Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Padniete plyty po lutowaniu tez przyjmowali na gware ? 8O Pierwszy raz slysze o tak wyrozumialym serwisie..

Ale chyba jak zmienie chlodzenie to mi glowy za to nie urwa, co ? Bo ten wiatraczek mnie doprowadza do szalu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padniete plyty po lutowaniu tez przyjmowali na gware ? 8O Pierwszy raz slysze o tak wyrozumialym serwisie..

Przyjmowali, ale nie w ramach gwarancji, tylko poza gwarancją, ale większość uszkodzonych kart udało się zareklamować, przy czym reklamujący musiał ponieść koszta przesyłki od.do producenta, myślę, że kilku uczestników tego forum może to potwierdzić. Niestety nie wyszło nam to na dobre, a czasy mamy trudne, a cierpliwość producenta też ograniczona.

Dlatego jeszcze raz apeluje - przed wykonaniem jakiejkolwiek modyfikacji trzy razy pomyśl, zanim zrobisz cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha i zamierzam dokupić chłodzenie, tylko niewiem jakie radiatorki na pamięci żeby pasowały do silentcera tego za 50 zł.

Pod tego silnecera spokojnie wchodzą radiatorki Zalmana, nazywają się ZM-RHS1. W zestawie są 4 wysokie i 4 małe radiatorki. Wysokie też się da zmieścić pod vga coolerem.

 

Przy przeróbkach 9800se@pro, żeby karta była identyczna jak pro, prócz podniesiena częstotliwości pamięci i soft-moda, wypadałoby zmienić również timingi pamięci. I mam tutaj pytanie: czy grafice z takimi radiatorkami Zalmana na pamięciach i Vga Silencerem mocno taka zmiana timingów skróci żywotność?

 

Btw- mam radka 9800se XpertVision (2.8 Samsung). Jak patrzyłem na heh.pl w arcie dotyczącym zimany m.in. timingów dla PowerColora na Hynixach (w zasadzie identyczny model pod względem budowy itp.) jest coś takiego:

 

Podsumowując:

 

PowerColor 9800 SE (Hynix 2.8 ns)

tRas: 15

PowerColor 9800 Pro (Samsung 2.8 ns)

tRas: 14

 

U mnie jak patrzyłem w RivaTurnerze, mam tRas: 10. Czyli te timingi nie będą do mojej karty pasować? Zna ktoś jakieś dobre timingi dla XpertVision?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nie pisał, że ma problemy ze zdjęciem oryginalnego coolerka. A ja go tu suszarą podgrzałem tak że był gorący, a wiatraczek ani drgnął. Boje się go szarpać, żeby czegoś nie uszkodzić. Mam go grzać bardziej, aż sam zacznie się ruszać? nie spale chipa pod spodem?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że Ty nie czytałes tamatu :?: :|

A to przepraszam, czy zmiana chłodzienia na karcie nie wiąże się jakoś z OC?. Bardzo przepraszam, jeśli kogoś uraziłem niewłasciwym pytaniem.... :

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Coz, moja karta R9800SE XpertVisiona nie przetrwala zdejmowania coolerka w celu zalozenia sobie nowiutkiego Silencera rev. 3. Niestety uszkodzilem na niej kondensator.

 

[edit]

 

Sprawa juz sie wyjasnila, ATi montuje po prostu na swoich pcb jakies nadmiarowe elementy ;-)

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proobowali z ołówkiem tez - nie działa nic poza lutowaniem - przykro mi...

Łączę się w bólu z szanownym kolegą ;)

Nikt nie zorientowal sie ze to bylo pytanie-sarkazm ? :D Bo chyba tylko "czlowiek inteligentny inaczej" probowalby czegos takiego ;]

 

@muerte - ja nic nie kombinowalem z zadna suszarka (tudziez woreczkiem foliowym i lodowka). Poprostu podwadzilem go karta kredytowa i sam odpadl. Co prawda mialem troche stracha, ale GPU ma cos na ksztalt coppershim'a, wiec uszkodzic go nie ma praktycznie jak.

 

BTW. Wie ktos moze czy na tych kartach (XV 9800se 256bit) da sie odczytac temperature ? Bo wersje PRO/XT (co prawda Sapphire ;]) maja taka opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torwald

Jak masz na rdzeniu r360 (a pewnie masz) to musisz w biosie tylko przestawić chyba jedną opcję (zdaje mi się, że na pocztątku tego tematu jest), żeby wykrywał tę karte jako 9800pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już mam sobie

XP 9800SE gotową do @PRO i..

płyta jest tylko AGPx4 bo to EPOX 4BDA2+ (która była super pod GF3Ti200)

ale teraz potrzebna AGPx8

i tu pomoc od was potrzebna,

którą z gąszczu dostępnych na rynku kupić?

Co jest najważniejsze?

Chipset?

Co inne?

a może ktoś napisze ranking typu:

Mercedes

BMW

Toyota

Honda

.

.

Daewoo

 

 

z pozostałych ważniejszych podzespołów muszę zapakować na jej pokład:

P4 1,6 Northwood

KINGSTON 512 DDR 266 PC2100 2,5 (wkrótce dokupię drugą taką do dual)

MAXTOR 133ATA 7200 60GB (Tu system)

BARACUDA 100ATA 7200 120GB (dane)

ZASILACZ LOGIC 350W nowy

 

chętnie zamknę się w 300 zł (mogą być hurtownie z allegro)

 

pzdr

iaszczomp :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pewnie wszyscy mnie zjedzą.że nie czytam forum ale ja już sie pogubiłem od mnogości informacji.Mam ochotę na tą karte 9800se z pcserwisu oczywiscie i martwi mnie jedynie moj zasilacz - FEEL 300W.Pracuje na płycie Asus A7N8X,Barton 2500+@3200+,dwa dyski,cd,dvd.Wiem,ze zasilacz do bani ale moze jak odepne cd i dvd to da rade dzialac?Czy przy takim zasilaczu robione testy karty w tych 10dniach beda mogly zawierac bledy spowodowane wlasnie zasilaczem?Na karte jeszcze kasiore mam ale zeby od razu do niej dokupowac zasilacz za 350zl to juz malutki problemik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jedynym "śladem" jest to, że karta nie działa oraz odklejony radiator? Nie ma żadnych rys, lutów itp... Pytam tak na przyszłość (nie wiadomo co mnie spotka, ale nei zamoerzam psuć celowo). Jeśli nie macie takich danych, to odpowiedzcie na podstawie własnego wyczucia. Pytanie oczywiście do pcserwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak ...

 

Zdejmowalem wczoraj chlodzonko od XV, oczywisicie metoda karta kredytowa i srubokret do podwarzania, odskoczyl po 2 minutach zabawy (podwazanie z dwoch stron),radiator jest lekki i badziewny :evil: nie ma co nawet porownywac do referencyjnych radiatorow ATI do PRO .. Oczom mym ukazal sie R360 wypelniony po bokach jakas biala sybstancja :? na wierzchu chipa bylo troche kleju ktory dosc latwo zszedl metoda zmywacz + zapałka. Co ciekawsze, na shimie byla jakas lepka ciecz koloru miodu ... (czyzby to nowe zabezpieczenie o ktorym pisali Panowie z Firmy :wink: ) Wytarlem to ladnie, nalozylem AS5 oraz Silencerka rev3 (na pamiatkach mam Revolteki alu i Silencer sie zmiescil :!: trzeba tylko troche inaczej poprowadzic kabelek od zasilania wentyla - mozna powiedzec ze teraz Silencer dociska radiatorki frontowe do kosci pamieci)

.

.

No i czas na OC - ramy czysto ida niestety tylko na 350Mhz (nawiew z boku zapewniony) .. no coz, trudno sie mowi, flashowanie do XT trzeba bedzie skorygowac .. za to rdzen bujnol sie bez artow do ...

475 Mhz :P bylem w lekkim szoku, w 3DMarku na ustawieniach 475/360 (lekkie arty na trolach od pamieci, naturka czysta) peklo 6755 punktow ... w demku RHD rdzen jest czysciutki do 450 Mhz, przy 460 po pol godzinie zaczynaja pojawiac sie pojedyncze fleshe ... dzisiaj wypozyczam z pracy grafe PCI i bede flaszowal biosik, zobaczymy czy karta bedzie krecic sie rownie rewelacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torwald

Jak masz na rdzeniu r360 (a pewnie masz) to musisz w biosie tylko przestawić chyba jedną opcję (zdaje mi się, że na pocztątku tego tematu jest), żeby wykrywał tę karte jako 9800pro.

Ibede mial odczyt temperatury ? Bo jak nie to nie mam ochoty sie bawic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam ati 9800se sapphire 128mb/256bit.załozyłem na nią arctica silensera, radiatory revoltka i 2 wentyle arctica 80 mm. przekreciłem ja na 412 na 745 chodzi bez problemu. ale nie wiem w jakiej temperaturze pracuje czy znacie jakis program co pokazuje temperature procesora vga (vpu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensei, a zmieniałeś timingi w tej karcie?

Btw- wie ktoś jak jest z tymi timingami, o których pisałem wcześniej na poprzedniej stronie?

 

lipa_ml

Właśnie o to chodzi, żeby zaczął wykrywać r360 i to podobno da sie w biosie przestawić.

Pozatym kumpel ma chyba r350 na swoim 9600xt i nie posiada płytki pcb od 9800pro itp itd a temp mu wykrywa. Generalnie chodzi chyba o to, żeby software zaczął Ci wykrywać jako radka pro i są temperatury :) Podobno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ze strachem w oczach odkleić oryginalny wentylatorek (metoda "na kartę kredytową i grzej mocno suszarką" - dzięki za radę!) i okazało się, że pisze ładnie R360! (dzięki PC-serwis!). Tak że Panowie, bez obaw, jak serwis mówi, że jest 360 to jest.

Silencer 1 zamontowana jednak wcale nie jest taka cicha. Wiem że hałas to odczucie wzgledne, jednak mój wiertolot wyraźnie buczy. Czy takie buczenie jest uznawane przez Was za niesłyszalne? zaznaczam, że nie słucham techno podczas pracy, więc mam w domu raczej cicho.. czy mogę obniżyć napięcie zasilające tego Silencera do 7V jak to tu czytałem bez obawy, że coś mi się sfajczy? Bo jesli nie to chyba wyłącze ten wentyl i przykleje do silencera taki wiatrak z obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżli dobrze zrozumiałem, to Silencer dociska ci do pamięci, tak?? w takim razie prawdopodonie NIE DOCISKA CI DO RDZENIA jak należy. Sprawdź to. Kartę to możesz wykręcić do 500MHz, ale co z tego jeśli masz arty , jakiekolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zdejmujac wentyla z XpertVision Radeon 9800SE chyba zepsulem sobie jeden "haczyk" do niego :/ Ci co maja karte to wiedza jak wyglada - sklada sie z dwoch czesci. Jedna czesc nalozylem tak na druga, ze teraz nie da sie ich rozdzielic bo sie tymi wypustkami zacisnelo a nie da sie do nich dojsc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiedzial na zapytanie o zasilacz czy mi wyrobi.No to mam inne pytanie bo wymyslilem cos takiego.nie mam kasy i szkoda mi na porzadny zasilacz a boja sie o karte graficzna wiec pomyslalem ze podepne drugi stary zasilacz,jakos podlacze z plyta zeby dwa razem startowaly i ten dodatkowy bedzie zasilal tylko grafike.powinno chyba dzialac co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensei, a zmieniałeś timingi w tej karcie?

Btw- wie ktoś jak jest z tymi timingami, o których pisałem wcześniej na poprzedniej stronie?

 

lipa_ml

Właśnie o to chodzi, żeby zaczął wykrywać r360 i to podobno da sie w biosie przestawić.

Pozatym kumpel ma chyba r350 na swoim 9600xt i nie posiada płytki pcb od 9800pro itp itd a temp mu wykrywa. Generalnie chodzi chyba o to, żeby software zaczął Ci wykrywać jako radka pro i są temperatury :) Podobno ;)

Co ty powiesz :lol: 9800PRO z kontrola temperatury?? Na PCB od PRO?? Chyba se jaja robisz - to nie możliwe. Radki 9800 na PCB od PRO nie maja czujnika temperatury. Tylko Radki na PCB od XT maja czujnik (Również 9600XT - który na marginesie jest na RV360 a nie R350)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...