Skocz do zawartości
zolciak

pierwszy projekt

Rekomendowane odpowiedzi

Mój projekt nr 1 :) :

tak wyglada buda buda

a tak bym chciał zrobić :

wersja dl posiadaczy programu sketchup

screeny jpg :

screan 1

screan 2

screan 3

 

Nie wiem czy w programie bedzie widoczna tekstura którą sam stwozylem ale wszystko jest na screenach. Zastanawiam sie tylko z czego zrobić tą przednią część tzn. siatke. Musiala by być dość wytrzymala. Być moze bedzie jeden symbol q3 w formie oslony na wentylator to by było ciekawe.

A i jeszcze nie jestem pewien co do koloru pierwszy plan zaklada czarny mat. Ale nie wiem czy bedzie to wygladalo tak jak chce. Ogólnie chcę aby to było czarne z czerwonymi elementami typu diody wentylatory podswietlane na czerwono itp. Podoba mi sie kontrast czarnego i czerwonego ale to kwestia gustu.

Piszcie co sadzicie. Mile widziane uwagi i propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ładnie to się zaczyna :) ale co do kratki : będzie ona jakoś "zakokrąglona" na brzegach czy taka kanciasta ?

I jeszcze co do okienka : postaraj się o jakiś "nietypowy" wzorek :) Bo kwadraty / prostokąty / okręgi troszke się przejadły :) Kolorystyka - taka jak lubie chociaż zamiast czerwonego wziałbym żółty [ ale to twój projekt - tobie sie ma podobać ] hmm... to na tyle :)

 

ps. wc czy coś będzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siatka fajna by była okrągła z kwadratowym miejscem na wentylator z czerwoną osloną w kszztalcie q3 moze sporzadze jakis projekt w 3d tylko niewiem z czego by ja wykonac by byla wystarczajaco sztywna i wytrzymala.

 

Co do okna to myslalem nad czyms ciekawym ale nie mam narazie pomysłu jak wkomponowac tam wentylator a chcial bym zachowac jeden motyw a wentyl musi zostac bo temp. zmniejsza na procu dosc sporo. pomysle.

 

WC bedzie ale jeszcze nie teraz, moze zimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie skączone. Modyfikacja objeła to co w planach, dodalem tylko zamek od kieszeni hdd do zamykania bocznej scianki.

Troche szpachlowanie kiczowato wyszlo ale to na bocznej sciance wiec moze zrobie poprawke. Jest problem z farbą , tak jak zamierzalem pomalowalem czarnym matem ale jest troche mineki i widac szybko zadrapania. Mysle zeby prysnąc jeszcze bezbarwnym lakierem tyle ,ze wtedy zamiast matu moze wyjsc mi blysk i bedzie lipa prosze o pomoc co z tym mozna zrobić. Postaram sie dziś umiescic jakies zdjecia (z

telefonu :( ). Aha siatke wykozystalem z filtra powietrza od volvo FH12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to mial byc tani mod i nie przebiralem w sprayach, kupilem jakiś deco cos tam za 14 zl. Podkladu na plastik nie dawalem tylko zmatowalem wszystko i odtluscilem i na plastiku trzyma sie ok. Z boku zauwazylem tylko ze jak mocowalem zamek od hdd i obkrecilem go pare razy to sie wytarla farba pod spodem.

 

ps. twoja obudowa jest malowana czy to orginał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byla czarna ale malowalem jeszcze raz po zabiegach zwiazanych z modowniem ;)

a ta buda obecnie lezy gdzies na zlomowisku :D

mam nowy projekt, jutro moze zaloze topic bo niedlugo bede go konczyl :]

 

co do twojej oszczednosci to jak sam widzisz nie oplacilo ci sie to

jak juz cos robic to porzadnie, imho zdrap ten spray papierem sciernym i zaopatrz sie w podklad na plastik

bez podkladu spray moze rozpuscic plastik

no i kup jakis lepszy mat, bo te deco lacki sa bardzo podatne na zdzieranie

i najlepiej walnij dwie/trzy cienkie warstwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udalo mi sie dorwać kogoś z irda i oto pierwsze zdjęcia z planu :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

W tej chwili buda jest juz ukączona ale czekam na aparacik cyfrowy aby pyknąć lepsze zdjęcia. Mam jeszcze pare pmoysłów więc może w tygodniu umieszcze zdjęcia. Moze to nic szczególnego ale jak na pierwszy raz to calkiem niezle wyszlo. No i nauczylem sie ze codegena nie warto modować słabe blachy i wogole cala konstrukcja następnym razem skoloje sobie jakiegoś starego bigtower'a. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten otworkowy znaczek Q3 będziesz podśiwetlał ?

Jeżeli tak to uważaj żeby niezrobić zwarć na mobo.

No i szkoda że okno jest kwadreatowe, może wmontuj tam jakiś wiatrak ?

Masz do tego jakiś panel do sterowania wiatrakami - przyda się żeby roświetlić tą czerń no i przedewszyskim będziesz miał trochę ciszej.

 

A tak pozatym to masz fajną tapetę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem wszystko jest zrobione, q3 podświetlony na czerwono jak zresztą wszystko tylko zostały mi do wymiany diody w wentylatorze na czerwone, ale w tej chwili nie moge ich dostać w moim miasteczku tam są zdaje sie superjasne fi 3mm. W tej chwili są kolorowe tak jak w pierwszym poście widać. W oknie siedzi wiatrak ten kolorowy daje spadek temp. o dobre 5 stopni. Fanbusa na potencjometry trzeba będzie jakiegoś zmontować, bo w tej chwili mam panel z przełącznikami, dzięki którym włączam w obwód rezystory, kiedyś myślałem ze to będzie lepsze rozwiązanie, bo nie będę musiał kręcić tymi gałkami a znając sam siebie wiem,ze niebede mógł sie zdecydować, w jakim położeniu będzie optymalnie :). Zdjęcia tym razem z konkretnego aparatu postaram się asie wrzucić jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry transfer przekroczony (interia) :evil: Kółka są po prostu zbyt duże. Ale po za tym widać że konsekwentnie trzmasz się projektu. Gratulacje :) Wrzuć zdjątka na jakiś inny darmowy server chociażby lycos lub nawet republikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zolciak zle sie zrozumielismy :) Mi chodzilo o projekt wentylatora w 3D :)

W pierwszym lub drugim poscie na temat tego programu jest link do gotowych komponentow. Jest tam czarny wentyl ale mozna zmienic teksturki na przezroczyste.

 

Skad wzialem wzór na ten znaczek Q3? Sam robiles czy sciagnales skas? Albo jakims progsem robiles ? I skad wziales ta siatke z przodu na bude?

Q3 to niemal orginał, odpaliłem gre i w menu zrobilem print screena, potem w paintcie wyciolem sam znaczek wydrukowalem , przykleilem na boku odudowy, napunktowalem i wywiercilem otworki. Siatka jak juz pisalem pochodzi z filtra powietrza od Volvo.

 

Zdjecia są marnej jakosci i nieoddaja faktycznego wygladu, ale te dwie katodki made in home wygladaja calkiem calkiem.

 

Do zrobienia pozostalo :

- pomalowanie cd-rw, fdd, i szkielet obudowy bo jak widać czasem przeswituje bialy metal kolo bocznych scianek

- wymiana ledow w wentylu

- pomalowanie wiatraka z przodu obudowy na srebno

- i jeszcze napweno cos przyjdzie do glowy.

 

Zdjecia przezuce wieczorem na inny serwer bo w pracy mam dostep tylko do http :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad wzialem wzór na ten znaczek Q3?

w 21 wieku... gdy Quake i Unreal rządzą w pewnym sensie Ziemią... dzieląc ją na relatywnie rzecz biorąc lepszych i gorszych... to pytanie jest wręcz nie na miejscu... nawet w odległych ludach plemiennych w afryce dzieci biegają i dziergają dłutem znaczek quejka na scianach swoich domów... w miare zaawansowany gracz potrafi (jesli umie) narysowac logo Unreala (przez swoją złożonosc wiekszą od quejka)... dobra... już nic nie mówie :D

 

poseł1: biegne szukać jakiegoś Volvo.. coby zachachmencić mu takom siatkie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...