Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

W/g mnie i moich doświadczeń nie ma co ryzykawać z zasilaczem 300W i radeonem 9800se@pro.Mnie spłonął na szczęście tylko zasilacz przy instalacji sterowników OMEGA a miałem tylko jeden dysk, jeden cd rom i nie podkręconego athlona 1600XP. Po wymianie na 350W zasilacz już nie było zgrzytów ale okazało się , że radek aby móc rozwinąć skrzydła potrzebuje wydajniejszego procka i najlepiej takiego co by chodził z jak najwiękrzą magistralą 200 i powyżej (co się wiązało z wymianą płyty i procka), i dopiero wtedy jest dużo fps w nowych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja bym chciał kupować karte na przyszłoś powoli bym wszystko wymieniał tak żeby jak wymienie procka płyte i dokupie ramu żeby w higt detalah w doom 3 powalczyć a zastaniawiam sie właśnie czy narazie nie kupić tego 9550 xt a potem jak wszystko pozmieniam to na tego 9800 se tylko wtedy pytanie czy z rynku nieznikną 9800 se :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XpertVision ATI Radeon 9800SE 128MB TV/DVI taka jest karta.. i teraz powiedźcie jaki mam wgrac bios XT do niej?

Może być GigaCube 9800XT 128MB BIOS [E-DIE] ??

Czy może jakiś inny?

 

Czy można modować karte SE? Przecież ona ma te potoki zredukowane?

Czy trzeba najpierw zrobic hardmoda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, zamontowalem sobie ladny, miedziany radiator i od razu z 412 bryka mi bez artefaktow na 450 :)

Pamiatki na razie tylko 350 (700).

3dmark2001 : ~18400

3dmark2003 : ~6300

 

ALE jest buraczek : 3dmark przechodzi bez artow, ale rthrb...pff... no, ten 'benchmark' z fruwajacymi kulki :P - artefakty juz sie pojawiaja na 420 :(

Dzisiaj zrobie sobie vmoda, zobaczymy co bedzie...

A hardmoda po dlugotrwalych medytacjach sam sobie nie bede robil - jednak az tak nie ufam swoim umiejetnosciom manualnym :D troche maly ten rezystorek

.

.

.

Choc jeszcze sie nad tym zastanowie :wink: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie proszę o szybką odpowiedz.

Tematy pokrewne krążą na tym topicu, ale prosiłbym o konkrety!

1. W koncu mam kasę na chlodzenie mojej grafiki.Wiatraczek już buczy i niedlugo się skonczy, wiec pora zastapić go silencerem rev.3

Tylko jakie radiatorki do niego? Plyta główna (żeby nie powiedzieć podobnie ;)), nie pozwala mi na wstawienie radiatorków wyższych niż 9mm.

2. Czy warto pakować miedziane ? OCZ Radiatory na pamięci BGA Miedź 8szt.- na 4maxie kosztują 89 zł, a tyle to za dużo jak dla mnie. Chcialbym

coś raczej do 50 zł. Radiatory BGA RAM Freezer Miedź- 8szt. - 54 zl,ale za to są za wysokie :/. Mam slabą cyrkulację powietrza w budzie,

więc moze aluminiowe wystarczą ?? Chcialbym tą grafę podkręcić trochę (przynajmniej do 9800PRO) Zadnych hardmodów i innych wynalazków. Nie mogę ryzykować.

3. Czy dobrym rozwiązaniem jest wpakowanie na rdzeń kilku poziomów miedzienej taśmy termoprzewodzącej zamiast jakich kawalków puszek od browara :)? (piję tylko z butelki ;)

...bo jak juz pisaliscie należaloby zdemontować shima a ja się nie chcę w to bawić.

4. Mam w końcu Half-LIfe2 :D, ale na tej karcie co jakiś czas gra się wiesza i pojawiają mi się puste niebieskie ekrany i zwis na amen. To nie kwestja sterowników !! Wczesniej przy slabym

zasilaczu dzialo mi się to co 5 minut po odblokowaniu potoków, a po zmianie na Chiefteca 360 ok raz na tydzien :) ALe w HL2, potrafi się to zrobić po 15 minutach grania. Czy karta jest walnięta

czy może to objaw przegrzania ??, bo zasilacz chyba w porządku???

 

PROSZĘ O SZYBKĄ I DOKŁADNĄ ODPOWIEDZ NA WSZYSTKIE PYTANIA, TO BARDZO WAŻNE !!!!

Z GÓRY DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jakiej firmy musiałbym kupić radka 9800 se żęby by dało sie odblokować 4dodatkowe potoki i i żęby dało sie go podkrecić do wartośći xt czy żeby zrobić z se na xt wystarczy odblokować 4 potoki i podkrecić do wartość i xt (powic cie ile wynosi taktowanie dla xt) czy czeba wgrywać nowy bios od xt i zmieniać timinig pamieci prosze o szybka i sesowna odpowieć :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jakiej firmy musiałbym kupić radka 9800 se żęby by dało sie odblokować 4dodatkowe potoki i i żęby dało sie go podkrecić do wartośći xt czy żeby zrobić z se na xt wystarczy odblokować 4 potoki i podkrecić do wartość i xt (powic cie ile wynosi taktowanie dla xt) czy czeba wgrywać nowy bios od xt i zmieniać timinig pamieci prosze o szybka i sesowna odpowieć :?

Jezu ile razy bedziesz pytał o to samo przecież to juz było wałkowane 1000 razy w tym temacie - wystarczy go przejrzeć.... Wrrrr... :evil:

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie karty krecą się różnie w zależności od egzemplarza. Odblokujesz potoki w kartach, które maja gwarancje na modowanie - np pewna firma z Warszawy ma takie - poszukaj na allegro (nie bede robil reklamy - chociaz sam od nich mam i jestem bardzo zadowolony), jeśli chodzi o karty bez gwarancji na modowanie to masz 10% szans na trafienie modowalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem czy jest mozliwe ze po odbokowaniu potoków karta siądzie? zainstalowałem karte odblokowałem dodatkowe potoki puscilem 3d marka jeden test wyłączyłem kompa po kolejnym zamontowaniu karta co chwila sie zwiesza nawet na 4potokach (sprawdzałem na roznych kompach i zasilaczach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Po zakupie kart robie sie jej testy.Po wymianie chlodzenia(z zonkiem)duza szansa utraty gwarancji.Jezeli chce ja sprawdzic i odblokuje potoki,troche ja podkrece to wystarczy jak zamontuje radiatory na pamieciach a zamiast wymiany wentyla to schlodz karte 3 lub 4-ma poteznymi wentylatorami??czy nie ryzykowac.Jakby trzeba to wialoby na karte i 10wentyli.po prostu wole nie ruszac oryginalnego wentula w tych "10"dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, bez zmiany radiatora to nawet jakbys zamontowal 100 wiatrakow to zyk mialbys niewielki...

Musisz zwiekszyc szybkosc odbierania ciepla z rdzenia gpu (porzadna pasta +ewentualny miedziany radiator) oraz powierzchnie oddawania ciepla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupilem z pcserwisu pare dni temu karte no i tak sobie przetestowalem na 8 potokach ponad 15 gier rozne 3dmarki no i zadnych widocznych artow. Problem pojawil sie w shadermarku gdzie w ostatnim tescie pojwiaja sie migajace zielone paski, zaniepokojony tym przeprowadzilem podobny proces testowania jaki robi pcserwis no i wyszlo ze atitool praktycznie odrazu wykrywa bledy choc golym okiem ich nie widac, a w aquamark3 w kolorowym tescie ewidentnie widac czarno biale piskele na wybuchach. Nie testowalem na innym komputerze ale przed odeslaniem to zrobie choc mysle ze rezulat bedzie podobny.

No i pytanie jak ta karta byla testowana w pcserwisie, skoro podstawowych testach widac ze potoki nie sa w 100% sprawne no i czy mozliwe jest ze karta u Nich dziala dobrza a u mnie nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje wasza prognoza odnosnie przyszlosci cen tych radkow (ktora powinna byc chyba proporcjonalna do prognozy 9800Pro). Popularne ostatnio jest na forum stwierdzenie ze "poczekam jeszcze na spadek cen modowalnych 9800se" itd. Rozumiem ze jest to dyktowane pojawieniem sie i coraz wieksza popularnoscia nowych radkow z serii Xx00 i gf6x00. Jednak jak narazie mimo uplywu miesiecy ceny znaczaca nie spadaja (sporo ludzi decyduje sie dlatego na 9550xt czy 9600pro). Przymierzalem sie od jakiegos czasu do zakupu tej karty i myslalem ze do konca grudnia cena zejdzie do ~500-550zl i wreszcie stane sie posiadaczem jakiejs przyzwoitej grafy... Jednak z tego co widze cena trzyma. Kiedy tak +/- cena radka 9800se modowalnego zejdzie do wspomnianego pulapu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie odblokowane forum.

No mnie tez interesuje taka obniazka.Wlasnie pozbylem sie swojego radka 9600proo i przymiezam sie od 9800se w pelni modowalnego.Choc jak teraz patrze na ten moj caly pomysl to nie wiem czy mial sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torwald wczesniej nie myslalem zeby kupic taniej niz w pcserwis....znam sklep gdzie koles dalby na wyprobowanie.Skoroby dal to teraz kwestia firmy.Caly czas myslalem zeby ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> z pc serwis wiec wyboru zadnego a teraz gdybym taki mial to sa takie straszne roznice w wydajnosci poszczegolnych producentow czy nie patrzec na to?nei przygladalem sie tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok no to teraz ja mam pytanie. Wczoraj na spokojnie jeszcze raz zrobilem soft moda ihmm ati tool nic nie wykazuje, w 3dmarku 2001se jedyne gdzie widac arty to na oksach chlopka z lobby. W 3dmarku 2003 arty widac w battle of proxicon na klatkach zołnierzy. I teraz pytanie czy jak te potoki robią takie niewielkie arty to można na nich grać???? I co jeszcze mozna zrobic narazie na standrdowym chlodzeniu zeby ten radek chodzil lepiej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thargood - roznic wydajnosciowych praktycznie nie ma, bo konstrukcja karty jest identyczna. Ew. moga sie trafic inne pamieci, ale to juz sam musisz sprawdzic. XpertVision mozna spokojnie znalezc ponizej 600zl, to tylko kwestia testow.

Ja sie spytalem goscia czy bede mogl ew. odniesc karte jak beda syfy (najpierw probowal mi wmowic ze uszkodze karte itp. ;] ale jak wyjasnilem ze nie bedzie OC tylko podmiana sterow to sie zgodzil). Dal mi na testy jeden dzien, a to wystarczajaco duzo czasu, spokojnie kilka testow na batch mozna przerobic.

 

Anomandrist - grac mozesz, ale czy warto ? Bo mi zalezy na jakosci, a arty i inne szachownice podczas gry kiepsko wplywalyby na grywalnosc ;] A chlodzenie nie ma nic do tego (jesli ofkoz arty pojawiaja sie przy standardowych taktowaniach. Przy OC potrzebne sa juz radiatory na pamieci i lepsze chlodzenie rdzenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anomandarist zalezy czy ci to przeszkadza. Tak samo jak arty mogą byc np tylko w kilku grach/programach. Potestuj czy np. arty nie znikają po włączeniu aa2x bo jesi znikają to wlasciwie w szystkie gierki mozesz pykac z aa2x.

 

kupiles w pcserwis? za ile?

 

aerial ceny 9800se@pro chyba juz zbytnio nie spadną prędzej znikną z rynku i bedzie podobnie jak z 9500/9700 ze znikną i po kilku miechach znowu sie pojawią w astronomicznych cenach.

 

Ja tylko nie rozumiem czemu ati i nv nie spieszy sie z grafami na agp

 

Torwald no to spoko tylko przy gaywaniu sie trzeba ostac na pismie(chyba ze zaufany sklep) ze bedzie mozna wymienic czy cos bo obowiązku chyba nie ma :? a niektorzy są nie uczciwi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  

Zakupilem z pcserwisu pare dni temu karte no i tak sobie przetestowalem na 8 potokach ponad 15 gier rozne 3dmarki no i zadnych widocznych artow. Problem pojawil sie w shadermarku gdzie w ostatnim tescie pojwiaja sie migajace zielone paski, zaniepokojony tym przeprowadzilem podobny proces testowania jaki robi pcserwis no i wyszlo ze atitool praktycznie odrazu wykrywa bledy choc golym okiem ich nie widac, a w aquamark3 w kolorowym tescie ewidentnie widac czarno biale piskele na wybuchach. Nie testowalem na innym komputerze ale przed odeslaniem to zrobie choc mysle ze rezulat bedzie podobny.

No i pytanie jak ta karta byla testowana w pcserwisie, skoro podstawowych testach widac ze potoki nie sa w 100% sprawne no i czy mozliwe jest ze karta u Nich dziala dobrza a u mnie nie?

To czy karta działa dobrze, czy źle jest uzależnione od kilku czynników. Najważniejsze z nich to:

1. Odpowiednio wydajny i STABILNY zasilacz,

2. Odpowiednio duża moc podawana przez płytę główną dla gniazda AGP,

3. Śmieci w Windows.

 

Niestety, ale żaden z tych czynników nie jest zależny od selekcjonujących grafiki, tylko od użytkownika końcowego. Jeszcze raz powtarzam, że po to jest 10 dni na testowanie sprzętu, aby takie przypadki eliminować, jeżeli sprzęt nie działa odpowiednio, można go wymienić lub zwrócić pod warunkiem zachowania warunków zwrotu , wtedy nie zostaje się na lodzie z niesprawnym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy karta działa dobrze, czy źle jest uzależnione od kilku czynników. Najważniejsze z nich to:

1. Odpowiednio wydajny i STABILNY zasilacz,

2. Odpowiednio duża moc podawana przez płytę główną dla gniazda AGP,

3. Śmieci w Windows.

 

 Niestety, ale żaden z tych czynników nie jest zależny od selekcjonujących grafiki, tylko od użytkownika końcowego. Jeszcze raz powtarzam, że po to jest 10 dni na testowanie sprzętu, aby takie przypadki eliminować, jeżeli sprzęt nie działa odpowiednio, można go wymienić lub zwrócić pod warunkiem zachowania warunków zwrotu , wtedy nie zostaje się na lodzie z niesprawnym sprzętem.

Ja to wiem i sie z tym zgadzam, ale jesli na innych konfiguracjach karta bedzie sie zachowywala tak samo, czyli beda pojawialy sie bledy w testach w ktorych wg infomacji na allegro nie powinno ich byc to nie jest to do konca fairi.

 

Sprzet, na ktorym karta byla testowana to Epox 8Rda+, chieftec 360W, cpu puszczony na 1gz i odlaczone wiekszosc urzadzen, ale wiedomo ze sprzet sprzetowi nie rowny wiec jeszcze potestuje gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...