Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy niemiałem tej gry - musisz poczekać na innych. Kartę bierz tylko jeśli sie dobrze @. W innym przypadku możesz mieć problemy z wydajnością.

Najrozsądniejższym wyjściem jest dozbierać do 6600GT ew. 9800Pro oczywiście w cenie do 500PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy niemiałem tej gry - musisz poczekać na innych. Kartę bierz tylko jeśli sie dobrze @. W innym przypadku możesz mieć problemy z wydajnością.

Najrozsądniejższym wyjściem jest dozbierać do 6600GT ew. 9800Pro oczywiście w cenie do 500PLN.

1423177[/snapback]

Dobra i tak sie kakao wylalo, Radki mi nie pasują (mialem kilka), kart nie @ (tylko procki), a kasy dozbierac nie moge bo mam 1400zl dlugu...wiec bedzie przez ~rok Celek D 2,66Ghz@3,30Ghz, 1GB DDR i FX5900XT i musi mi starczyc...do tego karta MUSI miec VIVO (tunery tv mnie nie intereusja i inne karty TV tez nie) wiec ciezko byloby znalezc R9800RPO czy 6600...w normalnej cenie...(450zl max z przesylka)

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wybór bardzo dobry.

BTW te karty nie lubią standartowych zegarów :D Muuuusisz ją troche @@@.

Witamy na pokładzie.

1423306[/snapback]

Facet co mi ja sprzedaje (z forum swoja droga ktos, poprzez allegro i ebay na raz dla komentow aukcja) powiedzial ze pamieci sie za dobrze nie kreca bo sa niedovoltowane. 750-800Mhz to ich max. W razie gdybym jednak chcial je @ to co by mi dalo wgranie biosu od GF 5900 MSI ViVo ?? (czy wogole taki istnieje, i czy by mi dzialalo ViVo?) Czy wogole by cos dalo ?? I czy to bezpieczne? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy słabych memkach nic nie poradzisz, ale z biosem zawsze można pokombinować. Zapytaj tego gościa jakie jest napięcie na tych pamięciach i czy są to Hynixy czy Samsungi.

Bo jeśli ponad 2,8v to nie jest to wina niedowoltowania a poprostu kiepskich pamięci i nic na to nie poradzisz.

Jaki masz zasilacz? Przyda się przy tej karcie jakiś markowy 350+

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy słabych memkach nic nie poradzisz, ale z biosem zawsze można pokombinować. Zapytaj tego gościa jakie jest napięcie na tych pamięciach i czy są to Hynixy czy Samsungi.

Bo jeśli ponad 2,8v to nie jest to wina niedowoltowania a poprostu kiepskich pamięci  i nic na to nie poradzisz.

Jaki masz zasilacz? Przyda się przy tej karcie jakiś markowy 350+

1423472[/snapback]

Podobno Hynixy 2.8 tyle ze 2.2 (jesli wiecie o co chodzi)

 

A co do zasilacza to Modecom ISO-450 (350W)...jak bede brał sie za @ to wezme jakiegos np. Tagana 480W tak juz na przyszłość :)

 

Swoją drogą...Celeron D 2,66Ghz, 1GB Dual, FX 5900XT stykają chyba na dzien dzisiejszy do grania w 1024x768 bez AA i Anizo...lub AAx2 i Anizox4...i tak inaczej niz 1024x768 grac nie moge :)

 

Mam nadzieje ze bede bardziej zadowolony niz z FX5200Ultra...ciekaw jestem jaki skok wydajnościowy bedzie...wiecej niz 1/3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TWEAK GF FX 59XX RANKING

 

Osoba......3DMark 01......3DMark 03......3DMark 05......Aquamark......DooM 3......H-L 2......FarCry......NFSU 2

1.Suchy......17570..........7363...........1560..........52.315.......46.00.......xx.xx.......46.51.......xx.xx

2.Weteran....16833..........6935...........1400..........48.036.......xx.xx.......xx.xx.......xx.xx.......xx.xx

3.Luchuma....16688..........6450...........1415..........44.749.......xx.xx.......xx.xx.......46.38.......34.00

4.Archaon....xxxxx..........6185...........1323..........42.172.......xx.xx.......xx.xx.......xx.xx.......xx.xx

5.Nuklear....xxxxx..........6198...........xxxx..........xx.xxx.......xx.xx.......xx.xx.......xx.xx.......xx.xx

6.DarkArrow..14775..........5795...........1244..........40.775.......44.50.......32.00.......37.72.......27.00

7.Corso......14058..........5608...........1224..........39.339.......36.20.......xx.xx.......xx.xx.......26.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TWEAK GF FX 59XX RANKING – REGULAMIN

 

1.Uczestnikami tego rankingu mogą byc tylko posiadacze k.graficznych gf fx 59xx.

2.Nie wolno oszukiwać więc, aby wszystko się zgadzało wymagany jest link do orba lub jpg'a z wynikiem.

3.Osoby nie posiadające dowodu zdobycia wyniku nie bedą dopisywane do rankingu.

4.DooM'a 3* testujemy za pomocą timedema, a FarCry* za pomocą programu o nazwie fcbenchmark (ustawienia Ultra, demo HardwareOC - Steam).

5.Gry nie posiadające timedema (NFSU 2*, H-L 2*) lub specjalnych programów będziemy testowali za pomocą FRAPSA (screeny w tym samym miejscu gry).

6.Jesli gra w ustawieniach defaults sama wybiera aa/af to zostawiamy i nic nie zmieniamy (DooM 3 na ustawieniach UH samoczynnie ustawia af x8).

 

 

DooM 3* - testujemy na 1024x768 detale UltraHigh.

 

H-L 2* - testujemy na 1024x768 detale na na maxa (bez aa i bez af).

 

FarCry* - testujemy na 1024x768 detale UltraHigh, demo HardwareOC - Steam.

 

NFSU 2* - testujemy na 1024x768 detale na maxa (aa i af tez).

 

 

W przeglądarce IE 6 mogą występować błędy z tabelą. W FF (FireFoxie) jest wszystko dobrze. Tabela w tej przeglądarce działa poprawnie w roździelczości 1024x768 i 1280x1024.

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F@K !!!!!!! rokminilem problemy z karta...

zauwazylem ze brakuje kilnku takich malych [] [] czegos.Po srodku żółte a po bokach srebrne :/ F@K F@K F@K :/

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luchuma, czyżbyś miał już jakieś "niewyjaśnione" problemy z kartą ? :lol: W każdym razie ja z takim pytaniem. Jakie są najlepsze stery pod 5950ultra ??Z góry Thx (licze oczywiscie na jak najwyzsze wyniki w 3dmarkach)....@DarkArrow, czy ten ranking który prowadzisz może dotyczyć również 5950ultry ?? jeśli tak to w przyszłym tygodniu zrobie testy i podam...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) czy ten ranking który prowadzisz może dotyczyć również 5950ultry ?? (...)

1424904[/snapback]

"TWEAK GF FX 59XX RANKING"

Więc dotyczy wszsytkich kart z seri 59xx również 5950Ultra. Skad dorwałeś 5950U. Dostanę w czwartek 5950U na kilka dni to się pobawię z wami :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luks_pl....przecież pisałem z tobą na gg......nie mieli już w MMV 5900 więc mi dali 5950U  :D

1424929[/snapback]

Bleh to mają jeszcze w MMV 5900 :( :D MAm nadzieję że karta mi jeszcze nia pada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że się opłaca, ale liczę na zamianę z dopłatą na 6800 LE tym bardziej, że jestem współtwórcą 1424949[/snapback]

... tak dadzą Ci niemodowalnego 6800LE z innej reklamacji :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oni będą happy, że się go pozbyli :-P

1424996[/snapback]

Bleh, coś się zawsze wymyśli że do testów przy okazji jest potrzebny do serwisu :D i wtedy może dadzą się ugadać. Im przecież zależy na opinii a jak bym niechcacy na ramach serwisu napisałe że dostałem używaną kartę :D to by mieli obciach. Może serwis nie jest aż tak bardzo popularny, ale codziennie odwiedza go 1500 osób :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że i tak MMV ma już całkiem niezłą opinię....A poprzednie karty przychodziły do mnie najpóźnej w ciągu 1 całego tygodnia..Pozdrawiam

 

@edit....dostane karte 5950u niestety bez GS-u...jak myślicie, wydajność będzie dużo gorsza ?? Noi O/C ??

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , dostalem jakis czas temu blok wodny abadon gpu lite (MCS) i chcialbym Go zalozyc na mojego GF 5900 XT ( GIGABYTE) , niestety zapinki ktore mam nie pasuja do tej karty , czy ktos robil jakies home made lub zna linka z jakimis zapinkami do wyzej wymienionej karty i bloku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do Was pytanie, karta co ja kupilem (powinna byc jutro lub w piatek u mnie) MSI 5900XT ViVo ma jeszcze rok gwary w komputroniku. Zalozmy ze za 8-9 miesiecy bede chcial sie jej pozbyc w ten sposob zeby mi w komputroniku ja wymeinili bi sie "zepsula" i musza wymienic lub oddac kasiore a bedzie tego z 800-900zl jak nie wiecej. Jak najlepiej "zepsuc" karte? :) Pytanie czysto teoretyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym tweaku było to wałkowane :D Pomysłów jest wiele:

-stać z suszarką nad kartą

-pobawić sie chłodzeniem (bez zdejmowania :D, np. przytrzymywać na chwilke wiatraczek :D)

-zapuścić 3D Mark 2003 na 24 h na max ustawieniach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre te pomysły na załatwienie karty, mam jeszcze 16 mies. gwarancji jak zejdzie porządnie 6800 albo co możliwe 6800GT to wtedy wiatraczek sie niestety "zepsuje" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...