Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ok ale jak ściągnę radiatorki z pamiątek ( jeszcze nie wiem jak :D ) i lookne na opisy ( na których zresztą ściemę zapodają... ) to co koorka z gwarancją? Tam od tylca pisze że "zmiana...ble..ble..radiatorkoof...lub ich modyfi...ble...ble...powoduje...utratę....gwarancji.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT ale wy możecie udzielić mi informacji. Mianowicie mojej karcie GF 5700 praktycznie nie da się podnieść taktowania GPU. Z 425MHz do max. stabilnie 475MHz. Czy można za pomocą biosu tej karty podnieść nieco napięcie GPU czy trzeba robić v-moda. Ponoć bios 5950 ultra podnosi napięcie GPU na 5900 więc może analogicznie będzie się dało podnieść napięcie u mnie. Pamięć kręci się jak oszala a GPU kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę cię zmartwić ale za pomocą bisa nic nie zdziałasz jedyną mwtodą jest v-mod ta karta jest doś popularna więc nie powinieneś mieć problemów za znalezieniem do niej v-moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok ale jak ściągnę radiatorki z pamiątek ( jeszcze nie wiem jak :D ) i lookne na opisy ( na których zresztą ściemę zapodają... ) to co koorka z gwarancją? Tam od tylca pisze że "zmiana...ble..ble..radiatorkoof...lub ich modyfi...ble...ble...powoduje...utratę....gwarancji.."

Jak zdejmiesz je nie uszkadzając przy tym niczego i po tem w razie jakiejś awari przylepisz je z powrotem to nikt nie pozna że coś ruszałeś.

Ja moje miałem przyklejone na dwostronnej taśmie więc jak je odkleiłem zabezpieczyłem drugą stronę taśmy i jakby coś się stało to zdejmuje moje zmodowane chłodzenie i przyklejam z powrotem orginalne radiatorki.

Jakbyś chciał zamontować nowe radiatorki to nie używaj kleju tylko taśmy dwustronnej np. http://www.4max.pl/produkt.asp?id=609 bo jak przykleisz klejem to będzie ci go bardzo trudno usunąć w razie jakiejś awari.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks_pl , dzieki bardzo za @ z biosami. Odebralem, przetestowalem, i odpisalem Ci. Szczegoly masz na skrzyni  :) . Jeszcze raz dzieki.

Nie ma za co, sprawdz poczte bo wysłałem ci nowego biosa powinien dać twojej karcie :D niezłego kopa tak przynajmniej było w moim orzypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7029pkt. w 3Dmark03

 

Jest to wynik zrobiny na zegarach 500/900 na zasyfionym systemie.

Bios kart jest zmodyfikowany ustawione latencje 07 00 0F 40 i timingi 0301040C000F0009000505020303. Napięcie rdzenia 1,4V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nonono ciekawe co ci wyjdzie z tego jak mody dodasz :D mam male pytanie, nie chcem zakladac nowego topicu wec, czy bez obaw mogem zalozyc na moje 5700 tesz taki radiator, pytam sie bo wy macie jeszcze te blaszke ochronaa (jakos ona tam sie nazywa) ja jej nie mam i boje sie o jadro zeby go nie ukruszyc przy dokrecaniu radiatora do plyty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nonono ciekawe co ci wyjdzie z tego jak mody dodasz :D mam male pytanie, nie chcem zakladac nowego topicu wec, czy bez obaw mogem zalozyc na moje 5700 tesz taki radiator, pytam sie bo wy macie jeszcze te blaszke ochronaa (jakos ona tam sie nazywa) ja jej nie mam i boje sie o jadro zeby go nie ukruszyc przy dokrecaniu radiatora do plyty :(

zdjołeś sobie sam te blaszke czy kupiłeś już karte bez blaszki czy zawsze taka była :?:

Popieram kolege zdolności manualen to podstawa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Jest to wynik zrobiny na zegarach 500/900 na zasyfionym systemie.

Bios kart jest zmodyfikowany ustawione latencje 07 00 0F 40 i timingi 0301040C000F0009000505020303. Napięcie rdzenia 1,4V.

No pieknie :) Wlasnie wgralem od Ciebie dopiero co sciagniety z maila bios. Masz racje , chodzi jeszcze lepiej niz te wczesniejsze wersje. Nie wiem jak to robisz ale powinienes pomyslec o zalozeniu jakiegos nowego tematu na forum o modyfikowaniu biosa :D. Po prostu wielkie gratulacje i dzieki po raz kolejny. Jak tam postepy z V-modem ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się ciesze że biosy z "mojej stajni" podobają się wam jeżeli ktoś jeszcze potrzebuje prosze się ze mną kontaktować co do prac nad v-modem spowolniły się przez modyfikacje obudowy ale już mam większość dokumentacji potrzebnej mi do v-moda ale jeszcze nie całą.

 

Co do nowego tematu to wole raczej mieć wszystko w tym jednym, więc pytania dotyczące bisa też prosze pisać w tym temacie. Ten tamat jest o wszystkim związanym z kartami FX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nonono ciekawe co ci wyjdzie z tego jak mody dodasz :D mam male pytanie, nie chcem zakladac nowego topicu wec, czy bez obaw mogem zalozyc na moje 5700 tesz taki radiator, pytam sie bo wy macie jeszcze te blaszke ochronaa (jakos ona tam sie nazywa) ja jej nie mam i boje sie o jadro zeby go nie ukruszyc przy dokrecaniu radiatora do plyty :(

zdjołeś sobie sam te blaszke czy kupiłeś już karte bez blaszki czy zawsze taka była :?:

Popieram kolege zdolności manualen to podstawa :wink:

nie oryginalnie bez blachy byl, a co do zdolnosci manualnych to ujawniaja po 3 browarku :P dobra chyba nie uzyskam odpowiedzi

EOT :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki biosowi jaki zapodal mi luks karta dostala dodatkowego kopa :) (jakies testy zapodam jutro) a co najwazniejsze! w koncu nie mam artefaktoww trybie 2d!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ niektórzy proszą o opisanie flashowania karty więc to uczynie:

 

1.Należy ściągnąc program NVIDIA Flash ROM utility 4.41.

2.Utworzyć dyskietkę startową.

3.Rozpakować zawartość NVIDIA Flash ROM utility 4.41 na dyskietkę.

4.Zmienić nazwę pliku z biosem na "bios.rom" i skopiować na dyskietkę na której znajduje się już nvflash.

5.Utworzyć nowy dokument tekstowy i napisaćw nim "nvflash -u -p bios.rom".

6.Zmienic nazwę pliku tekstowego na "autoexec" a jego rozszeżenie na ".bat".

7.Gotowy plik "autoexex.bat"umieścić na dyskietce.

8.Uruchomić komputer z dyskietki wszystko powinno zrobić się samo, najwyżej nvflsh może poprosić o wpisanie "YES" przed wgraniem nowego biosa. Gdy wszystko będzie gotwe pojawi się komunikat o zakończeniu procesu wgrywania nowego biosa.

9.Wtedy należy ponownie uruchomic komputer.

 

 

!!!!! NIE ODPOWIADAM ZA SZKODY JAKIE MOGĄWYNIKNĄĆ Z KORZYSTANIA Z TEGO OPISU !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko pamięci nie pozwalają mi na dalsze podkręcenie procka, ale sądze że podkręcenie karty też da mi te 400pkt. tylko narazie napięcie na rdzeniu nie pozwala na więcej (1,4V) ale sądze że jak je zmienie na 1,7V lub 1,8V to uda mi się jeszcze więcej z rdzenia wycisnąć.

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=2856194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam używać "expert tool" lepij zrób to za pomocą sterowników i zaznacz "zastosuj te częstotliwości przy uruchamianiu" i wtedy po resecie będziesz miał wszystko tak jak sobie ustawiełeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko pamięci nie pozwalają mi na dalsze podkręcenie procka, ale sądze że podkręcenie karty też da mi te 400pkt. tylko narazie napięcie na rdzeniu nie pozwala na więcej (1,4V) ale sądze że jak je zmienie na 1,7V lub 1,8V to uda mi się jeszcze więcej z rdzenia wycisnąć.

http://service.futuremark.com/compare?2k3=2856194

Jak zmienisz napięcie to jeszcze dużo więcej będziesz miał co pozwoli ci uzyskać bardzo dobrt wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chłodzenie od P4 BOX tylko do 1,8 Ghz. Chcę kupić na allero chłodzenie do 3,2 i zamontować na FX'ie (to do 1,8 dam do starego kompa w którym mam 1,7 Celka). Mam FX 5900 XT od Gainwarda tylko bez GS. Fajnie byłoby go przerabiać ale na razie mam z nim zajedwabiste kłopoty ( http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=79471&highlight= ). Jeśli ktoś zna rozwiązanie na te kłopoty plis help. Jak będzie ok to wycisnę z niej siódme poty :)

 

Aha, plis przyklejcie temat.

Miałem dokładnie to samo z jednym z moich gainwardów, czym prędzej dzwoń do MMV i powiedz że karta chodzi niestabilnie,wiesza się i masz artefakty na gwarantowanym taktowaniu. Ja tak zrobiłem dali mi numer zgłoszenia numer do kuriera zadzwoniłem do kuriera i po 5 dniach dostałem nową kartę. W serwisie MMV bardzo żadko sprawdzają karty najczęsciej odrazu wysyłają nową.

 

CIERPLIWIE CZEKAM NA KARTE :twisted: (nie do końca cierpliwie...)

 

Aha mam opaski (takie zapinki) jakich użyłeś do instalowania radiatora na VPU ale moje są za szerokie :x

 

Mam jeszczeje pytanie:

 

To dobrze chłodzi???

:arrow: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=569

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych opasek jest wiele rodzajów więc na pewno znajdziesz takie co będą pasowały.

Co do tego chłodzenia to z testów wynika że jest porównywalne z TT Giant 3, ale ja radził bym jeszcze podwiesić pod nim jakiś wentylator 120mm lub 80mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych opasek jest wiele rodzajów więc na pewno znajdziesz takie co będą pasowały.

Co do tego chłodzenia to z testów wynika że jest porównywalne z TT Giant 3, ale ja radził bym jeszcze podwiesić pod nim jakiś wentylator 120mm lub 80mm.

Tylko jest mini problem jak go zainstaluje to ta płytka od której odchodzą heatpipe'y ( nad VPU, wygląda jak czarny obłok :D ) uniemożliwi mi instalację radiatorków ( dobrych ) na pamiątkach :(

Wiem bo właśnie zainstalowalem to mojemu kumplowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...