Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

@luchuma, jak sprawdzasz temp na pamięciach ?? Bo na rdzeniu i otoczenia jest w panelu kontrolnym Nvidia....a pamięci ??

1396348[/snapback]

no jesli gpu i pamieci maja jeden wspolny radiator to latwo sie domyslic

z reszta istnieje cos takiego termometr :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, ale na razie na moim GF2 mx nic nie wyciągne....A tak przy okazji...za ile byś sprzedał to oryginalne chłodzenie MSI 5900 ?? :D Jak coś to mógłbym się zastanowić nad jej kupnem...w końcu to te same układy, a twoje ma jeszcze radiatorek z wentylem na tył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Mój problem : "modować czy nie" ?!

Posiadam kartę MSI GeForce FX 5900 Xt z pamięciami na bank 2,5 ns HYnix'a

Osiągi karty to ( na podstawowym chłodzeniu) 483 rdzeń / pamięci 801

Karty nie moge już bardziej podkręcić tj.podkręcanie rdzenia owocuje freezami i zawiechami a pamięci nie przechodzą testu w RivaTunerze :/ (nie posiadają radiatorów aczkolwiek nie grzeją się zbyt mocno ). I teraz mam dylemat : zmiana biosu na FX 5950 ustawia pamięci na poziom 950 a nawet więcej mhz . Czy jednak moge zmienić bios ( pytanie kieruje głównie do posiadaczy tej samej karty tj. MSI ) nie narażając pamięci na spalenie i czy założenie radiatorów przyniesie oczekiwane rezultaty tzn. lepsza podkręcalność ? :?

 

ps.1 Licze na Was !

ps.2 Przepraszam za język .. tak już jestem nauczony :)

 

z góry dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Mój problem : "modować czy nie" ?!

Posiadam kartę MSI GeForce FX 5900 Xt z pamięciami na bank 2,5 ns HYnix'a

Osiągi karty to ( na podstawowym chłodzeniu) 483 rdzeń / pamięci 801

Karty nie moge już bardziej podkręcić tj.podkręcanie rdzenia owocuje freezami i zawiechami a pamięci nie przechodzą testu w RivaTunerze :/ (nie posiadają radiatorów aczkolwiek nie grzeją się zbyt mocno ). I teraz mam dylemat : zmiana biosu na FX 5950 ustawia pamięci na poziom 950 a nawet więcej mhz . Czy jednak moge zmienić bios ( pytanie kieruje głównie do posiadaczy tej samej karty tj. MSI ) nie narażając pamięci na spalenie i czy założenie radiatorów przyniesie oczekiwane rezultaty tzn. lepsza podkręcalność ? :?

 

ps.1 Licze na Was !

ps.2 Przepraszam za język .. tak już jestem nauczony :)

 

                                                                            z góry dzięki !

1397043[/snapback]

Poczytaj kilka stron więcej tego tematu powiedzmy od. 90 do końca a znajdziesz odpowiedź że nie warto wgrywać biosu od 5950ultra. A lepiej zmodyfikować wlasnego z lepszymi tymingami i dovoltowanym rdzeniem na 1,5v. A radiatorki, to cóż, powinieneś jednak jakieś kupić. Ja polecam revolteca, bo są długie, miedziane, i mają dużo cieniutkich listków, no ale cena 50zł ( 8 sztuk). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz nie uzyskalem zadnej konkretnej odpowiedzi a mafia nie odpowiada na moje maile pozwalam sobie jeszcze raz ponowic apel:

 

Przelecialem cale te 72 strony tego tematu i kupe innych i mam ostatecznie i ostateczne pytanie do luksa_pl i innych wielkich mastachow od 5900.

 

CZY WRESZCIE KOMUS SIE UDALO TAK ZMIENIC BIOS ASUSA 9950SE (5900) NA PAMIATKACH SAMSUNGA 2,8NS ZEBY MOZNA BYLO PODKRECIC KARTE NA STERACH WYZSZYCH OD 56.72???

 

Pytam bo mecze sie z tym problemem juz ponad rok. :mur:

 

Z gory thanx za reply B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemoge sprzedac bo karta mi zaraz padnie :D i bede musial na gware oddac :D i wyludze 6600 GT :Di bedzie zalman jak znalaz :D bede musial tylko radiatorki na pamieci zakupic znowu albo tasme termoprzewodzaca :D

jak kcesz dobre chlodzenie to zrob wg pomyslu luksa :D od P4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja mam na gware ze sklepu ACTION gdzie kupilem 5700 ktory poszed sie jeb... i dali mi w zamian tego 5900 bo juz niemieli 5700 :D hmmm

5900 juz niemaja :D gorszej karty niemoga mi dac pojde zagadam jak trza bedzie to doplace bo pewnie zwyklego 6600 mi dadza na poczatku chyba ze niebedzie :D

a jak nic nie beda mieli to zarzadam zwrotu 657.58 zl ktore zaplacilem za karte :D

kurde chyba bede musial doplacic do GT bo 6600 kosztuje tyle samo ile zaplacilem za 5700

MSI GF 6600 128MB/128b TV/DV/VI DDR3 539,00 657,58z VAT

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja poczekam az ktos opisze swoje wrazenia od mmv :) bo oni w ofercie tez juz nie maja kart 59XX :)

1398766[/snapback]

Jesteś pewny archaon ????? No wiesz, mi jutro zabiera kuprier kartę ( gainward fx 5900 (pełny) ) i co, skąd wiesz że już nie mają ??? Mi jak padła karta ( ta sama :D ) pół MIESIĄCA temu to mi dali nową. Jeszcze raz zadam pytanie....skąd wiesz ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde........ jesteście pewni że FX jusz nie ma na stanie, swoją droga ludzie co mają gware mogą pouśmiercać karty i brać serie 6xxx która nie patrzac jest lepsza, gdybym teraz brał karte za 800zł jak wtedy kosztował mój FX to miał bym dobrą 6600GT albo naprawde dobrym trafem 6800 :D MIODZIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde........ jesteście pewni że FX jusz nie ma na stanie, swoją droga ludzie co mają gware mogą pouśmiercać karty i brać serie 6xxx która nie patrzac jest lepsza, gdybym teraz brał karte za 800zł jak wtedy kosztował mój FX to miał bym dobrą 6600GT albo naprawde dobrym trafem 6800 :D  MIODZIK

1398888[/snapback]

kazdy sklep jest inny :D musisz sam sie zorientowac czy jest czy niema :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny archaon ????? No wiesz, mi jutro zabiera kuprier kartę ( gainward fx 5900 (pełny) ) i co, skąd wiesz że już nie mają ??? Mi jak padła karta ( ta sama :D ) pół MIESIĄCA temu to mi dali nową. Jeszcze raz zadam pytanie....skąd wiesz ????

1398880[/snapback]

tak sobie pomyslalem i tyle :) nie wierze zeby trzymali ileśtam egzemplarzy kart tylko po to zeby w razie czego wymieniac :) kiedys musza sie im skonczyc :) a wtedy... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od tematu. Czy ktoś grał na naszych fxach w stolen??? Nawet w 640x480 sie nie da grać :(. Ciekaw jestem czy tylko na fx tak chodzi jak krew z nosa . Grafika tam jest tak beznadziejna ze nie wiem dlaczego to sie tak wlecze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od tematu. Czy ktoś grał na naszych fxach w stolen??? Nawet w 640x480 sie nie da grać :(. Ciekaw jestem czy tylko na fx tak chodzi jak krew z nosa . Grafika tam jest tak beznadziejna ze nie wiem dlaczego to sie tak wlecze.

1399480[/snapback]

Stolen ?? A co to za gra :blink: Serio....podrzuć jakiegoś linka do opisu i może od kogo sobie załatwie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem na moim GF FX 5900XT (Winfast A350XT) NV SILENCERA 3 i chciałbym podzielić się moim doświadczeniem jakie zdobyłem podczas tej...męczącej wymiany chłodzenia :D

 

Po pierwsze usunięcie starego chłodzenia:

Napisałem prywatną wiadomość do Suchego...(pozdrawiam!!!) by dowiedzieć się, czy ON usuwał orginalny cooler na zimno (zamrażalnik), czy na ciepło (rozgrzanie karty). Suchy zrobił to na ciepło, więc ja też tak postanowiłem. Pierwsza ciężka sprawa to z trudem wychodzące plastikowe trzpienie-strach, ze kombinerki ześlizgną się z trzpienia lub, że paluchami coś wyrwe. Po 10 min kombinowania udało się-ale już chciałem skapitulować. Następnie mój problem polegał na tym, że nie potrafiłem dostatecznie rozgrzać karty (musiałbym pół dnia chyba grać na kompie żeby z podpiętym wentylatorkiem radiator odszedł :lol: ) :blink: po wyjęciu z kompa karty aluminium dalej mocno się trzymało :angry: po 15 min. prób wpadłem na pomysł odłączenia coolerka na radiatorze karty :D zapuściłem Marka i patrzałem na monitor temperatury, aż radiator osiągnie 50C-rdzeń miał już wtedy dużo ponad standardowe 70C. ale na szczęście radiatorek tym razem odszedł tak leciutko, że aż mnie to zaskoczyło-stąd wniosek JAK NA GORĄCO ŚCIĄGASZ RADIATOR Z WINFASTA I RADIATOR NIE ODCHODZI BARDZO ŁATWO, TO ZNACZY, ŻE KARTA JEST ZA MAŁO ROZGRZANA

Po usunięciu radiatorka musiałem oczyścić blaszke przykrywającą rdzeń i pamięci-bo wcześniej były na nich samodzielnie powycinane radiatorki-do tego bardzo dobrze nadaje się ROZCIEŃCZALNIK DO WYROBÓW NITROCELULOZOWYCH-schodzi elegancko. (używałem pałeczek do czyszczenia ucha :-P )

Gdy wyczyściłem karte przyszła pora na SILENCERA i tu niemiła niespodzianka...wtyczka wiatraka z SILENCERA nie pasuje do tej z Winfasta Musiałem odpiąć tą od Silencera i wtyki bezpośrednio do igiełek na karcie podpiąć(między wtyki dałem taśme, by je oddzielała i chroniła przed zwarciem)-a chciałem, żeby wszystko było idealnie... B)

Później już tylko pasta termoprzewodząca z tubki na GPU i okazuje się, że jest jej baaardzo mało... jak chcesz mieć pewność, że wystarczy to PRZY ZAKUPIE SILENCERA OD RAZU DOKUP TUBKE PASTY TERMOPRZEWODZĄCEJ, bo mi starczyło na styk!!!

Po dokręceniu radiatorka i wlożeniu karty do komputera można zacząć się cieszyć z nowego nabytku-komputer pracuje zauważalnie ciszej-tylko wentyl na CPU jest teraz u mnie słyszalny i pomrukiwanie starego dysku B)

Temperatura w idle to: 35 poprzednio 44-46

a w stresie: 60 poprzednio nawet 76 :blink:

Mam nadzieje, że ten mały opis komuś się przyda.

Pozdrawiam!!!

 

PS. SILENCERA KUPIŁEM TUTAJ:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47823160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis, zastanawiam się nad tym silencerem, jak z taktowaniami szczególnie pamięci, czy są stabilne tak jak poprzednio, no i jak bezpiecznie ściągnąć te kołeczki plastikowe bo to jest chyba najtrudniejsza robota :D no oprócz ściągnięcia radiatora bez wygrzania :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura w idle to: 35 poprzednio 44-46

a w stresie: 60                    poprzednio nawet 76  :blink:

Mam nadzieje, że ten mały opis komuś się przyda.

Pozdrawiam!!!

1400976[/snapback]

to ty musisz mie swietnie wentylowana bude bo na pclabie z lepszym siliencerem i nizszym rdzeniem o 25MHz mieli ~57 stopni. a ty tutaj tylko 3 stopnie wiecej...

 

no ale jak z glosnoscia i chlodzeniem pamiatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis, zastanawiam się nad tym silencerem, jak z taktowaniami szczególnie pamięci, czy są stabilne tak jak poprzednio, no i jak bezpiecznie ściągnąć te kołeczki plastikowe bo to jest chyba najtrudniejsza robota :D  no oprócz ściągnięcia radiatora bez wygrzania  :wink:

1401064[/snapback]

He he he ciesze się, że Ci się to może przydać. :) Co do pamięci to mam teraz ustawione na 900 a GPU na 500. 550 też testowalem i było 67C. Pamięci na razie nie zwiększam, bo ten radiator jest jednolity-organoleptycznie zbadałem, że cześć która nachodzi na pamięci była dość ciepła. Jak miałem radiatorki domowej roboty, to były chłodniejsze. Będę to konsekwentnie sprawdzał-dzis testuje 500/900Mhz. Myśle, że karta może się kręcić lepiej-bo mam z Silencerem róznice temperatury wobec orginalnego chlodzenia na tych ustawieniach ok 10C na korzyść Arctica B) .

Co do tych kołków/trzpieni to ja dociskalem je od strony sprężyny tak, że z 2 strony wyszedł maksymalnie i nożykiem (takim, w ktorym jak stepi sie ostrze to sie odrywa stepione i sie go wysowa-nie wiem jak on sie fachowo nazywa) lekko sciołem plastik kołka-tak, że nawet tego nie widać a lekko wyszedł B) Musisz kołek leciutko scinać (kilka delikatnych musniec :wink: ) -tak, że nie będziesz mocno dociskal nozyk-na pewno nie możesz cisnąć, bo jak się omsknie to tragedia gotowa!!! Jak bedziesz mial jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem :)

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty musisz mie swietnie wentylowana bude bo na pclabie z lepszym siliencerem i nizszym rdzeniem o 25MHz mieli ~57 stopni. a ty tutaj tylko 3 stopnie wiecej...

no ale jak z glosnoscia i chlodzeniem pamiatek?

1401125[/snapback]

Głośność-nie słysze go wogóle ginie w szumie wentyla na CPU-ten ma 3500 obr.

Chłodzenie pamięci to mam lekkie obawy troche, choc moze nie sluszne-jednolity spód radiatora, GPU chyba je lekko podgrzewa :) ale ogólnie okej na pewno jest lepiej niż na łysego w Winfaście kręcić pamięci...

Co do mojej budy-kable mam poukladane i elegancko spiete (choc do Alienware sporo jeszcze brakuje :wink: ), dodatkowy wentyl 120mm na wysokości proca z dioda termiczna. Silencer ma sporo luzu, bo mam tylko Audigy w ostatnim PCI zamontowane. Mam też ultra wentyl z przodu obudowy :] ale tylko w lecie jest podlaczony, bo strasznie szumi i ciezko sie do niego przyzwyczic.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje udam_u mam takiego samego silencera i on jest jedynym wentylem którego słyszę a chciałbym wspomnieć, że w obudowie mam ich 5 - 80x80 + jeden na radiatorze na proca 92x92.

Wedlug mnie silencer wcale nie jest cichy i go nie polecam zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupienie zalmana i zastosowanie jakiegos cichego wentyla 92...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje udam_u mam takiego samego silencera i on jest jedynym wentylem którego słyszę a chciałbym wspomnieć, że w obudowie mam ich 5 - 80x80 + jeden na radiatorze na proca 92x92.

Wedlug mnie silencer wcale nie jest cichy i go nie polecam zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupienie zalmana i zastosowanie jakiegos cichego wentyla 92...

1401858[/snapback]

Jak to..? :blink: może coś Ci do niego wpadło, albo jest jakis trefny... :lol:

Pozdrawiam!!!

 

 

EDIT:

Aha chyba wiem dlaczego Twój Silencer jest "niedyskretny". Ja mam Rev. 2

To są poprawki wprowadzone dla Revisoin 2:

**Łatwiejsza instalacja

Nowy klips montażowy oraz podstawa przy procesorze.

 

**Zwiększona kompatybilność

Nowa obudowa wentylatora pozwala na zmniejszenie problemów związanych z instalacją.

 

**Dodatkowy filtr dociskający

Dołączony filr pozwala na zmniejszenie hałasu generowanego przez wentylator

Prawdopodobnie masz więc pierwszego NV SILENCERA 3-stąd rada dla kupujących. SPRAWDZAJCIE, CZY KUPOWANY SILENCER TO Rev. 2!!!

Dzieki kicol za info-pozdrawiam!!!

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu na opakowaniu jest napisane, że to rev.2 ???

Jak możesz wrzuc jakąś fotkę.

 

Muszę sprawdzić jak bedę w domu jaki rev jest u mnie ale podejrzewam, że niestety to rev.1 i trzeba bedzie znowu zainwestować.... :mur: :mur: :mur:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...