Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Czemu Vmod na GPU dał mi tylko 10Mhz więcej mocy?! No paranoja z 375 na 385.

Uważam że 1,8V z 1,5V na GPU to powinno dać przynajmniej 430 MHz na chipie R350.

Dodam że jako chłodzenie służy mi Arctic Cooling i jest letni... więc skąd się biorą arty?

Karta pracuje na 4 potokach (kolejne 4 są nie dysponowane)

1514199[/snapback]

 

No mam taką samą od Sapphira i też nie mogę powiedzieć, że się ładnie kręci.

Jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa jak chodzi o O/C bo dopiero koło wtorku bloczek na nią zapodam.

 

Jakie kości masz na tej karcie ? Infeony 3.3ns ? Bo moje idą max 310.

 

A jak chodzi o dodatkowe potoki to bardzo widoczne były te arty ?

Bo ja ją zmodowałem sterownikami i nie jestem przekonany do końca, że się moduje w 100% a mam zamiar zrobić hard-moda na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam taką samą od Sapphira i też nie mogę powiedzieć, że się ładnie kręci.

Jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa jak chodzi o O/C bo dopiero koło wtorku bloczek na nią zapodam.

 

Jakie kości masz na tej karcie ? Infeony 3.3ns ? Bo moje idą max 310.

 

A jak chodzi o dodatkowe potoki to bardzo widoczne były te arty ?

Bo ja ją zmodowałem sterownikami i nie jestem przekonany do końca, że się moduje w 100% a mam zamiar zrobić hard-moda na dniach.

1514498[/snapback]

Może zaczne od początku :)

1) Pamięci Hynix 3,6 bez podnoszenia napięcia i bez artów idą spokojnie na 325 :blink:

2) Z gpu nie uciśniesz więcej niz 390 więc daj spokój z blokiem

3) Dodatkowe potkoki po odblokowaniu dały perfidną szachownicę ale.... można je zniwelować a nawet usunąć bawiąc się buforem Z mi udało się je kompletnie wyelminować w DX8 oraz DX9 (czasami były widoczne) ale w Open GL ...... to samo co na początku. Czarne kwadraty nawet ostre podwyższenie napięcia do 1,95 nic nie zniwelowało (oczywiście radiator ciepławy)

4) Jak masz uszkodzone potoki to zapuść dooma jak niemasz szachownicy i nie majstrowałeś przy buforach to rób Harda

 

Powiem tyle że R350 z 4 potokami ma na noc z RV350 krórego można tez kłaść nawet do 460 Mhz a nawet i więcej przy dobrym modzie i coolingu.... mój radeonie 9550 ... wróć :mur:

Edytowane przez nietykalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zaczne od początku :)

1) Pamięci Hynix 3,6 bez podnoszenia napięcia i bez artów idą spokojnie na 325  :blink:

2) Z gpu nie uciśniesz więcej niz 390 więc daj spokój z blokiem

3) Dodatkowe potkoki po odblokowaniu dały perfidną szachownicę ale.... można je zniwelować a nawet usunąć bawiąc się buforem Z mi udało się je kompletnie wyelminować w DX8 oraz DX9 (czasami były widoczne) ale w Open GL ...... to samo co na początku. Czarne kwadraty nawet ostre podwyższenie napięcia do 1,95 nic nie zniwelowało (oczywiście radiator ciepławy)

4) Jak masz uszkodzone potoki to zapuść dooma jak niemasz szachownicy i nie majstrowałeś przy buforach to rób Harda

 

Powiem tyle że R350 z 4 potokami ma na noc  z RV350 krórego można tez kłaść nawet do 460 Mhz a nawet i więcej przy dobrym modzie i coolingu.... mój radeonie 9550 ... wróć  :mur:

1514857[/snapback]

 

Niestety blok leży mi już na biureczku. A revoltecki bga ram freezer dojdą w poniedziałek.

A co do tych potoków to sam nie wiem. Testowałem programem Ati i tam nic nie pokazało ? A u Ciebie ?

 

NIestety nie mam dooma.

 

Pamiątki masz chyba lepsze chodź i tak kiepskie ale co hynix to hynix a nie INFEON 3.3.

 

Mam nadzieje że rdzeń dobije do 400MHz. A pamiątki do 350MHz takie moje małe marzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety blok leży mi już na biureczku. A revoltecki bga ram freezer dojdą w poniedziałek.

A co do tych potoków to sam nie wiem. Testowałem programem Ati i tam nic nie pokazało ? A u Ciebie ?

 

NIestety nie mam dooma.

 

Pamiątki masz chyba lepsze chodź i tak kiepskie ale co hynix to hynix a nie INFEON 3.3.

 

Mam nadzieje że rdzeń dobije do 400MHz. A pamiątki do 350MHz takie moje małe marzenia  :)

1514881[/snapback]

Umnie w ATI Toolsie zaraz pokazał arty więc gpu już masz lepsze :) Rdzeń.... hmm może masz R360 :lol: i z modem pójdzie na 460 B)

A co do twoich pamięci 350 to jest do wykonania.... lutownica w łapy dobry rezystor nastawny i jazda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cry:

Umnie w ATI Toolsie zaraz pokazał arty więc gpu już masz lepsze :) Rdzeń.... hmm może masz R360  :lol:  i z modem pójdzie na 460  B)

A co do twoich pamięci 350 to jest do wykonania.... lutownica w łapy dobry rezystor nastawny i jazda  :D

1514940[/snapback]

W nim nie było artów i w markach 01 i 03 też nie. Więc chyba 8 potoków działa poprawnie.

 

Modów nie będę robił bo mam zamiar się ją długo cieszyć :)

 

Co do rdzenia to raczej mało prawdopodobne. Ale mam taką małą nadzieje że 400 poleci. A ramy raczej nie.

Arty się już pojawiły przy 316. Więc dużo nie polecą.

 

 

EDIT:

 

Zrobiłem moda. Odinstalowałem sterowniki z soft modem i zainstalowałem najnowsze omegi pod win98. Podczas instalacji wybrałem opcje zwykłych sterowników do 9800SE bez moda. Po zainstalowaniu ich w aidzie pokazuje mi 4 potoki.

 

Co może być nie tak ?

Sterowniki złe ?

Czy coś z modem ?

 

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi.

Z góry dzięki

 

Pozdrawiam

 

Edit:

 

Karta w miejscu radiatora co leży na układach od zasilania zaczeła się strasznie grzać i na odwrocie rdzenia też jest gorąco.

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odinstalujesz omegi to wtedy żadnego moda niemasz!

Możesz wykonać Hard moda ale jeżeli nie jesteś doświadczonym urzytkownikiem to raczej nie radze kopać lutownicą przy GPU.

Omegi dają mod softowy więc po odinstalowaniu sterów znika i to cała filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem max. taktowania dla mojej karty :(

 

O ile GPU idzie na 445 (wcześniej szedł 432 > nie mam pojecia co się stało ;) ), co jest w miarę dobrym wynikiem, to pamięci idą tylko na 730 :( Obojętne, czy zmieniam timingi - czy nie, zawsze 730. Na takich taktowaniach wyniki 3dmarków jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odinstalujesz omegi to wtedy żadnego moda niemasz!

Możesz wykonać Hard moda ale jeżeli nie jesteś doświadczonym urzytkownikiem to raczej nie radze kopać lutownicą przy GPU.

Omegi dają mod softowy więc po odinstalowaniu sterów znika i to cała filozofia.

1519633[/snapback]

 

Mod został wykonany przez osobę doświadczoną. I karta działa bez problemów mod wygląda że wszystko dobrze zostało zrobione zgodnie z instrukcjami. Ale problem jest w tym że jak odinstalowałem omegi to pokazuje mi 4 potoki jakby mod nie zadziałał. I właśnie się pytam co może być przyczyną że nadal pokazuje 4 potoki po zainstalowaniu omegi do 9800SE bez moda.

 

W najnowszych omegach mi wyskakują arty w artefact tester. A w tych troszkę starszych w artefact tester nic nie pokazywało. Więc nie wiem o co chodzi.

Czy ma to związek z modem, który jest zrobiony a nie działa. :blink:

Mam możliwośc demontażu moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no to troszke sprawa się pokomplikowała.

Jeżeli HardMod został wykonany prawidłowo to po 1) Karta powinna się zgłaszać jako model 9800 bez SE nawet bez aktualizacji firmware karty.

Jeżeli HardMod jest dobry to na Catalystach też powinno być 8 potoków.

Jeżeli Teraz występują arty to może też być wynikiem przetaktowania grafy. Głównie uszkodzenie potoków ukazuje się w tej grafie jako szachownica pod karzdą postacią... Jeżeli Art tester pokazuje ci żółte kropki to znaczy że jednak coś jest z taktowaniem lub odulnym zasilaniem grafy lub poprostu jest zbyt przetaktowana.

 

Moja Rada.

1) Vmod na GPU bo więcej potoków potrzebuje więcej prądu

2) Skoro Hard Mod jest wykonany prawidłowo Catalysty powinny chodzić na 8 potoków.

3) Obniż taktowania i przejedz art testerem

 

Napisz co z tego wynikło to będziemy myśleć dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@łuk-a-sz a mnie to wygląda na zimny lut... spróbuj poprawić miejsce lutowania, jeśli wszystko będzie ok, to na catal. bądź omegach (normalnie bez soft-mod'a) karta powinna zgłosić się jako pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynam mój wywód.

 

Zainstalowałem pare omeg i katalizatorów i zawsze wykrywa ją jako 9800SERIES.

Więc hard-mod widocznie nie działa.

 

Karta działa po soft modzie na 8 potoków chyba dobrze.

Zauważyłem że miejsce gdzie jest radiator na układzie zasilania karty grzeje się dość mocno że palca tam nie przytrzyma dłużej niż 1sec. Może mieć to związek z modem?

 

Kolejnym problemem są arty. Na starych omegach zanim się pojawiły od wczoraj nowe to ati tool artefact tester nie pokazywał najmniejszych artów nawet przez 20min, w markach było dobrze i w grach nie zauważyłem nic niepokojącego a starałem się dokładnie przyglądać.

Gdy odpalam artefact tester na nowym ati toolu to od razu pokazują mi się arty przy soft modzie. Próbowałem obniżyć im taktowanie i dałem na najmniejsze wartości jakie były możliwe i niedowoltowanie rdzenia chyba nie wchodzi w grę.

Natomiast przy 4 potokach karta przechodzi nowy artefact tester.

 

 

I teraz nie wiem czy karta się moduje czy też nie.

 

Postaram się poprosić znajomego o poprawkę moda i wtedy zobaczę co się będzie działo.

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po głowie chodzi mi pare powodów.

Skoro to jest zimny lut więc nie powinien przewodzić prądu więc powinno go tak jak przedtem niebyć.

Czy aby napewno zapewniasz dobre chłodzenie grafie? Może masz paste źle podłożoną? Może poprostu chłodzenie nie wyrabia. Ale spotkałem się też z przypadkiem kiedy chłodzenie wisiało na ramce wokół gpu a nie na GPU.

 

poprawka Hardmoda jak najbardziej wskazana bo czy karta jest modowalna czy też nie to i tak w ewereście czy aidzie czy nawet samych sterach powinna się zgłaszać jako pełny Radeon 9800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o chlodzenie to jest ono boxowe(jeszcze, jak wyjaśni się sprawa z modem będzie tam abandon), pasta silikon i przylega dobrze. Grzeje się tak samo jak przedtem. Natomiast układ zasilania jest bardzo gorący.

 

Ale martwią mnie te arty w nowym ati toolu. Bo w starszym nic się nie pojawiało.

Ale chyba coś z tym ati toolem bo w doomie 3, gta SA, i battlefield 2 nie było najmniejszych oznak artefaktów.

 

Jutro znajomy poprawi mi tego moda choć mówi że nie możliwy jest przypadek z zimnym lutem.

 

 

Muszę poszukać gdzieś więcej o tym modzie. Może dowiem się czegoś co może wyjaśnić przyczynę nie działania.

 

 

Czyli ten mod polega na połączeniu punktu 2 z 3 i nic więcej ?

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten mod polega na połączeniu punktu 2 z 3 i nic więcej ?

Tak, tylko tyle. Mało ludzi wykonało hardmoda, więc tylko raz się spotkałem z tym że po jego wykonaniu były problemy, powodem był właśnie zimny lut. Jeśli znajomy jest specem sądzę że dobrze to wykonał, ale z doświadczenia wiem że te punkty trzeba dobrze rozgrzać żeby cyna dobrze chwyciła.

 

 

A czy wyniki np. w 3dm03 wskazują że karta jest 4 potokowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj fotke calego rdzenia. byc moze fizycznie rozni sie czymstam od innych i stad hardmod nie dziala? tak samo jak sa rozne sekcje zasilania radkow... ale roznica z rdzeniem bylaby conajmniej dziwna :blink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam cyfrówki ale postaram się zrobić dziś fotkę.

Problem z kartą wstrzymuje mnie z złożeniem kompa.

 

 

Jeśli chodzi o wynik w 2003 = 3200PKT więc raczej to nie wskazuje na 8 potoków.

Ostatnio jak zapuszczałem na soft-modzie to miałem 4859pkt.

 

Mod jest zrobiony poprawnie, znajomy się teraz naprawdę przyłożył.

Znając moje szczęście to jakaś trefna karta :cry:

 

Zmodował ktoś Sapphira 9800SE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat i mieli tam podobne problemy.

Zimny lut..... niestety u mnie poprawa moda nie dała rezultatów.... :mur:

 

Już nie wiem co mam zrobić...

 

Chyba zostanę przy soft-modzie :cry:

Usuwac hard-moda jak będę korzystał z soft moda?

 

Bo chyba już nikt nie wpadnie o co chodzi że hard mod nie działa...

 

Sorki ale nie udało mi się zodbyć cyfraka.... żeby porobić fotki....

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

poniewaz nieopacznie zalozylem wczoraj nowy temat, nie zuwazylem wczesniej, ze jest specjalny temacik poswiecony R9800 - pozwole sobie dla porzadku jeszcze raz zadac pytanie tutaj.

 

Od paru dni mam bardzo dziwne efekty w niektorych grach. Mialem system na Omegach 5.4 - wszystko chodzilo jak zloto, kupilem sobie Guild Wars i od uruchomienia zaczelu sie dziwne problemy. Otoz juz na poczatku w menu jak i w grze wystepuje co jakis czas bardzo dziwne migotanie niektorych tekstur. W grze np migotaja jakies czesci otoczenia albo np z glowy jakiejs osoby przechodzacej obok nagle zaczyna isc taka czarna albo biala krecha az po horyzont i rozne takie inne rzeczy. W sumie mi to nie przeszkadzalo zbytnio, wiec zwalilem to na stery. W miedzy czasie przeinstalowalem system, zainstalowalem najnowsze Omegi 5.6 - odpalam GW - to samo, albo moze i nawet troche gorzej. No ale nie jest to na tyle upierdliwe, zeby mi spedzalo sen z powiek

 

Dzisiaj stalem sie posiadaczem Earth 2160 - zainstalowalem, odpalam, a tu juz w samym menu takie migotanie, ze no tu juz sie nie da grac praktycznie. Jest to druga gra ktora robi taki numer. W zadnej innej w ktora gralem ostatnio i wczesniej nie bylo takich efektow.

 

Karta zawsze byla modowalna, nigdy nie bylo zadnych artow. Zasilacz jest w miare mocny i nie sadze, zeby nagle mial problemy.

 

Doradzcie co by tu mozna zrobic, bo zaczyna mnie to irytowac....

 

EDIT:

 

Dla testow najpierw obnizylem taktowanie na sterach 5.6 Omegowych - bez zmian.

Odinstalowalem, przelecialem Driver Cleanerem, zainstalowalem 4.12 tak dla testow - bez zmian.

Przeinstalowalem driver bez softmoda - bez zmian.

 

Karta jest chlodzona Silencerem prawie od nowosci i tak samo ma radiatorki na pamieciach. Do tego wieje na nia wiatrak z boku obudowy wiec przegrzewac sie raczej nie przegrzewa - pod palcam jest ciepla jak dziala, ale nie goraca.

 

Tak sie zastanawiam jeszcze czy mogla sie rypnac jakos "polowicznie" - ze np przy korzystaniu z jakis zaawansowanych PS dopiero wywala takie jaja - wroce dzisiaj do domu to ja jeszcze potestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka można by powiedzieć że albo zasilacz, albo karta się przegrzewa/ała ale ani jedno ani drugie nie pasuje...

Jest w tym dziale temat o tym, że niby silencer zabija radeony... ile w tym prawdy - ciężko powiedzieć. Poczytaj go i zobacz czy opinia tych którym silencer usmiercił grafe pasuje do twoich objawów.

 

Zobacz jeszcze czy grafa zachouje się tak jak poprzednio na straszych gierkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko - czy jakbym wrzucił inny bios, to dałoby się coś więcej z pamięci wycisnąć ? Chodzi mi konkretnie o XV 9800SE 128/256-bit. Bo te 728 to trochę mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny, a konkretniej? Z innej grafy?

 

Można próbować luzowania timingów, pamięci powinny polecieć więcej, ale nie sądzę aby wzrosła wydajność.

 

 

 

BTW. Zakończyłem przygodę z moją grafą ;(

Edytowane przez Pc juice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chcialbym sie zabrac za rozdziewiczanie mojego radka :lol: . Na pierwszy ogien idzie wymiana chlodzenia gpu oraz dorzucenie jakiegos szmelcu na pamiatki.

Pytania sa nastepujace (z gory przepraszam jesli juz bylo, przerzucanie 90 stron topiku mi sie nie widzi, wystarczy mi 200 stron o nf7 :D ):

1. Jak sprawuje sie pentagram xc-80 cu? Czy jest wystarczajacy do schlodzenia karty (default/oc)? Czy zebra radiatora uniemozliwiaja instalacje radiatorow na pamiatkach? Bede wdzieczny posiadaczom tego pentka za podzielenie sie wrazeniami z uzytkowania.

2. Ewentualnie, jesli nie xc-80 to jakas alternatywa? Nie interesuje mnie silencer. No i dobrze jesli cena bedzie rozsadna, tzn nie drozej niz xc-80.

3. Co proponujecie zalozyc na pamiatki? W odpowiedniej cenie ofkoz :) . Przerzucilem allegro i znalazlem takie szpejka:

takie

albo takie arcydziela

lub takie

na koniec takie.

Rowniez bede wdzieczny za jakies propozycje lub rady, co wybrac.

Bede wdzieczny za odpowiedzi!

Pozdrawiam!

 

EDIT:

doczytalem ze xc-80 cu maja w komplecie radiatory na pamiatki, to by rozwiazywalo problem :)

Edytowane przez wilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xanagaz

To to wiem :) . W testach wypada nawet lepiej niz zalman (roznica w granicach beldu pomiaru). Ale jak sie sprawdza w praktyce? No i te mini-radiatorki na memki. Warto wogole je przyklejac, czy moze lepiej zalozyc kawalek aluminiowego szpeja ala allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...