Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od zawsze bylem twardym zwolennikiem ATI, ale uznalem ze trzeba poszerzac horyzonty i sprobuje co potrafi Nvidia. Aktualnie jade na radku 9500@9700 i wyciagam 5500-5600 pkt w 3dmarku 2k3. Na karte moge przeznaczyc jakies 900 zl max. Co kupic. Troszke mnie przeraza ilosc firm robiacych te fx5900 dlatego prosze o pomoc. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od zawsze bylem twardym zwolennikiem ATI, ale uznalem ze trzeba poszerzac horyzonty i sprobuje co potrafi Nvidia. Aktualnie jade na radku 9500@9700 i  wyciagam 5500-5600 pkt w 3dmarku 2k3. Na karte moge przeznaczyc jakies 900 zl max. Co kupic. Troszke mnie przeraza ilosc firm robiacych te fx5900 dlatego prosze o pomoc.  Dzieki

Ja radzę Ci dozbierać ok.300zł i kupić pełnego 6800.

Ten allegrowicz ma 6800, 6800GT, 6800Ultra za najniższe ceny:

http://www.allegro.pl/show_user.php?search=ibizzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam pytanie amianowicie w srode dostane winfasta 5900xt i nie wiem czy na moim zacilaczu pojdzie czy sie zjara zasilacz obecnie mam feel 300W. jaki zasilacz polecicie mi do tej grafy ale jakis nie drogi bo sie splukalem na grafie???

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam pytanie amianowicie w srode dostane winfasta 5900xt i nie wiem czy na moim zacilaczu pojdzie czy sie zjara zasilacz obecnie mam feel 300W. jaki zasilacz polecicie mi do tej grafy ale jakis nie drogi bo sie splukalem na grafie???

pozdrawiam

:) To określ ile dla Ciebie jest niedrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszelkie modyfikacje milewidziane, ale tylko te bez utraty gwarancji"

 

Tylko jest jeden problem bo modyfikacje bez utraty gwarancji nie istnieją.

Są za to modyfikacje, które można cofnąć w razie jakiejś awarii i wtedy nikt nie pozna, że cos było robione z kartą. Jedną z takich modyfikacji jest zmiana biosu na zmodyfikowany bios z poprawinymi timingami i latencjami.

No chodziło mi że moga być takie modyfikacje jakie ty napisałeś, ale nie typu zmiana chłodzenia i jakieś typu lutowanie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko troche odbiegające od tematu... W piątek oddałęm mojego Leadteka na gwarce do serwisu i teraz mam czekać na naprawe (w co wątpie :wink: ) lub wymiane na coś innego. Który z FX-ów byłby odpowiednikiem (wydajnościowym) mojego Truposzka :?: Tak jak wcześniej wspomniałem marzy mi się FX 5900XT (już kaske na dopłate szykuje 8) ) Ewentualnie czym mam sie kierować w przypadku wymiany na FXa :?: Z Góry dzięki za pomoc :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko troche odbiegające od tematu... W piątek oddałęm mojego Leadteka na gwarce do serwisu i teraz mam czekać na naprawe (w co wątpie :wink: ) lub wymiane na coś innego. Który z FX-ów byłby odpowiednikiem (wydajnościowym) mojego Truposzka :?:  Tak jak wcześniej wspomniałem marzy mi się FX 5900XT (już kaske na dopłate szykuje 8) )  Ewentualnie czym mam sie kierować w przypadku wymiany na FXa :?:  Z Góry dzięki za pomoc :!:

Z serii FX to tylko 5900XT nie daj się wrobić w jakiegoś 5600.

Najlepił by było jak byś mógł dopłacic do Leadtek :D 6800 (kosztuje ok.1200zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o opcji wykryj oprtymalne częstotliwości w zakładce OC od sterów. Jak ja to włączyłem to na mojej karcie z 450/850 wykrył 504/959. Co o tym myślicie??

:D Bardzo dobry wynik, szczególnie pamięci.

Mi wykrywa :( tylko 496/912

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o opcji wykryj oprtymalne częstotliwości w zakładce OC od sterów. Jak ja to włączyłem to na mojej karcie z 450/850 wykrył 504/959. Co o tym myślicie??

:D Bardzo dobry wynik, szczególnie pamięci.

Mi wykrywa :( tylko 496/912

Zastosowac to? gdzie indziej słyszałem, że wykryło komuś 1Ghz pamięci a szły do 930 :?: Z kolei komuś innego wykryło o wiele za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tani i dobry najlepiej jakis link poprosze.

....a mi złóżcie cichego i wydajnego kompa. Chce mieć 12000 w 3DMarku i 18" LCD , reszta w/g Waszego uznania.

 

...ahaaa, mam na to 1500PLN - może dozbieram jeszcze stówke.

 

Pozdrowienia dla ludzi pozytywnie nastawionych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o opcji wykryj oprtymalne częstotliwości w zakładce OC od sterów. Jak ja to włączyłem to na mojej karcie z 450/850 wykrył 504/959. Co o tym myślicie??

:D Bardzo dobry wynik, szczególnie pamięci.

Mi wykrywa :( tylko 496/912

Zastosowac to? gdzie indziej słyszałem, że wykryło komuś 1Ghz pamięci a szły do 930 :?: Z kolei komuś innego wykryło o wiele za mało.

Możesz spróbować jak będzie ok to możesz jeszcze zwiększyć o 5-15MHz, a jak będziesz miał artefakty to obniżaj skokami co 5MHz aż nie znikną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o opcji wykryj oprtymalne częstotliwości w zakładce OC od sterów. Jak ja to włączyłem to na mojej karcie z 450/850 wykrył 504/959. Co o tym myślicie??

:D Bardzo dobry wynik, szczególnie pamięci.

Mi wykrywa :( tylko 496/912

Zastosowac to? gdzie indziej słyszałem, że wykryło komuś 1Ghz pamięci a szły do 930 :?: Z kolei komuś innego wykryło o wiele za mało.

Możesz spróbować jak będzie ok to możesz jeszcze zwiększyć o 5-15MHz, a jak będziesz miał artefakty to obniżaj skokami co 5MHz aż nie znikną.

Jest jakies prawdopodobieństwoże będzie coś gorszego niż artefakty :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!: Podstawa to chłodzenie: :!: dobre chłodzenie = niska temperatura = 0 problemów. Faktycznie ustawienia wywaliło genialne możliwe że masz jakiś super OC egzemplarz ale powtarzam - bez dobrego schładzania może się okazać że przy dłuższym użytkowaniu pojawią się arty, albo pęknie jakaś "żyłka" na karcie i... sorry Winnetou. Ja tak właśnie załatwiłem mojego FX-a... zapomniałem że dałem mu przegięte taktowanie :oops: , zostawiłem loop w Marku na noc żeby sprawdzić stabilność i rano było już po wszystkim: odszedł do krainy wiecznych artefaktów :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie, ale to był egzemplarz z allegro, bez gwarancji, te sprawy... już go opłakałem ;).

Teraz dla odmiany chyba pobawię się w jakiegoś Radka 9800Pro - moje

pierwsze klocki ATI :wink: Staniały jak złoto, więc można by zobaczyć co toto potrafi.

A tak BTW jastrząb, jak idzie z radiatorkami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa na razie 480/875. Wynik w 3dmark03 bez antywirów ok. 6336 pkt. :D (przed OC ok. 6080).

Chłodzenie jest referencyjne Nv, ale mam z boku mocnego Chiefteca Był dodany do obudowy). Gdy wyjde z 3dmarka to grafa ma już 50* tak ono działa. A max. jak patrzyłem SpeedFanem (juz nie używam od kilki dni bo miałem przez niego resety) było 70* na grafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o opcji wykryj oprtymalne częstotliwości w zakładce OC od sterów. Jak ja to włączyłem to na mojej karcie z 450/850 wykrył 504/959. Co o tym myślicie??

gdzie jest ta zakładka( co to za program ?) mam stery66.31 tam nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 5900U to te pamięci się :( bardzo słabo kręcą.

Najlepij było by dla tej karty wgrać biosa od 5950U z zmopdyfikowanymi latencjami.

Wszyscy mi to mówią. Ale pójdą jeszcze dużo wyżej. Na razie poprostu dałem małą zmianę taktowania pamięci. Więcej jeszcze nie sprawdzałem. Jutro spróbuje trochę więcej OC. A co do biosu z 5950 to wole unikać (słyszałem o wielu nieszczęśliwych przypadkach). Ale ze zmodyfikowanymi latencjami i timingami może być, ale najpierw zobaczymy ile pójdzie samo OC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...