Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

# Macias666

UU stary, coś tu nie gra. Na początku podejrzewalem, że BIOS Ci się zresetowal i ustawil szynę na 100 MHz, ale wynik w Aquamarku pokazuje,

że jednak nie. Gfx przy takich ustawieniach taktowania karty powinienneś mieć ok 3100-3300, a nie niewiele ponad polowę tego :/

Na 3dmarku2001- powinno być ok 12000 (raczej ponizej)

W 03 - ok 3300

a 05 - nie powinien się wieszać :P

 

Zasialacz z tego co wiem na ma zadnego wplywu na szybkość dzialania karty. Przez niego karta się moze co najwyżej zwieszać, wyrzucać niebieskie ekrany + jakieś kszoki

i buroki. Nie chcialbym nic insynuować, ale czy to na pewno karta 256bit ? A moze to 9600 a nie 9800 :P, Just kidding.

Spróbuj przeinstalować windę, zainstalować tylko stery Via(o ile takie trzeba), catalisty jakieś nowe, DX9 i testuj...

Opcją która mocno dlawi 3dmarki jest wlączenie synchronizacji frapsów z odświerzaniem ekranu. Wylacz ją w sterownikach catalistów jeśli jest wlączona.

Najprościej będzie jak oczywiscie pozyczysz sobie jakiś porządny zasilacz od jakiegoś kumpla i sprawdzisz wtedy, ale wyniki Ci raczej nie podskoczą, co najwyzej 05 nie bedzie sie wiechał.

Sprawdz czy Ci czasem nie dorzyna z dysku podczas testów. To też niezle meczy....a moze masz jakieś p2p wlączone w tle ???

Mozliwości jest mnóstwo i żadna nie musi być dobra.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta (chyba) napewno jest taka w riva tuner tak ja wykrywa

Graphics core : R350 (4x1)

Memory bus : 256-bit

Memory type : DDR SGRAM / SDRAM

Memory amount : 128MB

Core clock : 324.000MHz

Memory clock : 310.500MHz (621.000MHz effective)

Reference clock : 27.000MHz

winde mam swierza bo instalowalem na nowo jak kupilem karte

dysk czasem tam cos dogra ale nie zeby rznol non stop

a o so chosi z tym biosem? moze to jednak to ?

sam juz nie wiem ... moze oddac karte i wymienic na inna ? ale na jakiej podtsawie ? "za wolno mi dziala" ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez juz pisalem ze ten test Rthdribl jest superczuly ! Przegladnijcie sobie moje poprzednie posty, tam pisalem przy jakim voltazu n ajakim taktowaniu dopiero znikaly (przykladowo teraz na 1.76V na 435MHz nie mam dyskoteki, powyzej juz sie zaczyna).

 

Natomiast wezcie sobie i sprawdzcie cos takiego - w atitool powiekszcie ekran z tym szescianem prawie na caly ekran - tak, zeby tylko moc jeszcze odpalic find max core. U mnie po godzinie mialem 280MHz na rdzeniu... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry LOL :) U mnie ATI Tool w tym wypadku znalazłe dobre taktowania GPU( przy małym okienku)- na całą nockę zapuściłem i jest ok do dzisiaj ( więcej oznacza pojawianie się czasami czarnych kwadracików- nie jest to objaw uszkodzonych potoków, bo pojawiają się w losowych miejscach na teksturach). Tylko pamieci mi źle wymierzył- wg. tego max to 690 Mhz, a bez problemu śmigam na 720 Mhz. AtI Tray Tool to już wogóle tragedia, jeżeli chodzi o znajdowanie częstotliwości- zawyża i to znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Macias666 - no wygląda na to, że to ta karta, o którą chodzi :)

Taktowanie jakby znajome :) czyżby Sapphire ?? Może podaj całą konfigurecję kompa to będzie latwiej coś wymyślić może.

MOżna się trochę pobawić - np. domyślne ustawienia biosu, a potem np przestawić na Performance (o ile masz coś takiego..wszystko zalezy od biosu)

PO prostu pokombinować metodą prób i bledów, wlaczyć/wyłaczyć fast write, ustawić 256 MB na tekstury (albo 128), pomieszać coś z synchronizacją odczutu,

zmniejszyć WS(wait states), wszystko zalezy od tego jaki masz bios bo moze sie okazać ze nie ma tam takich funkcji albo jest ich 3x wiecej.

A masz płytę na VIA?? Zainstalowałeś VIA4in1 ?? Wywalileś rezydentne programy? A moze masz jakiegoś zapychacza? Sprawdz czy jakiś wątek nie obciąża CI procesora.

HMM, jeśli uda Ci się wymienić kartę to byloby to najlepsze rozwiązanie. Mialbyś znów szansę (marną bo marną) na dobre wszystkie potoki.

ALe nie martw się, jest duża szansa, że zacznie Ci buczeć wiatraczek i wtedy spokojnie możesz oddać kartę :D Mala szansa, że oddadzą Ci tą samą sztukę, ale nigdy nic nie wiadomo.

Wszystko zależy. Wtedy po prostu na podstawie "niezgodności towaru z umową" mówisz, że karta nie miala buczeć a buczy :D

(a tylko niech się ktoś spróbuje niezgodzić ze mną !!:DDDD) Zresztą temat reklamacji kart juz był na tym topicu poruszany, oczywiscie sadyzmem byloby kazać Ci tego szukać ;)

Dla pocieszenia powiem CI, że wiatraczek na moim Szafirku zaczał drzeć mordę po miesiącu więc może i Ty bedziesz miał to "szczęście" hehe

Poki co nie wiem co jeszcze Ci doradzić. Najlepsze metody to : 1 - ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> kartę do jakiegoś kumpla 2- wziąśc zasialacz od jakiegos kumpla. Polecam pkt 1

POzdro (jak mawiają chlip-chlopy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

semprini1 --> tak jest to sapphire na czarnym laminacie

 

barton 2500+

512 ram (333) CL2.5 noname

ecs l7vta kt400

sapphire 9800se@9800se :( 325/620

codegen 300W

 

normalnie zenada bo karta MA 256 bit wszedzie tak wykrywa (pamieci L )

a chodzi centralnie jak 128 bit :(

 

pojawil sie nowy problem ....

wkoncu chyba udalo mi sie znalesc sterowniki na ktorych dobrze chodzi

tak mi sie przynajmniej wydaje bo zaden test do konca nie przelecial (ale chodzi szybciej)

problem w tym ze VPU Recower mi ciagle resetuje grafe .....

to chyba nie jest wina pradu bo podlaczylem karte pod owsobny zasilacz 200W wiec chyba jej za malo nie jest ...

o co teraz chodzi ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Macias666 też mialem codegena,ale 350W,nie nadawal sie zupelnie !!! 300 to stanowczo za malo do tej karty!!!, tak czy siak to nie powinno być powodem, ze wolniej dziala.

Powinien sie co najwyzej zwiesić. Plyta też moze stanowic wąskie gardlo dla tej grafy. Ja mam MSI KT4AV (na kt400a), i mimo Chieftec'a 360W, nie mogę podkręcić grafy bo sie resetuje komp.

Bede zmienial plytę na nforca. Wiadomo, ze 3aby to zalatwic jak najmniejszym kosztem. Póki co zastosuj się do mojej rady 1 lub 2 jesli chcesz :)

Nie chcialbym Cię denerwować, ale na 99% masz pod bzyczkiem rdzeń R360 !! Mam dokladnie ten sam model. ALe jak najszybciej zmien zasialcz tak czy siak jak nie chcesz wzywać strazy pozarnej.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

semprini1 juz sie sprawa z szybkoscia wyjasnila :)

sterowniki pomogly (dziwne ze tak malo sterownikow sie nadaje)

wielkie dzieki wszystkim za odpowiedzi :)

 

semprini1 napisales "Nie chcialbym Cię denerwować, ale na 99% masz pod bzyczkiem rdzeń R360 !! " a czy to cos zlego ?

r360 jest gorszy od 350 ?

wsumie to wszedzie mi pokazuje 350 ale parametry pasuja to wersji 360 ... :|

jaka roznica jest miedzy 350 a 360 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra mam podobnie tez te czarne kwadraciki na 8 potokach

 

wiec co dokladnie trace -- bo piszesz , że na wydajnosci ale czy karta w takim razie jest pelnym 8 potokowcem i czy wogole ma to sens te wylaczanie tych funkcjii ''z''

 

i ile zyskam jesli je wylaczę jesli idzie o przyrost w 3d marku 2003 i 2005

 

a i czy gry wtedy beda chodzily czy bedzie to tylko atrapa 8 potkokowca dla testow czy mozna go bedzie uznac za karte jednak sie modujaca tyle ze ciut gozej -- bo w koncu zaskoczy na tych 8 bez kwadracikoow na ekranie jesli wylacze te ''z- tki''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra mam podobnie tez te czarne kwadraciki na 8 potokach

 

wiec co dokladnie trace -- bo piszesz , że na wydajnosci ale czy karta w takim razie jest pelnym 8 potokowcem i czy wogole ma to sens te wylaczanie tych funkcjii ''z''

 

i ile zyskam jesli je wylaczę jesli idzie o przyrost w 3d marku 2003 i 2005

 

a i czy gry wtedy beda chodzily czy bedzie to tylko atrapa 8 potkokowca dla testow czy mozna go bedzie uznac za karte jednak sie modujaca tyle ze ciut gozej -- bo w koncu zaskoczy na tych 8 bez kwadracikoow na ekranie jesli wylacze te ''z- tki''

Jeżeli wyłączasz Buffor - Z to karta nadal jest 8potokowcem

Zobacz sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem wkońcu:( moge z niej korzystać na 8 potokach czy nie?? skoro nie sypie artami ani nic po tym jak ten hyper z coś tam zmieniłem.

karta się moduje wbrew opiniom innych tutaj ;P , każda karta się moduje jedna lepiej druga gorzej lol, tak na serio to jest to najczęstsza wada w "uszkodzonych" R360 i łatwo to wyłączyć a wydajność wbrew pozorom będzie niższa o jakieś 5 do 7 fps :wink: sprawdzone doświadczalnie,, natomiast taka karta nie nadaje się na hardmoda itp. MOŻESZ spokojnie korzystać z takiego moda jeżeli karta się nie zawiesza i nie sypie błedami typu ufo

p.s. ekhem taka karta także nadaje się na hardmoda ale trzeba będzie i tak wyłączać fast z clear itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam takie pytanko. Jutro dostaje Silencera rev 3 i teraz co dalej? sciagnac stary radiator z wentylem?? a potem?? I na ile moge tego radka bezpiecznie puscic?? nie chce go kręcic jakos w kosmos tylko zeby chodzil lepiej. Jakies bezpieczne taktowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wampirem sie tak bardzo nie przejmuj, ma strasznie niezoptymalizowany engine.

 

U mnie HL2 chodzi w miare spoko w 1024x768 wszystko HIGH, a Wampir sie tnie ostro przy 800x600 (ustawienia tez na max) :(

 

Mam nadzieje, ze jakis patch to choc troche poprawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wampirem sie tak bardzo nie przejmuj, ma strasznie niezoptymalizowany engine.

 

U mnie HL2 chodzi w miare spoko w 1024x768 wszystko HIGH, a Wampir sie tnie ostro przy 800x600 (ustawienia tez na max) :(

 

Mam nadzieje, ze jakis patch to choc troche poprawi...

 

jeżeli chodzi o Vampire Bloodlines to prawda , silnik na dużych przestrzeniach ma zbyt dużo detali ; i gra nie jest zoptymalizowana pod ATI tylko pod NV

:o normalnie prze_jeba_ne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Anomandarist : Zadajesz pytania na które są odpowiedzi już w tym temacie. Nie pytaj się ile możesz podkręcić kartę, bo każda kręci się inacej. Jedne do PRO a inne do XT dadzą radę. Nie zmieniaj taimingów na standartowym chłodzeniu bo pamiątki polecą.Jak już zmienisz chłodzenie, poprostu wgraj cały bios: najpierw od PRO, zeób testy czy jest OK, a potem od XT i znów testy. Tylko nie pytaj jak wgrać bios :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie czy moge kręcić same pamiątki?? Stupid Nygga ze sklepu zamiast Arctic Coling Silencer Rev 3 sprowadził mi VGA.SILENCER ATI 3 9800 XT za 108zł!!! i teraz kupuje same radiatorki na pamieci bo sprowadzenie nowe silencera zajmie mu tydzien:( zatem czy z radiatorami moge krecic same pamiatki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie @kokolec i @costi to nie jest topic "jaką kartę kupić" !!!

@Anomandarist: możesz kręcić same pamięci oczywiście po założeniu radiatorków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...