Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Hm czy naprawde warto bawic sie z timingami ? Roznica jest MALA a ryzyko jednak jakies istnieje. Nie wspominajac o tym ze wyzsze timingi=mniejsza podkrecalnosc w mhz ale ogolnie wychodzi na jedno. Osobiscie wole roznice w timingach nadrobic mhz.

Brednie :) Gdybys czytal wczesniej to wiedzialbys ze podkrecalnosc nie spada :P

No i nie pakuje sie biosu od PowerColor do XpertVision tylko samemu przerabia i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O qrcze to ja wolę się na razie BIOS'em nie bawić, chociaż tyle że S3Trio na PCI mam :wink:

to jak Ci nie zbootuje karta to zawsze mozesz wgrac stary bios ;) ale poczekaj do jutra to napisze czy wrocila z zaswiatow czy amen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki naprawde nie straciles ani jednego mhz ?? Hm widac moja teoria zawiodla :). Nie zmiania to faktu ze przyrost w wydajnosci jest maly, i nprawde nie wiem czy sie oplaca. A jesli juz mialbym zmieniac timingi to tez raczej robilbym to sam niz wgrywal bios od innej karty:). Hm a takie pytanie-jakby trzeba bylo odeslac karte do serwisu bo karta sie wykraczyla :). Jak wtedy cofnac timingi na fabryczne;]. Bo chyba ta zmiana nie dziala na zasadzie 'soft moda' :]. Pinki naprawde nie straciles ani jednego mhz ?? Hm widac moja teoria zawiodla :). Nie zmiania to faktu ze przyrost w wydajnosci jest maly, i nprawde nie wiem czy sie oplaca. A jesli juz mialbym zmieniac timingi to tez raczej robilbym to sam niz wgrywal bios od innej karty:). Hm a takie pytanie-jakby trzeba bylo odeslac karte do serwisu bo karta sie wykraczyla :). Jak wtedy cofnac timingi na fabryczne;]. Bo chyba ta zmiana nie dziala na zasadzie 'soft moda' :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy da sie "normalne" timingi zamiast obnizonych to wszystko ok :) A gdyby karta padla to chyba mozna wgrac biosa z dyskietki, mam autoexeca zrobionego i dyskietke ratujaca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze że się nada, ja bym wziął (wg. mnie gość powinien podać wysokośći)

Zaraz zamailuję do sprzedawcy i jeśli da dziś odpowiedź napisze ile ma wysokości. Jak będzie odpowiednia to ją wezmę :D

 

Na wysokosc bedzie na pewno dobra, mam taka zalozona i lapia ja defaultowe srubki od silencera, jednak o ile sie nie myle, mam wersje 40X40mm i nie jestem pewien, czy ta wieksza wejdzie.

Jest jedna zasadnicza zaleta takiego moda - jest wiecej miejsca na radiatory na ramki, oc sie zwiekszylo o jakies 8 Mhz.

 

Co do polerki papierem wodnym od razu, to jest to slaby koncept,

 

przejechalem to pilnikiem grubszym - silencera i plytke i dopiero pozniej wodnym, samym papierem ciezko to zebrac, praktycznie nierealne.

 

PZDR$ALL :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby karta padla to chyba mozna wgrac biosa z dyskietki, mam autoexeca zrobionego i dyskietke ratujaca :D

tak nie za bardzo sie uratuje, poniewaz komp sie nie uruchamia dalej tak jakby bez karty tylko staje w miejscu i nie pomoze dyskietka... chyba ?

robilem tak (na innej karcie) ustawilem zeby z dyskietki startowal komp daje spowrotem radeonka i czekam aby sie jakies wczytywanie zaczelo ale niestety nie dzieje sie tak :/

czy jak sie ma autoexeca to jakos to pujdzie pinki ? jesli tak to wyslij mi pls albo napisz tu jak autoexeca zrobic pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje rozbudowe wc o gpu i chipset wiec mysle ze woda na gpu (nawet ta juz podgrzana przez proca) bedzie lepsza niz silencer... na ramy pojda jakies radiatorki podobne do tych z postu klmn-a.

 

mam pytanie czy ktos jakos chlodzil pozostale gorace czesci karty tj uklady pll i inne.. jesli tak to czym? jakies fotki opisy mile widzaiane....

Ja mam bloczek na karcie. Oprócz tego radiatorki naklejone taśmą termoprzewodzącą na: pamięciach, tych dwóch cewkach (od strony PCB z procesorem) oraz na układziku, który widać na tym zdjęciu:

 

Dołączona grafika

 

To ten mały układzik po lewej stronie od górnej pamięci z znajdujący się pod ".pl" w napisie "benchmark.pl"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki naprawde nie straciles ani jednego mhz ?? Hm widac moja teoria zawiodla :). Nie zmiania to faktu ze przyrost w wydajnosci jest maly, i nprawde nie wiem czy sie oplaca. A jesli juz mialbym zmieniac timingi to tez raczej robilbym to sam niz wgrywal bios od innej karty:). Hm a takie pytanie-jakby trzeba bylo odeslac karte do serwisu bo karta sie wykraczyla :). Jak wtedy cofnac timingi na fabryczne;]. Bo chyba ta zmiana nie dziala na zasadzie 'soft moda' :]. Pinki naprawde nie straciles ani jednego mhz ?? Hm widac moja teoria zawiodla :). Nie zmiania to faktu ze przyrost w wydajnosci jest maly, i nprawde nie wiem czy sie oplaca. A jesli juz mialbym zmieniac timingi to tez raczej robilbym to sam niz wgrywal bios od innej karty:). Hm a takie pytanie-jakby trzeba bylo odeslac karte do serwisu bo karta sie wykraczyla :). Jak wtedy cofnac timingi na fabryczne;]. Bo chyba ta zmiana nie dziala na zasadzie 'soft moda' :].

Nie przeczytałeś tego co wcześniej napisał pinki. Timingi do pewnej granicy(pro) nie wpływają na oc, ustawienie wyższych zwiększa wydajność ale pociąga za sobą spadek oc. Timingi opłaca się zmieniać jeśli ktoś liczy 3dmarki, w grach nie jest to może aż tak zauważalne. No ale jeśli ktoś ma np ~~13fps w czymśtam te 1-2fps zrobią różnicę.

 

Andy na bloczku ile max wycisnąłeś (pisałeś że 450 ale to nie koniec)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ja juz po zabawie

dzis od rana kierujac sie poradami z forum

zasiadlem do montowania Silencera

i radiatorow ktore stworzylem (pocialem)

z coolera od Athlona (jakis Global Win) (kleilem na tasme 3M)

 

calosc jako laikowi (i to takiemu zieeeeloniutkiemu) :oops:

zajela 1,5 godziny (z przerwa na kawe i odsapniecie co by sie nie stresowac)

 

wszysto poszlo ok i juz gotowa karte wkladalem do kompa

gdy spostrzeglem, ze..... nie podlaczylem zasialania od Silencera :!: :baranek:

ufff. dobrze ze kompa nie wlaczylem 8O

 

tak wiec znowu zdjalem, podlaczylem i poprawilem

w sumie to przynajmniej sprawdzilem, ze silencer bardzo ladnie

przylegal wiec mialem pewnosc ze dobrze jest dokrecony

 

no i pierwsza odpalka kompa i.... wszystko gra :!:

obraz czysciutki, tak jak powinno byc

wzialem sie za krecenie (mam PowerColora z PcSerwis)

nadmienie tez ze wczesniej juz wgralem zmodyfikowany BIOS od Pinki'egi

 

karta bez najmnijeszych bledow w grafice dziala na 412/730

przy podwyzszeniu taktowania pamieci sa juz male biale kropki w 3Dmarku

to samo z zegarem procesora, jak podnioslem do 418 to bylo kilka

(doslownie kilka) malych bialych punkcikow w Mother Nature

nie chce karty katowac wiec zostawilem na 412/730 - jak dla mnie to juz rewelka

 

kilka spostrzezen

co dla mnie bardzo wazne temp. w budzie jak i procka

spadla o 3-4 stopnie w stersie co bardzo cieszy (w budzie mam 2 wiatraki

+ 2 w zasilaczu (jeden wciagajacy powietrze z nad procka)

 

 

konczac wywod :lol: chce bardzo podziekiwac wszystkim ktorzy

poddawali pomysly i dzielili sie doswiadczeniem, dzieki temu wszystko

poszlo bardzo spokojnie i bez problemow

tak wiec spokojny i szczesliwy spokojnie moge jechac wypoczac na dzialke :wink:

no i oczywiscie bedzie wasze zdrowie Panowie Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

412? nie za bogato, spróbuj lekko dokręcić, a jeśli za bardzo dokręcone lekko popuścić. Najlepszy prog do podkręcania  :arrow: ati tool

moze i nie za botago ale mi styka

zalozone jest raczej ok a juz znowu sie z tym bawic nie za bardzo mi sie usmiecha

tak wiec niech bedzie jak jest, dla mnie jak wspomnialem to juz rewelka :wink:

 

ps. jak tak porownuje podawane tu wyniki to chyba nie az tak zle

z tego co wyczytalem to srednio ludzie maja 405-430 wiec ja gdzie

wyladowalem posrodku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięte z: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=949168#949168

 

Jak widzę, prawie wszyscy tu kręcą karty na maksymalne wartości - nie zdajecie sobie sprawy z jednej rzeczy - taka karta łatwo może ulec przegrzaniu. Do tej pory wróciły do nas dwie karty z objawami przegrzania pamięci - poziome kolorowe paski pojawiały się już na początkowym ekranie po włączeniu komputera oraz na BIOS-ie. Pierwsza karta Powercolor została przez dystrybutora wymieniona bez żadnych uwag, ale z drugą były już szopki - dystrybutor nie chciał uznać reklamacji - wg. mnie miał do tego pełne prawo, w końcu karta była używana niezgodnie z parametrami. Na szczęście po długich rozmowach i tą reklamację udało się załatwić. Ale co będzie z następnymi? Wątpie czy po raz trzeci i kolejny uda mi się użyć swoich wpływów.

DLATEGO ZALECAM OSTROŻNOŚĆ i UMIARKOWANIE.

 

Andy pisze, że karty XpertVision bardzo się grzeją i do podkręcania najlepiej założyć lepsze chłodzenie. Zgadzam się z tym poglądem. ale tutaj następna uwaga - W RAZIE REKLAMACJI SPRZĘT NIE MOŻE NOSIĆ ŚLADÓW MODYFIKACJI.

Dlatego zdejmując oryginalne chłodzenie - w Powercolorach było trochę trudniej, ale sposób na zdjęcie wentylatora bez pozostawiania śladów został wcześniej opisany, w Xpertvisionach wystarczy zacisnąć bolce z tyłu karty i same WYSKAKUJĄ - trzeba uważać, żeby nie wyskoczyły tak, że nie będzie można ich znaleźć. Oryginalne chłodzenie należy bezwzględnie zachować do kontroli... o przepraszam, ...do reklamacji.

Jeżeli chodzi o radiatorki na pamięci, to przyklejajcie je taką pastą, która umożliwia ich odklejenie.

 

Chyba na tyle, jeżeli chodzi o uwagi na temat chłodzenia.

 

I JESZCZE RAZ PROSZĘ - zachowujcie ostrożność i umiar - a nie będziemy mieli kłopotów przy ewentualnej reklamacji, czego zresztą nikomu nie życzę (ani kłopotów, ani reklamacji).

 

PS. Oczywiście można przyjąć punkt widzenia Lumperatora, dla niego kręcenie sprzętu na maxa podbija poziom adrenaliny, z tym, że on jest świadom, że w takim przypadku sam świadomie pozbywa się gwarancji na sprzęt, ale to już jego wybór.

I jeszcze jedna spraw - modyfikacje BIOSU - nie wiem, jak na ta to będzie zapatrywał się dystrybutor, ale mam złe obawy, nie chce być złym prorokiem, że podmiana parametrów w BIOS-ie karty tez może być uznana , za nieautoryzowaną przeróbkę sprzętu.

Tak naprawdę to producent/dystrybutor ma wiele racji, nie uznając prawa do reklamacji na sprzęt, który został uszkodzony przez używanie niezgodne z parametrami, przecież oni na tym sporo tracą.

Inna sprawa, to odblokowanie potoków, tutaj karta działa lub nie działa, nie ma raczej sposobu na sprawdzenie, czy sprzęt został zmodowany, czy nie, ponieważ to jest "przeróbka" czysto programowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ktoś mnie wyprzedził, właśnie chciałem to napisać, więc napiszę jeszcze raz, to będzie większymi literami:

 

Jak widzę, prawie wszyscy tu kręcą karty na maksymalne wartości - nie zdajecie sobie sprawy z jednej rzeczy - taka karta łatwo może ulec przegrzaniu. Do tej pory wróciły do nas dwie karty z objawami przegrzania pamięci - poziome kolorowe paski pojawiały się już na początkowym ekranie po włączeniu komputera oraz na BIOS-ie. Pierwsza karta Powercolor została przez dystrybutora wymieniona bez żadnych uwag, ale z drugą były już szopki - dystrybutor nie chciał uznać reklamacji - wg. mnie miał do tego pełne prawo, w końcu karta była używana niezgodnie z parametrami. Na szczęście po długich rozmowach i tą reklamację udało się załatwić. Ale co będzie z następnymi? Wątpie czy po raz trzeci i kolejny uda mi się użyć swoich wpływów.

DLATEGO ZALECAM OSTROŻNOŚĆ i UMIARKOWANIE.

 

Andy pisze, że karty XpertVision bardzo się grzeją i do podkręcania najlepiej założyć lepsze chłodzenie. Zgadzam się z tym poglądem. ale tutaj następna uwaga - W RAZIE REKLAMACJI SPRZĘT NIE MOŻE NOSIĆ ŚLADÓW MODYFIKACJI.

Dlatego zdejmując oryginalne chłodzenie - w Powercolorach było trochę trudniej, ale sposób na zdjęcie wentylatora bez pozostawiania śladów został wcześniej opisany, w Xpertvisionach wystarczy zacisnąć bolce z tyłu karty i same WYSKAKUJĄ - trzeba uważać, żeby nie wyskoczyły tak, że nie będzie można ich znaleźć. Oryginalne chłodzenie należy bezwzględnie zachować do kontroli... o przepraszam, ...do reklamacji.

Jeżeli chodzi o radiatorki na pamięci, to przyklejajcie je taką pastą, która umożliwia ich odklejenie.

 

Chyba na tyle, jeżeli chodzi o uwagi na temat chłodzenia.

 

I JESZCZE RAZ PROSZĘ - zachowujcie ostrożność i umiar - a nie będziemy mieli kłopotów przy ewentualnej reklamacji, czego zresztą nikomu nie życzę (ani kłopotów, ani reklamacji).

 

I jeszcze jedna spraw - modyfikacje BIOSU - nie wiem, jak na ta to będzie zapatrywał się dystrybutor, ale mam złe obawy, nie chce być złym prorokiem, że podmiana parametrów w BIOS-ie karty tez może być uznana , za nieautoryzowaną przeróbkę sprzętu.

Tak naprawdę to producent/dystrybutor ma wiele racji, nie uznając prawa do reklamacji na sprzęt, który został uszkodzony przez używanie niezgodne z parametrami, przecież oni na tym sporo tracą.

Inna sprawa, to odblokowanie potoków, tutaj karta działa lub nie działa, nie ma raczej sposobu na sprawdzenie, czy sprzęt został zmodowany, czy nie, ponieważ to jest "przeróbka" czysto programowa.

 

 

PS. Oczywiście można przyjąć punkt widzenia Lumperatora, dla niego kręcenie sprzętu na maxa podbija poziom adrenaliny, z tym, że on jest świadom, że w takim przypadku sam świadomie pozbywa się gwarancji na sprzęt, ale to już jego wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiedzie na moje chamskie, bezczelne, tanie (26zł) i skuteczne chłodzenie pamięci i rdzenia jednocześnie, bez modyfikacji?

- położyłem wentyl od procka z góry na karcie i podpiąłem do gniazda na płycie - 420/700 poszło bez artów, sprawdziłem tak dla sportu bo kręcenie mnie specjalnie nie interesuje (średni zasilacz).

Mam xpertvision 9800SE@9800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm czy ja wiem czy taki dobry wynik [;. Ja bez artow mam taktowanie XT na standartowym chlodzeniu (415/365). I wlasciwie tyle mi w zupelnosci wystarczy, poczekam tylko na silencera i tak zostawie. Moze troche bardziej podkrece, jednak ten wyniik juz jest IMO bardzo dobry;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC juice: mam propozycję:

 

jako założyciel tego wątku możesz zrobić w swoim pierwszym poście (tym zakładającym wątek) FAQ dotyczący tej karty. Myślę, że taki FAQ się przyda i ułatwi korzystanie z wątku.

 

Zobacz jak to zostało zrobione tutaj: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=33457

 

Możesz niektóre posty przenieść do Swojego pierszego posta

 

Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krecac do granicy mozliwosc ...bardzo zmiejsza sie zywotnosc....podobnie jak z prockiem......zamiast chodzić 7lat na taktowaniu np. 133x12 bedzie chodzic 2 lata na 250x10..............ale przy okazji zwiekszenie samego taktowania to jeszcze nic.....najgorszym czego karta nie lubi to zwiekszanie napiecia na pamieci i rdzen.

Sam wiem najlepiej bo juz jednego PowerColora 9800 Pro pochowalem.....poprostu nie wytrzymaly pamieci.....i sie spaliły......przy taktowaniu 460/760.....poprostu zrobilo sie male........pstryk....i po zabawie......i najciekawsze ze moje kostki byly 2,8ns...wiec nic takiego nie powinno miec miejsca.......bo jakbym mial takie jak są w 9800SE to znaczy 3.3ns to 385 raczej balbym sie im ustawić........uwazam ze w miare bezpiecznym takowaniem dla 9800SE z kosciami 3.3ns jest taktowanie dla XT...to znaczy 412/365 ale tylko wtedy jesli posiadamy wydajne chlodzenie i radiatorki.... jesli nasza karta nie wyrabia na takim taktowaniu....zawsze mozna wgrac bios.wyedytowac go i zmniejszyc zegary.......tak w granice 400-405 dla rdzenia i 680-700 dla pamieci

 

 

jako założyciel tego wątku możesz zrobić w swoim pierwszym poście (tym zakładającym wątek) FAQ dotyczący tej karty. Myślę, że taki FAQ się przyda i ułatwi korzystanie z wątku.

Zobacz jak to zostało zrobione tutaj:http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=33457

popieram ale powinienes zrobic cos podobne do tego watku

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=81124&highlight=

.......wszystko w 2-3 pierszych postach...poprosc kogos aby odchudzil ten temat i zostawil wszystkie potzrebne posty...a reszta do kosza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm....

myślałem o stworzeniu takiego faq ale nie wiedziałem do końca jak się to wszystko potoczy... teraz widzę że będzie to potrzebne a zwłaszcza dla 'świerzych' (dopiero wchodzących w świat komputerów) nabywców tychże kart.

 

Andy, paolo dzięki za podsunięcie linków. Mam już mały koncept na faq ale najpierw zasadnicze pytanie do was wszystkich:

Modyfikować obecny temat poprzez zmianę 1 posta, czy stworzyć nowy osobny temat a ten ew do kosza?

 

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już mały koncept na faq ale najpierw zasadnicze pytanie do was wszystkich:

Modyfikować obecny temat poprzez zmianę 1 posta, czy stworzyć nowy osobny temat a ten ew do kosza?

imho lepiej tu przez zmiane 1go posta :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem modyfikować ten istniejący

 

Ten FAQ w Asusie też powstał dopiero po pewnym czasie

 

Ludzie już znają ten topic, po co tworzyć nowe topiki?

 

 

paolowawa:

 

mam pytanie związane z chłodzeniem. Moje WC jest kompleksowe, obejmuje CPU, GPU i NB. Przez to liczba wentyli w obudowie jest mniejsza. Nie ma wentyla na procku ani na grafice, przez to w obudowie jest mniejszy "cug"/przewiew. Jak do takiej sytuacji dobrać taktowania grafiki?

 

Bo kolejne wentyle podważają sens WC - miało byc ciszej

 

Memorki na karcie to hynixy 2.8

 

EDIT

 

PC juice: wyślij może maila do moderatorów z prośbą o przyklejenie topica - żeby się mógł rozwijać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby karta padla to chyba mozna wgrac biosa z dyskietki, mam autoexeca zrobionego i dyskietke ratujaca :D

tak nie za bardzo sie uratuje, poniewaz komp sie nie uruchamia dalej tak jakby bez karty tylko staje w miejscu i nie pomoze dyskietka... chyba ?

robilem tak (na innej karcie) ustawilem zeby z dyskietki startowal komp daje spowrotem radeonka i czekam aby sie jakies wczytywanie zaczelo ale niestety nie dzieje sie tak :/

czy jak sie ma autoexeca to jakos to pujdzie pinki ? jesli tak to wyslij mi pls albo napisz tu jak autoexeca zrobic pozdr

Wtedy chyba mozna wlozyc karte na PCI, jakos chyba da sie naprawic :D Niech ktos inny napisze bo ja jeszcze na szczescie nie mialem takiego problemu :)

 

Link do dyskietki awaryjnej ktora zrobi wszystko sama :) http://members.chello.pl/j.waz/dysk_awaryjny.rar

Update : z biosem od PowerColor R9800SE, dla innych kart podmienic plik ORIGINAL.BIN na inny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm niemogac znalesc odpowiedniego kawalka alu czy tez cu, nawet radiatora z tych materialow w rozsadnej ceneie postanowilem kupic miedziane revoltecki :). Kurde:/ niepotrzebnie kupowalem tasme termoprzewodzaca na allegro :/ Bo tutaj jest w zestawie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bloczek na karcie. Oprócz tego radiatorki naklejone taśmą termoprzewodzącą na: pamięciach, tych dwóch cewkach (od strony PCB z procesorem) oraz na układziku, który widać na tym zdjęciu:

Hm.. fajnie, tylko zaluje ze nie mozesz wrzucic zdjecia przodu karty 9tzn strony gpu bo cholernie mnie intryguje jakie i w jakis sposob przyczepiels te radiatorki do cewek... najchgetniej to bym gdzies kupil takie gotowe go naklejenia ale chyba bez wycinania sie nie obejdzie :lol:

 

czyli wg Ciebie lepszym wyjsciem od silencera i malych radiatorkow jest wc na gpu i jakies wielgasne(wysokie) radiatorki ?: ) musze sprawdzic temp wody wyplywajaca z nukleona noze nie bedzie za duza zeby chlodzic i grafike..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam bloczek na karcie. Oprócz tego radiatorki naklejone taśmą termoprzewodzącą na: pamięciach, tych dwóch cewkach (od strony PCB z procesorem) oraz na układziku, który widać na tym zdjęciu:

Hm.. fajnie, tylko zaluje ze nie mozesz wrzucic zdjecia przodu karty 9tzn strony gpu bo cholernie mnie intryguje jakie i w jakis sposob przyczepiels te radiatorki do cewek... najchgetniej to bym gdzies kupil takie gotowe go naklejenia ale chyba bez wycinania sie nie obejdzie :lol:

 

czyli wg Ciebie lepszym wyjsciem od silencera i malych radiatorkow jest wc na gpu i jakies wielgasne(wysokie) radiatorki ?: ) musze sprawdzic temp wody wyplywajaca z nukleona noze nie bedzie za duza zeby chlodzic i grafike..

Pociąłem stary radiator od slotowego athlona. Dwa kawałki tegoż radiatora przykleiłem taśmą do górnej części cewek - niestety nie mam cyfraka

 

Czy lepsze jest WC i wielkie radiatory od Silencera i radiatorków?

Nie wiem. Ja zbytnio nie miałem wyjścia. WC na grafę zostało mi po poprzedniej karcie (9500@9700) więc naturalne dla mnie było, że bloczek powędruje na 9800se. A radiatorki na pamięciach wcale nie są duże. Mozna je zobaczyć na mojej WWW gdy były jeszcze przyklejone do 9500@9700 (-> swoją drogą przydałby się update strony, część sprzętu się zmieniła)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby karta padla to chyba mozna wgrac biosa z dyskietki, mam autoexeca zrobionego i dyskietke ratujaca :D

tak nie za bardzo sie uratuje, poniewaz komp sie nie uruchamia dalej tak jakby bez karty tylko staje w miejscu i nie pomoze dyskietka... chyba ?

robilem tak (na innej karcie) ustawilem zeby z dyskietki startowal komp daje spowrotem radeonka i czekam aby sie jakies wczytywanie zaczelo ale niestety nie dzieje sie tak :/

czy jak sie ma autoexeca to jakos to pujdzie pinki ? jesli tak to wyslij mi pls albo napisz tu jak autoexeca zrobic pozdr

Wtedy chyba mozna wlozyc karte na PCI, jakos chyba da sie naprawic :D Niech ktos inny napisze bo ja jeszcze na szczescie nie mialem takiego problemu :)

 

Link do dyskietki awaryjnej ktora zrobi wszystko sama :) http://members.chello.pl/j.waz/dysk_awaryjny.rar

Update : z biosem od PowerColor R9800SE, dla innych kart podmienic plik ORIGINAL.BIN na inny :)

OK juz wszystko wiem !!

nie wiem czy to moja karta tylko czy wszysktie xpertvisiony ale....

bios od powercolora doprowadza do tego ze karta nie wstaje potrzebna 2 na pci i mozna odzyskac tak jak ja to dzis zrobilem

 

timingi gdy ustawilem takie jak podal pinki na swoim biosie i go wgralem to od razu w dosie wykrzaczalo sie wszystko literek nie bylo widac ale karta wstala i na slepo mozna wgrac stary...

 

dlatego niestety powrocilem do oryginalnego niezmodyfikowanego biosu xpertvisiona i na szczescie wszystko juz gra w atitool 2d ustawilem deafult na 3d walnalem 390/350 i tak chula sobie przy obudowie otwartej i ok jest

pozdr

 

na sczescie nie stracilem 750 zl na darmo :P radiatorki juz w drodze na pamiatki wtedy walne ustawienia XT i spokoj bedzie

 

ps chyba jednak xpertvision jest jakby gorszy jakosciowo skoro timingi wykrzaczaja karte a na powerze jest ok .. :( (ale moze to tylko moja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paolowawa:

mam pytanie związane z chłodzeniem. Moje WC jest kompleksowe, obejmuje CPU, GPU i NB. Przez to liczba wentyli w obudowie jest mniejsza. Nie ma wentyla na procku ani na grafice, przez to w obudowie jest mniejszy "cug"/przewiew. Jak do takiej sytuacji dobrać taktowania grafiki?

Bo kolejne wentyle podważają sens WC - miało byc ciszej

Memorki na karcie to hynixy 2.8

hmmm...powiem szczerze ze zadales trudne pytanie...na ktore nie ma jednoznaczej odpowiedzi.......ja na twoim miejscu .....zamontowalbym radiatorki na pamieci....jesli juz je posiadasz to OK......i ustawil takie taktowanie ktore nie powinno spowodować zadnego zonka....nasz pamiecie 2.8 wiec nie powinno byc z tym problemu...ale radiotorki sa koniecznie.....a taktowanie ustaw sobie takie samo jak jest w Radeonie XT 412/365 , wiecej to juz podnosc taktowanie na wlasną odpowiedzialnosc....uwazam ze takie takowanie jak ci podalem powinno być OK......ale tutaj jeszcze dochodzi sprawa wody......wiec mozesz dorzucic jakieś 30MHz na rdzen.........powinno być w koncu masz chlodzenie wodne...a to jednak ma wplyw.....wiec mozesz sprobowac dac w wersji minimalnej 412/365 a max 440-445 na rdzen i 365 na pamieci.......wyzej to juz jest ryzyko............mozesz ustawic wyzej ale na chwile....zapodac 3dmarki zrobic foto bądz link do ORBa i dac sobie spokoj bo poprostu szkoda karty......a wydajnosc w grach jest nie odczuwalna....jedynie kilka punktow wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...