Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam pytanie,czy wszyscy użytkownicy tej karty tzn powercolor 9800 se bravo mają ten sam problem,ona mi się wręcz gotuje.nie mam pojęcia co jest grane a jest to nowa karta.czy ktoś mi pomoże,chociaż jestem zielony w tym klimacie.z tego co się orientuję to pcb od 9700. r350 bo byłem pod wiatrakiem.wymiana pasty na arcticsilver 5.pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odblokowanym 9800se XpertVision a mianowicie w doom 3 na jasnym tle np: jakies dzwi przesuwajac sie bocznie lewo - prawo mam bledy w tle tzn. jakies zalamania obrazu. Dodam ze po zainstalowaniu oryginalnych sterow z plytki jest to samo zjawisko (oczywiscie wczesniej wyczyscilem stery driver cleanerem) Czy ktos z Szanownych forumowiczow wie co moze byc przyczyna? Dodam ze w rthdribl_1_2 jest podobnie, inne gry (farcry hl) programy (3dmark, aquamark) przechodza idealnie bez zadnych bledow czy artow.

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

XV 9800se omega vga silencer+ radiatorki na pamieciach

MSI K7n2

athlon 2600xp

Edytowane przez Marsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kupilem niedawno 9800se 128/256bit do kompa zasilanego codegenem 300W

komputer sie zawieszal na kazdej aplikacji 3d

jakby sie wydawalo problem tkwil w zasilaczu ale ....

dzisiaj kupilem zasilacz chieftec'a HPC-420-302-DF no i ...

no i nadal to samo , albo sie komp zawiesza, albo monitor wylancza, albo sie resetuje .....

 

co jest nie tak ??

 

help :(

1226421[/snapback]

Weź sobie sprawdź na agpx4 :mur: Mi 2 radki na agpx8 nie działały dopiero na agpx4 działają poprawnie :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluś na agp 4x chodzi wszystko ok ....

ale jednak ja byc chcial zeby karta ktora jest na agp8x chodzila na agp8x :P

faKt faktem ze wydajnosc jest praktycznie taka sama ale jednak kupilem karte na 8x

a moze to jest wina plyty ?? moze na plycie agp8x jest jakies trefne ... ??

plyta to kt 400 ecs'a :(

musze jeszcze sprawdzic ta karte u kogos kto ma lepsza plyte bo sprawdzalem u kumpla i jest to samo tylko ze on ma tez tego ecsa ...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co nawet jak zminie plyte to niewiadomo czy bezdie chodzilo na 8x ??

bo jednak bym chcial zeby to 8x chodzilo no bo jednak za taka karte zaplacilem ??

a czy normalne jest ze tylko na niektorych sterownikach karta chodzi normalnie ?? tzn powinna miec w aquamarku jakies 3300 pkt a na wiekszosci sterow ma tylko 2700...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Radeona 9800SE sprawne 8 potoków na rdzeniu R360. Zachciało mi sie eksperymentów i wgrałem BIOS od radlona 9800XT programem GVF12. Niestety karta po wgraniu biosu nie wstała czarny obraz a komp się nie uruchamia. Pomyślałem żadne problem, mam kartę na PCI to wgram oryginalny biosik. Nie pierwszy raz stare poczciwe PCI ratowało mnie z opresji. Byłem zbyt pewny siebie, okazało się ze karta posiada jakąś blokadę i przy próbie wgrania ATIFLASHEM komenda –f –p 0 dostaje taki komunikat: „data not Erased: FLASHROMEM –f –p 0 „Terror: block protest not disabled status=0E”, GVF12 też nie działa: This VGA card Unknown, chyba dlatego ze nie podaje się numeru urządzenia komenda to –u –f : Błagam pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jestem wqrzony !

Wreszcie, po dlugim oczekiwnaiu, mam kolejnego modowalnego radzia 9800se, tym razem juz tego na pseudo-pcb9800xt (bo to nie jest wcale pcb od 9800xt). No, to w piatek na pierwszy rzut poszlo kilka testow - artefaktow brak. Przez weekend nie robilem nic z karta - grzebalem przy plycie i pamiatkach (teraz 240 11-2-2-2 :twisted: ).

Wczoraj wieczorkiem laduje karte ponownie - juz mialem w planach zaladowanie radiatorow na memki + wymiane chlodzenia - ale napierw musialem sprawdzic jak chodzi defutowo. Puszczam 3dmarka na stresie (AAx6+AFx16) - wszystko pieknie.

I jakos przez przypadek puscilem marka2003 na aax4 - i jest pieprzona szachownica !

Potem porobilem dokladne testy i artefakty sa wylacznie przy AAx2 i AAx4, przy AAx6 i bez AA wszystko pieknie.

:mur: :mur: :mur:

 

A tak nawiasem - to pcb 'niby-od-9800xt' jest jakims dziwactwem - w necie NIGDZIE nie ma do niego planow vmodow ! W neiktorych miejscach roznice sa ogromne - przykladowo praktycznie cala tylna strona pcb jest inna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzieliście tą ofertę:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40507550

 

Cena spadła do 590zł !!!!!!!

Ale niestety okres gwarancji też został skrócony do 1 miesiąca.

Dzwonię do nich i pytam o co chodzi - dostałam odpowiedź, że większość użytkowników zmienia chłodzenie na grafice, co jest uznawane za złamanie warunków gwarancji, więc może się zdarzyć, że reklamacja na tak zmodyfikowaną kartę nie zostanie uznana - dlatego dają miesiąc gwarancji i trochę niższą cenę, żeby wszyscy, którzy kartę chcą zmodyfikować nie musieli przepłacać, za gwarancję, której sami się pozbawiają.

DOŚĆ UCZCIWE PODEJŚCIE DO SPRAWY

 

Dla wszystkich, którzy nie zamierzają wprowadzać modyfikacji i chcą mieć dłuższą gwarancję jest druga oferta:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40545981

 

ale tu już cena 635zł.

 

Każdy może zdecydować się sam, na czym mu zależy - modyfikujesz kartę, sam ryzykujesz, ale za to masz niższą cenę, czy też nie chcesz nic ryzykować, nic nie modyfikujesz, ale za to masz trochę wyższą cenę.

 

PODOBA MI SIĘ TAKIE PODEJŚCIE DO TEMATU !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie. Czy ktoś ma takie jajo jak ja. Na bartonie 3200 512 ram fsb 210 timingi 2-2-2-6 i epoxie 8 krai w jakiego rpg czy rts nie zagram to mam lipę z małą ilością fps. Sprawdzane w spellforce, rome total war, lotr war of the ring fps tyle samo co na radeonie 9000 :mur: czy te karty mają coś skopane tudzież cos innego że nie radzą sobie w grach gdzie jest wiele obiektów(jednostek?)pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na początek fotki:

Tak wygląda moja aktualna karta:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tak wyglada moj nowy nabytek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak widac roznica w budowie pomiedzy kartami jest znaczaca.

Ta nowa wyglada duzo lepiej..

Teraz specyfikacja

Stara to

R360

Pamieci Samsung model K40263238E-GC2A, obudowa BGA, czas dostępu 2.8ns

Nowa to

R360

Pamieci to Hynix HY5DU283222AF-25 2.5ms

Stara karta kreci sie rdzen 380 do 475 a pamieci 300 do 371Mhz

Nowa za to zniemoznosli sprawdzenia rdzenia poniewaz jest zle chlodzenie to sprawdzilem tylko pamieci

I mimo lepszego czasu 2.5ms smigaja gorzej patrz nizej

UPDATE:

Na karcie są pamięcy Hynix 2.5ms

Tu strona producenta:

http://www.hynix.com/datasheet/eng/dram/de...5DU283222AF.jsp

 

Czy normalnym jest że pamięci o czasie dostępu 2.5ms nie chodzą na prędkości 370Mhz (DDR 740MH) ??

A błedami sypią już przy 360Mhz??

A na stronie producenta podane jest coś takiego:

HY5DU283222AF-25 (czyli dokładnie to samo oznaczenie które jest na karcie)

Clock Frequency:

400MHz

Max

Data Rate:

800Mbps/pin

Power Supply:

VDDQ=2.8V

 

UPDATE 2 :

Tu jest link do dokładnego opisu karty i fotek:

http://allegro.pl/show_item.php?item=40507550

UPDATE 3

Sorry za foty ale musialem pokazac roznice pomiedz kartami

Edytowane przez Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2.5ns to IMO taki chiński chłit martetindody...

Być może są niedovoltowane, lub potraktowane są ostymi timingami- stąd ich mizerna podkręcalność.

Warto zmierzyć jakim napięciem zasilane są pamięci. Może to jednak okazać się trudne, bo PCB jest podobna zupełnie do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2.5ns to IMO taki chiński chłit martetindody...

Być może są niedovoltowane, lub potraktowane są ostymi timingami- stąd ich mizerna podkręcalność.

Warto zmierzyć jakim napięciem zasilane są pamięci. Może to jednak okazać się trudne, bo PCB jest podobna zupełnie do niczego.

1236616[/snapback]

Niby niepodobna, ale nie powinno byc problemu ze znalezieniem punktow pomiarowych. Wystarczy miernik w malo-trzesace sie rece, i zaczac szukac :D Jak sie natrafi na cos w okolicy 2.6-2.8v, to bedzie to najpewniej wlasnie napiecie pamiatek :P Wiekszy problem bedzie z opracowaniem vmodow... Eh, o czym ja mowie - chociaz vcore moda !

A co do pamiatek - to z cal apewnoscia sa niedovoltowane. Dzisiaj sprawdze na mojej starej, pomodowanej karcie i napisze jak tam one defaultowo stoja.

 

P.S. na tejze karcie ponaklejalem metoda 'bezstresowa' radiatorki na pamiatki - wyglado toto pociesznie (jutro dam zdjecia) - ale za to w kazdej chwili mozna je zdjac niczego nie uszkadzajac, a i kosci cieplo oddaja cala powierzchnia na dobrej pascie (AS Ceramique). Wyjasnienie proste - pistolet klejowy (ten, co obkleja plastikowatym glutem). Jak dla mnie niezbednik kazdego overclockera ! Co ja bym bez niego zrobil... - juz nawet wykmicilem sobie nim wtyczke z tektury dla kabelka AUX z zasilacza :P Zasila mojego vdimm modam dla plyty glownej...

 

UPDATE: nie no, ja to jestem kompletnie pokopany... Odeslalem im wczoraj karte na wymiane na prawidlowo sie modujacego, a tu dostaje odpowiedz ze karta byla modyfikowana. Zdejmowany radiator. I zonk... Jak w przypadku gwarancji chlodzenie moze byc zmienione, tak w przypadku wymiany NIE. Z dosyc zrozumialych wzgledow... A ja po wstepnych testach faktycznie sprawdzalem oznaczenia na rdzeniu ! Zdjalem na trzy chwile i zalozylem ponownie... Nawet nei wymienialem pasty :(

No i po raz kolejny budze sie z reka w nocniku. I w sumie za ~860PLN bede mial radeona 9800se. Niemodowalnego. Teraz to juz zrobie na powaznie baranka ze sciana... Blaaach...

 

NIGDY NIE BEDE GRZEBAL W NOWYM SPRZECIE PRZEZ PRZYNAJMNIEJ 2 TYGODNIE OD ZAKUPU !

NIGDY NIE BEDE GRZEBAL W NOWYM SPRZECIE PRZEZ PRZYNAJMNIEJ 2 TYGODNIE OD ZAKUPU !

NIGDY NIE BEDE GRZEBAL W NOWYM SPRZECIE PRZEZ PRZYNAJMNIEJ 2 TYGODNIE OD ZAKUPU !

NIGDY NIE BEDE GRZEBAL W NOWYM SPRZECIE PRZEZ PRZYNAJMNIEJ 2 TYGODNIE OD ZAKUPU !

NIGDY NIE BEDE GRZEBAL W NOWYM SPRZECIE PRZEZ PRZYNAJMNIEJ 2 TYGODNIE OD ZAKUPU !

NIGDY NIE BEDE GRZEBAL W NOWYM SPRZECIE PRZEZ PRZYNAJMNIEJ 2 TYGODNIE OD ZAKUPU !

NIGDY NIE BEDE GRZEBAL W NOWYM SPRZECIE PRZEZ PRZYNAJMNIEJ 2 TYGODNIE OD ZAKUPU !

NIGDY NIE BEDE GRZEBAL W NOWYM SPRZECIE PRZEZ PRZYNAJMNIEJ 2 TYGODNIE OD ZAKUPU !

NIGDY NIE BEDE GRZEBAL W NOWYM SPRZECIE PRZEZ PRZYNAJMNIEJ 2 TYGODNIE OD ZAKUPU !

.

.

.

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programiki do grzebania w Radku:

1. AtiTool - do podkręcania i testowania artefaktów - http://www.techpowerup.com/atitool/

2. AtiTrayTool - do zmiany timingów w locie - http://www.radeon2.ru/atitray/

3. Rabit - do edycji biosu karty - http://news.swzone.it/swznews-11830.php

4. RivaTuner - alternatywa do podkręcania karty - http://www.guru3d.com/rivatuner/

5. OmegaDrivers - alternatywne sterki - http://www.omegacorner.com

6. DNA Drivers - alternatywne sterki - http://www.guru3d.com

 

Jeżeli macie jeszcze jakieś ciekawe propozycjie, to dajcie linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w necie czegoś o tym PCB oraz o samej karcie ale absolutnie nic nie ma !!

Karta jest nie podona do niczego :/

Dołączona grafika

Zwrócie uwage na złacze AGP oraz na miejsce jak gdyby na drugi procesor (karta na dole po prawej stonie):)

 

UPDATE:

zrobiłem kilka testów i stwierdzam ze ta karta na nieznanym PCB się kreci z pupy

GPU z trudem wyciska 440Mhz przy tem. 5'C (już sypie błedami a jest chłodny)

MEM z trudem (czyli z błedami) 360MHz !!

Ja wógle nie wiem co to jest

Dla porównania moja stara karta na PCB od PRO ciśnie na procka 470Mhz a na mem 378Mhz bez zadnych przekłamań.

Edytowane przez Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takowe pytanko.

Co będzie lepsze

 

PEŁNY RADEON 9800PRO 128MB 256bit BOX NOWY na samsunagach 2.8ns

http://allegro.pl/show_item.php?item=40459184

 

RADEON 9800SE 128MB 2.5ns!!! 256bit SOFT-MOD GWAR ze zmodyfikowanym chlodzniem na hynixach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40639394

 

RADEON 9800SE 128MB 2.5ns!!! 256bit SOFT-MOD NEW stare chlodznie przyklejane

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38870881

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE: nie no, ja to jestem kompletnie pokopany... Odeslalem im wczoraj karte na wymiane na prawidlowo sie modujacego, a tu dostaje odpowiedz ze karta byla modyfikowana. Zdejmowany radiator. I zonk... Jak w przypadku gwarancji chlodzenie moze byc zmienione, tak w przypadku wymiany NIE. Z dosyc zrozumialych wzgledow... A ja po wstepnych testach faktycznie sprawdzalem oznaczenia na rdzeniu ! Zdjalem na trzy chwile i zalozylem ponownie... Nawet nei wymienialem pasty :(

No i po raz kolejny budze sie z reka w nocniku. I w sumie za ~860PLN bede mial radeona 9800se. Niemodowalnego. Teraz to juz zrobie na powaznie baranka ze sciana... Blaaach...

 

NIGDY NIE BEDE GRZEBAL W NOWYM SPRZECIE PRZEZ PRZYNAJMNIEJ 2 TYGODNIE OD ZAKUPU !

 

1236672[/snapback]

Proponuje się zastanowić, dlaczego zostałeś tak potraktowany.

 

Wielokrotnie już wspominałem, że wszystkie karty, które nie przeszły testów odsyłamy do producenta , max. 30 dni od daty ich otrzymania. Warunkiem jest idealny stan sprzętu, bez śladów używania.

Jeśli ZERWIESZ wentylator z karty, zerwiesz, bo nie ma innej metody jego zdjęcia, ponieważ jest on przyklejony do rdzenia klejem termoprzewodzącym, to uważasz, że taka karta może zostać zaliczona do "nie noszących śladów używania"? Raczej nie. Dlatego wszystkie karty w jakikowiek sposób zmodyfikowane przez użytkownika NIE PODLEGAJĄ WYMIANIE w ciągu 10 dni od zakupu i jest to opisane w ofercie sprzedaży oraz w karcie gwarancyjnej. Po prostu musimy dbać o dobre stosunki z producentem, więc nie dotrzymanie warunków zwrotu powoduje, że karta jest odsyłana do zwracającego na jego koszt

 

Zauważyłem też dziwną prawidłowość: od marca zeszłego roku sprzedaliśmy już ok 800 sztuk kart modowalnych. Od tej pory do serwisu naszej firmy trafiło 34 sztuki (nie wliczam do nich tych, które zostały zwrócone lub wymienione do 10 dni od zakupu, bo to troszeczkę inna sprawa) . Z tej niewielkiej liczby , jak na całkowitą ilość sprzedanych kart, 2 sztuki nie były zmodyfikowane przez użytkownika. Pozostałym 32 sztukom użytkownik "pomógł paść", najczęściej zmieniany był wentylator.

Oczywiście przynajmniej w 30% przypadków użytkownik oświadczał, że nie podkręcał sprzętu, karta działała na standartowych ustawieniach z odblokowanymi 8 potokami, a karta miała często przegrzane pamięci, prawie zawsze oderwany wenylator, czasem nawet ślady lutowania itp.

Naprawdę nie lubię bezczelnych ludzi, którzy kłamią w żywe oczy.

Kolejne 30% postępuje w trochę mniej bezczelny sposób , nie mówiąc całej prawdy (np. zmodyfikowałem sprzęt), twierdząc, że karta padła sama.

Było też kilka osób, ale to naprawdę mały %, którzy jawnie przyznali się, że własnoręcznie uśmiercili kartę i pytają się , czy można coś z tym zrobić. Takim ludziom staram się pomóc, w miarę moich możliwości oczywiście.

Na koniec chciałem wyjaśnić, w jaki sposób ropatrywane są reklamacje. Jeżeli karta nie była modyfikowana przez użytkownika, nie nosi żadnych śladów modyfikacji. procedura reklamacyjna trwa ok.10 dni, karta jest wymieniana na nową.

Reklamacje kart , których użytkownicy złamali warunki gwarancji, przez np. modyfikację karty, przyjmowane są WARUNKOWO, a decyzję o uznaniu reklamacji podejmuje serwis producenta. Trwa to ok. miesiąca. jak do tej pory nie zdarzyło się, aby serwis producenta odrzucił taką reklamację, ale to może się szybko skończyć, bo zaczynają tracić cierpliwość do zbyt "bezczelnych" reklamacji. W takim przypadku nie liczcie na to, że z własnej kieszeni odkupię wam nową kartę, bo mnie na to nie stać.

I jeszcze jedno - wszystkie reklamacje przyjęte warunkowo odsyłane będą na koszt reklamująego, my też mamy dość ponoszenia nieuzasadnionych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takowe pytanko.

Co będzie lepsze

 

PEŁNY RADEON 9800PRO 128MB 256bit BOX NOWY na samsunagach 2.8ns

1237915[/snapback]

Ja zdecydowanie nie polecam tych kości Hynixa na 2.5ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - nie ma zadnych opracowanych vmodow. Szukalem tez po batchu karty i podzespolow i figa, jak na razie nic. Punkty pomiarowe to pikus. Jak dostane z powrotem karte z Pcserwis to pojdzie pod noz - a dokladniej pod lutownice :) Postaram sie opracowac chociaz vcore moda. Choc bedzie ciezko - na tyle karty sa tylko 3 chipy - niestety, ciezko znalezc do nich strony katalogowe. Jedna z nich to kostka flash-ramu, wiec zostaja 2. Ewentualnie postaram sie wykombinowac mody metoda porownawcza. Coz, pozyjemy, zobaczymy :)

 

Co do kart na PCB od 9800pro - to maja niedovoltowane pamieci. Nominalnie te hynixy 2.5 powinny brykac na VDD i VDDQ na 2.8V, i 400MHz. Na kartach maja defaultowo 2.6V... Vref maja na 1.37 (co jest dosyc dziwne...). Niestety, podniesienie napiecia fige daje :( Na napieciu powyzej 2.8V, niewazne jakim vref, pamiatki nie ida o krok :( Po kilkugodzinnej zabawie wczoraj maximum udalo mi sie podciagnac pamiatki do 370MHz przy ~2.78V i vref 1.44V... :? Smiechu warte :( Vmody i radiatory daly marne 20MHz...

 

Proponuje się zastanowić, dlaczego zostałeś tak potraktowany

...

Naprawdę nie lubię bezczelnych ludzi, którzy kłamią w żywe oczy

...

Hmm - z tresci oraz tonu calego posta odnosze wrazenie, ze oskarzacie mnie o probe swiadomego oszukania Was !

 

Tak w mailu, jak i w moim poprzednim poscie jasno postawilem sparwe - pretensji do Was o fakt nie przyjecia wymiany nie tylko NIE MAM, ale przeprosilem i przynalem sie do niedopatrzenia. Tak, NIEDOPATRZENIA. Codziennie grzebie w roznym sprzecie tak zawodowo, jak i prywatnie - i zdejmowanie raditorow nie jest wydarzeniem, ktore zapada mi jakos specjalnie w pamiec... Gdybym mial zamiar Was oszukac, to bez najmniejszych problemow bym to zrobil (nie bede tutaj przytaczal jak i uczyl potencjalnych naciagaczy).

 

Mozecie w to wierzyc, lub nie - na to nie mam wplywu. Ale wypraszam sobie publiczne zarzucanie mi nieuczciwosci wylacznie na podstawie uogolnien, ze oszusci sie trafiali, wiec i ja tez musze nim byc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAŁE SPROSTOWANIE.

Pisząc tekst o różnych cwaniaczkach, uważają, że mimo, że nie do końca są w porządku w stosunku do nas, żadają od nas, abyśmy my spełniali wszelkie ich żądania (czytaj: reklamacje z naruszeniem warunków gwarancji) NIE MIAŁEM NA MYŚLI UŻYTKOWNIKA _XOR_ !!!!

Raczej zaliczyłbym go do tej nielicznej grupy użytkowników, którzy przyznają sie sami do własnych błędów, gotowi ponieść ich konsekwencję. Na uwagę o zdjęciu wentylatora, co niestety anuluje możliwość wymiany, przyznał się bez kręcenia i to PUBLICZNIE. Cenię odwagę takich ludzi, dlatego zrobię dla niego wyjątek, ale ostatni raz.

Zauważ, że tekst o cwaniaczkach jest w innym akapicie, niż ten z wyjaśnieniami zaistniałej sytuacji, to tak jakby dwa rózne posty.

Edytowane przez pcserwis_W-wa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, ciesze sie, ze cala 'zagestniona atmosfera' sie okazala nieporozumieniem i sie 'rozgestnila'...

 

I dziekuje za gest podjecia sie wymiany karty :rolleyes: B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst o cfaniaczkach to ja sie domyslam że to do tego co urwał kołki od PowerColora zamiast wyjąć a pozniej poszedl z mordą że samo odpadło :lol: popsuło sie i żada wymiany

 

LOL :lol: Kocham takich ludzi :-P Pod sufitem to nawet wojewodzki ma równiej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krotkie pytnanko. Obecnie mozna dostac trzy 9800se 256 bit. Mionowicie XpertVision, Sapphire i Ati. Ceny od 600-650,-. Czy wszystkie te modele mozna przerobic na 9800pro?? Teraz jade za zachodnia granice i na niemieckim ebay-u karty od XV mozna kupic za niecale 100eu, wiec roznica jest znaczaca, ale nie chce sie wladowac na mine. Obecnie zapodaje na 9600xt, ale pamiatki mam niedovoltowane i nie za bardzo chca sie krecic, a ja i lutownica to mniej wiecej katra do wymiany:-) (szkoda ryzykowac). Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst o cfaniaczkach to ja sie domyslam że to do tego co urwał kołki od PowerColora zamiast wyjąć a pozniej poszedl z mordą że samo odpadło :lol:  popsuło sie i żada wymiany

 

LOL :lol:    Kocham takich ludzi :-P  Pod sufitem to nawet wojewodzki ma równiej :lol:

1239103[/snapback]

Niestety, ale podobnych przypadków było kilkanaście. Przy jednym przypadku nie chciałoby mi się tego tematu wałkować.

Wielu użytkowników traktuje gwarancję w ten sposób, że uważa , że nie ważne co zrobi ze sprzętem: spali, przegrzeje, przerobi, spuści z 10 piętra na ziemię, to za każdym razem może reklamować taki sprzęt w ramch gwarancji, a gwarant powinien bez słowa sprzeciwu wymienić od ręki na nową sztukę, a w razie odmowy robi awanturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem radeona XpertVision 9800SE (brazowy laminat) i po zainstalowaniu zmodowanych sterowników karta wyswietla mi szachownice z czarnych kropek:( Dzieje sie tak nawet na pulpicie windowsa, a w aplikacjach 3d mam obraz jak bym oglądał przez firanke, przechodzi wszystkie testy,nie ma zadnych zwiech ani innych przekłamań,tylko ta szachownica. Moze mi ktos wyjasnic czy to jest typowy objaw niemodowalnej karty????Gdzies kiedys czytałem ze ktos zrobil hardmoda i to pomoglo. Dodam jeszcze ze karta sie ladnie kreci( 460/720)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwalone potoki, jedynie w rage 3dtweaker mozesz zmask wyłączyc i arty powinny zniknąc kosztem obnizenia wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...