Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Podłączę się do tematu.

Po wielu godzinach spędzonych na męczeniu mojego Powercolora 9800 SE, doszedłem z nim w końcu do jakiegoś porozumienia. Wyniki w 3D Marku są juz ok. W Aquamarku nadal jednak jest poniżej średniej. W grach jest jednak ok, więc przestaję narzekać. Dobra przechodzę do konkretów.

Taktowanie: 405/702  

timingi: takie jak u Pinkiego ( po wielu testach stwierdziłem, że jest to maxymalny poziom jaki można ustawić )  

chłodzenie: standard

Sprzęt taki jak w podpisie.

Sterowniki:  

nforce 4.24

Unioncatalyst 4.7

Wyniki:

3DMark03: ok 5970 (ustawienia sterowników-kontrola aplikacji, tekstury i mipmapy max)

3DMark03: ok 6130 (ustawienia sterowników - kontrola aplikacji; tekstury i mipmapy minimum)

Aquamark3: ok 39700 (troche mało)

Generalnie jest ok.

przegrzeje ci się gpu to zaczniesz inaczej mówić nie podkręcan na tak słabym chłodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegrzeje ci się gpu to zaczniesz inaczej mówić nie podkręcan na tak słabym chłodzeniu

Dokładnie, zanim zaczniesz się bawić zegarami zaopatrz się w jakieś lepsze chłodzenie (od tego standardowego :) ) - bo później możesz żałować (tak jak mój znajomy) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegrzeje ci się gpu to zaczniesz inaczej mówić nie podkręcan na tak słabym chłodzeniu

Dokładnie, zanim zaczniesz się bawić zegarami zaopatrz się w jakieś lepsze chłodzenie (od tego standardowego :) ) - bo później możesz żałować (tak jak mój znajomy) :?

nie twój znajomy nie może żałować przecież kupił zestew do extreme overclocing TITAN :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co zaczynam coraz bardziej przekonywać się do Silencera. Looknijcie na to...

z nowym zalmanem może być podobna sprawa i jeżeli wydajność ma być taka sama to pakowanie w to kasy jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Mam pare pytan co do chlodzenia karty 9800se, ktora takze zakupilem z pcserwisu:). Chcialbym zamontowac inne chlodzenie, http://www.4max.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=353 mysle nad tym coolerem. Co o nim myslicie? Na memorki kupie radiatorki BGA http://www.4max.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=941 , a to przyklejone tasma termoprzewodzaca ;]. Mam pytanie-czy ten cooler podola temu radkowi ?. Co do grzania sie-moge sie pochwalic ze wykrecilem ta karte na standartowym chlodzeniu na 415/365 :) BEZ ARTEFAKTOW+8 potokow;]. Narazie dalem taktowanie pro i tak zostanie dopoki nie kupie chlodzenia. Potem taktowanie XT albo wiecej :). Z gory thx za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm okolo 100-120zl. Wiem ze nie za duzo ale chcialbym jeszcze kupic dragoona (obudowa). Mam jeszcze jedno pytanie-jestem w posiadaniu 2ch wiatrakow na 220V (13 i 18 W). Nadaje sie cos takiego do wdmuchiwania powietrza do obudowy?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm okolo 100-120zl. Wiem ze nie za duzo ale chcialbym jeszcze kupic dragoona (obudowa). Mam jeszcze jedno pytanie-jestem w posiadaniu 2ch wiatrakow na 220V (13 i 18 W). Nadaje sie cos takiego do wdmuchiwania powietrza do obudowy?;]

nadają się tylko będą głośne

za 120zł co się zrobi

więc tak radiatorki http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=439

i na gpu

zaczekasz trochę na silencera http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...GAS3&kat=&pkat=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm wyglada przyjemnie, mam tylko pytanie-dlugo trzeba czekac na tego silencera? w sklepie pisze 'brak na stanie :/'. Wiem ze beda glosne, ale cos za cos;] pozatym jestem przyzwyczajony do halasu (obecny komp ktory mam robi go NAPRAWDE duzo;[. Smiem twierdzic ze nowy, nawet z V7+ na high nie bylby go w stanie pobic ;[. )

 

-----------------------------------

Jeszcze jedno- czy aluminiowe radiatorki beda az tak zle?;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze cena bedzie z poczatku BARDZO zaporowa ;]... Dlatego zapoluje na cos starszego/kupie cos innego, rownie dobrego ;]. HM co do radiatorow, jutro mam miec kawalek aluminium, pobawie sie troche i zobacze co z tego wyjdzie ;]. W ostatecznosci tasme termoprzewodzaca latwo zerwac wiec nic nie ryzykuje... a 40zl w kieszeni :wink: . Pozatym na Allegro jest do kupienia jakis coolerek za 20zl, caly z alu. Mozna z niego zrobic w przyblizeniu ok 14 radiatorkow :} (wymiary 20x20). Krotko mowiac duzo bardziej sie to oplaca niz dawanie 40-50 zl za 8 radiatorkow;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze cena bedzie z poczatku BARDZO zaporowa ;]... Dlatego zapoluje na cos starszego/kupie cos innego, rownie dobrego ;]. HM co do radiatorow, jutro mam miec kawalek aluminium, pobawie sie troche i zobacze co z tego wyjdzie ;]. W ostatecznosci tasme termoprzewodzaca latwo zerwac wiec nic nie ryzykuje... a 40zl w kieszeni  :wink: . Pozatym na Allegro jest do kupienia jakis coolerek za 20zl, caly z alu. Mozna z niego zrobic w przyblizeniu ok 14 radiatorkow :} (wymiary 20x20). Krotko mowiac duzo bardziej sie to oplaca niz dawanie 40-50 zl za 8 radiatorkow;/

ale tu są miedziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby racja ale aluminium tez zrobi swoja robote;] napewno bedzie lepsze niz powietrze... a skoro na powietrzu osiagam STABILENIE, bez artefaktow taktowanie XT to po co mi wiecej ?;]. To raz, dwa zawsze moge zmienic, jak mowilem bede uzywal tasmy termoprzewodzacej, wiec nie ma problemu z odklejeniem;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam jedną z pierwszych kart z PCSERWIS i jest to POWERCOLOR SE. Na standardowym chłodzeniu działał jako XT 412/730 ale ram się potwornie grzał. Dlatego zakupiłem radiatorki na pamięć 8 sztuk. Takie małe kwadratowe grzebyki klejone na taśmę. Do tego założyłem VGA Silencera rev3. Użyłem pasty załącznej do zestawu. Ostatnia modyfikacja to timingi w Biosie. Teraz karta działa bez zadnych problemów na 432/386. I tak oto za mniej niż 100 zł mam kartę 9800 szybszą od XT. Co do wyników to marki do mnie nie przemawiają. Jednak dla wszystkich fanów marków. 5336 ---> 6325 ! W FarCray-a grałem w 1024*768 przy high detal i medium wgładzaniu (średnio około ~~28 fsb) teraz 1042*768 przy very high i high wygładzaniu (~~36fsb) Co do CPU to było i jest mBarton 2500+ @2400MHZ przy 1.675 + 1GB RAm-u DDR 400 na KT880 firmy GIGABYTE i to wszystko ! Obudowa zamknięta i wszystko działa OK. Acha i żadnej wanny w kompie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam jedną z pierwszych kart z PCSERWIS i jest to POWERCOLOR SE. Na standardowym chłodzeniu działał jako XT 412/730 ale ram się potwornie grzał. Dlatego zakupiłem radiatorki na pamięć 8 sztuk. Takie małe kwadratowe grzebyki klejone na taśmę. Do tego założyłem VGA Silencera rev3. Użyłem pasty załącznej do zestawu. Ostatnia modyfikacja to timingi w Biosie. Teraz karta działa bez zadnych problemów na 432/386. I tak oto za mniej niż 100 zł mam kartę 9800 szybszą od XT. Co do wyników to marki do mnie nie przemawiają. Jednak dla wszystkich fanów marków. 5336 ---> 6325 ! W FarCray-a grałem w 1024*768 przy high detal i medium wgładzaniu (średnio około ~~28 fsb) teraz 1042*768 przy very high i high wygładzaniu (~~36fsb) Co do CPU to było i jest mBarton 2500+ @2400MHZ przy 1.675 + 1GB RAm-u DDR 400 na KT880 firmy GIGABYTE i to wszystko ! Obudowa zamknięta i wszystko działa OK. Acha i żadnej wanny w kompie !!!!

Mała sugestia: zrób szlif silencera rdzeń powinien jeszcze troche pójść.

 

Teraz z innej beczki, zauważyłem że topic cieszy się dość dużym zainteresowaniem, istnieje niespełna 4 dni a ma prawie 1400 kliknięć i zastanawiam się czy nie warto byłoby podkleić tego topicu bo w sumie modowców jest już niezła grupa a sądze że będzie nas przybywało dopóki karty będą dostępne. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośba do moderatorów aby w miarę możliwości podkleili ten topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam jedną z pierwszych kart z PCSERWIS i jest to POWERCOLOR SE. Na standardowym chłodzeniu działał jako XT 412/730 ale ram się potwornie grzał. Dlatego zakupiłem radiatorki na pamięć 8 sztuk. Takie małe kwadratowe grzebyki klejone na taśmę. Do tego założyłem VGA Silencera rev3. Użyłem pasty załącznej do zestawu. Ostatnia modyfikacja to timingi w Biosie. Teraz karta działa bez zadnych problemów na 432/386. I tak oto za mniej niż 100 zł mam kartę 9800 szybszą od XT. Co do wyników to marki do mnie nie przemawiają. Jednak dla wszystkich fanów marków. 5336 ---> 6325 ! W FarCray-a grałem w 1024*768 przy high detal i medium wgładzaniu (średnio około ~~28 fsb) teraz 1042*768 przy very high i high wygładzaniu (~~36fsb) Co do CPU to było i jest mBarton 2500+ @2400MHZ przy 1.675 + 1GB RAm-u DDR 400 na KT880 firmy GIGABYTE i to wszystko ! Obudowa zamknięta i wszystko działa OK. Acha i żadnej wanny w kompie !!!!

Mała sugestia: zrób szlif silencera rdzeń powinien jeszcze troche pójść.

 

Teraz z innej beczki, zauważyłem że topic cieszy się dość dużym zainteresowaniem, istnieje niespełna 4 dni a ma prawie 1400 kliknięć i zastanawiam się czy nie warto byłoby podkleić tego topicu bo w sumie modowców jest już niezła grupa a sądze że będzie nas przybywało dopóki karty będą dostępne. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośba do moderatorów aby w miarę możliwości podkleili ten topic.

warto się starać o przytklejenie zapraszamy modelatorów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 3d (2k3) marka to mam 5700 na athlonie 1700+ (palomino), solteku 75drv5 (kt 333) i 256/333, wiec IMO calkiem sporo :). Sprrzeta niedlugo zmieniam, ale pierw musze pozbyc sie tego;]. W 2k1 tylko 10800 ale to wina slabego proca :/. Masterone z czego masz radiatorki ? i jeszcze jedno-tasma rzeczywiscie latwo i bezproblemowo schodzi 'jakby cos?;]. Bo jej kawalek za 5zl na allegro :]. 2cmx30, razem z kosztem przesylki.;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obudowe Chieftec z wentylatorem z boku, ktory przy zamkniete jobudowie jest blisko karty grafiki i ladnie na nia dmucha, powietrze owiewa karte z obu stron. Dodatkowo mam ladny przewiew w obudowie. 3 wentyle wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ace, 2 wyciagajace. Standardowo chodza na 5V, ale podczas gry moge podkrecic wentyle do 12V.

Pytanie glowne, wydaje sie, ze karta jest w ten sposob chlodzona dobrze, chcialbym tylko dolozyc wentylatorki na pamieci, czy to wystarczy czy konieczne jest cos dodatkowo? Nie bardzo chce zakladac Silencera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC juice THX :) Ja tam moge poczekac. Cena jest ok. Jeszcze moje pytanie-trudno zalozyc silencera na karte?;]

 

Jeszcze jedno-jak wtedy (z silencerem) wyglada sprawa z radiatorkami ?  

 

z gory thx[;

nie jest takie tródne wkładasz taką przystawke i przykręcasz zakładasz śledz ipo robocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC juice THX :) Ja tam moge poczekac. Cena jest ok. Jeszcze moje pytanie-trudno zalozyc silencera na karte?;]

 

Jeszcze jedno-jak wtedy (z silencerem) wyglada sprawa z radiatorkami ?  

 

z gory thx[;

Jeszcze nie miałem z nim styczności ale tu powinieneś znaleźć odp http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=55225

 

Mam obudowe Chieftec z wentylatorem z boku, ktory przy zamkniete jobudowie jest blisko karty grafiki i ladnie na nia dmucha, powietrze owiewa karte z obu stron. Dodatkowo mam ladny przewiew w obudowie. 3 wentyle wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ace, 2 wyciagajace. Standardowo chodza na 5V, ale podczas gry moge podkrecic wentyle do 12V.

Pytanie glowne, wydaje sie, ze karta jest w ten sposob chlodzona dobrze, chcialbym tylko dolozyc wentylatorki na pamieci, czy to wystarczy czy konieczne jest cos dodatkowo? Nie bardzo chce zakladac Silencera.

Jeśli chcesz kręcić rdzeń to zmiana coolera jest bardzo wskazana (choćby nawet z tego powodu że niewiele z niego wyciśniesz) a radiatorki jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC juice THX :) Ja tam moge poczekac. Cena jest ok. Jeszcze moje pytanie-trudno zalozyc silencera na karte?;]

 

Jeszcze jedno-jak wtedy (z silencerem) wyglada sprawa z radiatorkami ?  

 

z gory thx[;

Wydaje mi się, że w cSklepie mają Silencery (mieli mieć w poniedziałek, a już jest środa :wink: ), także nie musisz czekać, aż pojawią sie w Angeli :)

 

Co do montażu to nie jest trudno wystarczy trochę poczytać (ale i bez tego się obejdzie :wink: ). Mnie jedyny "kłopot" sprawiły gumki, ale umieściłem je po 2 na każdej stronie karty i jest git. Dopiero dziś zamontowałem Silencera, więc wieczorem powinny być wyniki :)

 

A radiatorki mogą mieć najwyżej 12mm. Możesz kupić Freezer'y Revolteca, ale będziesz musiał 2szt. spiłować o jakies 3mm. Dobrym rozwiązaniem jest również pocięcie jakiegoś starego radiatora na mniejsze - nieco tańsza opcja.

 

Wieczorem napisze o "efektach zmiany chłodzenia" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bania :). Chyba potne, juz mam na oku fajny aluminiowy radiatorek za 20zl z allegro- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27949727 .

 

I juz zamowilem (w cSklepie) :). Teraz tylko czekac:). Chyba sie troche pospieszylem bo nie zalozylem konta, ale jak powiedzialem moge czekac :]. Do tego czasu przyjdzie mi tasma oraz skoluje miedz albo alu.

BTW aukcja mojego radiatorka sie skonczyhla :/ Ale spox, cos sie znajdzie;]. Najwyrazniej pojde kupic troche miedzi lub alu i sie pobawie :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...