Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

@Dymcio

 

Zwiechy i freezy pojawiaja sie w wyniku za wysokiego przetaktowania gpu grafy... np. u mnie jesli mam 480 na gpu to nie mam artow, ale po 30 min grania w nfsu 2 zaliczam zwis. Od 490 na gpu pojawiaja mi sie arty. Zmiejsz taktowania na gpu o 5 MHz i zwisy nie powinny sie pojawic :)

 

@Caramamir

 

w HL 2 1024x768 detale na maxa bez aa i anizo x8 --> nie wiem ale bardzo plynnie bo zastosowalem patha do fx'ow dajacego efekty dx 9 w dx 8.1

w DooM'a 3 1024x768 detale UH bez aa i anizo x8 --> w timedemo ~ 40 fps

Driv3r'a nie mam :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego jak gram w thief3 na rdzeniu 500Mhz po 3 god i nic a włącze undergrounda2 to pare minutek i dupcia a na gpu 500Mhz artów nie mam a freezy zaczynają mi sie juz od 430mhz zalezy tez na jakiej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlona 3000+ barton vcore 1,8v@2444Mhz, 1gb ram ,dysk 80gb, karte tv no i 5900xt @420Mhz/900Mhz a i jescze zasilacz 350wat codegena

 

 

 

@Caramamir

Chodzi Driv3r całkiem spoks tylko ze zasieg widoczności biore na medium bo pomiedzyhigh a medium to roznicy duzej nie ma i jeszcze wylanczam filtrowanie bo wtedy gra klatkuje ale to wina gry bo przy takiej grafice w grze to na moim sprzecie nie powinno nawet nic zająknąć!! a i rozd. mam na full na mojej 15 czyli 1024na768 i paleta kolorów 32bity

Edytowane przez Dymcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w HL 2 1024x768 detale na maxa bez aa i anizo x8 --> nie wiem ale bardzo plynnie bo zastosowalem patha do fx'ow dajacego efekty dx 9 w dx 8.1

1354925[/snapback]

robiles to 3DAnalyze czy moze czyms innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlona 3000+ barton vcore 1,8v@2444Mhz, 1gb ram ,dysk 80gb, karte tv no i 5900xt @420Mhz/900Mhz a i jescze zasilacz 350wat codegena

@Caramamir

Chodzi  Driv3r całkiem spoks tylko ze zasieg widoczności biore na medium bo pomiedzyhigh a medium to roznicy duzej nie ma i jeszcze wylanczam filtrowanie bo wtedy gra klatkuje ale to wina gry bo przy takiej grafice w grze to na moim sprzecie nie powinno nawet nic zająknąć!! a i rozd. mam na full na mojej 15 czyli 1024na768 i paleta kolorów 32bity

1354998[/snapback]

no to zasilka pada :D

jakis chieftec 360W albo modecom GTF 350W powinno wystarczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem u mnie jak mam na gpu 480 to moge zapuscic 3dmarka na caly dzien i zero zwisu, a w nfsu 2 zwis po chwili grania... zmiejsze tylko o 5 Mhz taktowanie rdzenia i nie mam juz zadnych zwisow :)

 

Ja bym tak odrazu nie stawial na zasilke bo gra grze nie rowna i w niektorych moga arty, freezy, zwisy itp. pojawiac sie szybciej. U mnie jesli po 3 h grania w nfsu nic sie nie pojawi to dopiero jestem pewny, ze all jest full stable.

 

@arachon

 

Half-Life 2 Reflection Patch

 

This patch give NVIDIA GeForce FX users DirectX 9.0 quality water.

 

Real time reflections 0 performance loss and just about the same quality as

DirectX 9.0 water.

 

Install extract to the folder C:\Program Files\SteamApps\hl2\materials

 

End play the game.

 

! WARNING !

 

This is for DirectX 8.1 users ONLY if you have a DirectX 9.0 card that can render DirectX 9.0 well DO NOT use this patch !

 

http://server3.uploadit.org/files/Stickers-hl1.JPG

 

LINK DO PATHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Wasze karty sprawują się w HL2, DoomIII, Driv3r ??

jaka rozdz. ? Filtrowanie ? Detale ?

1354922[/snapback]

U mnie tak działa:

HL2 DX8.1 - Max detale AF8 AA8 1024x780 50-79fps 68fps

HL2 DX9.0 - Max detale AF0 AA2 1024x780 18-38fps 22fps

Doom3 - High detail AF4 AA2 1024x780 27-60fps średnio 46fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakiś dobry program do oc ? 5900XT posiada czujnik temp ??

 

Dodam że oryginalny 3D Experience z MSI nic nie pokazuje (stery 71.20/71.84)...

A może są jakieś lepsze stery od tych ;)

Edytowane przez Carmamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze sa jedynie 75.90 ale tylko do 3dmarkow bo w grach sa lipne i maja zwalony OpenGL, stery 76.41 maja mniejsza wydajnosc od 71.84 WHQL. Co do czujniaka to fx 5900xt od MSI nie posiada tegpo czujniaka dopiero jest on w fx 5900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zdecydowałem się na modyfikację biosu zachęcony opiniami o wzroście wydajności. Niestety jak na razie się rozczarowałem :(

Czasy miałem

A - 68

B - 17

C -19

D - 11

E - 6

F - 6

 

Obecnie

A - 68

B - 12

C - 15

D - 9

E - 5

F - 5

 

Wcześniej w sterach proponowane taktowanie było 507/936, po zmianie biosu 465/853. Trochę mnie zmartwiła tak wysoka różnica w pamięciach bo aż 83 MHz (liczyłem na max 50).

Niestety pamięci nawet nie poszły na 853MHz. Najwyższa stabilna częstotliwość to 510/841MHz (mniej aż o 95MHzna pamięci). Powyżej pojawiają się śmieci w 3DMarku 2003 w 2 i 3 teście.

Jeśli chodzi o osiągi w 05 są identyczne (w granicach błędu) - 1365

W 03 max jakie osiągnąłem to 6639 (mniejsze o jakieś 75 pkt).

 

Mimo że pamięci miały wolniej pracować liczyłem na wzrost wydajności. Chyba wszyscy, którzy zmieniali czasy pamięci odnotowali więcej marków.

 

Czym może być spowodowany słaby wynik po modzie biosu ?

Może któryś z czasów jest za bardzo wyśrubowany i dlatego pamięci nie idą więcej (takie czasy zaproponował mi luks_pl)?

Edytowane przez Weteran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbyt niskie napicie na ramach :(

ja tez tak mam i dlatego mam takie timingi

A - 64

B - 17

C -19

D - 11

E - 6

F - 6

 

gdyby nie slabe chlodzenie i brak kasy to bym V power racing zatankowaL :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś pośrednie wartości można ustawić ?Jest jakaś reguła z tymi ustawieniami ? Może coś się dodaje, odejmuje, mnoży ? Czy mogę sobie wymyślić jakieś np. 60, 15,17,10,5,5 ?

 

Luchuma -> masz tylko obniżony czas A z 68 na 64 ? Jeśli tak to dużo to dało ?

 

PS Zmieniłem tylko timingi, latencji nie ruszałem może to dlatego ?

Edytowane przez Weteran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany zauwazylem jakas dziwna anomalie 

przy zegarach 500/900 wynik 3d marka03 jest wiekszy niz przy zegarach 510/920

z tym ze FPS jest wiekszy w pierwszej grze a w pozostalych mniejszy

i im wieksze zegary to wynik z pierwszej gry maleje a z pozostalych rosnie 

u mnie jest tak samo. Lepiej na 500/900

 

max jaki uzyskalem w 3dmarku2003 to 7056

Zmienialem stery poczawszy od 67.02 do 71.24

nie widze zadnej roznicy tylko na 71,24 trzeba kombinowac zeby divx dobrze chodzily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak samo. Lepiej na 500/900

 

max jaki uzyskalem  w 3dmarku2003 to 7056

Zmienialem stery poczawszy od 67.02 do 71.24

nie widze zadnej roznicy tylko na 71,24 trzeba kombinowac zeby divx dobrze chodzily.

1356047[/snapback]

Zacytuje pewnego Hindusa z Guru3D....

 

" it happens sometimes.......might be something to do with the temps?.......but yeah, sometimes my old cards (5700, radeon 9600 xt) used to score more at stock clocks rather than overclocked......and it's about the same margin you mentioned.......my suggestion would be to try fiddling with the clocks......try varying it by + or - 1 MHz.......My suspicion is that the card works better at some particular multiple of the reference crystal clock (27 MHz on FX cards)......."

 

U mnie pasuje to raczej do pamięci.... ale kto wie?

 

P.S.

Jeszcze w sprawie moda na quadro. Faktycznie na nowych sterownikach problemów nie ma. Kiedy robiłem to samo kilka miesięcy temu, jedynymi możliwymi do użycia były 52."coś tam". Teraz wszystko działa nawet na najnowszych.

Niestety nie zauważyłem u siebie wzrostu wydajności - Doom3 FX5900->60,3FPS FX3000->61,8 (1024*768 High NoAA, NoAF, V-Sync-off). Riddick`a nie mam :cry:

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, karta to MSI 5900XT, pamięci pisze AF25 (czyli max. 800MHz :(), data sprzedaży widniejąca na gwarancji to bodajże 8 czy 10 kwietnia 2004, jak myślicie będzie to "dobra" seria do oc ?? Kupiona w Komputroniku przez sklep.

 

Może ktoś wie na których stronach jest opisany oc tej karty ? Może ktoś ma stronkę o podkręcaniu tego modelu i flashowaniu (co te biosy zmieniają oprócz timingów i taktowania ?) ? Z góry tnx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carmamir

 

Najpierw znajdz max dla rdzenia grafy (max czyli takie taktowania na ktorych pojawiaja sie juz arty)

Pozniej zmiejsz to max taktowanie o 5-10 MHz, zeby byc na 100% pewnym ze grafa nie bedzie sie przegrzewac.

Nastepnie zrob to samo z pamieciami...

 

Co do modow biosu to watpie, ze one cos wogole dadza temu fx od msi. Ten fx ma juz na starcie wysrubwane timingii. Jedyne co mozna zmienic to napiecie na gpu z 1.4 na 1.5.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki a teraz taki może mały ranking bo jestem bardzo ciekaw jak sie wasze fx5900 sprawuja w hl2 w stress teściku. Moje ustawienia 1024x768 bez upiększaczy i oczywiscie w dx9.0 na sterach 71.20c osiągam 121-123 fpsów. Po włączeniu Afx8 i aax2 wydajność spada do 76fpsów. Pochwalcie sie swoimi bojami w tym teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a był taki programik do testowania max. dla cpu i mem tatk. tylko nie pamiętam nazwy :(

 

BTW dołożyłem sobie z powrotem 512MB (pisałem o tych problemach, wymieniłem zasilacz na Modecom 400W i zobaczymy czy to była wina starego Fortrona czy pamięć walnięta, póki co działa ;)), więc 768MB jest ok dla Driv3r, zapuściłem go z 800x600x32(nie gram na wyższych rozdz.)/wszystko ustawione oprócz cienie (z filtrowaniem) i gierka pięknie śmiga :)

Jestem z niej naprawde bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zauważyłem u siebie wzrostu wydajności - Doom3 FX5900->60,3FPS FX3000->61,8 (1024*768 High NoAA, NoAF, V-Sync-off). Riddick`a nie mam :cry:

1356120[/snapback]

ktos mi mowil ze doom 3 ma ustawiona blokade na iles klatek (chyba 60 to max)

to ma zwiazekz gra przez siec :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TWEAK GF FX 59XX RANKING

 

Osoba......3DMark 01......3DMark 03......3DMark 05......Aquamark......DooM 3......H-L 2......FarCry......Riddick......NFSU 2

1.Luchuma....16688..........6450...........1368..........44.749.......xx.xx.......xx.xx.......46.38.......xx.xx.......34.00.

2.DarkArrow..14775..........5795...........1244..........40.775.......44.50.......xx.xx.......37.72.......xx.xx.......27.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TWEAK GF FX 59XX RANKING – REGULAMIN

 

1.Uczestnikami tego rankingu mogą byc tylko posiadającze k.graficznych gf fx 59xx.

2.Wszystkie benchmarki testujemy w ustawieniach defaults* (1024x768 detale UH/H no aa/af).

3.Nie wolno oszukiwać więc, aby wszystko się zgadzało wymagany jest link do orba lub jpg'a z wynikiem.

4.Osoby nie posiadające dowodu zdobycia wyniku nie bedą dopisywane do rankingu.

5.Gry DooM 3, H-L 2 i Riddick testujemy za pomocą timedema, a FarCry za pomocą programu o nazwie fcbenchmark (ustawienia Ultra, demo HardwareOC - Steam).

6.Gry nie posiadające timedema lub specjalnych programów będziemy testowali za pomocą FRAPSA.

 

defaults* - jesli gra w ustawieniach defaults sama wybiera aa/af to zostawiamy i nic nie zmieniamy (DooM 3 na ustawieniach UH ustawia samoczynnie af x8).

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak ten ranking moze wygladac ?? Jesli nie chcecie aby np riddicka nie bylo lub innej gry to napiszcie...

TWEAK GF FX 59XX - R A N K I N G

 

Osoba........3DMark 01........3DMark 03........3DMark 05........Aquamark........DooM 3........H-L 2........FarCry........Riddick

DarkArrow..............14775.........................5795..........................1244..

.....................40.775..................xx.xx.................xx.xx.........

......xx.xx..................xx.xx...

1356503[/snapback]

 

Mi pasuje nawet miałem kupic Riddicka. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak jesli ktos jest zainteresowany i chce umiescic swoj wynik w rankingu to prosze napisac jakie ma osiagi w poszczegolnych markach, grach itp. Prosilbym tez o linka do orba lub jpg, zeby wszystko bylo uczciwe.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT

 

Gry testujemy na timedemach w rozdzielczosci 1024x768 w ustawieniach na maxa, oprocz aa i af (jedynie zostawiamy taki tryb jesli gra na ustawieniach UH lub H wybiera taki tryb patrz doom 3) Co do hl 2 jest dozwolony mod, ktory podalem wczesnie (ten co daje efekty dx 9 w dx 8.1).

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak tu sie z wami dogadac???  :D  :lol:

1356510[/snapback]

Lekki OFFTOPIC (Sorry). A tak przy okazji luchuma zapożyczył bym od ciebie Far Cry. :D

 

@DarkArrow ja dam link jak już będę miał wszystkie gierki z twego opisu. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak jesli ktos jest zainteresowany i chce umiescic swoj wynik w rankingu to prosze napisac jakie ma osiagi w poszczegolnych markach, grach itp. Prosilbym tez o linka do orba lub jpg, zeby wszystko bylo uczciwe.

 

Pozdrawiam.

1356520[/snapback]

ja bym wierzyl tylko ORBom gdyz przecietnie zdolny czlek moze przerobic takiego JPG :wink: i wynik gotowy na skale swiatową :lol:

 

zrestza mozna sie powpisywac do Hall of Fame :D

http://sgj.home.pl/hof/index.php

 

@Corso

no dobra to kiedy??

 

PS mozna dolozyc NFS:U2 a pomiary mozemy robic FRAPSEM najnowszym :D

trzeba jeszcze ustalic na jakich ustawieniach maja byc robione pomiary

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...