Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Post z 13 strony...

Z tych wszystkich jedyny dobry wybór to MSI albo Gainward ale koniesznie z GS.

MSI posiada pamięci 2,5ns ale to różnie bywa bo zdażają się także z 2,2ns i 2,0ns.

 

Jak juz pisalem wczesneij zakupilem ta MSI 5900xt z VIVO.

Dzis rozpakowalem karte (18 urodziny 8) ). Pamieci mam:

Hynix KOR HY5DU283222A F-28 411A czyli "niby" 2.8 ns ? :?

 

W czym sprawdzacie temperaturyGPU? W sterownikach od nVidii nie widze takiej zakladki.

 

Rano zainstalowalem sterowniki od MSI (z CD), ale po poludniu zupgreadowalem DX 9.0 do "c" i zainstalowalem stery: 61.77 (skad macie te 66.xx ?) i wynik poprawil sie tylko o 20 markow, obecny: 4773 (mark03).

 

Pozostaly mi teraz 2 zakladki po MSI: informations (nie ma temp.) i clock. Czy warto podkrecac uzywajac tej ostatniej? Czy cos warty jest ten szescio-stopniowy D.O.T. (Dynamic Over-Clocking Technology) ?

 

PS: procesor 2000+@1521 Mhz (nie pytajcie dlaczego, niedlugo bedzie znowu 2200 Mhz) ; reszta jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie troche tym DOTem.

Na "Comander" (najwyzszy z 6 trybow) mam 5065 3dmarkow03 (a bez oc bylo 4773). Pewnie jestescie ciekawi ile ten commander to faktycznie Mhz...

Wlaczam marka i w detailsach pokazuje mi 390/700 (przed testami); po tescie 430/770 . Nie wiem tylko czy to zawsze jest tak samo czy zalezy od temperatur... w koncu do "dynamic ..." ;)

 

Teraz zauwazam przewage tego DOTa: jak aplikacja dziala w trybie 3D to podkreca gpu i ram; a jak w 2d to nic nie podkkreca. Wedlug mojej wiedz, krecac "normalnie" zawsze pameici sa podkrecone, a gpu tylko w aplikacjach 3d, czy sie myle :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi jakie stery są najlepsze do gier - wydajność!!!!

ponoć stery nowe( np.66.00) są pod GF 6800

One nie są pod 6800 tylko pod wszystkie karty Nvidi.

Mi gry na nich chodzą bardzo dobrze

 

6x.xx

Ja zauważyłem, że w kartach 2MX i 4MX w grze Neverwinter Nights : Hordes of the underdark STRASZNIE zwalniają menu... sama gra OK ale menu katastrofa... już na 57.xx bez problemu...

4Ti na 61.xx nie ma z grą żadnych problemów...

Na Omegach są przekłamania w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie troche tym DOTem.

Na "Comander" (najwyzszy z 6 trybow) mam 5065 3dmarkow03 (a bez oc bylo 4773). Pewnie jestescie ciekawi ile ten commander to faktycznie Mhz...

Wlaczam marka i w detailsach pokazuje mi 390/700 (przed testami); po tescie 430/770 . Nie wiem tylko czy to zawsze jest tak samo czy zalezy od temperatur... w koncu do "dynamic ..." ;)

 

Teraz zauwazam przewage tego DOTa: jak aplikacja dziala w trybie 3D to podkreca gpu i ram; a jak w 2d to nic nie podkkreca. Wedlug mojej wiedz, krecac "normalnie" zawsze pameici sa podkrecone, a gpu tylko w aplikacjach 3d, czy sie myle :?:

 

Sprawdz ile uda Ci się wycisnąć z rdzenia ale nie za pomocą DOT tylko sterownikami. Co do pamięci to jak podkręcasz sterownikami to one są cały czas podkręcone nawet w trybie 2D ale to w niczym nie przeszkadza. Moja karta cały czas ma podkręcone pamięci i pomimo tego w trybie 2D są cały czas chłodne wiec tym się nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEEJJJJ chłopaki nie wiem czy łazicie po innych forach ale to z luksem bije wszystkie na głowe!!!!! Myślę że nalezy się jakieś podziękowanie dla niego!!!! Przecież jakby nie on i jego temat to nawet wam by się nie śniłom o takich wynikach w 3DMMMM I jeszce jedno !!! ON to robi gratis!!!!!! Znacie chociaż jednego człowieka co by wam tak pomógł bez KASY!!!!!!!! LUKS dla mie jestes wielki i proszę abyś tu cały czas był na tym forum!!!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy mozliwe jest to ze taka temperatura wynika z braku radiatorow na kosciach pamieci ? (przyp. 105*C na gf5900xt - thermaltake giantII)

 

Pamięci BGA są przystosowane do wysokich temperatur więc nic się nim nie stanie, hynix pisze że mogą pracować w temp do 70*.

Brak radiatorów na pamięciach na pewno nie ma nic wspólnego z temperaturą rdzenia ( :wink: jak wogóle mogłeś wpaść na taki pomysł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEEJJJJ     chłopaki     nie wiem czy łazicie po innych forach  ale to z luksem bije wszystkie na głowe!!!!!  Myślę że nalezy się jakieś podziękowanie dla niego!!!!   Przecież jakby nie on i jego temat to nawet wam by się nie śniłom o takich wynikach w 3DMMMM I jeszce jedno !!! ON to robi gratis!!!!!! Znacie chociaż jednego człowieka co by wam tak pomógł bez KASY!!!!!!!!  LUKS dla mie jestes wielki i proszę abyś tu cały czas był na tym forum!!!!! :)

:arrow: Poszukaj pare stron wcześniej :wink: już było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... Pochwalic trzeba!

 

A teraz krotkie info do 3 forumowiczow:

- Malinek: Do twojego Asusa 9950SE bedzie pasowac bios od Luks'a (500/900) bo to jest taka sama karta jak moja tylko ze ma jeszcze Video In (po co ci ono??)

- Luks_pl: To jest karta 5900

- 3Bynio: Zmien sobie podpis bo masz karte 5900 a nie XT :-D

 

Luks_pl: Wyslalem ci na maila moj nowy wynik. Dzisiaj podtuninguje winde i zainstaluje stery 66.00. Jak wynik bedzie lepszy to wysle ci nastepny zrzut :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik Mafia35

:arrow: Dołączona grafika

 

:arrow: Przed wgranie zmodyfikowanego biosa:

 

Dołączona grafika

 

:arrow: Po wgraniu zmodyfikowanego biosa

 

Dołączona grafika

 

 

 

:idea: Biosy do 5900,5900XT,5900U,5950U:

:arrow: http://members.lycos.co.uk/biosforall/

:arrow: Znajdziecie tam biosy orginalne i zmodyfikowane do większości kart :D 59xx sprzedawanych na terenie naszego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pomylilem , juz dostaje szalu , chwytam sie wszystkiego , pomyslalem ze moze gpu temp. temp otoczenia moze miec wplyw na temp. rdzenia, poza tym czy mozliwe ze te kondensatory oderwane i przylutowane moga miec wplyw na przeklamania temperatury ? wiecie pewnie co to zimny lut, moze nie ma kontaktu gdzies? 3dmarka przechodzi bez bolu ale w takim farcry'u dlawi sie na maksa , ma takie zastoje i chodzi gorzej niz moj stary gf4ti200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pomylilem , juz dostaje szalu , chwytam sie wszystkiego , pomyslalem ze moze gpu temp. temp otoczenia moze miec wplyw na temp. rdzenia, poza tym czy mozliwe ze te kondensatory oderwane i przylutowane moga miec wplyw na przeklamania temperatury ? wiecie pewnie co to zimny lut, moze nie ma kontaktu gdzies? 3dmarka przechodzi bez bolu ale w takim farcry'u dlawi sie na maksa , ma takie zastoje i chodzi gorzej niz moj stary gf4ti200...nie pomylilem , juz dostaje szalu , chwytam sie wszystkiego , pomyslalem ze moze gpu temp. temp otoczenia moze miec wplyw na temp. rdzenia, poza tym czy mozliwe ze te kondensatory oderwane i przylutowane moga miec wplyw na przeklamania temperatury ? wiecie pewnie co to zimny lut, moze nie ma kontaktu gdzies? 3dmarka przechodzi bez bolu ale w takim farcry'u dlawi sie na maksa , ma takie zastoje i chodzi gorzej niz moj stary gf4ti200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pomylilem , juz dostaje szalu , chwytam sie wszystkiego , pomyslalem ze moze gpu temp. temp otoczenia moze miec wplyw na temp. rdzenia, poza tym czy mozliwe ze te kondensatory oderwane i przylutowane moga miec wplyw na przeklamania temperatury ? wiecie pewnie co to zimny lut, moze nie ma kontaktu gdzies? 3dmarka przechodzi bez bolu ale w takim farcry'u dlawi sie na maksa , ma takie zastoje i chodzi gorzej niz moj stary gf4ti200...

 

Jeżeli nie ma widocznego śladu po tym ze coś lutowałeś to wysyłaj kartę na gwarancje. Bo jak piszesz że było tak już przed zmianą chłodzenia to napewno jest jakaś wada karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki a jeszcze jedno , przy sciagnieciu orginalnego chlodzenia moglem poluzowac ta metalowa oslonke na rdzeniu ? wtedy temperatura nie bylaby dosc dobrze odprowadzana, czy moge ja zdjac zupelnie ? gwarancja odpada minimalne slady widac jest wiecej cyny , tak jak maszyna czlowiek nie przylutuje:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki a jeszcze jedno , przy sciagnieciu orginalnego chlodzenia moglem poluzowac ta metalowa oslonke na rdzeniu ? wtedy temperatura nie bylaby dosc dobrze odprowadzana, czy moge ja zdjac zupelnie ? gwarancja odpada minimalne slady widac jest wiecej cyny , tak jak maszyna czlowiek nie przylutuje:/

Jak zdejmiesz tąmetalową osłonkę to zrywasz gwarancję bo jej już się nie da ponownie założyć więc jej nie ruszaj.

Ja Ci radze znaleźć jakiegoś dobrego elektryka z pożądną lutownicą i porosić go o przylutowanie tego co oderwałeś jeszcze raz. Ja kiedyś urwałem takie samo coś na moim Ti4200 dałem karte w ręce specjalisty i potem nie mogłem nawet poznać który część była lutowana. Walcz o tą gwarancje za elektryka zapłacisz te 25zł ale za to będziesz miał gwarancję i dostaniesz nowa kartę.

 

 

 

:idea: Biosy do 5900,5900XT,5900U,5950U:

:arrow: http://members.lycos.co.uk/biosforall/

:arrow: Znajdziecie tam biosy orginalne i zmodyfikowane do większości kart :D 59xx sprzedawanych na terenie naszego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym mierzycie temperature rdzenia (jakis specjalny program)?

 

skad sciagnac stery 66.xx ?

Temperature rdzenia możesz zmieżyć tylko wtedy jak twoja karta posiada wbudowany odpowiedni czujnik ale nie wszystkie 5900XT taki mają.

Stery ściągniasz z tąd:

:arrow:

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=852

 

 

 

:idea: Biosy do 5900,5900XT,5900U,5950U:

:arrow: http://members.lycos.co.uk/biosforall/

:arrow: Znajdziecie tam biosy orginalne i zmodyfikowane do większości kart :D 59xx sprzedawanych na terenie naszego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ja mialem w nieszczęsnym 3Dmarku2k1 6800, zmienilem coś w BIOSIE i mam 6000 (czy można cośzepsuć dotykając suchą dłonią, bez ładunków elektrostat???). Odnośnie wydajności - w NFS Underground 1024x768 full detale, blur motion... gra się ślimaczy!!! Far Cry 1024x768 high detale (DEMO GRY - niższe wymagania) jakbym mial slowmo i lekki slide show.

Wiem mam 256 RAM, ale UNDERGROUND? Dodam wieczorem 256 Mb na testy. Tak słabo? Co jest?

 

Właśnie ściągam 3Dmarka2k3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"czy można coś zepsuć dotykając suchą dłonią, bez ładunków elektrostat???" - jeżeli dłoń była odelektryzowana to nie.

 

Co do Far CRy to na high to zacinał by Ci nawet jak byś miał 512 ramu. Dla tej gry 512 to minimum żeby można było sobie pograć.

 

 

 

:idea: Biosy do 5900,5900XT,5900U,5950U:

:arrow: http://members.lycos.co.uk/biosforall/

:arrow: Znajdziecie tam biosy orginalne i zmodyfikowane do większości kart :D 59xx sprzedawanych na terenie naszego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładunek nie przeskoczył, coś strzeliło (leciuteńko), nic na ekranie nie zmienione, może to moje przewrażliwienie na punkcie sprzętu przecie wiele przedmiotów w pokoju...

 

Czekam na płyte. Jutro zapodam wyniki z DOOMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...