobić do 350Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu sobie rozmawiacie o różnych modyfikacjach i flashowaniach biosu, a nie pomyśleliście, że takie działania powodują utratę gwarancji u producenta? Nie mówię, że nie można tego robić, ale trzeba trochę pomyśleć i modyfikacji oraz podkręceń dodkonywać po trzykrotnym przemyśleniu sprawy. Przecież karta, która jest makymalnie wyżyłowana w górę ma duże szanse paść, i co wtedy? Producent może odmówić wymiany, jeżeli znajdzie choć ślady takich działań. DLATEGO APELUJĘ - wszystkie zmiany róbcie to tak, aby zmiany można było cofnąć, nie będzie wtedy płaczu i zgrzytania zębów i niepotrzebnych konfliktów na lini sprzedawca - klient.

 

A propos - dostaliśmy kolejną "reklamację" karty Powercolor Radeon 9800SE. Dlaczego piszę "reklamacja". A jak można określić kartę, w której oryginalny wentylator sam spada z rdzenia, a rdzeń jest ukruszony na trzech rogach? Niestety, takie przypadki zdarzają się przy nieumiejętnym zakładaniu lub zdejmowaniu chłodzenia - i nie są objęte gwarancją , rękojmą ani żadną inną formą odpowiedzialności sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W imieniu noobow dziekuje za ostrzezzenie...

Raczej wiekszosc ludzi sobie zdaje z tego sprawe, ze jest pewne ryzyko, ale wiekszosc z nich to profesjonalisci i gwarantuje, ze Ci co mysla, to reklamowac kart uszkodzonych nie beda, bo im karty beda dzialac dlugo! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ejstem z wrocławia ja naprawde nie jestem z wrocławia :)

Zastanawiam sie wlasnie nad zmiana biosa ... Gdzies kiedys przyczytalem ze bo zmianie biosa mozna tak ustawic karte zeby wydzielela mniej ciepla (na co niestety choruje moj radeonek 9800se@XT made in XpertVision)

Ah i pytanie arty zaczna wyskakiwac jak sie ma za dlugo przrzetaktowana pamiec czy GPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...