Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

xor : dawaj czadu z karta  :twisted: to mnie sie podoba, tweak pelna geba  :wink:  

Dziwne sa te karty, mi wyskakuje szachownica przy 4xAA nizaleznie od wszystkich innych ustawien z rozdzialka wlacznie w HL2 ale TYLKO w menu przy wyborze loadingow - szachownica jest w okienku z podladem save`ow i nigdzie indziej, rowniez w samej grze ...

.

.

Probowalem wgrac wczoraj bios od XT i wyskoczyl mi blad zwiazny z blokada flashowania  :evil: flashrom z wymuszeniem ( -f) rowniez nie przebil sie przez zabezpieczenie - jak to obejsc, wie moze ktos  :?:

hmmm ponawiam pytanie o flashowanie czy ktos wogole to robil bo z tego co widze to nigdy nikt nie odpowiedzial na to pytanie w tym topicu jak obejsc to zabezpiczenie ????????????????????????  

 

pozdr :P

 

Odpowiedź jest na tym forum (link poniżej) - Zapraszam :))

 

http://www.vgamax.9o.pl/viewtopic.php?p=325#325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO '' 666 COS TAM '' MAM IDENTYCZNE KŁOPOTY

 

od samego początku mam tak samo

 

zmiana zasilacza na mocniejszy ci nie pomoze

 

 

zmiana obudowy i witrzenia rowniez nic nie da

 

 

ODPOWIEM CI JEDNO ZNACZNIE I STANOWCZO -- TRAFILIŚMY NA WYJĄTKOWO PERFIDNĄ SERIĘ

 

ZE ZWALONYMI WSZSYTKIMI 4 POTOKAMI

 

WYLACZANIE Z I Z COS TAM ROWNIEZ NIC NIE DAJE

 

MOZNA TYLKO ISC PO KASE DO BANKU I DO SKLEPU PO 2 EGZEMPLAZ

 

 

mam już dosc PUSZCZANIA LUDZI W KANAŁ przez SPRZEDAWCOW ktoorzy uważają , że testowali swoje produkty

 

 

WYJĄTKOWO NAS UROBILI DRUGI RAZ NIE KUPIĘ KARTY KTÓRA MOŻE/POWINNA/DAJE SIĘ/ ZMODOWAĆ ALBO PODOBNO SIĘ MODUJE NA LEPRZĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie moze sprobowac wymienic karte w sklepie

chyba mozna jarte oddac po jednym dniu?

Nie koniecznie. Polskie prawo nie obliguje sprzedawcy do przyjmowania zwrotów, to tylko jego dobra wola. Jeżeli kartę kupiłeś bezpośrednio w sklepie, a sprzedawca nie zapewniał Cię o prawidłowej pracy dodatkowych potoków, to czy przyjmie zwrot zależy tylko i wyłącznie od jego dobrej woli. Kupujący nie może powiedzieć, że sprzęt mu nie odpowiada, dlatego chce zwrócić. Był kiedyś taki przepis, że zakupiony towar można było zwrócić w ciągu 7 dni od zakupu, ale nie obowiązuje on od ok.7 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: powoli zaczynam zastanawiać się nad zmianą karty na coś mocniejszego. Przy zmianie procka na A64 trzeba będzie zmienić grafę na wersję na PCI-E. Czy są szanse na to, żeby np z X800 była możliwa taka sztuczka jak z 9800se@pro? Jakieś info macie? Linki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystkie mody (oprocz hard-moda :( ) wykonane, pacjent zyje :)

Troszke sie pobawilem - ale niewiele - i wszystko gra i bucy. OC pamieci podskoczylo, ale jako ze jeszcze nie zamontowalem 'bezstresowo' radiatorkow na pamiatki to nie krecilem karty na maksa.

Jutro jak obiecalem zapodam zdjatka zmodowanej karty - wyglada pociesznie :P

 

PS. 'nielubienie' napiecia pow. 1.8v dla rdzenia tak jak przewidywalem nie przeszlo...

 

pcserwis --> no to niecierpliwie czekam na informacje :) a jesli chodzi o te walki z gwarancja - to tylko mam nadzieje, ze to nikt z forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pichu--> dzieki programik dziala no ale nistety nie poszlo tak jak bym chcial a mianowicie po wgraniu biosu od 9800xt grafa nie wstala wiec karta na pci i kolejne flashwanko tym razem wgralem orginalny bios z timingami xt no i karta wstala tylko ze smieci niesamowite na ekranie wiec wrocilem do orginalnego i jest oki niech ktos sprawdzi jak to u niego wyglada biosik mialem od GeCube 9800xt 128Mb samsung E-die

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dostałem wczoraj kartę, i po przesiadce z 9500 128mb @ pro na 9800SE muszę powiedzieć że jestem pozytywnie nastawiony :], karta to Sapphire 9800SE 256-bit na PCB radeona 9700Pro, czarny laminat, do tego ZM80C+ZM-OP1, kostki pamięci to 2.8ns BGA default taktowania to 325Mhz VPU a ram to 610Mhz (efektywne), karta bez v-modów idzie jak na razie na VPU=480Mhz a pamięć @790Mhz, dalej nie próbowałem bo idę spać ;D jakaś taka pogoda mnie zmęczyła, aha rdzeń to R360 czyli od 9800XT, całkiem dziwna kombinacja że tak powiem 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec wracam do mojego problemu ...

karte sprawdzilem na mocniejszym zasialczu i jest wszystko ok

tzn dziala, poprawnie generuje obraz zero przeklaman, bledow, ratefaktow... jednym slowem wypas.... w 3dmarku03 5000pkt

 

tylko ze jest nadal problem z szachownica, jest ona widoczna na calym ekranie (nie na teksturach (0 bledow))

czy to moze byc jakas blokada producenta czy cos ...

nie wydaje mi sie ze to wina trafionych potokow bo oprocz tych szachow jest wszystko oki

 

prosze pomocy nie wiem co robic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Black_monkey: skąd wiesz,że Twoja karta jest na PCB od 9700Pro ? CHodzi o tą prostokątną plytkę po drugiej stronie konednsatorów zaraz przy śledziu? Jeśli tak to mam ten sam model. I też rdzen R360 :D. Mój niestety nie kręci się tak rewelacyjnie ;(

Mimo VGA Silencera i radiatorków (troche malutkie) Zalmana wyciąga cos kolo 395/760...tak mi sie wydaje bo przetaktowywalem tylko raz na kompie kumpla.

Na moim po lekkim przetaktowaniu mam resety kompa w aplikacjach 3d :/ (laczeni z 3dmarkami) - chyba wina plyty - MSI kt4av. Dlatego jak sie uda przerzucę się na Epoxa.

Ma ktoś jakieś pomysly dlaczego sie nie da kręcić tej karty na moim konfigu ? (zasilacz raczej styka - Chief 360)

Winda przeinstalowana, najnowszy bios do plyty sciagniety..co jeszcze mozna zrobic :( ????

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BLACK_MONKEY: ja nic dziwnego nie widzę w takim zestawieniu. Oby ci się tak dobrze kręciła po odblokowaniu potoków. I pamiętaj o ostrożności. Jakiej firmy masz kartę??

 

@Macias666:prawdopodobnie masz zwalone pamięci na karcie, może przyklejenie radiatorów coś da;

 

@Anomandarist: nie przeginaj;

 

@semprini1: zacznij topic od początku;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BLACK_MONKEY: ja nic dziwnego nie widzę w takim zestawieniu. Oby ci się tak dobrze kręciła po odblokowaniu potoków. I pamiętaj o ostrożności. Jakiej firmy masz kartę??

ekhem zapomniałem karta to Sapphire 8) czarny laminat a dziwne jest to iż wiem że są 9800se na pcb od 9700 ale ta karta ma wszelkie predyspozycje żeby była na pcb 9800, aha no i kręci się NA ODBLOKOWANYCH 4 potokach :wink: ,obraz perfect zero zwiech i błedów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BLACK_MONKEY: ja nic dziwnego nie widzę w takim zestawieniu. Oby ci się tak dobrze kręciła po odblokowaniu potoków. I pamiętaj o ostrożności. Jakiej firmy masz kartę??

ekhem zapomniałem karta to Sapphire 8) czarny laminat a dziwne jest to iż wiem że są 9800se na pcb od 9700 ale ta karta ma wszelkie predyspozycje żeby była na pcb 9800, aha no i kręci się NA ODBLOKOWANYCH 4 potokach :wink: ,obraz perfect zero zwiech i błedów

Czy to ta karta co umnie?? http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=806...asc&&start=1530

 

No to został ci już tylko hardmod, zmiana biosu i nic tylko cieszyć się XT. Podaj jeszcze swój konfig w podpisie i jakieś szczególy skąd masz kartę, ile dałeś itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#LoMax72 - nie wiem o czym do mnie rozmawiasz zebym zaczal topic od poczatku...ok spadam topić smalec...;) Najpierw upoluje coś tlustego w UT2k4 :D

---- Oh, one more -- po wgraniu biosu od XT taktowanie rdzenia i pamieci ustawia się ja domyslne dla XT czy tlyko zmieniają się timingi ?

Tak pytam, bo moze niedlugo pomysle o jakims kombinowaniu jak przyjdzie nowa plyta :)

pozdro (jak mawiają chlip-chłopowcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej wiecej tak ma wygladac zdejmowanie shima :

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

A tak wyglada moja zmodowana karta :

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Niestety nie pstryknalem zdjec jak kable sterczaly w kazda ze stron, a szkoda, bo karta wygladala przezabawnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia co to za miedziak - zostal kupiony za 25PLN bo jest z 'demobilu' - byl uszkodzony (choc nie znalazlem w ktorym miejscu 8) ). Jakis socketA. Wentylator ma straszliwy - wyje niewiarygodnie ! Normalnie mam go puszczonego na 7V i wtedy na 430MHz temp. jest kolo 53oC, natomiast na 12V nawet przy taktowaniu 475 i 1.9V na rdzeniu temp nie przekracza 45oC. Szkoda, ze wtedy sa artefakty w tym cholernym nature w 3dmarku2003 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Macias666'a karta nie nadaje się ma typową szachownicę i uszkodzone potoki ;, spróbuj w ATI Tray Tools wyłączyć Z-buffer clear albo z compression może pomoże, jak nie to nie próbuj grzebać dalej

 

P.S. Odnośnie mojej karty to pisze iż zakupiona ona została w reset - bydgoszcz, nie była kupowana z myślą o modowaniu tylko z myślą o tym iż jest to 9800SE 256-bit ze sprawnym tv - out gdyż w moim starym 9500 tv out padł ;D, no to możecie sobie wyobrazić moje zdziwienie z tej karty jak ją odpaliłem i zmodowałem + zdjołem kulera i zobaczyłem R360 ;D,

 

P.S.2 hardmoda nie robię bo nie ma po co ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fastadi

jak najprościej sprawdzic czy odblokowały sie te 4 dodatkowe potoki????????

 

po modzie podkreciłem go na 400/330 z 276/270 i w 3dmarku2003 z 3250 zrobiło sie 4520

 

przy wyższych czestotliwosciach sa juz arty - jak kupie chłodzenie to powinno byc lepiej:P

 

dalej sie zastanawiam czy jest modowalny czy nie??? :roll: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Takie male pytanko czy biale kropeczki pojawiajace sie sporadycznie w niewielkich ilosciach w HL2 np na krawedziach drzwi to wina niesprawnych potokow ? Podobne biale kropeczki mialem w 3d marku 2001 na tescie point spites.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najprościej sprawdzic czy odblokowały sie te 4 dodatkowe potoki????????

 

po modzie podkreciłem go na 400/330 z 276/270 i w 3dmarku2003 z 3250 zrobiło sie 4520  

 

przy wyższych czestotliwosciach sa juz arty - jak kupie chłodzenie to powinno byc lepiej:P

 

dalej sie zastanawiam czy jest modowalny czy nie??? :roll:  :roll:

W 2k3 masz tylko 4500, to masz chyba karte na szynie 128bit. Prawda? Na 256bit po odblokowaniu potokow (czyli 9800pro) ze standardowymi zegaramimiałem 5200 pkt. Co do modowania: jezeli nie masz artów - jest modowalna ;)

 

pozdroweczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Takie male pytanko czy biale kropeczki pojawiajace sie sporadycznie w niewielkich ilosciach w HL2 np na krawedziach drzwi to wina niesprawnych potokow ? Podobne biale kropeczki mialem w 3d marku 2001 na tescie point spites.

Pozdro

Bez przesady nie bądźmy tacy drobiazgowi 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLACK_MONKEY nie ma w ati tools tego o czym piszesz... jest tylko zbuffer ale w open gl'u

 

ogolnie to dzieki wszystkim za odpowiedzi

 

pozdrawiam

oczywiście że jest bierzesz zakładkę TWEAKS> potem> HYPER - Z i tam masz jak BYK "Fast Z Clear enabled" wyłącz to i spróbuj a na drugi raz nie gadaj że nie ma ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś tym programem

 

http://www.daionet.gr.jp/~masa/archives/rt...thdribl_1_2.zip

 

umnie na 9800 wykrył, że przy 400Mhz na GPU wali błędy a ATI tool spokojnie do 440Mhz bez żadnego problemu i ustawiony na 1h.

 

A rthdribl v.1.2 (DirectX9) wysarczy, że przekroczę wartość 400 to pokazują się na ekranie błyśnięcia które oznaczają błędy.

 

Mógłby ktoś z podobną kartą sprawdzić u siebie jak to będzie wyglądało. Bo 400Mhz to trochę mało :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś tym programem  

 

http://www.daionet.gr.jp/~masa/archives/rt...thdribl_1_2.zip

 

umnie na 9800 wykrył, że przy 400Mhz na GPU wali błędy a ATI tool spokojnie do 440Mhz bez żadnego problemu i ustawiony na 1h.

 

A rthdribl v.1.2 (DirectX9) wysarczy, że przekroczę wartość 400 to pokazują się na ekranie błyśnięcia które oznaczają błędy.

 

Mógłby ktoś z podobną kartą sprawdzić u siebie jak to będzie wyglądało. Bo 400Mhz to trochę mało :(.

Mam dokladnie to samo przy 408-410 robi sie dyskoteka ... a gry i marki chodza dobrze przy 440 :roll:

Wyglada na to, ze rthdribl jest zajebiscie czuly na podkrecanie rdzenia...

Za to pamieci chodza na 770 bez zadnych artow ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze raz ja

czy moze byc wina zasilacza ze ze 9800se chodzi zadziwiajaco wolno ...

komputer to barton 2500+, 512(333)ram, 9800se 128mb/256bit 325/620 mhz

3dmark 2k1 10000pkt

3dmark 2k3 2900pkt

3dmark 2k5 zawiesza sie w polowie

aquamark 15000 (gfx 1800)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...