Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

eee ludzie nie robcie offtopa z tego tematu... Ja nic nie mam do ATI i nV wybieram po prostu grafike lepsza... Nie ma powodu, aby mieszac z blotem posiadaczy radeonow lub geforcow. Jesli ktos jest laikiem i woli wybrac radka 9550/9600pro zamiast gf 59xx to normalnei rotfl... Wiadomo, ze gf fx ma zj****e shadery, ale nie az tak ludzie. Do tego gf radzi sobie o wiele lepiej w innch zastosowaniach niz radek (dx 8.0/8.1 lepiej niz 9800pro, lepsza obsluga ogla i dobre stery pod linuxa itp.). Rowniez mity z hl2, ze fx'y nie radza sobie w dx 9.0 to to jest niezly mit. Wystarczy lekka modifikacja i efekty dx 9.0 mozemy wymusic w dx 8.1... i co zatkalo ?? (oczywiscie bez staraty fps). Ja ogolnie teraz z efektami dx 9.0, detale na maxa bez aa i af w stress tescie mam 9x.xx fps... watpie ze jakis radek 9550/9600pro ma tyle :rotfl:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ktoś wyleci z topikiem który w jakiś sposób tam prowokuje i jest potem niezła jazda :? no ale to już zamknięty temat :) ciekawe jak będzie chodziło call of duty 2 al Qake 4 bo na silniku dooma 3 to raczej będzie spox :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TWEAK GF FX 59XX RANKING

 

Osoba......3DMark 01......3DMark 03......3DMark 05......Aquamark......DooM 3......H-L 2......FarCry......NFSU 2

1.Suchy......17570..........7363...........1500..........51.282.......46.00.......xx.xx.......46.51.......xx.xx

2.Weteran....16833..........6935...........1400..........48.036.......xx.xx.......xx.xx.......xx.xx.......xx.xx

3.Luchuma....16688..........6450...........1415..........44.749.......xx.xx.......xx.xx.......46.38.......34.00

4.Archaon....xxxxx..........6185...........1323..........42.172.......xx.xx.......xx.xx.......xx.xx.......xx.xx

5.DarkArrow..14775..........5795...........1244..........40.775.......44.50.......32.00.......37.72.......27.00

6.Corso......14058..........5608...........1224..........39.339.......36.20.......xx.xx.......xx.xx.......26.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TWEAK GF FX 59XX RANKING – REGULAMIN

 

1.Uczestnikami tego rankingu mogą byc tylko posiadacze k.graficznych gf fx 59xx.

2.Nie wolno oszukiwać więc, aby wszystko się zgadzało wymagany jest link do orba lub jpg'a z wynikiem.

3.Osoby nie posiadające dowodu zdobycia wyniku nie bedą dopisywane do rankingu.

4.DooM'a 3* testujemy za pomocą timedema, a FarCry* za pomocą programu o nazwie fcbenchmark (ustawienia Ultra, demo HardwareOC - Steam).

5.Gry nie posiadające timedema (NFSU 2*, H-L 2*) lub specjalnych programów będziemy testowali za pomocą FRAPSA (screeny w tym samym miejscu gry).

6.Jesli gra w ustawieniach defaults sama wybiera aa/af to zostawiamy i nic nie zmieniamy (DooM 3 na ustawieniach UH samoczynnie ustawia af x8).

 

 

DooM 3* - testujemy na 1024x768 detale UltraHigh.

 

H-L 2* - testujemy na 1024x768 detale na na maxa (bez aa i bez af).

 

FarCry* - testujemy na 1024x768 detale UltraHigh, demo HardwareOC - Steam.

 

NFSU 2* - testujemy na 1024x768 detale na maxa (aa i af tez).

 

 

W przeglądarce IE 6 mogą występować błędy z tabelą. W FF (FireFoxie) jest wszystko dobrze. Tabela w tej przeglądarce działa poprawinie w roździelczości 1024x768 i 1280x1024.

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ludzie cos dziwnego sie dzieje z moim kompem

pogram sobie np w NFS U 2 i nagle freeze i potem albo restart albo gra wolniej chodzi a dzis nawet sie zdarzylo ze freeze a potem pokaz slajdufff sie zrobil arty caly komp zwolnil ctrl+alt+delete nie dzialal i tylko twardy reset zapomogl

ktos wie czemu to ??

czy to moze byc przyczyną?

Data Instalacji 2005-02-06

 

czy moze spadek napiecia lini 5 do 4.6

i czy nietrzymanie napiec na zasilaczu moze byc powodem reklamcji??? :D

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chłodzenia "wnętrzności" komputera.............mam nadzieje że to pomoże. A ty jak myślisz ?

1415757[/snapback]

moze i pomoze ale to nie jest dzial do opisywania swoich przemyslen na temat chlodzenia pc

 

I po co zaśmiecasz ten topic :mur:  :mur: ,  masz tam swoje radki to tam to pisz, kogo ta wypowiedź twoja obchodzi :?:  A buraki fanatics ati znów sie sprzeczają o sm 3.0 ehhhhhhhh

1415760[/snapback]

Czemu szukasz podtekstu tam gdzie go nie ma?? czy ja wspomnialem cokolwiek o ATi?? chyba nie? jestes az tak slepy ze atakujesz cokolwiek/kogokolwiek co ci sie nie podoba? po co ten wyjazd ? Ja moge zadac za to pytanie co kogo obchodzi twoja wypowiedz??

 

nauczcie sie ze jezeli ktos ma w podpisie ATi badz Nvidie badz Intela badz AMD to nie oznacza to ze jest fanatykiem i ze ma tylko sprzet danego producenta! jezeli chcesz wiedziec mam w kompie obok FX 5900, w drugim ( o dziwo takze obok ) mam FX 5500..... jezu jaka roznorodnosc, a jakos potrafie sie powstrzymac i nie wyjerzdzac z takimi plytkimi tekstami masz radka w podpisie to spadaj do swojego dzialu

 

Trzeba byc otwartym na swiat a nie zamknietym w swoim malym "swiatku".

 

 

@ luchuma moze masz jakiegos trojana/virusa ktory ci na kilka sekund zrzera moc Pc-ta? albo jakis "chochlik" w sterownikach.

 

EDIT: jeszcze jedno luchuma czy nie zaczol doczytywac ci wtedy z dysku?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luchuma

Miałem ostatnio podobny problem i to z tą samą grą - karta nagle, z niewiadomych przyczyn przechodziła w tryb throtlingu. Na tydzień wgrałem ten bios i problemy zniknęły. Wydajność jest prawie taka sama, więc nie grzebałem przy timingach.

A i jeszcze jedno, nie kombinujcie z wartością Timing A, bo tak na dobrą sprawę nikt nie wie co ona zmienia. Ja ostatnio tak zaknułem, że miałem tylko połowe ramu :D na grafie. Pozatym każda wersja NiBiTor`a pokazuje inną wartość przy tej pozycji - mają coś z tym zrobić.

 

@Buu

Cały tamten temat: "RAM/KTÓRA GRAFA LEPSZA?" to było jedno wielkie nieporozumienie. Zawsze tak to sie kończy i zawsze z epitetami zaczyna "ciemna strona mocy" (w tym przypadku był to któryś ze zwolenników ATI).

Słowa "burak" użyłem w stosunku do osoby która stwierdziła, ze radek9550 jest lepszy/równy od 5900-nieistotne jakiego: XT, ZT, SP, Ultra, ważne że dobrego, czyt. takiego który bez kombinacji kreci się 450/900, i zdania nie zmienie.

Nie zmienie również zdania co do wartości R9800Pro, który IMHO jest lepszy od dobrego 5900 o 5% i warty dla mnie 50PLN więcej.

Wiesz ja w sumie leje na to, czy ktoś kupi ATI, NV czy może S3 albo Matroxa, ale nie jestem w stanie pojąć jak można komuś polecić kupno R9550 skoro w tej samej cenie są do kupienia 5900XT (pisałem w tamtym nieszczęsnym topiku, że sam popełniłem ten błąd, teraz troche głupio mi chodzić do tego gościa a on na szczeście niema neta), który rozwala tego radka na każdym kroku pomijając 3DM2k5.

Mam nadzieję, że to wystarczy do zamknięcia tej przykrej i niczego nie zmieniającej konwersacji.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luchuma...miałem to samo, ale z pierwszą kartą 5900. Po kilku takich przypadkach (bo niewiedzialem jak temu zaprzestac), po zresetowaniu, karta juz nie wstala...poczly pierwsze pamieci. Moze to jednak sa po prostu za ostre timingi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luchuma...miałem to samo, ale z pierwszą kartą 5900. Po kilku takich przypadkach (bo niewiedzialem jak temu zaprzestac), po zresetowaniu, karta juz nie wstala...poczly pierwsze pamieci. Moze to jednak sa po prostu za ostre timingi ??

1416699[/snapback]

...ale na tamtych kartach które padały biosu nie ruszałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchyjastrzab nie mialem na mysli ciebie, piszac poprzedni post tylko quartzXXI, surix i innych, ktorzy patrzac na podpis osoby wskazuja ze jest fantykiem danego producenta ( odnosnie tego co ma w sigu ). NIe wiem czemu ale ludzie nie dopuszczaja do siebie wiadomosci, ze ktos moze miec ich ukochany sprzet a nie ma go w podpisie...

 

Ja nie kieruje sie ( przy kupowaniu sprzetu ) marka, kupuje to co jest najwydajniejsze w swojej kategori cenowej, a ze teraz mam w sigu ati.... oznacza to ze gdy kupowalem ta karte to byla najwydajniejsza za taka cene.........

 

Jeszcze raz apeluje przestancie utozsamiac czlowieka z tym co ma w sigu.

 

PS: co do porownania 9550 i 5900, napisalem wczesniej ze takie porownanie nie ma sensu bo sa to karty z roznych przedzialów wydajnosciowych... oczywiscie wszelkiej masci 59xx bedzie wydajniejszy.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale na tamtych kartach które padały biosu nie ruszałeś?

1416722[/snapback]

Na tej pierwszej na ktorej mialem takie problemy jak luchuma bylo wynikiem przetaktowania. Bo mialem w tedy bios od 5950ultry (505/1000).. Kolejne 2 rowniez sie zjeb*** pamieci od bioisu z innymi timingami i zwiekszonym vmodem przy ustawieniach na 500/880 jednakże w tych ostatnich dwóch przypadkach nie miłem żadnych freezów i artefaktów, po porostu raz nagle wyłączył sie monitor, wcisnalem reset, i pierwsze co zobaczylem to pasy........... :mur: Dlatego (jeszcze 2 dni do złożenia zamówienia na zasilacz) zastanawiam się czy to wina zasilacza. Od razu mówie ze na tym ktory mam to po 1) zawsze jest zimny ?? mysle ze powinien mimo wszystko sie troszeczke grzac....2) ma jakąś funkcje PFC (nie zxnam sie na tym, w kazdym razie mam 12cm wentyl), a napiecia trzyma w miare stabilnie (sprawdzane w biosie ale tam sa TYLKO "DODATNIE" natomiast sprawdzajac w speedfanie na "ujemnych" mialem straszne napiecia (ale nie wiem czy poprawne - nie mam miernika)..........moze mi cos polecicie ???

 

EDIT; @DarkArrow.....jak dostane w koncu karte od MMV (jesli beda je mieli) to porobie testu i ci zrzuce..ok ? (oczywiscie po kupnie zasilki :wink: )

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchyjastrzab nie mialem na mysli ciebie, piszac poprzedni post tylko quartzXXI, surix  i innych, ktorzy patrzac na podpis osoby wskazuja ze jest fantykiem danego producenta ( odnosnie tego co ma w sigu ). NIe wiem czemu ale ludzie nie dopuszczaja do siebie wiadomosci, ze ktos moze miec ich ukochany sprzet a nie ma go w podpisie...

 

Ja nie kieruje sie ( przy kupowaniu sprzetu ) marka, kupuje to co jest najwydajniejsze w swojej kategori cenowej, a ze teraz mam w sigu ati.... oznacza to ze gdy kupowalem ta karte to byla najwydajniejsza za taka cene.........

 

Jeszcze raz apeluje przestancie utozsamiac czlowieka z tym co ma w sigu.

 

PS: co do porownania 9550 i 5900, napisalem wczesniej ze takie porownanie nie ma sensu bo sa to karty z roznych przedzialów wydajnosciowych... oczywiscie wszelkiej masci 59xx bedzie wydajniejszy.

1416767[/snapback]

zgadzam się w 99% A uważam ze kazdy kto broni swojej karty to mimo wszystko musi byc jej fanatykiem (i to nie jest w zlym slowa znaczeniu, no chyba ze juz naprawde przesadzi np.9550 vs 59xxx). Nie ja napisalem ze fanatycy ati to lole czy cos tam. po prostu sam ten temat po pewnej chwili wlasnie stal sie lolem. I to dobrze czasem jak ktos sie posprzecza, bo mozna czasem sie duzo dowiedziec (przynajmniej dla mnie.....)...ale tez nie bez przesady (ja to bylo z tematem 9800pro vs O/C 5900XT). Pozdrawiam i mam nadzieje ze juz do tego tematu o tym "ktora lepsza" nie bedziemy "na razie" wracac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec z tym tematem 9550vs5900 albo 9800pro, to już jest zamkniete i lepiej dajmy sobie z tym spokój :wink:

 

 

Buu sorry za wyjazd ale po tamtych niektórych bredniach co do 9550 i 5900xt byłem wyprowadzony z równowagi i niechciałem zeby ten temat który trwa tu już bardzo długo był zaśmiecany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestuj 76.55 XG :D

heheh

PS problem biosu prawie rozwiazalem teraz mam jednego freeza i gra dalej potem dziala.... ale jakby nieco wolniej...

1417337[/snapback]

Nie che cie straszyć, ale wlasnie na tych 2-óch kolejnych kartach miałem tak samo.........a potem wiadomo co. PS Może to jednak nie jest wina zasilacza ??? Na swoim mam cos takiego jak PFC (ale nie wiem co to znaczy) i nie wiem czy active czy passive, w kazdym razie mam 12cm wentyl jesli oto chodzi. WIęc ???? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie che cie straszyć, ale wlasnie na tych 2-óch kolejnych kartach miałem tak samo.........a potem wiadomo co. PS Może to jednak nie jest wina zasilacza ??? Na swoim mam cos takiego jak PFC (ale  nie wiem co to znaczy) i nie wiem czy active czy passive, w  kazdym razie mam 12cm wentyl jesli oto chodzi. WIęc ???? :mur:

1417367[/snapback]

nie straszysz mnie :D nawet sie ucieszylem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos kroniki riddicka? ja nawet w menu nie moge sie poruszczac bo wszystko tak haczy :( po prostu jak bym mial gf 2mx i 900mhz.... a startuje w 800na 600...

1417383[/snapback]

Grałem w Chronicles of Riddick w 1024x768 na max detalach (miedzy innymi PS 2.0) i było wszystko okej :wink: Moze masz jakies stery nie takie... Ja uzywałem wtedy WHQL Certified 61.77 Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał taki problem tzn zauważył błędy w wyświetlaniu obrazu w F.E.A.R. oczywiscie to beta , na sterach 71.89 whql . W tym tescie fpsowym w pewnym momencie na podłodze pokazują sie kolorowe kwadraty . Na innych sterach tego nie ma . Jak zwykle wszystko pieknie chodzi i znajdzie sie jakaś jedna zaraza która odmawia współpracy. Powrót do kozackich sterów 71.20c albo może lepiej dhzeropointy 76.44??? Badał ktoś te ostatnie bo podobnoć konkretne a nie siedze na swoim kompie do wtroku i nie mam jak zdac relacji.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, Chcę się dołączy do rankingu. Test z MArków 2003 w podpisie :) Z 2001 raczej nie będzie więcej niz 13k bo procek słaby. Z innych gier dostarcze na dniach :)

1418354[/snapback]

nuklear a mnie twoj link niedziala :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia jakie stery(sterowniki ForceWare) do 5900Xt firmy Leadtek ?? Jak ktos ma(ale naprawde cos konkret bo probowałem wielu ) to prosze o odp. a najlepiej jak by kto mogł to mi odrazu wysłac (gg 5558008 albo grzesiekret@interia.pl) dziex pozdro :mur:

Edytowane przez Krecislaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tak samo nic niewidac

 

wkuźwia mnie moj komp :mad:

 

a masz ustawione w orbie na active i public????

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...