Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

czesc . Jakie chłodzenie polecacie ? nie musi byc ciche . Najlepiej cos chłodzacego naraz rdzen i pamieci . Poleccie rowniez cos odzdzielie na to i na to :)

Mam rowniez duzy problem . Od poczatku jak kupilem nowego kompa ekran zle mi wyswietla teksury , nie chodzi tu jednak o artefakty ( jak pewno wiekszosc pomyslala ) nie wiem jak to wam wytłumaczyc...

Zamiast prostej tekstury twekstury sie "krzywia" .

___------_____ tak to wyglada na ekranie ( sorry , ze pokazalem to w tak idiotyczny sposob ) . To powinna byc prosta krecha , a jaka jest - przedstawilem . nie wiem czy to karta . Moze monit ma problem z odswierzaniem ? ale na poprzednim komoie nie bylo takich problemow . pomozcie bo w niektore gry az sie grac nie chce :cry:

Pytanie 1: CoolerMaster CoolViva + radiatory na pamieć lub nowy Silencer na XTka.

Pytanie 2: Nikt nie jest tutaj prorokiem dzialajacym na odleglosc. Pozycz od kogos inna karte graficzna i sprawdz czy nadal beda wyswietlane bledy. Jesli tak to monitor masz lipny a jak nie to grafika do zwrotu. Proste.

Widze ze kupiles calego nowego kompa i mozesz miec plomby gwarancyjne. Jesli nie chcesz jej stracic to lepiej musisz poleciec z monitorem do jakiegos kumpla i go sprawdzic...

Wystarczy troche logiki i kazdy problem jest to sprawdzenia i rozwiazania :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaffe - po pierwsze nie napisalem wezcie poleccie tylko "Jakie chłodzenie polecacie ?" , a jesli chodzi ci o drugiego posta to slowo wezcie bylo uzyte w formie prosby . Czlowieku ty sie tak czepiac lubisz czy co ?!?

 

Plomby zdjalem dawno . Po co mi one :) ale gwarancji nie stracilem , bo plomby na obudowie ... dotyczyly samej obudowy . Wiec teraz zaczne kombinowac grafike , zeby sprawdzic czy na kazdej tak sie wali . Kurde jak to wina monitora to niedobrze . Nie mam kasy na nowy , a jeszcze mam kupic chlodzenie i ram . Dlaczego nie mam wujka w Ameryce . A tak do wszystkich : ile wyciagacie na standardowym chlodzeniu ?

bo mi sie wydaje , ze rdzen na mojej karcie za malo wyciaga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile wyciagacie na standardowym chlodzeniu ?

Ja to nawet :twisted: 520Mhz na rdzeniu wyciągnąłem ale po chwili karta waliła :evil: artefaktami jak głupia. Na nowym chłodzeniu mam 500-515MHz non stop. Do testów daję na 525Mhz.

 

 

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mi karta siada okolo 460 . Pamieci ostatno ustawialem na 880 chyba , ale jesli o nie chodzi to wyciagnely by na pewno wiecej , ale o ile nie wiem . Pytanko : czy w ustawieniach okolo 450-455/880 wynik 5736 - czy to troche nie przymalo ? . stery 66.81 .

Luks_pl - wiesz cos na temat ukazania sie tych sterow 70.16 ??? Jesli wysle ci bios to mi go zmodyfikujesz ??? Ale nie predko to nastapi , poniewaz najpierw planuje kupic chlodzenie , aza nim kupie to troche czasu minie . co nys zrobil na moim miejscu : kupil 512 ddr i chlodzenie , czy poczekal z roczek i kupil jakiegos 6800 gt lub cos podobnego wydajnoscia . bo na x800 xt , czy 6800 ultra to mnie raczej dlugo nie bedzie stac .

Mafia35 - Po zamontowaniu tej coolvivy jest miejsce na zamieszczenie radiatorow na pamiec ?? revoltec chyb asa dobre . Jak ktos je ma , to wdzieczny bym byl jesli napisze ile wyciaga . najlepiej na prolinku ( nie GL )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chciał to biosa mozesz wysłać i tak dostaje ich pełno w tygodniu więc jeden więcej różnicy :) nie zrobi.

Co do sterów to mogę Ci przesłać na maila nv4_disp.inf od nich i sobie go przeanalizujesz. Stery narazie są :P pilnie strzeżone i zostaną wypuszczone dopiero wtedy jak Nvidia nie wypuści ich oficjalnie do 16.11.2004 (premiera HL2). Niestety to co narazie ma Opson jest wczesną alpha z masą błędów. Zrobiliśmy trochę szumu na zagranicznych forach i czekamy na odzew Nvidi. Co z tego wszystkiego wyniknie to jeszcze nie wiem. Mam nadzieje, że do 16 Nvidia wypuści przynajmniej bete bo te alpha nie nadają się zbytnio do użytku.

 

 

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoyo luks moglbys mi przeslac jakies biosy do przetestowania mam 5900xt gainwarda bez gs bralem juz od ciebie kiedys biosa o zaostrzonych taimingach wyciagnalem z proca 438 a z pamieci 860 na normalnym biosie to wyciagalo z pamieci z 880 przeslij na adres starcraft33@wp.pl

txt:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym wszystkim oznajmić, że moja karta jest nadal do sprzedania. Miałem na nią 100% kupca ale kontakt się nagle urwał. Więc jak ktoś jest zainteresowany to walić na:

GG: 3292606

Tlen: luks__pl@tlen.pl

Mail: lu.ks@interia.pl lub luks__pl@tlen.pl

 

Cena: 850zł (co w cenie - znajdziecie w pełnym opisie do którego link dajne ponizej)

Gwarancja: 3lata "Door to door"

Pamięci: hynix 2,8@2,2 - 915MHz+ (na najniższych timingach)

Rdzeń: 515MHz bez podnoszenia napięcia

Wynik w 3DMark03: 7606pkt

 

Link do pelnej oferty:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=92753

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na CoolVivie jest mozliwosc zamontowania radiatorow na pamieciach - ale odpowiednio niskich - nie mozna przesadzic z wiadomych przyczyn :)

 

Przeczytajcie TO: http://www.theinquirer.net/?article=19405

Po przeczytaniu tego txtu troche sie zdolowalem, bo wynika z tego jasno ze karty serii FX 5xxx w HL2 beda dzialac na DX8 a nie 9 :(

Cholera mnie bierze jak to czytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta pewność? Przecież powszechnie wiadomo że ATI kupiło HL2. Najprostszy przykład z najprostszych - niby czemu do kart ATI dawali talony na HL2 ?

Pozatym wystarczy spojrzeć na wyniki HL benchmark,albo przejrzeć zagraniczne fora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem najnowszy CD-ACTION (jak ja lubie ten magazyn ;)). Jest w nim artykul pt. "Nie daj sie nabrac" w ktorym m.in. jest nawiazanie do HL2. Cytuje: "Wg zapowiedzi, w postac Gordona Freemana mielismy sie wcielic juz podczas wakacji ubieglego roku. Nagle przelozono premiere gry o dwa miesiace, by po tym czasie urzadzic cyrk pod tytulem "Kradziez kodu zrodlowego". Dzis juz chyba nikt nie ma watpliwosci, ze w owym czasie HL2 byl tylko bardziej zaawansowanym projektem, a jego tworcy robili z graczy idiotow. Powodow moze byc wiele, dla nas najwazniejszy jest akcent sprzetowy. Od dawna mowiono o optymalizowaniu gry pod karte R9800Pro. Wielu dalo sie nabrac i nabylo ja juz ponad rok temu. Karta ta kosztowala wowczas ponad 2000zl. Dzis R9800Pro to wydatek okolo 1000zl, HL2 jeszcze nie ma na polkach i nikt nie da gwarancji, ze gdy wreszcie sie pojawi, Radeony wystarcza do odpalenia gry w pelnych szczegolach i przyzwoitej rozdzielczosci. Sytuacja ta sama, co z Doom3. Ten mial byc optymalizowany pod GeForce 3 i chociaz da sie na "trojce" w Dooma pograc, pelnie jego mozliwosci graficznych zobacza tylko posiadacze GF6800 i Radeonow X800. Wnioski z tej lekcji sa proste: sprzet pod dana gre kupujcie dopiero, gdy bedzie ona dostepna na rynku. W przeciwnym wypadku producenci wyciagna z was pieniadze, w zamian dajac jedynie nieprzyjemne uczucie swedzenia ponizej plecow..."

I co wy na to? Gosc ma racje chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten artykuł i zgadzam się z przedmówcą. :wink: Problem jednak polegał w DX9, z którym Fxy mają "lekkie" problemy. Swiatło w tunelu pojawia się wraz z driverami 70.16. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o konkretną kartę 9800 Pro, tylko ogólnie o karty ATI.

Karty ATI i nvidia korzystają z różnych technologii, a HL2 będzie wykorzystywać te z ATI. I sprawa jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby te stery wyszły jak najszybciej :) Zapowiadają się nieźle...

Są jakieś informacje w internecie o nich, czy tylko to coś z forum pclabu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks_pl - Mozesz mi przeslac ten plik , bede wdzieczny . rado1450@wp.pl . Wiaze duze nadzieje z tymi sterami . A ten opson mowil ci skad je wytszasnal . Serio je ma ??????

Mafia35 - moze polecisz jakies konkretne radiatory ba pamiec . Masz ta coolvive to moze wiesz jakie wejda ?

Moglbys rowniez zapodac orientacyjna cene .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks_pl - Mozesz mi przeslac ten plik , bede wdzieczny . rado1450@wp.pl . Wiaze duze nadzieje z tymi sterami . A ten opson mowil ci skad je wytszasnal . Serio je ma ??????

Tak Opson powiedział mi skąd je ma. Dostał je na płytce CD-R wraz z samplem karty 6600 od Prolinka.

Czy je ma czy nie to zdania są podzielone. Ja po rozmowie z nim sądze, że je ma.

 

 

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś informacje w internecie o nich, czy tylko to coś z forum pclabu ?

Niestety wszystkie wątki na zagranicznych forach są szybko zamykane zaraz po pojawieniu się. Ostatnio nawet topic na PcLab został chwilowo zamknięty. W necie tylko na japońskich stronach coś jest o 70.14 :wink: ale kto zrozumie co tam jest napisane to już inna sprawa. W trakcie moich rozmów z Opsonem przedstawił mi on wystarczającą ilość materiałów, które mogą świadczyć o autentyczności tych sterów. Jednak jak każdy wie wszystko można podrobić więc zostaje nam tylko czekanie aby się dowiedzieć prawdy na 100%.

 

 

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy co się stanie z sprawą sterów 70.16. Jeżeli to co narazie mi o nich wiadomo okaże się prawdą to nie widzę sensu na zakup 6800.

 

 

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

 

Jesli tak to po co chcesz sprzedac swoja karte i kupic 6800?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks_pl - Mozesz mi przeslac ten plik , bede wdzieczny . rado1450@wp.pl . Wiaze duze nadzieje z tymi sterami . A ten opson mowil ci skad je wytszasnal . Serio je ma ??????

Mafia35 - moze polecisz jakies konkretne radiatory ba pamiec . Masz ta coolvive to moze wiesz jakie wejda ?

Moglbys rowniez zapodac orientacyjna cene .

Nie interesowalem sie radiatorami bo mam od nowosci w Asusie.

Maja wysokosc ~10 mm na oko i sa miedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak to po co chcesz sprzedac swoja karte i kupic 6800?? :wink:

Po to, że mam dostęp do :D tańszych 6800.

Na 6800/6800GT w normalnej cenie :( nie mogę sobie pozwolić ale jak mam okazję mieć taniej to czemu nie skorzystać :?:

 

Od razu zaznaczam, żeby nie pisać do mnie na GG, Tlena czy maila z pytaniem czy nie załatwie komuś też 6800 lub innej karty taniej.

Odpowiedz brzmi :!: NIE :!:

Znajomy robi mi przysługę i nię będę go wykorzystywał aby komuś innemu załatwiać karty.

 

 

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak masz dostęp to korzystaj :)

Mi też się kiedyś udało kupić 9700 Pro za 850 zł, jak w sklepach był za 1500-1700 złotych. Wszyscy mówili "Masz GF4, po cholere ci 9700pro" :) No ale cóż, ciężko sie oprzeć takim okazjom :D

 

Co do radiatorow na pamieci: ja wygrzebałem z szuflady stary radiator z procesora i pociąłem na kawałki. Najlepsze rozwiązanie, bo najtańsze :D i sam decydujesz jakie chcesz mieć wymiary :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde i nie wiem co teraz kupic . Mam tez orginalne rdiatory na pamieciach ale chce lepsze . A moze ty Luks widziales to coolvive i wiesz czy revoltecki wejda przy niej . Bo jesli nie to musze pomyslec o innym chlodzeniu na rdzen albo innych na pamiec :) . co sadzicie o sterach 61.11 . W 3d mark 2003- u mnie super na standardzie mialem 5070 - to nawet duzo . ale nie wiem jak z wydajnoscia w grach , jak cos wiecie to napiszcie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...