Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Hm czy ja wiem czy taki dobry wynik [;. Ja bez artow mam taktowanie XT na standartowym chlodzeniu (415/365)

Ja nie twierdzę, że to dobry wynik tylko że szybko, bezproblemowo, chłodno i tanio. Po co się bawić w skomplikowany i ryzykowny montaż czegokolwiek jak ma się gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam prośbe aby *jedna* osoba zobowiązała się napisać krok po kroku jak dla laika w jaki sposób flashować karte, taki mały faq wygrywania biosu i aby przesłała mi na priv ew. na maila (to oczywiście do tworzonego faq'u)

 

 

Czad niestety nic nie uległo zmianie ani nic nie przysłali...:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam prośbe aby *jedna* osoba zobowiązała się napisać krok po kroku jak dla laika w jaki sposób flashować karte, taki mały faq wygrywania biosu i aby przesłała mi na priv ew. na maila (to oczywiście do tworzonego faq'u)

Czad niestety nic nie uległo zmianie ani nic nie przysłali...:cry:

trzeba poszukac

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=172

http://www.madshrimps.be/?action=gethowto&howtoID=40

http://www.thinkcomputers.org/beta/home.ph...=guides&id=10-1

http://forum.hardware.no/index.php?showtopic=201113

http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...&var1=92&var2=0

http://www.oc-serwis.pl/?page=articles&id=138

 

Nie wystrasz sie ze ten podane mody sa dla 9800PRo @ XT przy wgrywaniu biosu postepujesz tak samo....tylko wgrywasz swoj bios....najlepszy jaki slyszalem dla 9800SE @ XT jest od Pinkiego....nie ma na nim bledów - artefektw, ma poprawione timmingi i jest poprostu super...moj kumpel wgrywal i wynik w 3dmarku mu ostro podskoczyl

 

mozesz tesz szukac na forum...........Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czad zmien sobie timingi swojej grafy w ATi Tray Tools na timingi PRO ( podane gdzies wczesniej ) i przetestuj :) Na PowerColor to jakies MAX 200markow 03 GRATIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paolowawa ostro podkoczyl-tzn ile?. 100 pkt ?:) Nie no, chce wiedziec, jesli roznica byla rzeczywiscie jakas duza, to moglbym sie przekonac do tego moda :).

u kumpla na 9800se@xt bios mod wynik podskoczyl o 200pkt w 3dmarku03

natomiast z tego co pamietam u mnie na 9800 non pro@xt bios mod podskoczyl o 250 punktów....oczywiscie na tych samych zegarach rdzenia i pamieci......wiec gra warta swieczki...oczywiscie tylko dla osob z dobrym chlodzeniem........................Pozdro

Update

przeczytaj tutaj

http://fabian.bricard.net/postnuke/modules...howcontent&id=2

...na zachete podaje dwie fotki

Przed wgraniem biosu 9800Pro 128MB (412/365)

Dołączona grafika

i juz z nowym biosem 9800XT 128MB (412/365)

Dołączona grafika

wiec jak widac golym okiem jest roznica..i to spora

 

Podobno roznica jest jeszcze wieksza...jesli radek jest na rdzeniu R360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok faq umieszczony, looknijcie, ocencie i nie cackajcie się tylko walcie prosto z mostu

 

starałem się to pisać w taki sposób aby dotarło zwłaszcza do początkujących (z jakim efektem zobaczymy..) bo wydaje mi się że

zaawansowany user z każdym problemem poradziłby sobie bez faqu.

 

W razie dostrzeżenia jakichś błędów, nieścisłości (albo o czymś zapomniałem) oraz uwagi i pomysły ślijcie na PW, zawsze coś mogło uciec mojej uwadze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok faq umieszczony, looknijcie, ocencie i nie cackajcie się tylko walcie prosto z mostu

 

starałem się to pisać w taki sposób aby dotarło zwłaszcza do początkujących (z jakim efektem zobaczymy..) bo wydaje mi się że  

zaawansowany user z każdym problemem poradziłby sobie bez faqu.

 

W razie dostrzeżenia jakichś błędów, nieścisłości (albo o czymś zapomniałem) oraz uwagi i pomysły ślijcie na PW, zawsze coś mogło uciec mojej uwadze...

gdzie to jest daj linka bo szukam i jakoś qupa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki..

faq zaktualizowany, błędy poprawione, już mi się troche w oczach mieni...

 

teraz trzeba się postarać aby jakiś moderator to przykleił... (mam nadzieję że nie trzeba będzie bardzo prosić... :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 2 godzinach mordowania sie z gumą do żucia, wymieniłem ją na OCZ Ultra 5+. Żeby wynagrodzić sobie stracony czas, popędziłem układ na 412 Mhz ;) Nie mam zamontowanego termometra, ale możliwe, że jest chłodniej.

 

 

Tylko nie wiem, czy chłodzenie dobrze zamontowałem, bo te bolce, zanim włożyłem w nie plastykowe patyczki wogóle nie chciały trzymać chłodzenia. Po włożeniu trzymają, ale nie jestem pewien, czy tak powinno być. Bolce wepchałem tyle, ile się da, kołeczki także wciśnięte do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tu z innym problemem. Co prawda pytałem w innym watku, ale jakoś nie dostałem odpowiedzi...

 

Po zmodowaniu, monitor mi się wygasza po pięciu sekunadach po załadowaniu windowsa...

 

Co się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 mod jaki wykonałem, to wgranie biosu Pinkiego- działa!! :D Skok to ok. 250 pkt w Future Mark 2003

 

PS-poloowa- jedyny znany mi przypadek modu SE@XT ( rdzeń R 360) jest od 1 :!: gościa z naszego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS-poloowa- jedyny znany mi przypadek modu SE@XT ( rdzeń R 360) jest od 1  :!:  gościa z naszego forum.

mozliwe ze z tweaku malo kto modowal, ale sam czytalem wypowiedzi kilku kolesi na zachodnim forum...i wlasnie na podstawie tego napisalem ze na r360 skok w 3dmarku jest jeszcze wiekszy

 

dla osob ktore szukają posobu na dobre i wydajne chlodzenie....znalazlem ciekawy artykuł

 

Mod chłodzenia karty graficznej

http://www.pccom.pl/content.php?article.14.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko weź dostań SE na R 360, jak cięzko trafić 9800 PRO z tym rdzeniem ;) Poza tym ten człowiek od moda SE@XT zameczył kartę :P

 

A rdzenia z R350 nie ma szans przerobić na XT, przynajmnije ja nic o tym nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tu z innym problemem. Co prawda pytałem w innym watku, ale jakoś nie dostałem odpowiedzi...

 

Po zmodowaniu, monitor mi się wygasza po pięciu sekunadach po załadowaniu windowsa...

 

Co się dzieje?

To wina sterów, musisz uruchomić tryb awaryjny, odinstalować stare, ewentualnie śmieci po poprzednich i zainstalować omegi 4.5 lub 4.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko weź dostań SE na R 360, jak cięzko trafić 9800 PRO z tym rdzeniem ;) Poza tym ten człowiek od moda SE@XT zameczył kartę :P

 

A rdzenia z R350 nie ma szans przerobić na XT, przynajmnije ja nic o tym nie wiem.

Kurcze ja tu widze prawicie o mnie :D chyba nie od tego a od kochanej pasty srebrnej... ehhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do posiadaczy silencera-mozna zalozyc radiatory po zalozeniu silencra? czy lepiej poczekac na radiatory?;)

Zależy jakie radiatory kupiłeś. Jeżeli jakieś wyższe (tak pod 12mm) to nie za bardzo, ale jeśli jakieś niskie to powienieneś dać radę je zamontować z założonym Silencer'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavełek, to weź tylko powiedz, co to za pasta była. W tej chwili używam na VPU i CPU OCZ Ultra 5+ ( oczywiście w jak najmniejszej ilości, żeby nie wyłaziła poza rdzeń). Na mostki posmarowałeś? Przecież pasty pokrozju AS/OCZ Ultra prądu nie przewodzą :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano Termopox - pasta 75% zawartosci srebro. No nie wiem co sie stało, rdzeń niby idealnie posmarowałem wszystko ok, nic nie wyciekło. Fakt miałem potem leciutko chyba brudne rece jak zakładałem grafe, właczam i zonk... krzaki :(

 

 

BTW ma ktoś czarne kołeczki odsprzedać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do posiadaczy silencera-mozna zalozyc radiatory po zalozeniu silencra? czy lepiej poczekac na radiatory?;)

Zależy jakie radiatory kupiłeś. Jeżeli jakieś wyższe (tak pod 12mm) to nie za bardzo, ale jeśli jakieś niskie to powienieneś dać radę je zamontować z założonym Silencer'em.

Kupielm miedziane revoltecki wiec trzeba bedzie spilowac...;].

 

Jeszcze jedno pytanie-w zestawie z silencerem jest pasta termoprzewodzaca czy nie ?:].

 

=============

Update-wlasnie przed chwila otrzymalem silencera:). Pasta niestety jest silikonowa ale mam srebrna, wiec spoxik. Ide montowac:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update-wlasnie przed chwila otrzymalem silencera:). Pasta niestety jest silikonowa ale mam srebrna, wiec spoxik. Ide montowac:).

Radiatory zamawiałeś razem z Silencerem czy później?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pasty pokrozju AS/OCZ Ultra prądu nie przewodzą :|

Artic Silver 3 , Artic Silver 5 przewodzą prąd !!!!!

jedynie Arctic Ceramiqe i Artic Silicon <dodawany do Silencera> nie przewodzi reszta past nie wiem...musialbys poszukac w necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update-wlasnie przed chwila otrzymalem silencera:). Pasta niestety jest silikonowa ale mam srebrna, wiec spoxik. Ide montowac:).

Radiatory zamawiałeś razem z Silencerem czy później?

NIestety pozniej :/. Wiem moj blad:/ 11zl w plecy. Dzis mi napisali ze jutro beda rozsylac radiatory bo maja jakies problemy. Seilencera juz zamontowalem-poszlo szybko i gladko;]. Pisze troche z opoznieniem bo mialem gosci ;] no i trzeba bylo potestowac troche :). Powietrze ktore wylatuje jest gorace, a radiator sie nagrzewa:). Wiec chyba wsyzstko w w porzadk, obecnie jade na taktowaniu 420, wiecej narazie nie probowalem, moze dzis. Ale jest ciekwy zonk. Spojrzalem na procesor i malo co nie upuscilem karty bowiem pisalo na niej R360 ;) (nie jestem do konca pewny bo bylo troche gluta na rdzeniu(akurat na miejscu gdzie powina byc 5 albo 6 :)), a chcialem szybko zamontowac, zobacze dokladniej jak bede montowal radiatorki (pewnie w czwartek/piatek)). Zastosowalem srebrna paste, mialem jej troche (zaden artic silver, jednak srebrna :)). Ogolnie chodzi bardzo ladnie i jestem zadowlolony:) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...