Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

699 zł to kwota bardzo atrakcyjna. Róznice cenowe między SE a Pro

bywają raz większe raz mniejsze. Na dzien dzisiejszy karta

XpertVision 9800 SE>Pro w ofercie sklepu PCSerwis to najlepszy

stosunek jakosci do ceny. Śmiało mozna to porównac do mobilnych Bartonów. Popatrzcie na wyniki w 3Dmarku05, Half-Life2. Trzeba mieć

naprawdę nieźle nawalone w głowie, żeby rzucać się na 5 vertexów :P

w GF6800, którego wydajność przy tej cenie jest śmieszna.

 

Niezdecydowanym radziłbym szybko myśleć, bo tego typu

sprzęty rozchodzą się błyskawicznie. Wiem co mówię, bo

koleś z www.barwkomp.pl poinformował mnie, ze Mobilne Bartony

są na wyczerpaniu, a we wspomnianym PCSerwis bardzo dobre

FQQ4C 1.45V sprzedały się w mgnieniu oka! (allegro)

 

Myśl szybko, śpij szybko a kochaj się powoli ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który test z 3DMarka03 najbardziej obciąża procesor karty :?:

Pierwsz test to DX7.0. Nature to DX9.0. Test 2 wyglada mi na mieszanke DX7.0/8.0 a test 3 wyglada mi na DX8.0.

Z tego co czytalem to artow szuka sie na tescie 2 i 4 wiec one musza obiciazak karte max'ymalnie.

Ale najlepiej to wlaczyc FSAA+Anizo na max'a. Wtedy dopiero karta dostaje po tylku ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozchodzi mnie się o to, że ten radiator na XpertVision Radeon 9800SE@Radek9800 jest bardzo mocno przyklejony i chciałem kartę rozgrzać trochę markiem i go sobie elegancko zdjąc, ale nie daje rady 8O Zastanawiam się teraz po co w ogóle są te małe czarne kołeczki jak radiator sam się trzyma. Wiem, że już jakaś osoba miała z tym problem i sobie jakoś poradziła podważając stockowy radiator linijką. Jak już zdjeliście z niego radiator to trzymała go jakaś naklejnka czy pasta :?: Nie wiem co może go tak mocno trzymać 8O

 

Czy jako arty można zakfalifokować takie kropeczki w teście Pixel Shader :?:, nie ma ich za dużo - są tylko na krawędziach słowni i w miejscach zacienionych - grałem narazie w FarCry z AA i Anizo max i Colina z takimi ustawieniam jak FC i nie było żadnych artów nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozchodzi mnie się o to, że ten radiator na XpertVision Radeon 9800SE@Radek9800 jest bardzo mocno przyklejony.

Jak przyklejony? przeciez tam jest tylko pasta i schodzi bez problemow(chociaz jest wrazenie ze jest przyklejony:)ale to normalne

Na krawedziach sloni to normalne ale nie wiem czy zawsze czy tylko z anizo. sprawdz jeszcze w doom3:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu takie drogie te Radki u was?

W Katowicach w action saphire 9800SE (128MB,256bit) (ten, ktorego ja mam) kosztuje 480 zł netto,

Xpert Ati (128MB,256 bit) 500 netto. Co prawda nie ma gwarancji modowalności, ale to calkiem rozsądna cena (chociaż jeśli mialbym

ryzykować to chyba wolalbym doplacić w <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 9600XT).

 

Nikt nie jest chyba w stanie stwierdzić który test najbardziej obciąża procesor karty graficznej, ale ja jestem zdania, że taki,

w którym jednocześnie na ekranie pojawia się jak najwięcej wielokątów (fillrate'y czy test pixel shadera raczej nie zabija karty graficznej tak

jak inny rodzaj grafiki). Im więcej karta graficzna ma naraz do roboty tym bardziej się poci (tj. AA,Anizo chyba najbardziej ją męczy). Oczywiście im wiecej tekseli

na ekranie tym "lepiej". Tak więc hmm, ja bym był za testem "ragtroll"...a tak wogóle po co to pytanie ? CHcesz zarżnąć swoją kartę i pytasz o najlepszy sposób :P?

Ragtroll w pętli?? :P

 

A teraz ja mam pytanie (glupie) : Nie za bardzo stać mnie teraz na zasilacz Chieftec'a 360W, a moja grafa dziala teraz na noname jakimś 350W. Na odblokowanych 8 potkach

zasilacz nie daję rady. Może dałoby się podpiąć np osobny zasilacz 350W do grafy i osobny do kompa jako prowizorkę??

Bardzo takia zabawa byłaby ryzykowna? Nie spaliłbym grafiki przez to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu takie drogie te Radki u was?

W Katowicach w action saphire 9800SE (128MB,256bit) (ten, ktorego ja mam) kosztuje 480 zł netto,

Xpert Ati (128MB,256 bit) 500 netto. Co prawda nie ma gwarancji modowalności, ale to calkiem rozsądna cena (chociaż jeśli mialbym

ryzykować to chyba wolalbym doplacić w <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 9600XT).

LOL... wolisz 4 butelki piwa za 15 zł czy 8 za 20 ??

Człowieku, tyle już było o tym mówione a Ty wylatujesz z cenami

zupełnie INNYCH kart ! Co z tego, ze tak samo się nazywają, skoro

różnice w wydajności sięgają niekiedy 50% !!

 

Radeon SE, a Radeon SE>Pro 100% to dwie rożne karty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu takie drogie te Radki u was?

W Katowicach w action saphire 9800SE (128MB,256bit) (ten, ktorego ja mam) kosztuje 480 zł netto,

Xpert Ati (128MB,256 bit) 500 netto.

Dodaj sobie wat to juz cena nie jest taka niska i roznica wynosi okolo 100zł podłog cen z pcserwis - 100zl a roznica w wydajnosci wielka:) i 100% :wink:

 

Xanagaz prędzej sie zassal:) wiem co mowie bo sam zmienialem chlodzenie na silencera:)

i zrobilem tak:

wyjołem te koleczki sciskając je pensetą:) no i radiator nadal sie trzymał troche(lekko) ruszylem w lewo ,prawo a potem razem z rochem w bok zaczolem lekko ciągnąc w swoją strone i zdjąłem.

 

Ale i tak w fx bylo gorzej radiator tak przylegal do rdzenia ze trzeba bylo mocno szarpnąc zeby zlazł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZOstałem przed chwilą wkurzony więc na kimś się wyżyje...

Lumperator: przeczytaj sobie mojego posta, zrób analizę i zastanów się powaznie co poeta miał na myśli...

Może i ten post trochę spóźniony, no ale jak się nie pamieta co bylo parę postów wczesniej to juz nie moja wina. 3a sobie więcej

pamięci dokupić w spożywczym.

Pisze Wam tylko ile kosztują SE, bo ktoś napisał jakieś extreme ceny.

Lumperator: Nie musisz mi mówić o różnicy między SE a SE@PRO, bo aż taką LAMĄ nie jestem.

Co do VATu - 586 zł za Saphire 9800 SE, to chyba nie dużo !?!

 

Next time prosze przeczytać posta więcej niż raz zanim się ktoś zabiera do odpowiedzi, bo moze sie okazać, ze czegoś nie zrozumial (jak w tym przypadku)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze OT semprini ty freaku nie wal cenami z hurtowni bo tylko nieliczni mają do takowych dostęp :) a na temat polityki firmy action sie nie wypowiem :x

 

Po drugie nabyłem karte saphire 9800se 128mb/256bit (nie z actiona) i stwierdzam problem ::: firmowy radiator nie przylega równomiernie do GPU (opiera się o jakiś spory srebrny prostopadłościenny układ na jednym brzegu - dotyka GPU pod kątem) po ludzku występuje prześwit, czy ktoś ma tak samo?? karta ma brązowy laminat

 

Po trzecie karta się moduje w 100%, taktowania domyślne C:325/M:310

 

Po czwarte: przez to skopane chłodzenie nie moge wyjsc na rdzeniu więcej niż 365MHZ, wyzej nie idzie stabilnie (auto w atitool 0.22)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihihi, :)

NO fakt, ze nie wszyscy mają dostęp do hurtowni. No ale sądzę, że na gieldzie komputerowej też można dostać spoczko cenki:)

Xanagaz : zabiłeś mnie , hahaha :D

 

Watcher: chetnie bym sie dowiedział coś o polityce Action :), ale niestety to nie topic do tego, wiec nie bede nawet pytal:)

Mam ten sam model karty hmm, jak bede mial czas to lookne czy u mnie też to tak jest zbudowane :)

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie przesadzaj, ze na giełdzie dostaniesz kartę tańszą

o caly VAT. Wprowadziłeś trochę zamętu i to mnie z lekka

poddenerwowało. Ale loozik, już jest spoko. Ja się nie obrażam,

dzięki za przywołąnie mnie do porządku. Jednakże prosiłbym

abyś Ty również pisał tak jak jest faktycznie, a nie łapał ceny

z hurtowni. Równie dobrze mogę powiedzieć, zę można sobie

załatwić Radki za 150 zł... a ze ciachnięte z Tira to mało ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu takie drogie te Radki u was?

W Katowicach w action saphire 9800SE (128MB,256bit) (ten, ktorego ja mam) kosztuje 480 zł netto,

Xpert Ati (128MB,256 bit) 500 netto. Co prawda nie ma gwarancji modowalności, ale to calkiem rozsądna cena (chociaż jeśli mialbym

ryzykować to chyba wolalbym doplacić w <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 9600XT).

Chciałbym wtrącić swoje pięć groszy do rozmowy o cenach. Podajesz ceny z hurtowni, ok, może ty masz firmę, która może kupować w hurtowni, ale jeżeli ktoś jest studenetem i nie ma takiej możliwości, to co wtedy? Dlatego to porównanie jest mało obiektywne. Do tego tak naprawdę cena, jaką trzeba zapłacić to 610zł za Xpertvision lub 585,60zł za Sapphire. Spróbuj zwrócić w hurtowni kartę, bo się nie moduje - masz jak w banku, że nie przyjmą zwrotu. A jak wszystkim wiadomo masz szansę 1 na 7, że od razu trafisz na modowalną. Moim zdaniem, lepiej zapłacić te 80zł więcej i mieć pewność, niż liczyć na łut szczęścia, że od razu trafię na dobry egzemplarz. Te 80zł chłopaki biorą za trud testowania sprzętu i możliwość zwrotu lub wymiany, gdyby były problemy - myślę, że to naprawdę nie jest wygórowana cena i warto zainwestować. Każdy wie, że wliczono w nią tzw. wartość dodaną.

Po za tym, tak naprawdę w hurtowni kupujesz kartę graficzną Radeon 9800SE, która jest 4 potokowa, a nie Radeon 9800SE@PRO, która jest 8-potokowa, to zupełnie inny produkt, dlatego inna jest też cena. Stosunek ceny do wydajności jest o wiele lepszy w tym drugim przypadku.

Według mnie, ceny które podajesz, nie są wcale rozsądne w porównaniu do tego co w zamian za nie dostaniesz. Myśląc wg. przyjętych przez Ciebie reguł można dojść do wniosku, że jeszcze bardziej rozsądną cene ma ...... Radeon 9200SE 128MB, to by było jakieś 162zł ....... +VAT oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE, nic takiego nie powiedziałem, że na giełdzie dostanę kartę tańszą o cały VAT. (Katowice) po prostu ceny porównywalne do

Action, gdzie nie każdy może kupować. Ja sam korzystam z dobrego serduszka kumpla :P

...A bo ja czasem wprowadzam trochę zamętu, bynajmniej nie celowo, bo jednak forum jest po to aby informować a nie mącić.

Tak więc podsumowując, że na giełdzie dałoby się dostać Radeona 9800SE (128MB,256bit) w granicy 580-600zł.

Oczywiście bez gwarancji modowalności to żadna atrakcja, ale jak by się dogadać tam z kimś na przetestowanie karty to za tą cenę 8 potoków. TO

chyba byłby najlepszy zakup jeśli chodzi o stosunek wydajności do ceny.

Masz może jakieś info na temat tych radków z tira?? Wezmę hurtem razem z Tirem :)

Sorki za zamęt :D

 

Nigdy nie twierdziłem, że lepiej ryzykować niż dopłacić np 80 zł żeby mieć pewność. :D. Aż takim ryzykantem nie jestem.

 

Wracam do Collina (4 niestety :( ). Może do czasu pojawienia się Collina05 zdobędę już zasilacz i będę mógł w końcu cieszyć się 8ma potokami.

Zobaczę wtedy jak 3dmark05 chodzi z ultrapłynną grafiką - (czyt. 0k 8 fps)

pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc podsumowując, że na giełdzie dałoby się dostać Radeona 9800SE (128MB,256bit) w granicy 580-600zł.

Oczywiście bez gwarancji modowalności to żadna atrakcja, ale jak by się dogadać tam z kimś na przetestowanie karty to za tą cenę 8 potoków. TO

chyba byłby najlepszy zakup jeśli chodzi o stosunek wydajności do ceny.

Tylko ciekawe, kto chciałby to robić całkiem gratisowo, biorąc pod uwagę, że wg. procedury opisanej na początku tego tematu, pełny test jednej karty trwa 1.5 godziny i nie jesteś dobrym kumplem sprzedającego. Uważam, że trochę "bujasz w obłokach".

 

Co do VATu - 586 zł za Saphire 9800 SE, to chyba nie dużo !?!

DUZO, zwłaszcza za tą wypsażoną w pamięci 3.3ns.

 

W Katowicach w action saphire 9800SE (128MB,256bit) (ten, ktorego ja mam) kosztuje 480 zł netto,

Xpert Ati (128MB,256 bit) 500 netto. Co prawda nie ma gwarancji modowalności, ale to calkiem rozsądna cena (chociaż jeśli mialbym

ryzykować to chyba wolalbym doplacić w <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 9600XT).

?

a ja bym wolał wziąć 9800SE@PRO za tą samą cenę co 9600XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robia wrazenie te liczby :D

Swoja droga, to pasowaloby zrobic ranking producentow. I przeliczyc jaki odsetek kart przez Was sprzedanych byl modowalny. i tak dalej. Moglo by to byc dosc ciekawe...

Olalem to, po 2 karcie mi sie odechcialo... 10km do sklepu w jedna strone to samo paliwo 6zl w obie. jakbym jezdzil do zarypania wiecej bym wydal niz na radka 9800pro :P

 

Kupilem sapphiere radeon 9600pro na hynixach 3.3 (prostokatnych niestety) i ladnie chodzi jak na moje skromne dosc potrzeby ;] (a raczej mojego 10 letniego brata ;])

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i proszę. W końcu ktoś, kto ma skromne potrzeby !!!

HIP HIP HURRAYY dla tego Pana !!! :D

...zgadzam sie z przedmówcą, ale to musialaby juz zrobić jedna osoba moze, a przynajmniej jedna by to musiala zebrać do kupy (za przeproszeniem) i podsumować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...