Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

1377486[/snapback]

daj sobie spokój z tą kartą nie dość że 128bit to jeszcze nie masz żadnej gwarancji że odblokujesz potoki (zauważ że gość pisze o możliwości odblokowania karty, ale gwarancji na to żadnej nie daje) lepiej kup sobie jakiegoś 9800pro mediona z gwarancją rozruchowa będziesz 100razy bardziej zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój z tą kartą nie dość że 128bit to jeszcze nie masz żadnej gwarancji że odblokujesz potoki (zauważ że gość pisze o możliwości odblokowania karty, ale gwarancji na to żadnej nie daje) lepiej kup sobie jakiegoś 9800pro mediona z gwarancją rozruchowa będziesz 100razy bardziej zadowolony

1377640[/snapback]

 

Dajcie mu banana bo dobrze gada :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

 

Kupiłem niemodowalną niestety kartę XprertVision Radeon 9800se 128MB/256bit... myślałem, że padnę jak się okazało, że pojawiają się artefakty na 8 potokach :(

 

Dokupiłem se niedawno Thermaltake Schooner :] i radiatorki na pamięći... do tego wrzuciłem jeszcze wentylatorek 80x80 na górny radiator..

 

Udało mi się skręcić rdzeń 325 na 414, a pamiec z 310 na 350... czy te osiągi są dobre?? Więcej raczej nie dam rady na tym co mam bo pojawiają się artefakty...

 

Mam więc pytanie...

 

Cczy mogę jeszcze cokolwiek zrobić, żeby ją dokręcić?? Nie zmieniałem biosu bo nie robiłem tego nigdy i nie chcę zepsuć karty... chciałem głównie zapytać co Wy byście jeszcze do tego kotła dorzucili... :D  Nadmieniam, że mój schooner na 414 core jest tylko ciepły, więc gdyby nie artefakty to bym więcej podciągnął...

 

Można coś jeszcze zrobić??

 

Pozdrawiam...

Jeśli jesteś pewny że to nie wina temp, pozostaje Vmod :twisted:

 

 

Mam takie małe pytanko. U mnie na karcie rdzeń bez v-modów kręci się do 452MHz - nie wydaje Wam się to mało? Może zrobimy takie małe porównanie dla potomnych na jaką częstotliwość wykręcone są nasze Radki z modami lub bez? Co Wy o tym pomyśle?

Mało? To zależy dla kogo.... ja też bym tyle chciał bez vmodów ;( Jak dla mnie git.

 

A może by tak ranking najbardziej wykęconych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam nastepujacy problem, od niedawna zaowazylem zwiechy w grach 3d. Zwiecha objawia sie poprostu wylaczeniem obrazu z monitora i komputer lapie zimie, jedynie restart zostaje...

 

Zaowazylem ze bardzo gorace sa kondensatory i inne wystajace rzeczy ktorych skupisko znajduje sie blisko wyjscia na monitor CRT. Nieiwem wiec czy to jest zwiazek z tym, bo chipset jest bardzo dobrze chlodzony i chlodny w trakcie grania, tak samo pamieci. A nawet declockowalem karte do bardzo smiesznych wartosci (200/200, z standardowego 324/290).

 

Wczesniej nie mialem najmniejszego problemu z grami itp, wszystko chodzilo bez najmniejszych problemow, do teraz...

 

jakies sugestie ? ew gdzie mozna oddac karte by to naprawic ?

z gory dziekuje za odpowiedz

 

moj sprzet: barton 2500+@3200+, epox 8rda+, 1 gb ramu dual twinmos, zasilka tracer 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno na TWEAKU był poruszany temat tych kart ze 128 bitowymi pamięciami i wniosek był taki, żeby dać sobie z nimi spokój. Ich nazwa to tylko chwyt marketingowy. Rzeczywistość już nie jest taka piękna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym zasilatorem to ja bym sie bał zasilac lampke nocną a co do[ciach!] takiego kompa...

sprawdz czy na markowym zasilatorze bedzie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja na samym silencerze ktory ostatecznie wczoraj kupilem marki idzie na te 460 z malymi artami. pamiatki ledwo 330, ale jeszcze nie pooklejane radiatorkami. radiatorki w drodze. mozna spodziewac sie jakiegos wzrostu z radiatorkami czy niebardzo???

ma ktos jakis pewny zmodowany bios do xv r9800se modowalne z pcserwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hajper

3DMark 2003 wynik swoj opiera nie tylko na taktowaniach karty graficznej, ale rowniez wazny tu jest procek, timingi pamieci itp. W 2005 to juz praktycznie sama karta i nic wiecej. Wiec juz masz odpowiedz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można ominąć to ograniczenie ?

976318[/snapback]

 

Witam

 

Z tego co zauwazylem to patch 1.3 chyba likwiduje te ograniczenia ja mam srednio 70-80 fps .

 

Jezeli nie patch to tylko mod Reborn ZH 5 bo nic wiecej nie instalowalem :)

 

A nie mam ograniczenia fpsow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może podkręcałeś grafe?

też mam takie problemy że nagle niewiadomo skąd przy starcie kompa straszne arty sie pojawiaja potem reset i jest ok nie wiem od czego to zalezy ale troche mi pomogło chyba jak zmienilem AGP z 8 na 4 wiele osób wspominało na forum o tym no i Fast Write OF spróbuj podobno na ON mozna jak sie ma athlona 64 bit..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zapodałem na karte Zalmana VF CU i po raz kolejny jestem pod wrazeniem koreanskiej mysli technicznej. Na Silencerze3 + Revolteki Alu karta szla czysto w demku RHD do 450/350. Na zestawie od Zalmana (rozwniez te male radiatorki na BGA) idzie czysto 480/365, w 3DM03 w naturce czysto do 490/365 (karta bez modow). Wynik bez ruszania timingow, na zasmieconym systemie i jakichs nienajswiezszych Omegach - 6822pkt. Radiatorki na memach sa cieple (Revolteki parzyly) co mnie szczegolnie zdziwilo zwazywszy na ich znikoma mase ... Radiator na GPU tez w granicach przyzwoitosci, Silencer wrecz sie gotowal ... teraz za milo popatrzec na dwa Zalmanki CU w budzie :-P

 

@hajper : jesli masz XV z samsungami 2.86 to zapodaj timingi jakie ustawiasz do OC bo te z pierwszej strony sa do PowerColora. thx

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja taka:

Duron Aplebred 1800mhz, ECS K7VZA v3.0, 3x256mb ram dimm 133mhz, Codegen 300W :) W windowsie czysto, ale przy startowych ekranach w DOSie artefakty :o Zmiana biosu?Obnizenie nawet ponizej jej nominalnych wartosci mogloby pomoc? (mowie o ekstremalnym wypadku bo nie mam teraz pieniedzy zeby nowa kupic )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam podobny problem z grafą tyle tylko że mi się wiesza komp. odpalam gre np. NFS2 i po min. dwóch mam czarny ekran. miałem słaby zasilacz codegena, wymieniłem na pożądny( enlight) i to samo. tak nic się nie dzieje dopiero jak włącze gre. karte mam radeona 9800se, zmieniałem stery i nic. a zaczeło się od zabawy z biosem, pokręciłem coś i tak się zaczeło. teraz w biosie jest wszystko ustawione ale to nie pomogło. ma ktoś jakiś pomysł czy mam zanosić do serwisu?? całe szczęście że jest na gwarancji. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec artefakty pojawiaja sie juz przy rozruchu kompa, w windowsie zero, filmy divx zero dopiero w grach 3d krzaki sie robia...Co robic? cos sie jeszcze da?

1382278[/snapback]

Co do tego to czy karte masz od dawna i teraz zaczeła śmiecić czy może zakupiłeś ją i tak się dzieje ?? Bo może masz BIOS wgrany od 9800 lub 9800PRO a że trafiła Ci się versja nie modowalna to sypie artami. Tzn mówie jak ją kupiłeś dopiero co. Oczywiście tutaj także CODESHIT ma znaczenie. Zmień zasilacz (lub pożycz na chwilke od kogoś) na jakiś dobrej klasy (Chieftec, ModeCom, Enlight, Antec, Tagan) i zobacz czy problem zniknie.

 

 

witam ja mam podobny problem z grafą tyle tylko że mi się wiesza komp. odpalam gre np. NFS2 i po min. dwóch mam czarny ekran. miałem słaby zasilacz codegena, wymieniłem na pożądny( enlight) i to samo. tak nic się nie dzieje dopiero jak włącze gre. karte mam radeona 9800se, zmieniałem stery i nic. a zaczeło się od zabawy z biosem, pokręciłem coś i tak się zaczeło. teraz w biosie jest wszystko ustawione ale to nie pomogło. ma ktoś jakiś pomysł czy mam zanosić do serwisu?? całe szczęście że jest na gwarancji. pozdrawiam.

1384451[/snapback]

No całe szczęście że jest na gwarancji bo widocznie mogłeś ją przegrzać i teraz będzie artami walić nawet jak jest nie o/c :( Dobrze że BIOS org wgrany to Ci się nie przyczepią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego to czy karte masz od dawna i teraz zaczeła śmiecić czy może zakupiłeś ją i tak się dzieje ?? Bo może masz BIOS wgrany od 9800 lub 9800PRO a że trafiła Ci się versja nie modowalna to sypie artami. Tzn mówie jak ją kupiłeś dopiero co. Oczywiście tutaj także CODESHIT ma znaczenie. Zmień zasilacz (lub pożycz na chwilke od kogoś) na jakiś dobrej klasy (Chieftec, ModeCom, Enlight, Antec, Tagan) i zobacz czy problem zniknie.

Tak karte kupilem teraz wiec nie wiem co sie moglo stac, bardzo mozliwe ze ktos majstrowal przy biosie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare dni temu widzialem gdzies na jakiejs polskiej stronce bardzo ladnie z fotkami pokazane zdejmowanie shima z rdzenia radzia. szukam juz ponad godzine w googlach i nie moge na to trafic :mur: . moze ktos wie gdzie to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...