Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ten zapewne wałkowany był n razy :-P ...ale zapytać nie zawadzi...w jaki sposób skutecznie podkręcić kartkę 5900 xt na nowszych sterownikach (EWENTUALNIE JAKIE STERY STOSOWAĆ CELEM MAKSYMALIZACJI OSIĄGÓW, także w zakresie oc??)?; bardzo prosze nr strony (chocby przyblizony :lol2: ), link etc. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim przedziale cenowym szukasz ?

Do 500zł szukałem, ale nie róbmy bałaganu w tym topicu :) Jak masz jakieś typy to prosze na PW ;)

 

Jake79 - Pytanie o sterowniki jest co kilka stron! Próbowałeś korzystać z "szukajki" ? :> Stery trzeba niestety dobierać samemu, metodą prób i błędów... Do bicia rekordów w 3DM03 ponoć najlepsze są 56.72...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he rozśmieszyłeś mnie tym postem-już chyba bardziej i śmieszniej się tych nazw nie da powykręcać niż Ty to zrobiłeś (niezła rzecz, wszyscy zrozumieli nawet o co Ci chodziło) Gainwars-to chyba jakaś zabawka z TV marketu, powinno być Gainward, Galaxy-tutaj oka a Ledadtek powinno być Leadtek. Pozdrawiam kolege z poczuciem humoru. :lol2: Nie wykręcaj więcej stóp... tfu miało być słów. :lol:

Sorry za złą pisownie :-P

 

5900XT chyba występowaly też z pamięciami Samsung 3.2

Czy ktos sie orjentuje jacy producenci stosowali "to" na swoich kartach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za złą pisownie :-P

 

5900XT chyba występowaly też z pamięciami Samsung 3.2

Czy ktos sie orjentuje jacy producenci stosowali "to" na swoich kartach?

Tak Samsungi 3.2 stosowal na swoich kartach Gigabyte o innych nie wiem :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Samsungi 3.2 stosowal na swoich kartach Gigabyte o innych nie wiem :) Pozdrawiam!

THX 'udam_u' :)

To dlatego te Gigabyte'y nie chciały kręcoc się ludziom ponad 800Mhz, czasem nawet ani tyle :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ! Ludzie znalazłem sobie nową kartę ! :D Kolejnym obiektem moich experymentów będzie ASUS N6200GE/TD/128M/A AGPx8 ! Co o tym sądzicie ? Tu link do testu http://www.3dnews.ru/video/asusn6200/index.htm Kupuje ją w cenie mojej starej ultry, więc portfel za bardzo nie ucierpi, a moze wreszcie będę mógł nacieszyć oczy wypasionymi efektami w DX9 ( czego nie moglem uswiadczyc na FX )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ! Ludzie znalazłem sobie nową kartę ! :D Kolejnym obiektem moich experymentów będzie ASUS N6200GE/TD/128M/A AGPx8 ! Co o tym sądzicie ? Tu link do testu http://www.3dnews.ru/video/asusn6200/index.htm Kupuje ją w cenie mojej starej ultry, więc portfel za bardzo nie ucierpi, a moze wreszcie będę mógł nacieszyć oczy wypasionymi efektami w DX9 ( czego nie moglem uswiadczyc na FX )

Może i efektami się nacieszysz ale z klatkowaniem na ekranie. JA swojego FX za nic w świecie nie wymienił bym na to "[ciach!]o". Nie lepiej dozbierać i kupić 6600? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

 

W związku z tym, że od wczoraj w moim kompie zagościł radeon x800 GTO - agp chciałem wszystkim pomachać rączką na pożegnanie :wink:

 

Chciałem przede wszystkim szczególnie podziękować luksowi, który pokazał jak możemy w pełni wykorzystać nasze, mimo wszystko, "kochane" fx-y, dzięki całej reszcie za pomoc i towarzystwo i życzę powodzenia...

 

p.s nie myślcie,że nie będę tu czasem zaglądał :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny poszedł :) No tak, ale Ty przynajmniej kupiłeś już nową kartę a ja już drugi miesiąć ciągne na GF2 :( Gratuluje zakupu! Ta jakoś tv-out faktycznie lepsza na ATI ?

 

Nuclear - miałeś racje :P N6200GE to shit, kumpel kupił i pożałował, nie będe powtarzać jego błędu... Czekam na mikołaja i biore się za 6600GE, z moze GT... Czas ( i portfel... ) pokaze :)

 

Ps. Nowe posty w tym temacie pojawiają się tak szybko że czytać nie nadążam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto tak wyświetla nie które gry mój 5900.....Dodam że jak w opcjach gry wyłącze pixel shadery to grafa jest w miare ok. Jak myslicie co to jest ??? Reklamowac grafe ??? (dzieje sie podobnie w nfs:mw ale np. w cod2 jest normalnie)

Jak słabo wida o co chodzi to powiekszyc mozna :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dema HDR nie sprawdzałem, ale stawiam na to że wszystkie FX'y to tak wyswietlają...

 

motshek - kurde coś jest faktycznie nie tak... ja bym obnizył taktowania. Miałem takie kropeczki np. tylko w FEAR ( NFSU i q4 bez problemów ) przy taktowaniu 480/950, a jak obniżałem na 460/850 to znikało. 3DM też nie wyswietlał artów, a FEAR tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motshek - kurde coś jest faktycznie nie tak... ja bym obnizył taktowania. Miałem takie kropeczki np. tylko w FEAR ( NFSU i q4 bez problemów ) przy taktowaniu 480/950, a jak obniżałem na 460/850 to znikało. 3DM też nie wyswietlał artów, a FEAR tak...

Obniżałem taktowanie a nawet wgrywałem oryginalny bios i nadal to samo.....To nie tylko kropeczki po prostu wielkie smieci a np. w nfs gubi tekstury....

Edytowane przez motshek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że jakis kondensator się oderwał albo poluzował... Kumplowi odpadł z 9700pro i miał w niektórych gierkach różne arty. Jak masz na gwarancji to reklamuj.

Na szczescie mam jeszcze z 1,5 roku gwary :) Ale poczekam bo w święta bez kompa... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój FX ma się bardzo dobrze, ma już ponad rok ;] Pozostało 1,5 gwarancji. Jedzie sobie na zegarach 475/910 ;] więcej mu nie potrzeba bo ma timingi w biosie bardzo podwyższone co daje więcej niż taktowanie :) Ogólnie gram sobie w NFS:MW na średnich detalach i śmiga mi pięknie :) Q4 podobnie jedzie pięknie :)

 

Pozdrawiam starych wyjadaczy jak i nowych FX'owców ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

bawił sie juz ktos w reklamowanie 5900xt z gainwarda? jesli tak to co dostął w zamian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

ja sam nie wiem, ale z tego co sByszaBem multimedia vision, cyzli dystrybutor, zawsze ma zapasy tych kart, i jak si e cos spiepszy to daja podobne karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, nie wiem czy MV ma ZAWSZE zapasy tych kart :lol:. Ja im szystkie FX-y 5900 spaliłem. I dali mi 5950ultre :P Którą musiałem sprzedać bo aż wstyd byłoby znowu ją wysyłać gdyby tym razem ta sie zjarała. Okazało się żę winą spalania kart był mój zasialcz Colors-it 450w (NIE POLECAM NA MIŁY BÓG !!!!!!!!!!!!!!!!!!). Zniszczył mi 3 Fx-y i złącze do zasilania karty r9800pro (całe szczęście już tylko to)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, nie wiem czy MV ma ZAWSZE zapasy tych kart :lol:. Ja im szystkie FX-y 5900 spaliłem. I dali mi 5950ultre :P Którą musiałem sprzedać bo aż wstyd byłoby znowu ją wysyłać gdyby tym razem ta sie zjarała. Okazało się żę winą spalania kart był mój zasialcz Colors-it 450w (NIE POLECAM NA MIŁY BÓG !!!!!!!!!!!!!!!!!!). Zniszczył mi 3 Fx-y i złącze do zasilania karty r9800pro (całe szczęście już tylko to)

 

Pozdro

He he he skad masz pewnosc, ze zawinil zasilacz (nie staje bynajmniej w jego obronie :) ) i w jaki sposob zlacze zasilajace na karcie sie uszkodzilo-to jakas fachowa diagnoza..??? Pozdrawiam!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam FX'a od Gainwarda, znam 4 osoby które "miały" również 5900xt z tej firmy, teraz jednak dostali 6600GT. Mi się nie śpieszy, mam jeszcze 20 miesięcy gwarancji, jak się popsuje to bynajmniej na tym nie stracę :) Choć mimo katuszy trzyma się dzielnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he skad masz pewnosc, ze zawinil zasilacz (nie staje bynajmniej w jego obronie :) ) i w jaki sposob zlacze zasilajace na karcie sie uszkodzilo-to jakas fachowa diagnoza..??? Pozdrawiam!!! :wink:

Bo miałem przepalony jeden wypierdek przy molexie, zarówno w zasilaczu jak i karcie....<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile gwaracnji maja standardowo leadteki?

Standardowo powinno być 24 miesiące, ale sklepy czesto skracaja gwarancje do 12 miesiecy-tak jest np. w moim przypadku. Pozdrawiam!!! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie moda, a dokładnie wgrałęm bios od Gainward'a 5950 Ultra i co mi to dało? A mianowicie, bios z tej wersji ma ciut większe napięcie dla rdzenia i pamięci, a wynik w podkręcaniu podskoczył. Jeżeli chodzi o stabilne ustawienia na standardowym chłodzeniu z 475@490 i dla pamięci z 910@990 MHz, z tym, że rdzeń działa na 520 ale niewiem czy stabilnie :) Pozdrawiam

 

Jutro zapuszczę jescze smarki i zobaczę czy to coś wpływa na wydajność, chociaż po grze w NFS:MW myślę że tak :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na standardowym chlodzeniu takie czary ? Moj FX na standardowym to tylko 400/820 przy czym grzał się jak szalony... Zaloz tam jakś miedż na pamiątki i chlodzenie z jakiegos starego proca na przod + jakaś dmuchawa od tyłu... Takie OC na standardzie to tylko kręcic dalej :) Powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZCĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :D a ja mam 4 FX-a, 2 mies bez kompa, płyta spalona wysłana przez serwis do niemiec :mur: , 2 mosfety na płycie wymienione i 3 FX-y spalone na amen przez płyte, ostatnia spalona karta chodziła tylko 1 dzień, a co do serwisu mam nadal 5900Xt spodziewałem się 6600GT, 2gą karta jaką mi przysłali była wadliwa 108 st. w 3D, trzecią karte komp wykrywał jako 5900Ultra i nie łapały na nim wogóle stery, nowa działa bez zarzutu, w NFS MW jest spox, quartz zawsze grasz na tym serwie w ET?

 

 

pozdro

 

p.s Dawno tu nie byłem bo nie miałem kompa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...