Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Sajmon1980 generalnie to nie mam jeszcze tej grafy ale tyle juz wyczytalem ze twoj wybor wydaje sie byc jednym z wielu dobrych i sprawdzonych kompilacji.

Jedyne co moge polecic to inne radiatory na pamieci np:

Revoltec'a

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...abf5c82b9ae9128

 

te same ale 1zl taniej -

http://www.csklep.pl/product_info.php?products_id=318

Taniej miedzianych to raczej nie dostaniesz no chyba ze takie cudohttp://sklep.benchmark.pl/pelny_7725.html

 

P.S. a jednak znalazlem jeszcze tansze http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=7740&sid=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam no i mam wielkki problem. Wczoraj zakupiłem tego radeona 9800se xperta i przy okazji wymienilem sobie zasilke i procka z L&C 300W i athlona 2000xp+ na chieftec 360W df i semprona 2400. Wracam ci ja do domu z kompem zlozonym juz w serwisie. Odpalam i wszytko ladnie pięknie windows xp wchodzi, włączam 3dmarka 2001se przechodzi pierwszy test, drugi i trzeci. Wyniki żadna rewelacja. Max w pierwszym tescie to 200fps a średnia 140, na high to masakra z 50 fps. Ale to nie główny problem. Test leci dalej a ja wkladam reke do budy by sprawdzic czy sie barzdo grafa i procesor grzeja i grafa parzy, ale to ponoc normalne na standardowym chlodzeniu. Gorsze bylo to, że kiedy dotknąłem radiatora na procku to...komp mi się wyłączył?? I zgacha. Odpalam znowu, nie ma bata nie idzie. Odpiałem zasilanie, podłączyłem znowu i ruszył. Pochodzil ze 3 sekundy i znowu padl. Dotykam znowu radiatora na procku i.... radiator sie odczepil i spadl jak kloda w dół, prosto na karte!!! Facet z serwisu tylko zalozyl i chyba nie przymocowal dobrze radiatora na procku... jak ja mam to im teraz zareklamowac????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i mam pytanie do wszystkich znawców tematu radka 9800se@pro oraz do PC-Serwis!

 

Ile procentowo dokładnie tych kart XpertVision 9800SE 128mb 256bit daje się przerobić na 8 potok bez strat w grafice?

Słyszałem że tylko 10% ale nie wiem czy to prawda?

Pozdrawiam wszystkich :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i padł mi 3 radek. Kupiłem toppowera który wybija mi korki w domu (wybił włączyłem i wkoło na innych komp jest opis) i karta już nie wstała. 1 padła w idle na std chłodzeniu nic nie zmieniane podczas ściągania z dc++ 2 podrapałem a teraz 3 zaraz się popłaczę. Na karcie nie ma jakichkolwiek uszkodzeń, rdzeń cały nic nie spalone nic nie rozwalone nie wiem dlaczego tak się stało. Czy taki objaw że mruga monitor a nie włącza się tzn jak wyjmę wtyczkę jest check signal cable jak włącze wtyczkę jest migające światełko na monitorze jednoznacznie wskazuje że karta padła? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku taki motyw był przy uszkodzonej płycie gł......która w serwisie okazała się dobra ( odesłali mi inną tego samego modelu- u mnie objawy były identyczne jak u ciebie). Sprawdź u kogoś tą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zrobisz to tak, ze po ponownym zalozeniu nie bedzie nic widac to tak :)

 

feluś-> co to znaczy migajace swiatelko? Jezeli dioda na obudowie, to pewnie jednak karta/plyta glowna. Jezeli zamiast obrazu masz punkcik na srodku ekranu (ew. jedna linie posrodku, pionowa lub pozioma), to polegly cewki odchylajace w monitorze. Przychyle sie do propozycji kolegi, wez ta karte i przetestuj u kogos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ta ta ...... ta ta ra ta hehe

wez i może lepiej wsadź coś innego do portu agp i odpal

potem

wez to zrestartuj i wejdz do biosa sprawdz ustawienia

 

potem jak bedzie ok

to wez ustaw agp np na 128 mb i odpal

 

a na koniec wez wsadz swojego radusia do agp i odpalaj -- tez kiedys tak mialem -- plyta gl glupieje

 

albo zdaza sie ze cos na karcie szwankuje czasem tak jest albo jedno albo drugie

 

 

nic nie tracisz wsadzajac inna karte na czas zmian i ustawien biosa na nowo

 

------------

chyba , że faktycznie jesli wentyl nie kreci i dawales nawet inny na radusia nowy to chyba radus poszedl na allegro do aukcji uszkodzone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mój xpert się zdecydowanie nie moduje:( i teraz pytanie co dalej?? odinstalować omegi i wrgać najnowsze stery?? jeśli chodzi o wyniki to na omegach zrobił 11599 w 3dmarku 2001se i 5149 w 3dmarku 2003. I ile ten radek jest tak faktycznie wart bez odblokowanych 4 potoków?? dałem za niego 600zł równe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe. Za 680 nie miał bym nic bo stary powiedział ten sklep albo wogóle, żadne wysyłki przez internet itp... Dlatego pytam co jest warta ta karta w jej obecnym stanie i czy wystarczy odinstalowanie omegów i zainstalowanie normalnego catalysta 4.11 żeby wszystk ook chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie najleprze będa do tej karty radiatory na pamięci, najlepiej miedziane, samoprzylepne, które pasowały by pod Arctic Cooling VGA Silencer Rev3?

Pod tego silnecera spokojnie wchodzą radiatorki Zalmana, nazywają się ZM-RHS1. W zestawie są 4 wysokie i 4 małe radiatorki. Wysokie też się da zmieścić pod vga coolerem.

 

Jak już wcześniej pisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no... dzisiaj zwodowalem mojego Radzia 9800SE Xpert Vision (8 potokow) od PC-Serwis. Ale sie zestresowalem zdejmowaniem coolera - nie chcial dziad zejsc za nic w swiecie :/ Ale w koncu sie udalo :) (suszarka RuleZ) Rdzen oczywiscie R360 :) Jutro (tzn. dzisiaj) zabiore sie za podkrecanie rdzenia :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe. Za 680 nie miał bym nic bo stary powiedział ten sklep albo wogóle, żadne wysyłki przez internet itp... Dlatego pytam co jest warta ta karta w jej obecnym stanie i czy wystarczy odinstalowanie omegów i zainstalowanie normalnego catalysta 4.11 żeby wszystk ook chodziło?

To znaczy jak "normalnie" ? Bez tych dodatkowych 4 potokow ktore powoduja bledy ? Przeinstaluj omegi i bedzie git, tylko nie wybieraj soft-moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 4 potokach (i sprzecie z konfigu) mialem takie wyniki (na omegach - srednio 100-200pkt wiecej niz na oryginalnych sterach):

- 3DM2001 - 13080

- 3DM2003 - 3820

- 3DM2005 - 1504

 

Napisz jaki masz sprzet, bo wyniki zaleza posrednio rowniez od niego (a nawet bezposrednio ;])

No i oczywiscie testowac powinienes na nowo postawionym systemie, stery do mobo, itp.

Jak tego nie zrobisz to wyniki bedziesz mial przeklamane.

 

PS. Na omegach i 8 potokach (nie krecona karta):

- 3DM2001 - 14811

- 3DM2003 - 5559

- 3DM2005 - 2416

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2001 sporo zalezy od procka, wiec sie nie przejmuj ;]

A system do wymiany, czyli tak jak pisalem:

No i oczywiscie testowac powinienes na nowo postawionym systemie, stery do mobo, itp.

Dzisiaj bawilem sie troche w OC i oto wyniki:

GPU - 430MHz

DDR - 750MHz

Wyniki:

- 3DM2001 - 15042

- 3DM2003 - 6242

- 3DM2005 - 2585

 

Wyniki sa zanizone, bo testy robie na systemie ktory ma juz kilka tygodni, a reinstalki nie mam ochoty powtarzac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pcserwis_W-wa - ja mam problem troche z innej beczki (bo chlodzenie juz zmienilem, profesjonalnie, dodam :P):

- 2 razy zdazylo mi sie ze podczas wlaczania kompa pojawial mi sie komunikat (poprzedzany mila syrena larmowa ze speakera) ze mam nie podlaczone dodatkowe zasilanie do karty. Wylaczalem kompa, dociskalem wtyczke i wsio bylo OK (dodam ze korzystalem z tego przedluzacza dolaczanego z karta).

Wczoraj przepinalem molexy i mialem niemila niespodzianke: molex wpiety do karty byl goracy, a po tym jak go wypialem, zauwazylem, ze jeden z bolcow na karcie jest "osmalony" (ten 5V). Przetarlem go i styk jest znowu, ale nie bardzo usmiecha mi sie ryzykowac pad totalny karty. Wyglada na to ze ta przejsciowka byla za luzna i powodowala spiecia.

I teraz nie wiem czy jak oddam karte na gwarancje to mi ja uznaja. Uszkodzenie (jedynie molexa, karta dziala nadal wysmienicie) powstalo nie z mojej winy i zastanawiam sie czy dalej jej uzywac z dusza na ramieniu czy zaufac Wam i ja oddac ;]

 

Bede wdzieczny za odpowiedz.

 

@Xanagaz - musza byc w tej samej plaszczyznie, bo inaczej nie bedzie dobrego przewodzenia miedzy coolerem (takze fabtycznym) a GPU. Sam to nawet sprawdzalem karta krdytowa, nozem i linijka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pcserwis_W-wa - ja mam problem troche z innej beczki (bo chlodzenie juz zmienilem, profesjonalnie, dodam :P):

- 2 razy zdazylo mi sie ze podczas wlaczania kompa pojawial mi sie komunikat (poprzedzany mila syrena larmowa ze speakera) ze mam nie podlaczone dodatkowe zasilanie do karty. Wylaczalem kompa, dociskalem wtyczke i wsio bylo OK (dodam ze korzystalem z tego przedluzacza dolaczanego z karta).

Wczoraj przepinalem molexy i mialem niemila niespodzianke: molex wpiety do karty byl goracy, a po tym jak go wypialem, zauwazylem, ze jeden z bolcow na karcie jest "osmalony" (ten 5V). Przetarlem go i styk jest znowu, ale nie bardzo usmiecha mi sie ryzykowac pad totalny karty. Wyglada na to ze ta przejsciowka byla za luzna i powodowala spiecia.

I teraz nie wiem czy jak oddam karte na gwarancje to mi ja uznaja. Uszkodzenie (jedynie molexa, karta dziala nadal wysmienicie) powstalo nie z mojej winy i zastanawiam sie czy dalej jej uzywac z dusza na ramieniu czy zaufac Wam i ja oddac ;]

 

Bede wdzieczny za odpowiedz.

 

@Xanagaz - musza byc w tej samej plaszczyznie, bo inaczej nie bedzie dobrego przewodzenia miedzy coolerem (takze fabtycznym) a GPU. Sam to nawet sprawdzalem karta krdytowa, nozem i linijka :P

Już komuś wcześniej odpisałem na bardzo podobne pytanie - gwarancja jest na poprawne działanie karty, a nie na jego wygląd, dlatego proponuije dalej używać karty. W razie padnięcia karty - reklamować w ramach gwarancji. Ewentualnie od czasu do czasu sprawdzić ten wtyk i wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już komuś wcześniej odpisałem na bardzo podobne pytanie - gwarancja jest na poprawne działanie karty, a nie na jego wygląd, dlatego proponuije dalej używać karty. W razie padnięcia karty - reklamować w ramach gwarancji. Ewentualnie od czasu do czasu sprawdzić ten wtyk i wyczyścić.

Wyglad mnie nie obchodzi, bo to nie konkurs pieknosci (trzeba bylo widziec moja poprzednia karte :P), ale martwie sie ze przez ten osmalony bolec molexa karta moze pasc. Bolce molexa, tego przedluzacza, juz scisnalem, wiec trzyma dobrze. Mam nadzieje ze nie padnie, bo karta jest swietna ;]

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce jeszcze raz przypomnieć o sprawie modyfikacji sprzętu. Wszystkie modyfikacje użytkownik dokonuje na własną odpowiedzialność, pamiętając o tym, że w razie reklamacji wszelkie przeróbki muszą zostać usunięte, bez pozostawiania po nich śladów. Jedynie radiatory na pamięci są "akceptowane". Niestety nie wszyscy się do tego stosują. Otrzymaliśmy zwrot karty z żądaniem zwrotu pieniędzy za nią. Przesyłka przyszła w wymaganym terminie 10 dni od daty zakupu, ale reklamacji nie możemy uznać. Dlaczego? Użytkownik zerwał oryginalny wentylator z karty, wysmarował chip pastą, ale nie zeskrobał pozostałości po kleju, przez co wentylator nie przylega do rdzenia zbyt dokładnie. Oczywiście wraz z pismem zawierającym żadanie zwrotu pieniędzy, nie ma ŻADNEJ informacji o dokonanej modyfikacji, co jest zrozumiałe, ponieważ takie działanie jest sprzeczne z warunkami zwrotu. Takie działanie zostało przez nas potraktowane jako próba oszustwa.

Ostatnio ten użytkownik udzielał się na forum twierdzać, że ma problemy z kartą, bo wyświetla błędy w dużej rozdzielczości w grze Star Wars Battlefront. My niestety, nie testowaliśmy karty na tej grze , ani w takiej rozdzielczośći z dwóch powodów:

1. Nie mamy takiej gry, dema nie znalazłem, a oryginał kosztuje ok.150zł. o wersjach "legalnych inaczej" nie będę się wypowiadał, bo ich nie stosujemy, ajko sprzeczne z prawem

2. Nasze monitory to 15" LCD-ki, w których najwyższa rozdzelczość to 1024x768.

W przypadku zgłoszenia przez użytkownika problemów z kartą w wymaganym terminie i przy spełnionych warunkach dotyczących zwrotu, karty są wymieniane lub zwracane pieniądze bez sprawdzania powodów (sprawdzamy je, ale później, aby nie przetrzymywać klienta) i w możliwie jak najkrótszym terminie, co wielu uczestników forum może potwierdzić.

Wielokrotnie już pisałem, że nie jesteśmy w stanie sprawdzić kart we wszystkich konfiguracjach i we wszystkich możliwych grach i programach w przeciągu 1-2 godzin. Dlatego KAŻDEMU dajemy 10 dni na testy - to naprawdę dużo czasu. I nie będę ściemniał, że część kart (ok.5%) z tych wyselekcjonowanych rzeczywiście do nas wraca. Jeżeli karta nie nosi śladów używania jest od ręki wymieniana na inną. Co innego, gdy karta jest uszkodzona lub zmodyfikowana. W pierwszym przypadku karta trafia na serwis i jest wysyłana do producenta, który sam decyduje, czy kartę naprawić, wymienić, czy też odrzucić. Drugi przypadek jest traktowany jak ten opisany wyżej.

Po co ten cały tekst?

Po raz kolejny chce zaapelować o "działanie z głową". Pamiętajcie, że wszelkie przeróbki lub modyfikacje pociągają ze sobą utratę gwarancji, dotyczy to prób lutowania (hardmod) i zdejmowania orygnalnego chłodzenia. W obu wymienionych przypadkach można zakamuflować dokonane przeróbki, bo przecież nikt dokładnie tego nie sprawdza. I oczywiście jakiekowiek modyfikacje najlepiej robić po okesie 10 dni przeznaczonych do testowania, gdy już jesteśmy pewni, że karta jest bez zarzutu.

W w.w. przypadku działanie "na bezczela", czyli zdjęcie oryginalnego chłodzenia, nieumiejętne czyszczenie z pozostałości po kleju, przez co wentylator źle przywiera do chipa, a następnie odesłanie karty i żadanie zwrotu pieniędzy będzie traktowane jak próba oszustwa, wraz ze wszelkimi konsekwencjami prawnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...