Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie sapphire radeon 9800se 128mb/256bit. bez soft moda karta pochodzi troszke dluzej ale i tak nie przejdzie calego np. 3dmarka 2001 [zwis w polowie]. 15 granai w q4 albo undergrounda2 i radiator jest tak goracy ze prawie nie mozna go dotknac. co dziwne - pamieci przy tym sa w normalnej temperaturze. nawet po obnizeniu rdzenia w atitool efekty takie same :/ prawdopodobnie oddam na gwarancje - niech juz sie sami martwia.

 

P.

1725243[/snapback]

 

Grafa taka jak moja :)

 

Mam nadzieje że mojej szlak nie trafi bo nie mam na nią żadnej gwarancji... ale mam za to dobre chłodzenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur:

ehh chłopaki nie mam już siły siedze już ze 2 dni i czytam o r9800se i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania

mianowicie chodzi o XV 9800se 128mb 256bit 378/297 mhz taki z chłodzeniem jakie jest na radeonie x700

tak mi się przynajmniej wydaje bo na z-ej www producenta nie mogłem znaleźć takiego modelu jak mam ja :/

 

więc najnowszymi omegami odblokowałem 4 potoki wykonałem testy

3dmark2k1 ->ok

3dmark2k3 -> 2xok + ( z aa6x i aniso 16x gametest2 i 4 bez zarzutow)(biale kropeczki przy ogonie slonia ale bylo pisane ze to nie jest art ..)

3dmark2k5 -> ok

ps. zapomnialem dodać

grałem w d3 1024/768 w ultra ale bez shadows -> OK

robiłem timedemo i z shadowsami i bez -> OK

q2 -> JAK ZŁOTO :D

 

natomiast ati tool 023 pokazuje mi arta 1x1 pixel (bez softmoda jest ok)

i zastanawiam się czy ma to wpływ na żywotność karty i czy aby na pewno jest sprawna ? ->

bo ma jeszcze gwarancje

 

sprawa nr 2

nie mam pojecia jakie to ma pamieci :P

jedyne co pamietam ze jest na nich napisane (teraz mnie nie ma w domu)

"af25 324a" czy to sa hynixy ? czy nie ? i jakie maja czasy dostępów

->

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hauti na Twoim miejscu nie zawracałbym sobie głowy tym 1 pikselem, prawdopodobnie odblokowane potoki nie są ok w 100% dlatego generują 1 "lewy" piksel którego zresztą ciężko dostrzec.

 

Jeśli chodzi o pamieci, to gdyby były to hynixy to byłoby coś w stylu HYxxxxx, z tego co podałeś nic nie wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

 

-jak wroce do domu to przeczytam dokładnie co tam jest na tych pamięciach napisane :)

-wróciłem napisane jest ->HY5DU283222 i wg mnie są to hynixy z czasami 2.5

 

hmm a co sądzicie a oc tej grafiki ? o ile się nie myle wcześniej xor chyba rozbieral takiego radka i okazało się że ten radiator do d-py strasznie jest ...

bo w związku z tym 1 pixelem nie mogę znaleźć max core max mem

w ati toolu jak ustawilem zeby zaczął wyświetlać błędy od 2 artów to wszystko było ok

więcej się bałem kręcić jak w opisie :)

 

a po 2gie czy jest jakis program ktory powie mi na jakim to jest gpu ? r3x0?

bo nie mam pewnosci czy po zainstalowaniu omeg aida automatycznie pokazuje r350 ?

/

boje sie zdejmowac chlodzenia zeby czegos nie spaprac a chcialbym wiedziec ktory gpu : )

/

jak ktos ma taka grafe (chodzi mi glownie o to chlodzenie) to bardzo prosilbym o kontakt ze mna

jakby co moge zrobic zdjecie i wstawic ; )

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh właśnie sprawdzałem riddica ...

mam krzaki w postaci wyrwanych fragmentów obrazu

co jakiś czas mi mrygają czarne niekrztałtne placki

(nie pomogła zmiana shadera na 1.4)

/ co ciekawe zaraz później odpaliłem d3 i wszystko cacy ?!

czy to może być wina słabej zasiłki ? czy po prostu któryś z odblokowanych potoków jest do [gluteus maximus] ?!

 

EDIT: wlsanie sprawdzilem w ridicu mialem ustawione aniso na maxa jak wylaczylem to arty prawie znikly /

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o arty w atitool - to nie lam sobie glowy. Tez mam, i na kazdej 9800se mialem :) W zadnych grach problemow nie mialem - oprocz Thiefa 3... Przy wlaczonym z panelu ATI aniso mialem babole, al eto na 99% blad w grze.

 

EDIT: jesli chodzi o chlodzenie - to jak masz to aluminiowe ze zintegrowanymi radiatorami na pamiatki - to jest to TRAGEDIA. Powinienes go szybko wymienic - to nad pamieciami nie dotyka samych kosci, jest tam z 0.5mm pzrerwy, nie ma zadnej pasty czy 'gluta' termoprzewodzacego... :? Caly jest z aluminium niskiej gestosci, bardzo kruchy i niezwykle chropowaty - kpina a nie radiator.

Aczkolwiek arty w Ridicku sa zaskakujace...

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

tak wyglada to badziewie a moze da sie tam wpuscic po prostu jakiegos gluta strzykawka ? jak tak to jakiego ? czy taki jak sa dawane do boxowych athlonow jest git ? czy slaby ?

 

mnie też te artefacty w ridicu zmartwiły :(

mysle ze ostatecznie jak sprawdze grafe na nfsu2 to bede mial pewnosc (dam znac bo teraz nie mam tej giery)

dzis sprobuje jeszcze na scct ale tam z[ciach!]ie sie to instaluje nie wiem czy mi sie uda :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z doswiadczernia najlepszym testerem jest mother nature w 3dm2003.

Tylko trzeba sprawdzic na WSZYSTKICH ustawieniach (bez AA, AAx2, x4, x6, to samo z roznymi aniso) - raz mialem czysto na aax6 i bez, a na aax4 artefakty byly.

Jesli chodzi o radiator - mozna wrzucic jakikolwiek na procesor - tylko trzeba nawiercic otwory i zamocowac srubkami do karty (na podkladkach z tworzywa oczywiscie).

 

jesi chodzi o wypelnienie przerwy pasta - niebardzo. Pasta jest do wypelniena mikronierownosci pomiedzy 2 obiektami dosyc scisle do siebie przylegajacymi, a nie odleglymi o 1 mm...

 

Moze ustaw na poczatek jakis wiatraczek tak, aby wial pomiedzy radiator a pamieci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w naurce wszystko jest okej więc nie wiem ocb ;-)

 

a pytanko jak nie chcę go kręcić (bo wlasciwie jeszcze nie gralem w cos co by mi ciach!owo chodzilo :P) to mątować jakieś dodatkowe chłodzenie ?!

i czy jak zdejme org chłodzenie to strace gwarancje prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od prawie roku mam Radka 9800SE@PRO firmy XV. Caly czas korzystalem z chlodzenia wodnego, jednak postanowilem przerzucic sie spowrotem na powietrze. Czy ktos moze mi powiedziec jakiego Silencera zalozyc na tego radka? http://img251.imageshack.us/my.php?image=img09585jd.jpg - foto nie moje, jednak karta wyglada tak samo. W serii fotek, z ktorej jest zapozyczona ta fotka jest pokazany Arctic VGA Silencer 3, jednak chcialbym sie dowiedziec, czy moze te Silencery miedziane sa wydajniejsze i czy ktorys z nich pasuje na ta karte.

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje miedziany jak i jego aluminiowy starszy brat. Miedziany był chyba wydajniejszy ale nie miał przełącznika do obrotów.

Musisz popatrzeć w tabelkę, czy dany silencer pasuje na te radki i już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje miedziany jak i jego aluminiowy starszy brat. Miedziany był chyba wydajniejszy ale nie miał przełącznika do obrotów.

Musisz popatrzeć w tabelkę, czy dany silencer pasuje na te radki i już :)

Tylko, ze ten Radek to ma PCB takie ani Pro ani XT wiec ciezko mi po tabelkach stwierdzic :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktorego silencera nie wybierzesz, bedzie ok. wybrales fotke z mojej serii, ten XV ma PCB od PRO, ale sekcje zasilania (po drugiej stronie grafy) juz od 9700. tak czy siak silencer przylega z tej strony, ktora ma wygladac jak PRO wiec patrz tylko na to. wybor silencera to tylko cena. jeden i drugi bedzie ok, a z takiego XV se@pro i tak niewiadomo czego nie wycisniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

To juz na forum chyba gdzies bylo ale nie moge sie dokopac, wiec pytam tutaj :D

 

Mam Sapphire 9800 128bit 8potokow i oznaczenia na rdzeniu:

 

R360 w riva tuner pokazuje R350 :blink:

215R9VAKA11F

N06291.00

0408AA

 

Pytanko jak moge ja bezpiecznie podkrecic, wczoraj zalozylem silencera v3.0 na srebnej pascie, tylko narazie nie wiem co na pamieci nie umie znalezc tanich radiatorkow, moze cos polecicie ? i czy jak przylepie na tasmie to juz chyba ich nie odlepie :razz:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ViTam!! Mam R9800SE na AGP (niestety tylko 128/128 :cry: ) firmy XpertVision. Miał być 9800PRO ale nie starczyło kasy no i pozostało mi tylko "to". Pytanie jest następujące: czy jeśli po wgraniu softmodu(omegi itp.) w niektórych grach są arty, w niektórych tylko z włączonym AA(np.NFS:U2), a niektórych na omegach wogóle się nie uruchamiają( for example Quake 4&GTA:SA) to jest inna droga do odblokowania dodatkowych 4 potoków. Czy to oznacza że potoki są definitywnie niesprawne?? Może jakaś metoda hardware'owa...?? Jeśli nie to pozostało mi tylko podkręcanie(z tym też bedzie krucho bo pamięci to chyba wolniutkie 4ns). Apropos podkręcania jakie radiatorki i chłodzenie w nim warto zastosować za przyzwoitą cenę?? PS. to mój pierwszy post w Tweak :) aha jesteście eXtra obeznani...ja tesh chce tyle wiedzieć :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Master@Red

do bezpiecznego podkrecania atitool i poczytaj pierwsza strone jak zmodowac karte

 

@ ..:::Siekier:::..

potoki sa niesprawne i hardmod nic tu nie zmieni, efekt bedzie identyczny, co do chodzenia to jakis silencer

gdzie i za ile wynalazles takie cudo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc najprościej to znajomy mnie trochę wykiwał. Od początku stawiałem na 9800PRO i myślałem że starczy kaski. Okazało się że gość (bez porozumienia ze mną) zakupił jush cały zestaw i nie mogłem jush wymienić :/ A ten niby "qmpel" to brat mojego wuja więc nie chciałem byś niemiły <_< Ale to wszysto miało miejsce w lutym więc to odległe czasy...Teraz najchętniej kupiłbym Radka X800GTO (marzenia:), ale na AGP nie wyczaję go. Poczekam troszku i zakupię raczej X'a 360 i będzie spokuj na kilka latek :) PS. Jakbym miał się decydować na jakąś grafę do 600 zł to co polecacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak. Chcialem zostawic kompa na noc ale wiatrak na grafie strasznie halasuje wiec zmniejszylem zegary na karcie na core/mem 200/200 i odlaczylem wiatrak. Wstalem rano i wszystko bylo ok. Skonczylo sie sciagac i wszystko dzialalo normalnie. Wylaczylem kompa. Za godzine wlaczam go( juz z wiatrakami), laduje mi sie winda i poczatkowo wsio jest ok, a po 5 minutach nagle na ekranie zaczynaja wyskakiwac roznokolorowe kreski :P, ekran to sie wylacza, to znowu wlacza az w koncu przechodzi w sleeping mode ;>. Wylaczam kompa, odczekuje 30 minut wlaczam go z powrotem i poczatkowo znowu wszystko jest ok, i tak gdzies po 5 minutach znowu wyskakuja te kreski itd. Wyjalem wiec radka 9800 z kompa i teraz smigam na 9550 i wszystko jest ok wiec to na pewno wina karty. Myslicie ze to juz jej koniec??? Gdyby tak bylo to chyba od razu bylyby przeklamania itd a to sie dzieje dopiero po kilku minutach.... Co o tym sadzicie? Macie jakies pomysly?

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Znajomy podrzucił mi karte graficzna r9800se aiw, na kosciach samsunga 331 (K4D263238E-GC33), bo mu przestala dzialac...

No wlasnie przestala... chcial wrzucic nowy bios (se@pro) i teraz ekran to jakies 50% artefaktow...

 

Probowalem wrzucac najrozniejsze biosy (s3 trio na PCI zawsze sie przyda :P), ale efekt byl zawsze taki sam :/

biosy pobieralem z tad: http://www.techpowerup.com/bios/

 

Prawdopodobnie jest to hercules, ale tego on sam nie wie, bo zalatwil ta karte ktos tam z niemczech.

 

kilka numerkof z karty:

s/n 160348 024337

p/n 1029571611 092558

 

pozdro dla wszystkich i z gory dziekuje za pomysly :P

 

PS: postaram sie jakos niedlugo wrzucic zdjecie karty ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, jak by to powiedziec..... sa odrazu :/

bios, dos... winodws nie probowalem, bo wyglada zbyt strasznie :blink:

 

tak na wyobraznie, to w biosie nie znajac dobrze ustawienia menu nic nie da sie zrobic...

 

update:

tak oto wyglada winda na tej grafie :P

a myslalem, ze wogole nie wstanie :P

http://josh.evo.net.pl/art.jpg

 

update2:

a wlasnie, jak zrobie flashrom -l 0 to mi wyskakuje ze bios ROM locked :/ czy to znaczy ze bios sie jakos zablokowal? i skad wziac takiego biosa co "moze" to naprawi?

Edytowane przez Joshevo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było juz tysiące razy: uzyj flashera gigabyte co sie zowie GVflash - to pozwala obejsc zabezpieczenie przed zapisem opisane przez ciebie. (mojej karty tez nie idzie flashowac - wszystko inne wywala komunikat bios locked - tylko gvflash daje rade)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko

czy opłaca sie wziąć ATI Radeon 9800 SE 128 MB/128 bit SAPPHIRE za 300zł

-karta używana

-jeszcze rok gwarancji

-teoretycznie nie kręcona (każdy tak mówi :D )

 

licze na szybką odpowiedź :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...