Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Mafia... Ty chyba miałeś swojego czasu sporo marków... na fx... ile dokładnie? Z vmodem, bez, z wodą, bez... Napisał byś jak to się u Ciebie odbywało... Ile marków w poszczególnych fazach... Myśle nad vmodem, wiec jak by mnie ktoś przekonał, że bedzie sporo le[piej, to bym zaryzykował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie i prezentuje swoje skromne osiągnięcia.

 

Sterowniki Nvidii 67.22. System win XP bez SPx zainstalowany w VIII.2003 :blink: (strasznie zaśmiecony ale jeszcze dział ;) )

Procek 2,4@3,0 (250FSB synchronicznie z RAMem)

Chłodzenie karty standardowe wsparte z dołu went. 80x80 osadzony na okrągłym pudełku po lodach ;). Z góry went. 80x80 zawieszony nad kartą, na śledziach (te co zasłaniają nieużywane sloty PCI czy ISA). Obydwa wentylki chłodzą z 2 stron GPU jak i pamięć.

Całość zamknięta w obudowie i wciśnięta pod biurko.

 

zegary / 3DM2003 / 3DM2005 / temp GPU / temp otocz. GPU

 

475/850 / ~6200 / ~1200 / 87 / 49 (jeszcze bez chłodzenia wspierającego)

490/875 / ~6400 / ~1230 / 76 / 40

505/900 / 6560 / ------- / 78 / 41

505/930 / 6662 / 1296 / 79 / 43

 

Jak te zegary przejdą testy stabilności w grach spróbuję dalej je wyciągnąć.

 

PS Oles, gratuluje wyniku. Mimo że nie wyciągnąłem jeszcze asa z rękawa (bios) to jesteś po za zasięgiem moim i chyba większości użytkowników FXów. Życzę dalszego owocnego podkręcania i osiągnięcia co najmniej 8225 pkt w 3DM2003 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka B)

Chce podkrecic swojego Leadteka fx5900xt i chce wycisnac z niego wszystko co mozna <heh a moze tylko do granic przyzwoitosci> :lol: i chcialbym sie dowiedziec co mam zrobic

Bardzo prosze o rady tylko tych ktorzy podkrecili wlasnie ta karte

jak co to walcie na GG 3838187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o rady tylko tych ktorzy podkrecili wlasnie ta karte

jak co to walcie na GG 3838187

Deex ten topic ma 2594 postów razem z tym moim i prawie wszystko zostało już opisane, trudno napisać coś, czego już nie było a ty dajesz tu swoj nr gg :lol: zeby sie ktos pofatygowal...polecam samemu sie pofatygowac i przegladnać topic!!! A jak ci sie nie chce to może kup poradnik od Luksa, bedziesz miał wszystko jak na dłoni. :D

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej by trzeba bylo stworzyc odnosniki do najwazniejszych informacji lub edytowac 1 post i napisac w nim wszystkie najwazniejsze informacje zwiazane z oc fx'ow... wtedy wiekszosc nowych userow nie musialaby wertowac tylu stron i zadawac co chwile tych samych pytan :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh o poradniu luks_pl to wiem ale myslisz ze mnie stac kurde brakuje mi 0.99zl

jak mi pozyczysz to se kupie :lol: a tak apropo to napisalem to zeby dostac odpowiedz a nie komentarz a kto bedzie chcial to sie pofatyguje i napisze na gg a jak komus sie nie chce pisac to nie POLSKA TO WOLNY KRAJ B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zmuszony sprzedac GF6800LE i mam zamiar kupic cos z FXów, czy opłaca się za 600-650zł kupować FX5900U lub FX5950U ?? Jak to to bedzie dzialalo z 2500@3200+ z 512DDR ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... dziękować... przyda się. Ale te 8250 jest chyba poza moim zasięgiem bez vmoda i bez wc... a na to sie chyba... chyba... nie zdecyduje. Ale to sie jeszcze zobaczy. Wcześniej co zmiana to przyrost w markach był widoczny... teraz trzeba sie nakombinować by choć 10 pkt wiecej wypocić z karty.

Mam już postawiony systemik do testów... tylko jakoś się nie mogę przybrać... trochę sie pouczyć musze... może w święta... zobaczymy. Ale bede atakował 8k na 100%... to w tej chwili mój cel, jak go osiągne, to zobacze co dalej...

 

A jeszcze co do tego pytania przez nowych... (oczywiście bez przesady, jak ktoś zaczyna to moim zdaniem powinien CAŁY temat przeczytać, dopier jak już znajdzie coś nowego to pytać)... łatwiej jest sie z kimś na gg dogadywać krok po kroku co i jak... wiem po sobie... ja bym nie zaczoł gdyby nie pomoc właśnie na gg .... wiecie kogo... hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zmuszony sprzedac GF6800LE i mam zamiar kupic cos z FXów, czy opłaca się za 600-650zł kupować FX5900U lub FX5950U ?? Jak to to bedzie dzialalo z 2500@3200+ z 512DDR ??

1337950[/snapback]

Myśle, że lepiej poszukać jakiegoś XT do 500PLN i @@@. Wyższe modele nie sa już tak podatne na kręcenie. A za 650 to dostaniesz jakiegoś 6600, chyba że zalezy Ci na jakości obrazu, a nie na wydajności, wtedy FX będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh o poradniu luks_pl to wiem ale myslisz ze mnie stac kurde brakuje mi 0.99zl

jak mi pozyczysz to se kupie :lol:  a tak apropo to napisalem to zeby dostac odpowiedz a nie komentarz a kto bedzie chcial to sie pofatyguje i napisze na gg a jak komus sie nie chce pisac to nie POLSKA TO WOLNY KRAJ B)

1337850[/snapback]

He he he masz racje :) , żyjemy w demokracji :wink: w sumie nic się złego nie stało, nie próbowałeś założyć nowego topica do GF FX 5900.

Pozdrawiam!!!

 

PS. mam zasade nie pożyczać pieniędzy, jak z kimś beczki soli nie zjadłem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że lepiej poszukać jakiegoś XT do 500PLN i @@@. Wyższe modele nie sa już tak podatne na kręcenie. A za 650 to dostaniesz jakiegoś 6600, chyba że zalezy Ci na jakości obrazu, a nie na wydajności, wtedy FX będzie lepszy.

1338019[/snapback]

 

Zgadzam sie :) Bierz dobrego FX-a 5900XT do 500zł, a powyżej już tylko Geforce 6xxx :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem sobie calosciowe testy OC mojego sprzetu i wyszlo:

procek 2500+ => 11*185FSB@1,675V (pamieci 2*256 2,5-3-3-7)

Gainward 5900XT GS 450/780 => 465/820 (rdzen przy 470 ma artefakty a pamieci powyzej 820 obnizaja wynik po paru testach)

a tutaj wyniki w 3dmarku03 ( na sterach 71.80)

450/825_450/830_450/825_ 460/820_470/820_465/820

5698___ 5693____5692____5725____arty____5769

 

czy ktos mi moglby zrobic jakis biosik? ;)

 

moje gg 4269088

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te biosy ze strony luksa (+Best+ 5900XT bioses - based on Gainward 5900XT GS) mozna na kazdej karcie zflashowac czy trzeba na przyklad miec jakies konkretne osiagi, powiedzmy 480/850?

 

Update wynikow: 5864 po zainstalowaniu DNA-Forcev127590.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zmuszony sprzedac GF6800LE i mam zamiar kupic cos z FXów, czy opłaca się za 600-650zł kupować FX5900U lub FX5950U ?? Jak to to bedzie dzialalo z 2500@3200+ z 512DDR ??

1337950[/snapback]

ja bym wzial zwyklego 5900 do 500 zeta :D

latwiej osiagnac napiecie 1.5 i 540mhz GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te biosy ze strony luksa (+Best+ 5900XT bioses - based on Gainward 5900XT GS) mozna na kazdej karcie zflashowac czy trzeba na przyklad miec jakies konkretne osiagi, powiedzmy 480/850?

 

Update wynikow: 5864 po zainstalowaniu DNA-Forcev127590.

1338804[/snapback]

Te biosy luksa nie mają zmienionych zegarów tylko timingi i latencje (nie wiem czy wszystkie), musisz popróbować. Ja przerobiłem ich ponad 20 zanim znalazłem najlepszy, a potem został jeszcze troche podrasowany pod konkretną kartę. Każda karta jest inna. Nie ma tu uniwersalnych rozwiązań, podobnie jest ze sterownikami - ja do 7350 smarków dochodziłem 3 miesiące zaczynając od 6k.

Życze miłej zabawy i pozdrawiam. Wiem, że wymaga to sporo czasu - jakieś 100h testów :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a co myslicie aby prowadzic w tym topicu ranking fx'ow 59xx. Wyniki by byly od najwiekszego do najmniejszego. Kazdy by podal ORB'a lub JPG'a z wynikiem. Nie wiem jak wam, ale mi sie podoba ten pomysl :) Bysmy pokazali moc fx'ow :devil:

 

Pozdrawiam.

 

EDIT

 

TWEAK GF FX 59XX - R A N K I N G

 

 

Osoba..........3DMark 01..........3DMark 03..........3DMark 05.........Aquamark

DarkArrow.......14758..................5784...................1240...............40.645..

.

 

 

Cos w tym stylu :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a co myslicie aby prowadzic w tym topicu ranking fx'ow 59xx. Wyniki by byly od najwiekszego do najmniejszego. Kazdy by podal ORB'a lub JPG'a z wynikiem. Nie wiem jak wam, ale mi sie podoba ten pomysl :) Bysmy pokazali moc fx'ow :devil:

 

Pozdrawiam.

1338962[/snapback]

 

Hehe, to było jakieś 2000 postów temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjalem ta meska decyzje i zflashowalem biosa. uzylem biosa ze stronki luksa ktory mial zmiany takie jak w jego artykule. oto wyniki:

stary bios 465/820 => 5864

 

nowy bios i seria testow:

465/820 6085

450/780 5898

450/800 5926

450/810 5946

450/820 5962

465/820 6070

467/815 6084

 

jestem zadowolony :twisted:

 

a tak poza tym. czy ktos wie co zmieniaja 2 pozostale biosy gainwarda ze strony luksa? bo marzy mi sie podkrecic jeszcze rdzen troche bez artow.

Edytowane przez archaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj. mam problem. nie moge odtwarzac plikow video :( czy to moze miec zwiazek ze sterownikami/biosem/OC? jak wlacze jakis plik to tylko dzwiek slysze, choc np winamp pokazuje mi fps i rodzielczosc.. help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka :)

Mam takie male pytanko.... KURDE CZEMU JAK ZMIENILEM STERY NA 76.10 TO MI SIE WENTYL WYLACZA JAK GRAC ZACZYNAM...zaznaczylem ze wentym ma byc caly czas wlaczony... jak sie wylaczy wentyl to sie pokazuje okienko i cos tam gadaja ze kabel zasilajacy karte graficzna jest niepodlaczony....ALE JAK ON JEST WLACZONY DO CHO...A :mur: NIE CHCE ZMIENIAC STEROW NA ORYGINALNE BO NA TYCH GRAFA LEPIEJ CHODZI :blink:

moze mi ktos pomoze :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie bede sie bawil z tymi sterami bo mi sie normalnie nie chce :P

a poza tym odnotowalem strate tylko 1 (slownie jednego) punkta w 3dmarku03 po zmienieniu DNA 75.90 na oficjalne 71.84 :) moge przebolec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najlepiej działają stery 71.84. W porównaniu do 67.22 różnica w testach jest zauważalna przy taktowaniu 510/940.

 

3DM2003 - 6712 -> 6750

3DM2005 - 1296 -> 1366 (również zmiana wersji marka z 1.1 na 1.2)

 

W 76.10 XG miałem o ok 200 pkt mniej w 03.

 

 

PS. Czy ktoś próbował zwiększyć taktowanie AGP i jeśli tak to jaki to miało wpływ na osiągi ?

Edytowane przez Weteran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka :)

Mam takie male pytanko.... KURDE CZEMU JAK ZMIENILEM STERY NA 76.10 TO MI SIE WENTYL WYLACZA JAK GRAC ZACZYNAM...zaznaczylem ze wentym ma byc caly czas wlaczony... jak sie wylaczy wentyl to sie pokazuje okienko i cos tam gadaja ze kabel zasilajacy karte graficzna jest niepodlaczony....ALE JAK ON JEST WLACZONY DO CHO...A :mur: NIE CHCE ZMIENIAC STEROW NA ORYGINALNE BO NA TYCH GRAFA LEPIEJ CHODZI  :blink: 

moze mi ktos pomoze  :mellow:

1339417[/snapback]

wina zasilatora???? peno codegen lub megabajt czy jak to tam zwal :D

wsadz inne zlacze do zasilania moze pomoze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...