Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli to tylko moduł zasilający, ew jakiś inny podzespół na płytce to powinno się dać naprawić bez problemu większego(nie jest potrzebne jakieś super wyposarzenie), gorzej jeżeli przysmażyło pamięci... jedyna firma o której wiem że się tym zajmowała to pccenter z koszalina... ale jak pytałem w grudniu to nie wiedzieli czy będą jeszcze karty naprawiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej tak ale co do samej gwarncji to już nic teraz nie wiadomo. Jedni dopuszczają zmianę chłodzenia na inne ale większość szczególnie drobnych sprzedawców unika tematu zapisując klauzule o utracie gwarancji.

 

Aby susnąć sam radiator z CPU jest kilka sposobów:

 

- delikatnie kręcąc raz w prawo raz w lewo

- podgrzać tak by naklejka stała się plastyczna i dopiero kręcić (np: suszarka)

- lub delikatnie podważać

 

Tak czy siak zawsze istnieje możliwosć uszkodzenia jeśli zrobisz to zbyt szybko. I wtedy to :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Założyłem na swojego RADEONA9800 chłodzenie ZALMAN ZM80D-HP.Po odpaleniu karta zaczęła pokazywać tylko jakieś kwadraty, prostokąty, paski w różnym kolorze i na całym ekranie.Windows przy tym startuje normalnie i nie wykazuje żadnych błędów (tzn. nic nie popiskuje, nie ma resetów itd.).Próbowałem dokręcać mocniej radiator, potem go poluzowałem ale problem nadal był.Na koniec zdjąłem go całkiem, wszystko wyczyściłem na cycuś, odpaliłem i....lipa nadal :mur: .Moze ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z takim problemem.Badzo prosze o jakąś pomoc.

Edytowane przez gregoriusus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałes cos uszkodzić podczas instalacji!! ja innego wyjścia nie widze ... zanim wyślesz karte na gwarancje o ile jeszcze ją ma karta posprawdzaj dokładnie czy czegos nie ukruszyłes , nie złamałes itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałes cos uszkodzić podczas instalacji!! ja innego wyjścia nie widze ... zanim wyślesz karte na gwarancje o ile jeszcze ją ma karta posprawdzaj dokładnie czy czegos nie ukruszyłes , nie złamałes itp....

1281516[/snapback]

Przejrzałem ją dokładnie centymetr po centymetrze i nie widac zadnych usterek, a co do gwarancji to wydaje mi się, że już po niej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam taki ciekawy problem, a mianowicie: dostałem dzisiaj 2x512 geil, wsadziłem je do kompa i zabrałem się za oc, ustawiłem blokade na 66 na agp pamieci i procka na 222 i odpalam kompa. Na dzieńdobry dostałem czarny ekran z białym napisem Radeon 9800 bios 4xddr czy jakos tak nie przypatrzyłem się zbytnio bo szybko wyłaczyłem kompa guzikiem przy zasilaczu, chyba w pore bo jak dotknąłem karty to parzyła calutka jak nie wiem co:( odpaliłem kompa i dostałem śliczny ekran zielonych i innych kolorowych pasków:( myśle sobie już po karcie, odczekałem 10 minut aż ostygnie, zrobiłem clear mosa i cóż działa, 3dmark 2001 nie wykazuje żadnych artefaktów ani nic, to samo artifact tester ale zat o w atitray tool jak dam 3drender to na dziendobry na standardowych taktowaniach dostaje arty:( gdyby ktoś wiedizał skądś ściagnać jakąś starszą wersję atitray bo ta jest już z tym kolorowym samolotem anie z kilkoma srebrnymi, zastanawiam sie co jest nietak:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej śmieci:( jak mu dam choćby o mhz wiecej to mi sie robi tak jak koledze na screenie pare postów wyżej:( jutro zanosze kumplowi do sklepu i bedziemy ją reklamować, jaksądzicie jakie są szanse?? jako taka karta działa, w grach i 3dmarku nie sypie artami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja równiez mam radeona 9800 se palita i podkrecilem go do wartosci 425Mhz/711 Mhz a mialem normalnie 380/600 Mhz. Czy jest to niebezpieczne w sytuacji gdy nie zmianilem chlodzenia. po prostu podkrecilem go i pracuje na standardowym chlodzeniu. odblokowalem rowniez 4 potoki. Tylko ostsnio mam maly probl;em bo z karty zaczynaja dobiegac czasmi dziwne odglosy, ale tylko np. gdy wchodze do opcji gry np. gdy wybieram auto w nfs underground 2 w normalnej gzre nic nie slychac. Mozna to nazwac syczeniem i nie jestem pewnienczy to nie wentylator. Karta zaczyna wydawc dżiweki róniez w okreaslonych miejscachgry tak mailem w przypadku half lifa 2. Gdy podeszlem do ciemnego roku jakiegos pomieszcenia karta "syczała". Po porocie do starych standardowych parametrow karty tzn 380/600 Mhz nadal tak sie dzieje. Karta syczy po prostu gdzy pracuje na sterownikach omegi tak samo na dna. Z czym to jest zwiazane?? Czy bezpiecznie jest pracowac na takich parametrach na standardowym chlodzeniu podkreslam mam ta sam karte co ty. Acha i jeszce np jak gram w grach np w hallifie 2 jak podejdze blsiko muru to widac kwadraty tzn widac ze grafika niezbyt jest ale to tylko jak podejde blisko jakiejs sciany w hallifie albo w najnowszym medal of honor np jak kucne zolnierze i dam zblizenie na podloze to widac male kwadraty z ktorych sklada sie grafika. mam monitor LCD. Czy to są artifacty. Tak samo jest na oryginalnych sterownikach. Przosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem kartę po początkowych problemach( niedostateczne taktowanie pamięci ) reklamacji i wymiany na inny egzemplarz pojawiły sie nowe problemy. Po wmontowaniu karty i puszczeniu napięcia zapaliła mi się czerwona dioda przy złączu AGP i komputer nie odpalał... sprawdzałem na 2 kompie i chodziło <_< . Zanim zdarzyłem wysłać do serwisu trafił się kupiec który chętnie go ode mnie zakupi lecz ma problem z napięciem 1.6V na AGPi tu właśnie moje pytanie. Czy przez ~góra miesiąc mogło by mu to chodzić na 1.5V i nic by sie z kartą nie stało oprócz spadku wydajności i możliwych padów przy znacznym podgrzaniu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy cały czas z tym AGP 1.6v? Przekopałem temat i nie zauważyłem żeby PCSerwis coś takiego pisał. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi to pokazał.

1283262[/snapback]

Moze na forum nie pisali, ale aukcji na pewno...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41815333

 

"2. Płyta główna, umożliwiająca podanie na złącze AGP odpowiedniej mocy wymaganej do zasilania karty graficznej oraz możliwość podniesienia napięcia zasilania portu AGP do wartości 1.6V (zamiast standartowych 1.5V)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to przestawienie agp na 1.6v cos zmienia wogole? Czy zwieksza to stabilnosc pracy karty lub potencjal oc? Czy moze to byc niebezpieczne dla karty?

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego powinna zależeć stabilność ale transferu, zasilnie jest rochęinaczej zrobione.

 

Zresztą mogę te bajki dzisiaj sprawdzić. Jakby nie było mi sprawnie się kręci na codegenie 400W, a w aukcji też zastrzeżenei było :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić, zależy co im wyjdze. Trzeba było nie kończyć na 3dm, tak nawet nie wiesz jak się zachowuje w grach.

 

U mnie się rozjeżdza po zmianie CAS. Wcześniej miałem problemy z radlinkerem (co za g*!), nie lubił hibernacji i podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za pytanie ale jakos nie znalazlem tego czego szukalem:)

 

Mam Xpert vison na tym dziwnym pcb(podobnym do pcb xt) rdzen r360 i memki 2.5ns http://img165.exs.cx/img165/1867/obraz220043hl.jpg i teraz pytanie:

wgrywal ktos bios od r9800xt? jesli tak to jaki i z jakim skutkiem? mile idziany link do biosu:)

 

Moje 7k w 2k3 jeszcze mi nie starcza i przydalo by sie troche więcej:)

Edytowane przez Marcin5611

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj PowerColor 8x1 cos sie slabo kreci :/ Maxymalnie leci 420/740. Jest chlodzony jak w podpisie. Czy przeszlifowanie silencera, lepsza pasta, nawiew na pamieci moze cos dac? Czy zostaly mi juz tylko vmody, aby podniesc oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fog na moim wczesniejszym XV se@pro szlif silencera dal jakies 5mhz:)

co do nawiewu jesli twoja karta mocno sie grzeje to masz szanse ze nawiew cos da ale jesi jest dosyc chlodna to raczej nie bardzo i zostana czi tylko vmody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm hetman tylko jeest taki zonk ze 1h przed tym wypadkiem spokojnie chodził bo gralem wniego juz pare h, wiec to nie stery. A najgorsze jest to że od jutra nie mam kompa:( oddaje płyte główną na gwarancji i zostałęm poinformowany ze dostane odpowiedz za 2-3 tygodnie czy mi ją wymienią czy też jest w pełni sprawna i tylko u mnie sie pierdzioli:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci sa gorace, wiec dalem nawiei z tylu. Skonczylo sie na tym, ze pamieci nadal ida 740, ale za to rdzen 425. Jak duzo moze mi dac vmod na gpu albo pamieci? Gdzies w tym topicu czytalem tez, ze hardmod zwieksza oc. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fog zależy od karty, ale widzę że masz problem podobny z jakim ja kiedyś się borykałem... Karta karcie nierówna, ale jeśli już zdecydujesz się na Vmod to mod GPU może dać dość dużo, w przeciwieństwie do pamięci które po tym zabiegu niewiele lepiej się kręcą. Po hardmodzie pamięci będą chłodniejsze, przynajmniej powinny co powinno zaowocować większym OC, ale nie do końca tak jest... W twoim wypadku Vmod gpu+harmod powinny dać najlepsze efekty (pod warumiem że masz modowalną karte)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...