Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

10zl wiecej, dodatkowo jeszcze 15 zl za koszt wysylki, wyjdzie prawie 100zl... wiec wole poczekac troche, ale mysle ze w csklepie szybko to zalatwia ;0.

 

W cs'ie mam za 70zl z przesylka ;].

Nie, no troche przesadziłeś z tą stówą, dokładnie wyjdzie 82zł. Ale ja też zamówię (zamówiłem) w csklepie bo na 4max'ie nie mają revolteców na stanie ("termin realizacji do 14 dni" :? ) w csklepie w sumie nic o dostępności nie ma a za to będzie taniej, w sumie jeśli wierzyć w to co pisali to będzie rulez ("termin dostawy 2-5dni" :P )

 

Pierwsze co, to zrobię szlif a później coś takiego jak kolega add_ek:

małe wierconko_gwintowanko ( tu WIELKIE DZIĘKI dla Piotrusia za sprzęt... ). Płytka Cu z chjakiegoś kulerka  

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

... mnoostwo miejsca na Freezerki Revoltec'ka  :lol:  

 

Dołączona grafika

 

Dmucha...tam gdzie powinno dmuchać ! Mam Radzia Sapphire'ka 9800Pro/XT (...a to już mały grzejniczek). WRESZCIE MOGĘ DAĆ NA LOŁ!!!  :lol:

można to chyba nazwać 'stopka mod' :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm wlasciwie nieglupi mod ;). Mozna by pomyslec nad czyms takim ;]. Ale jednak narazie wezme zrobie w domowym zaciszu te radiatorki ;]. Potem moze kupie te revolteca, ale to jak nie bede mial co robic z kasa ;]. Watpie zeby roznica byla jakas kolosalna aby warte to bylo wydawania 50zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean radiatory revolteca maja 20x20. Ten ktory Ty pokazales ma 60x20, wiec z jednego mozna zrobic 3y, z 2ch 6sc, z 3ch 9 itd;]. Dlatego tez zeby zrobic 8 radiatorkow musialbys kupic 2a takie zestawy:/. Juz lepiej IMO pociac radiator, bo taki ma wieksze pole do manewru, z jednego mozna zrobic cos okolo 14 radiatorkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie myśle o takich radiatorach, które nie zajmowałyby osobno po jednej pamięci - tylko jeden większy radiator (i sporo szerszy) zajmuje 2 kostki. Dałoby to dużo lepsze odprowadzenie ciepła (większa powierzchnia). Jako cooler oczywiście silencer (mialem, śmiga ostro ;) ) ew. poczekam na nowego silencera (takiego jak na x800).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC Juice :arrow: Czym będziesz szlifował Silencera :?: Skąd "wytrzaśniesz" taką miedzianą plytkę :?:

 

Co powiecie na te duże radiatorki :?: Jak myślicie co będzie wydajniejsze: "sposób Hajpera" (1 szeroki radiator na 2 kości) czy te duże radiatory z Allegro (po 1 na każdą kość - po drugiej stronie Silencera oczywiście :wink: ) :?:

 

Zamontowałem Silencera, a rdzeń przesmarowałem OCZ Ultra 5+ i zauważyłem duży spadek temperatury po drugiej stronie rdzenia (w okolicach cewek) :D . Na razie nie kręciłem, bo przez ostatnie dni wogóle nie mam czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na te duże radiatorki :?: Jak myślicie co będzie wydajniejsze: "sposób Hajpera" (1 szeroki radiator na 2 kości) czy te duże radiatory z Allegro (po 1 na każdą kość - po drugiej stronie Silencera oczywiście :wink: ) :?:

 

 

No ja je wlasnie mam przyklejone na tasme termoprzewodzaca, ktora gosc razem z nimi dodaje. Wygladaja brzydko jest to cienty aluminiowy radiator od procka lub czegos podobnego na male radiatorki takie zeby pasowaly na kostki bga. Ale funkcje swoja spelniaja super. OC z 720 wzroslo do 800.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje rozbudowe wc o gpu i chipset wiec mysle ze woda na gpu (nawet ta juz podgrzana przez proca) bedzie lepsza niz silencer... na ramy pojda jakies radiatorki podobne do tych z postu klmn-a.

 

mam pytanie czy ktos jakos chlodzil pozostale gorace czesci karty tj uklady pll i inne.. jesli tak to czym? jakies fotki opisy mile widzaiane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=28616917 < ten byłby fajny, tylko nie wiem czy wejdzie (szerokość/długosć, wysokość jest dobra)

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=28616860 < troche małe, ale chyba byłyby dobre

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=28367714 < albo coś takiego

 

Ja skorzystam chyba z ostatniej opcji (nie wiem, czy nie trzeba będzie przycinać czegoś), albo z pierwszej (duża powierzchnia i chyba pod silencera wejdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC Juice :arrow: Czym będziesz szlifował Silencera :?: Skąd "wytrzaśniesz" taką miedzianą plytkę :?:  

 

Co powiecie na te duże radiatorki :?: Jak myślicie co będzie wydajniejsze: "sposób Hajpera" (1 szeroki radiator na 2 kości) czy te duże radiatory z Allegro (po 1 na każdą kość - po drugiej stronie Silencera oczywiście :wink: ) :?:  

 

Zamontowałem Silencera, a rdzeń przesmarowałem OCZ Ultra 5+ i zauważyłem duży spadek temperatury po drugiej stronie rdzenia (w okolicach cewek) :D . Na razie nie kręciłem, bo przez ostatnie dni wogóle nie mam czasu...

Szlif zrobię papieram ściernym wodnym (jest o tym temat w dziale chłodzenie konw.http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=80892) co do płytki ponoć można gdzieś ją kupić, jak nie coś się skołuje.

 

Hajper 1 opcja wydaje się dobra duża powierzchnia, nie są zbyt wysokie, choć 3 opcja też nie wydaje się głupia, takie rozw. o którym mówiłeś swego czasu zastosowała firma Hercules, a teraz coś takiego zrobił HIS na jednej z swoich kart:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

gdzieś widziałem takie chłodzenie.....

 

Ps. Dzisiaj dostałem maila z csklepu, dostawa silencerów wjedzie w piątek... a miały być w poniedziałek.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hajper 1 opcja wydaje się dobra duża powierzchnia, nie są zbyt wysokie...

Mam taki radiator zamontowany na Mostku Południowym i nie jest on taki wydajny jakby się wydawało. Nie odprowadza zbyt dobrze ciepła, a po rozgrzaniu odpada (słaba taśma dołączona do radiatorka). Chyba zdecyduje się na te podwójne niebieskie (z 4maxa lub z Allegro) i taśme od Rosia.

 

Nie mogę mieć też zbyt wysokich radiatorów, bo niedaleko jednej pamięci znajduje się zapinka od slotów na Ramy. Najlepszym rozwiązaniem wydają się być te szerokie na 2 kostki. Będą przynajmniej kolorystycznie pasować do Silencera :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pc juice pisales mejla kiedy bedzie dostawa silencerow czy 'sami z siebie' Ci odpisali ?;] Bo ja dostalem tlyko potwierdzenie zamowienia ;]. BTW piatek juz jutro :). A dzis 22 Lipca-jeden z pieknyjszych dni.

 

--------------------

Kurde za bardzo sie pospieszylem :[. Moglem lyknac z tego allegro odrazu ;/. O jeden dzien za szybko [;.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hajper 1 opcja wydaje się dobra duża powierzchnia, nie są zbyt wysokie...

Mam taki radiator zamontowany na Mostku Południowym i nie jest on taki wydajny jakby się wydawało. Nie odprowadza zbyt dobrze ciepła, a po rozgrzaniu odpada (słaba taśma dołączona do radiatorka). Chyba zdecyduje się na te podwójne niebieskie (z 4maxa lub z Allegro) i taśme od Rosia.

 

Nie mogę mieć też zbyt wysokich radiatorów, bo niedaleko jednej pamięci znajduje się zapinka od slotów na Ramy. Najlepszym rozwiązaniem wydają się być te szerokie na 2 kostki. Będą przynajmniej kolorystycznie pasować do Silencera :wink: :lol:

Też mam problem z zapinką, ale myślałem aby ją jakoś wypiąć a ram obsadzić w innym gnieździe.

Jestem ciekaw ile da takie rozwiązanie.

 

Pc juice pisales mejla kiedy bedzie dostawa silencerow czy 'sami z siebie' Ci odpisali ?;] Bo ja dostalem tlyko potwierdzenie zamowienia ;]. BTW piatek juz jutro :). A dzis 22 Lipca-jeden z pieknyjszych dni.

 

--------------------

Kurde za bardzo sie pospieszylem :[. Moglem lyknac z tego allegro odrazu ;/. O jeden dzien za szybko [;.

Sami przysłali, ale pewnie dlatego że się zarejstrowałem. Wprawdzie piątek już jutro (dostawa ma właśnie wjechać jutro) więc zanim zapakują i wyślą będzie sobota, a paczke dostanę pewnie w przyszłym tygodniu (o ile towar dopisze :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy taka płytka nadawałaby się pod Silencera :?: Myślę, że tak, bo stopka Silencera ma wymiary (mniej/więcej) 5cm x 3cm... Jakby ją przyciąć o 2 cm i ładnie wyszlifować to chyba była by OK, prawda :?:

 

A dzis 22 Lipca-jeden z pieknyjszych dni

Dlaczego 22 lipca to jeden z piękniejszych dni :?: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo pisac :) Na PowerColor R9800SE zmiana timingow na timingi PRO dala okolo 180 punktow wiecej w 3DMark03 :) Oczywiscie mozliwosci OC pamieci sie nie pogorszyly :)

 

Normalne timingi 5708

187.7 

35.9 

32.5 

38.2 

 

Timingi PRO 5884 

190.3 

37.9 

33.9 

38.7

 

tWrL = 1.0

tCAS = 4

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL + 1/2 clocks

tRcdRD = 5

tRcdWR = 3

tRP = 5

tRAS = 10

tRRD = 4

tR2W = CL + 3

tWR = 3

tW2R = 2

tR2R = 2

tRFC = 17

tRBS = CL + 3

tERST = CL - 1

tQSREQ = CL - 0.5

Sa to bezpieczne timingi z karty PowerColor R9800PRO :)

nie radze tego biosu od pinkiego instalowac na karcie xpervision mi po takim zabiegu karta juz nie wstala teraz jade na rivie i szykam karty na pci, lepiej ustawic takie timingi na biosie od xperta to wtedy moze pujdzie (jakby cos to napisze ) pozdr

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buuu :( Nie sprawdziles wczesniej tych timingow na swojej karcie? Wyraznie napisane jest PowerColor :) Ale xpert powinien wstac :) Powodzenia i ludzie uwazajcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanti dzięki za ostrzeżenie (łącze się w żałobie). Ale miałeś wyjątkowego pecha bo powinno być ok...

 

Tu nasunęła mi się sugestia dla wszystkich: zanim wgrasz bios sprawdź jak działa w os używając atitray. W większości przypadków powinno się sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny rebus. Jak pisalem wczesniej padł mi se@pro. Poszedł do serwisu i...jeśli nie naprawią, to prawdopodobnie nie dostane takiego samego (w pcserwisie się skończyły)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm czy naprawde warto bawic sie z timingami ? Roznica jest MALA a ryzyko jednak jakies istnieje. Nie wspominajac o tym ze wyzsze timingi=mniejsza podkrecalnosc w mhz ale ogolnie wychodzi na jedno. Osobiscie wole roznice w timingach nadrobic mhz. Flashowac sie nie boje, mam juz pare takich operacji na plytach glownych wiec spox ;].

 

Hueh hajper to nieciekawie bardzo :(. Nic tylko sie pochlastac;/ a tak na serio-albo poczekaj az przysla nowe albo... doloz do pro. Nie ma chyba lepszego (innego zreszta tez-chyba ze chcesz 4 potokowca;/) wyjscia. Pozatym to miej nadzieje ze jednak naprawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko po prostu jednak na xpertvision nie idzie bios od powera (albo moze przez timingi to albo tylko moja tak miala nie wiem)... ale jak ktos nie ma karty na pci to lepiej niech nie ryzykuje ;) tylko sobie sam zgra swoj bios i tam ustawi te timingi i zflasciach!e wtedy powinno byc ok... a ja sobie juz kupilem na allegro za 4zl karte na pci ;P jutro jade odebrac wiec spoko modle sie zeby dzialala jak wgram spowrotem stary ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie zamierzam robic stopka mod'a ;].

Ja też na razie przeszlifuje (dopiero jeśli nie da to większych efektów pomyślę nad tą płytką).

 

Sądze że się nada, ja bym wziął (wg. mnie gość powinien podać wysokośći)

Zaraz zamailuję do sprzedawcy i jeśli da dziś odpowiedź napisze ile ma wysokości. Jak będzie odpowiednia to ją wezmę :D

 

nie radze tego biosu od pinkiego instalowac na karcie xpervision mi po takim zabiegu karta juz nie wstala teraz jade na rivie i szykam karty na pci, lepiej ustawic takie timingi na biosie od xperta to wtedy moze pujdzie (jakby cos to napisze ) pozdr 

pozdr

O qrcze to ja wolę się na razie BIOS'em nie bawić, chociaż tyle że S3Trio na PCI mam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hueh hajper to nieciekawie bardzo :(. Nic tylko sie pochlastac;/ a tak na serio-albo poczekaj az przysla nowe albo... doloz do pro. Nie ma chyba lepszego (innego zreszta tez-chyba ze chcesz 4 potokowca;/) wyjscia. Pozatym to miej nadzieje ze jednak naprawia...

Przesiadka z 9500Pro na 4-potokowca nie wchodzi w grę ;) Tylko 9800se@pro albo 9800/pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...