Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

pewny nie jestem co da podmiana biosu z PRO - ze zmieni sie ID karty to pewne, ale co na to winda jak bedzie 4potokowiec z ID 8potokowca - nie wiem, moze byc nawe black screen an dziendobry - pewny natomiast jestem ze sama podmiana BIOSu bez hardmoda nie da Ci 8 potokow - inaczej nikt by sie w hardmody nie bawil :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu kumpel mnie zapytal jak poznac czy to jest prawdziwy pro czy nie jest zmodowany 9800se. chodzi o te radeony 9800pro za 450zl z allegro, i w sumie nie bylem pewny czy da sie zmodowac karte uzywajac biosu, czy mozna to zrobic tylko softwarowo uzywajac RT. mialem kiedys radka 9500@pro, ale nie probowalem zabaw z biosem. ma ktos pewna odpowiedz na to pytanie? fox widze ze pewny nie jestes :- )

Ta grafa to pewnie Medion na zielonym pcb i posiada taktowania 350/310 :>

Poprzez zmianę biosu nie odblokujesz potoków ani nie zmienisz ID karty, wielu już probowało ale nie przyniosło to efektu, karta dalej była widziana jako SE.

Aby być pewnym musisz zajrzeć pod radiator, i zobaczyć czy nie było nic grzebane (hardmod) sprawdz rezystor czy jest na własciwym miejscu (na 1-wszej stronie jest fota) i/lub zainstaluj catal. i zobacz ile np. riva tuner potoków pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Poprzez zmianę biosu nie odblokujesz potoków ani nie zmienisz ID karty...

1667646[/snapback]

ID karty na pewno da sie zmienic :wink: Sam mialem kiedys SE i w systemie po podmianie biosu byl widziany jako XT (chociaz byl na R350) :wink: Wystarczy wyedytowac biosik :D Ale po tej operacji dalej zostaly 4 potoki :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ID karty na pewno da sie zmienic :wink: Sam mialem kiedys SE i w systemie po podmianie biosu byl widziany jako XT (chociaz byl na R350) :wink: Wystarczy wyedytowac biosik :D Ale po tej operacji dalej zostaly 4 potoki  :sad:

1670930[/snapback]

A założysz się, że nie?? :> Akurat w tym temacie mam raczej dużą wiedzę bo sam posiadam 9800SE@PRO i wyczyniałem z nią różne rzeczy ale podmiana biosu nic nie dawała. Dopiero po hardmodzie zmieniło sie ID karty i tu nie powiesz mi, że jest innaczej. Zresztą PC Juice potwierdził to wcześniej.

 

po prostu kumpel mnie zapytal jak poznac czy to jest prawdziwy pro czy nie jest zmodowany 9800se. chodzi o te radeony 9800pro za 450zl z allegro, i w sumie nie bylem pewny czy da sie zmodowac karte uzywajac biosu, czy mozna to zrobic tylko softwarowo uzywajac RT. mialem kiedys radka 9500@pro, ale nie probowalem zabaw z biosem. ma ktos pewna odpowiedz na to pytanie? fox widze ze pewny nie jestes :- )

1667012[/snapback]

Krótko mówiąc: Bez modyfikacji sprzętowej nie da sie. Nadal bedzie wyświetlany jako SE (no chyba ze zmodyfikujesz wpisy w sterownikach) - Sprawdzone i przetestowane na własnej karcie.

 

Pozdro

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A założysz się, że nie?? :> Akurat w tym temacie mam raczej dużą wiedzę bo sam posiadam 9800SE@PRO...

1671355[/snapback]

A zaloze sie ze tak!!! Akurat w tym temacie tez duzo wiem bo mialem przez ponad dwa lata SE@XT i w systemie byla i jest u mojego kumpla, ktory ja kupil ode mnie, nadal widziana jako Radeon 9800XT... :lol: A to co w niej zmienilem zeby to osiagnac to wgralem tylko inny bios... :lol: Wiec mozna taka operacje przeprowadzic bez modyfikacji sprzetowej!!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Siedzę na forum już z 5h i czytam posty, dobrnołem do 30str - mam dość :blink:

Wyszukiwarka postów tez nic nie dała.

Mianowicie kupiłem Sapphire Atlantis 9800SE 128MB 256bit ram 3,3 Infineon ale chyba na laminacie R95/97 - tzn. zasilanie takie jak od FDD, PCB w kolorze czerwonym, taktowanie 325 core, 550 mem (chyba, nie pamietam, pisze z innego kompa).

Gość od którego kupilem twierdzi że modowalna - jeszcze nie sprawdzilem - Omegi najnowsze skad bym ich nie sciagnol mają trojana (tak podaje NAV :sad: ). Starszych jeszcze nie ściągałem.

W związku z tym mam pytania:

- czy to b. źle że karta jest na PCB od R95/97?

- ile max powyciskali ludzie z tych pamiątek 3,3ns (Vmoda narazie nie chce robic)?

- czy przy nowych omegach 2.6.71 u was też pojawia się ostrzeżenie o trojanie?

Z góry thx za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Siedzę na forum już z 5h i czytam posty, dobrnołem do 30str - mam dość :blink:

Wyszukiwarka postów tez nic nie dała.

Mianowicie kupiłem Sapphire Atlantis 9800SE 128MB 256bit ram 3,3 Infineon ale chyba na laminacie R95/97 - tzn. zasilanie takie jak od FDD, PCB w kolorze czerwonym, taktowanie 325 core, 550 mem (chyba, nie pamietam, pisze z innego kompa).

Gość od którego kupilem twierdzi że modowalna - jeszcze nie sprawdzilem - Omegi najnowsze skad bym ich nie sciagnol mają trojana (tak podaje NAV :sad: ). Starszych jeszcze nie ściągałem.

W związku z tym mam pytania:

- czy to b. źle że karta jest na PCB od R95/97?

- ile max powyciskali ludzie z tych pamiątek 3,3ns (Vmoda narazie nie chce robic)?

- czy przy nowych omegach 2.6.71 u was też pojawia się ostrzeżenie o trojanie?

Z góry thx za odpowiedzi

1686008[/snapback]

 

Polecam przeczytać jeszcze 3 ostatnie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytać jeszcze 3 ostatnie strony.

1686911[/snapback]

Oki, dzięki. Juz wiem czego mogę się spodziewać szczególnie po memkach.

Wczoraj cartę zmodowałem Riva Tunerem, artów Artefact Terster nie znalazł (niestety nie wiem jaka wersja tego programu), jak pykałem w Juiced też nie zauważyłem więc raczej OK.

Na próbę (chwilę) podkręciłem rdzeń i pamiątka: rdzeń 380 - 0 art, mem 310 - też 0 :D . Zobacze dziś czy mem pójdą więcej bez artów.

 

moze mi ktos pomoc . . . . . . 

jak mozna jeszcze przerobic 9800se na 9800pro ?? oprocz sterownikow omega  ??

slyszalem ze riva tuner tez mozna przerobic ale jak ??

1686902[/snapback]

 

Jak już zainstalujesz Rive to wejdź do jej katalogu, dalej -> PatchSripts -> ATI -> SoftR9x00 -> i wybierasz skrypt do odblokowania potoków zależnie od wersji windowsa. Uruchom go, wybierz R9800 mod i OK. Później restart kompa i Riva albo co innego powinno pokazac 8 potoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam Radeona 9800se, który się przerabia, na 9800 czyli ma sprawne 8 potoków po podniesieniu częstotliwości jest wersja PRO. Jest to wersja z rdzeniem R360, czyli taki jak w 9800XT i moje pytanie brzmi, bo wyczytałem, że po wgraniu biosu od XT działa pomiar temperatury. Ale nie wiem czy jest to prawda. Moja karta to Radeon XpertVision 9800se na rdzeniu R360 128 MB na kościach 2.8ns SAMSUNGA 256 bit. Było ich sprzedawane bardzo dużo. I wiele osób na forum pewnie ma taka kartę. PCB jest od Radeona 9800PRO. Przeczytałem również, że BIOS od XT jest niebezpieczny dla kart takich jak moja, bo pamięci są słaba a BIOS XT ma bardziej ostrzejsze timings i szybko padają pamięci. Dlatego nie chciałbym tego zmieniać. Chciałbym tylko BIOS, który uruchomi mi pomiar temperatury oraz nazwę XT :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos pomoc . . . . . .

jak mozna jeszcze przerobic 9800se na 9800pro ?? oprocz sterownikow omega  ??

slyszalem ze riva tuner tez mozna przerobic ale jak ??

1686902[/snapback]

Tutaj masz linka do sterów zmodyfikowanych - nie tylko Omeg (Omegi nie sa jedynymi zmodowanymi sterami jakie istnieja sa rowniez DNA, NGO i wiele wiele innych)

 

;)

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzięki. Juz wiem czego mogę się spodziewać szczególnie po memkach.

Wczoraj cartę zmodowałem Riva Tunerem, artów Artefact Terster nie znalazł (niestety nie wiem jaka wersja tego programu), jak pykałem w Juiced też nie zauważyłem więc raczej OK.

Na próbę (chwilę) podkręciłem rdzeń i pamiątka: rdzeń 380 - 0 art, mem 310 - też 0 :D . Zobacze dziś czy mem pójdą więcej bez artów.

 

Jak już zainstalujesz Rive to wejdź do jej katalogu, dalej -> PatchSripts -> ATI -> SoftR9x00 -> i wybierasz skrypt do odblokowania potoków zależnie od wersji windowsa. Uruchom go, wybierz R9800 mod i OK. Później restart kompa i Riva albo co innego powinno pokazac 8 potoków.

1687302[/snapback]

[/quote

 

Zgadza sie jest mozliwość odczytu temperatur ale pod dwoma warunkami:)

1/rdzeń karty jest R360

2/i sama bódowa karty czyli cała bódowa Mobo karty musi byc taka sama inaczej mówiąc musi być karta XT tylko ze zmienionym Biosem na SE naprzykład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zainstalujesz Rive to wejdź do jej katalogu, dalej -> PatchSripts -> ATI -> SoftR9x00 -> i wybierasz skrypt do odblokowania potoków zależnie od wersji windowsa. Uruchom go, wybierz R9800 mod i OK. Później restart kompa i Riva albo co innego powinno pokazac 8 potoków.

 

wszystko fajnie ale windows robi backupa tego zmodowanego pliku i nic z tego nie wychodzi :(

moze ktos lopatologicznie opisac jak to zrobic ??

Edytowane przez Macias666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie (to do starszych maniaqW radków 9800)

 

Mój radek jakoś w czerwcu się usmażył ale nie jest najgorzej bo wysłałem go na wymiane GPU ;) zobaczymy co z tego będzie. Licze na 7200 3dmark 2003 :P. A teraz coś o przyczynach spalenia ...

NIE KUPUJCIE TANICH WENTYLATORÓW KTÓRE MAJĄ PRACOWAĆ NONSTOP I OD NICH MA ZALEŻEĆ GŁÓWNY OBIEG POWIETRZA.

Ja sobie za 15zł kupiłem wentylator 12x12cm do obudowy na ściane. Ładnie chłodził całą karte aż pewnego dnia się zatrzymał i karta nie wytrzymała.

A sam wentylator miał służyć tylko do tłoczenia powietrza do wewnątrz obudowy ... okazało się że był niezbędny ;)

Co do dalszych losów mojego radzia opowiem jak dostane info z serwisu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój radeon kilka dni temu przy wlaczaniu komputera najpierw wyswietlil kilka pasów wzdłóż ekranu, składajacych sie z białych kropek(zdazalo mu sie od czasu do czasu, ale bardzo zadko z tego co czytalem to u innych uzytkownikow tez zdazaly sie takie zeczy)Za drugim razem po resecie nie pokazywal obrazu na calym ekranie tylko wybrane fragmenty.Przy trzeciej prubie nie bylo juz obrazu wogule.Próbowalem uruchomic komputer z karty pci, myslalem ,ze moze bios walnol ,ale tez bez skutku nie bylo obrazu(przy innej karcie wlozonej w agp byl obraz).Karta poszla do naprawy moze sie uda.MIal ktos juz cos takiego??Karta to xpertvison9800se.Byl zrobiony hardmod jakies pol roku temu i pieknie sie krecila.

 

Tez byl uzywany z silencerem rev3.Jakies 8 miesiecy

Edytowane przez Slpk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Zabija. Jakoś nikt nie zwraca uwagi, że 90% tych radeonów z silencerami padło po hardmodach i w dodatku były wyżyłowane na max. Na zwykłym chłodzeniu tak nie padają - bo raczej nikt normalny ich tak nie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Zabija. Jakoś nikt nie zwraca uwagi, że 90% tych radeonów z silencerami padło po hardmodach i w dodatku były wyżyłowane na max. Na zwykłym chłodzeniu tak nie padają - bo raczej nikt normalny ich tak nie kręci.

1709400[/snapback]

heh to moj sie zalicza to tych 10% :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś peHa... Ja miałem silencera na 9500Pro. Rdzeń szedł ponad 400. Nigdy tak karty nie katowałem jak tego 9500. 9800 może raz mi błędem pierdnął, 9500 sypał w każdym teście (rdzeń jak chodził 400 to sie cieszył, że tak mało...). Karta przetrzymała i do dziś chodzi.

 

1. Albo za bardzo podkręcony

2. Albo ktoś nie umie zakładać

3. Albo ma pecha i trafił badziewną kartę.

 

Opcje są 3 jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem co sie stalo z moim.Poszedl rdzen.Co do przyczyn:

1.Zakladac umie dobrze silencer to nie jakis szczyt skomplikowania,dokrecalem z wyczuciem.Pozatym nie sciagalem go od jakichs 2-3 miesiecy.

2.Kręcony owszem byl i to nawet troche ale radiatory na ramy byly dosc potezne(wyciete platy z radiatora od p4 tak ze jeden plat na dwie kosci)Pozatym bardzo dobry przewiew w obudowie , z boku z kilku centymetrow od karty tez byl wiatrak.

Pozatym od 3 miesiecy chodzila na zegarach od pro 380/680 i na takich ustawieniach to on byl chlodny praktycznie.Hardmod byl robiony ponad 8 miesiecy temu jak sobie dokladnie przypomnialem, wiec nie sadze zeby to bylo przyczyna.

3.Karta chodzila dosc dlugo,ale fakt byc moze badziewna tylko z tego co ostatnio wyczytalem to znalazlem sporo uzytkownikow tych kart z takim samym problemem(czyli komp dlugo stoi i przy wlaczeniu czarny ekran)

 

KOszt przeszczepu rdzenia to około 170zeta na r360(moja byla na r350)

Zastanawiam sie czy opłaca sie ja naprawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam na oku tą karte bardzo zależy mi na cenie mam radka 9600 chce zagrac w gierki na high detalach http://allegro.pl/show_item.php?item=68548512 do 400 zł moge wydać na grafike zasilacz mam dobry a więc udźwignie tą karte prosze napiszcie mi czy sie oplaca brac go !?!?!?!!?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak ten medion mnie nie przekonał wziąłem 9700 ten medion po 1 płytka była zielona (wydajność grafiki w pewnym stopniu oznacza się kolorem płytek) i wogóle o chłodzenie dziwne bylo :P wziąłem radka 9700 128 mb 256 bit 2,8 ns qpie pentagrama ALCU albo CU na allegro coś walna na pamiątki i pojade z nim ponad PRO mam nadzieje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem panowie. Po 6-7 miesiacach bezawaryjnej pracy moj 9800se [soft mod na pro, bez oc] karta strasznie sie grzeje. windows i programy bez problemu. ale odpalam q4 albo cos innego z nowosci, pogram 30 minut i na ekranie wysypuja sie pionowe paski o losowych kolorach. Pomaga tylko restart i schlodzenie karty. Jakies rady co z tym zrobic? Chcialem sprawic sobie Zalmana ZM 80D-HP ale jak sie okazuje northbridge mam za blisko agp i prawdopodobnie nie wejdzie [mobo abit is7-e]. probowac z innym chlodzeniem czy dac karte na gwarancje? [o ile ja znajde :>]

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem panowie. Po 6-7 miesiacach bezawaryjnej pracy moj 9800se [soft mod na pro, bez oc] karta strasznie sie grzeje. windows i programy bez problemu. ale odpalam q4 albo cos innego z nowosci, pogram 30 minut i na ekranie wysypuja sie pionowe paski o losowych kolorach. Pomaga tylko restart i schlodzenie karty. Jakies rady co z tym zrobic? Chcialem sprawic sobie Zalmana ZM 80D-HP ale jak sie okazuje northbridge mam za blisko agp i prawdopodobnie nie wejdzie [mobo abit is7-e]. probowac z innym chlodzeniem czy dac karte na gwarancje? [o ile ja znajde :>]

 

P.

1725180[/snapback]

 

A próbowałeś zainstalować sterowniki bez soft-moda ? I czy na nich występuje taka dolegliwość.

 

Jakiej firmy masz tego 9800SE ?

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie sapphire radeon 9800se 128mb/256bit. bez soft moda karta pochodzi troszke dluzej ale i tak nie przejdzie calego np. 3dmarka 2001 [zwis w polowie]. 15 granai w q4 albo undergrounda2 i radiator jest tak goracy ze prawie nie mozna go dotknac. co dziwne - pamieci przy tym sa w normalnej temperaturze. nawet po obnizeniu rdzenia w atitool efekty takie same :/ prawdopodobnie oddam na gwarancje - niech juz sie sami martwia.

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...