Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Jak z głośnością przy tym chłodzonku? A wydajność... Mógł byś pomierzyć i napisać jak się karta w stresie spisuje... Szukam czegoś zamiast zalmana zm80d, bo mi ogrzewa powietrze w budzie, a mam plana żeby w całym kompie tylko 1 papst na noc chodził... Jak karta nie pracuje to sam radiator da rade, do 2d na 5v, a do 3d na 12v... i tak razem wszystkie wentylki popodpinam... tylko czy nic się nie zjara... Jak dobrze pokombinuje to może za jakiś tydzień zmienie płytke na ic7-g....to może się troszke znowu w testy pobawie...sasasasasasasasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Sluchajcie. Dzwonil do mnie moj szwagier z Anglii i powiedzial mi ze testowal rozne karty na athonie 2600+, i co sie okazalo. Wszystkie gainwardy p[adaly. Nie wiadomo z jakich przyczyn. A wiec moje rozwiazanie to nie zasilacz, tylko zmiana albo procka albo karty. Zdecydowalem sie na karte. I teraz, co lepiej kupic. GeForce 6600 (leadtek - chyba najlepiej) czy sapphire 9800pro ?? Bardzo tego żałuję, ale muszę podjąć te kroki. Aha, przy okazji, może ktoś chciałby kupić tego gainwarda 5950ultra ?? 1,5roku gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to, da wam natchnienie do katowania waszych 5900 :-P

1446882[/snapback]

WOW niezły widok, życze powodzenia, ja narazie nie mam WC to extreme O/C nierobie, ale może niedługo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak, ktoś byłby zainteresowany moją kartą ?? nowisieńka, prosto z magazynu. Używana raz, do testów, 256mb i VIVO, noi oczywiście ten ostry wynik w 3dmark 2003 :D

1447533[/snapback]

Piszesz wszędzie, że karta jest gorsza od Twoich poprzednich i chcesz nam ją sprzedać za +600PLN?

 

Daj ją komuś do testów, np. luksowi ( o sobie nie wspomnę przez grzeczność :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczrgo miałaby być gorsza ?? i jeszcze gdzie pisałem że jest gorsza ? Pisałem co najwyżej że nie jest to wersja GoldenSample i czy będzie ona w ten sposób gorsza. Ale jednak nie, bo pierwsze, standardowo wyższe zegary, 256mb pamięci o szybkości 2.0ns a nie 2.2ns jak to bylo w przypadku 5900. Po prostu ta karta na moim kompie długo by nie pożyła (jakieś 5 dni) :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytacik

 

Ja powiem tak. GAINWARD - ostatnio coś wszystko partoczy. Nie jestem do końca pewny, ale jesteś też jednym z niewielu któremu się coś piep*** karta przy AMD. Ja miałem bardzo podobnie, ale przy okazji uszkodziłem kilka razy tylko że fx5900. Teraz mam 5950ultra i jest jeszcze gorzej....

 

 

To przecież Twój post

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gorzej rzeczywiście. Bo karta jeszcze bardziej hałasuje, wyświetlała czasem kropki nawet w 2D !!!. A niektore gry po uruchomieniu wygladały jakby byly "za gestym strumieniem deszczu(?)". Trudno to wyjaśnić. Jakby cały obraz dosłownie "falował". Na innym kompie czegoś takiego nie było. A biorąc pod uwagę parametry karty to są lepsze niż u 5900, prawda ? A ze napisalem ze jesty gorsza, to tylko dlatego, ze u mnie nie chce poprawnie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gorzej rzeczywiście. Bo karta jeszcze bardziej hałasuje, wyświetlała czasem kropki nawet w 2D !!!. A niektore gry po uruchomieniu wygladały jakby byly "za gestym strumieniem deszczu(?)". Trudno to wyjaśnić. Jakby cały obraz dosłownie "falował". Na innym kompie czegoś takiego nie było. A biorąc pod uwagę parametry karty to są lepsze niż u 5900, prawda ? A ze napisalem ze jesty gorsza, to tylko dlatego, ze u mnie nie chce poprawnie dzialac

1448008[/snapback]

jeśli chciałbyś oddać ją za symboliczną kase to pisz do mnie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quartz oddaj tą kartę (po trzech wymianach masz chyba takie prawo) do sklepu.

Za te pieniądze raczej jej nie sprzedasz.

Są lepsze oferty 1448031[/snapback]

Niestety, z wymianą nic z tego. A zastanawiałeś się że może komuś jest potrzebna całkiem dobra karta z VIVO ?? A moja właśnie tak ma, więc może sie uda. A w tym przedziale z vivo mozna kupic jedynie r9600XT lub 6600GTza 850zł :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej FX'owcy

Mozecie przetestowac swoja karte w tym programiku:

http://www.daionet.gr.jp/~masa/rthdribl/

Jstem ciekaw jaki framerate macie. Ja na radku z podpisu(bez krecenia z zasyfionym XP, z programami w tle) w 1024x796 pelny ekran mam:

FSAA 4x mam 16-17 klatek

noFSAA mam 25-26 klatek

 

Z gory dzieki za wyniki :).

 

PS

Jestem poprostu ciekawy jak FX'y sobie w tym tescie radza. Do tego dodam ze swiatla tam wykorzystane sa nazwane przez producenta dema HDR czyli tak jak technologia w GF'ach 6x00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z głośnością przy tym chłodzonku? A wydajność... Mógł byś pomierzyć i napisać jak się karta w stresie spisuje... Szukam czegoś zamiast zalmana zm80d, bo mi ogrzewa powietrze w budzie, a mam plana żeby w całym kompie tylko 1 papst na noc chodził... Jak karta nie pracuje to sam radiator da rade, do 2d na 5v, a do 3d na 12v... i tak razem wszystkie wentylki popodpinam... tylko czy nic się nie zjara... Jak dobrze pokombinuje to może za jakiś tydzień zmienie płytke na ic7-g....to może się troszke znowu w testy pobawie...sasasasasasasasa

1446608[/snapback]

Myśle, że to do mnie było :wink:

A więc tak...z głośnością jest tak-u mnie silencera nie słychać, gdyż mam głośny wiatrak na CPU-ponad 3000 obrotow na minute...Jak otworze obudowe i przystawie ucho to słysze prace silniczka silencera-takie "terkotanie?". Co do wydajności-dużo lepsze chłodzenie GPU niż na stockowym cloolerze ;-) W rewizji 2 mam natomiast wątpliwości co do chłodzenia pamięci...te gumeczki, ktorych zdjecie zamiescilem we wczesniejszym poscie... Myśle, że szumne "zwiększenie kompatybilności" Nv Silencera 3 Rev. 2 polegało na tym...ze odwalili robote z chlodzeniem pamięci...i dali te gumeczki-nawet jezeli zrobione syntetycznie pod katem maxymalnej termoprzewodnosci to i tak nieporownywalnie gorsze od bezposredniej miedzi... Ja się zastanawiam nad Silencerem Rev. 1 czasem :D ale może znowu coś innego by mnie w nim wkurzało...-chybryde bym stworzył :D Ogólnie puszczam karte z tym Silencerem z taktowaniami GPU 550Mhz i Mem 900Mhz-więcej się boje...

zamieszczam 2 fotki-pierwsza to temp karty bez obciazenia... 2 foto to jak chwilke (ok. 40 min jakos chyba było) specjalnie dla tego postu zapuściłem WoW'a. Dodam, że udało mi się już rozgrzać zapętlonym 3D Markiem 2003 GPU do 70 C

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej FX'owcy

Mozecie przetestowac swoja karte w tym programiku:

1448696[/snapback]

Sytuacja ma sie nastepująco:

FSAAx4 14- 16 fps

noFSAA 16-18 Troszkę dziwne roznica tylko 2 gora 3 fpsów miedzy fsaa i bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz pytanie do vmodowców. Bardzo mi sie podoba wydajnosc karty na 580 mhz na gpu przy 1,8V . Pytanie jest następujące . Jesli wszystko to co sie grzeje na karcie schłodze czy karta długo tak pohula, acha i czy warto sciągac to blaszane coś na gpu???

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz pytanie do vmodowców. Bardzo mi sie podoba wydajnosc karty na 580 mhz na gpu przy 1,8V . Pytanie jest następujące . Jesli wszystko to co sie grzeje na karcie schłodze czy karta długo tak pohula, acha i czy warto sciągac to blaszane coś na gpu???

1448895[/snapback]

Zdjęcie Heatspreader`a daje niewiele i warto to robić tylko do hardcore`u, z reguły daje to ok. 10MHz na GPU. Co do żywotności karty na wysokim napięciu, to Ci nie pomoge, ale myśle że przekonamy się za jakis czas :D Ja jadę na 1,7v od jakiegoś miesiąca i na razie efektów (negatywnych) nie widzę.

 

Wyniki z tego programiku:

1024*768@100Hz

8sAA 11-13FPS

4 AA 12-14

NoAA 12-14

 

Różnica między AA i NoAA praktycznie żadna.

Widać ten test nie jest dla FX`ów :lol:, ale z pewnością ucieszy coponiektórych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzienkować -udam_u.

Tak było do Ciebie... hehe... Na razie zostane przy tym Chłodzeniu karty, może coś sam wymyśle, może jakiś mod tego co masz żeby też pamięci troche schłodzić... U mnie na tym co w opisie karta ma do 75 stopni na rdzeniu... jak chodzi do testów na 540/940, od paru dni do gierek też... nic się nie przegrzewa a śmiga znacznie lepiej...

Może ma ktoś patenta żeby schłodzić karte (pamięci i rdzeń) i wywalić powietrze poza bude... Ja tak już od jakiegoś czasu kombinuje i brak pomysłów... W tym tygodniu zmieniam płyte... potem poważnie pomyśle nad woda... na razie tylko na cpu, ale jak będe zadowolony to może z czasem i chipset i gpu... zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej FX'owcy

Mozecie przetestowac swoja karte w tym programiku:

1448696[/snapback]

Ale kręcony dopiero teraz przeczytałem ze niekręcony trzeba :D

Ja mam w 1024x768

FSAA 4x= 15-16

bez FSAA=20-21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecony tez moze byc :)

 

Chodzi mi o roznice w wydajnosci miedzy moim radkiem a FX'ami. Widze ze FX'y nie radza sobie tak zle z tym demem.

Do tego co sadzicie o samym demie? W/g mnie calkiem przyjemne, szczegolnie ze efekty swiala sa niezle i jak wspomnialem w redme autor pisze o HDR przy pomocy PS2.0.

Dzieki za zainteresowanie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie Heatspreader`a daje niewiele i warto to robić tylko do hardcore`u, z reguły daje to ok. 10MHz na GPU. Co do żywotności karty na wysokim napięciu, to Ci nie pomoge, ale myśle że przekonamy się za jakis czas :D Ja jadę na 1,7v od jakiegoś miesiąca i na razie efektów (negatywnych) nie widzę.

 

Wyniki z tego programiku:

1024*768@100Hz

8sAA 11-13FPS

4 AA 12-14

NoAA 12-14

 

Różnica między AA i NoAA praktycznie żadna.

Widać ten test nie jest dla FX`ów :lol:, ale z pewnością ucieszy coponiektórych.

1448962[/snapback]

A czym chłodzisz swojego i czy na tego czipa co kabelek sie lutuje dałeś jakiegos radiatorka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym chłodzisz swojego i czy na tego czipa co kabelek sie lutuje dałeś jakiegos radiatorka??

1449281[/snapback]

Zamiast oryginalnego chłodzenia mam Arctic TC Pro Silent z miedzianą stopką:-P. Na kontrolerze jeszcze nic niemam, bo nie moge znaleść porządnego pilnika. Ale coś tam w końcu przykleje a wtedy dam 1,95v i sprawdze max rdzenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo...nie pamietam. W kazdym razie niezle sie kreci, choc przydaloby sie lepsze chlodzonko i naprawde juz porzadny zasilacz. Mialem ja przez chwile na testy, myslalem ze juz bedzie dobrze ale znowu monitor mi zgasł. Karta lezy w pudle. Zdejmowalem jej jedynie chlodzonko i posmarowalem z przodu troche pasta na pamieci. Doszedlem max do 535/1055 ale tu byly arty. A tak normalnie to chodzily mi przez jakies 2h w undergrouna2 na 500/1Ghz

 

@EDIT - ten wynik w 3dmarku 2003 pnad 8300, przy max podkreconej karcie. W regulaminie rankingu nie pisalo ze karta musi dzialac stabilnie :lol:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo...nie pamietam. W kazdym razie niezle sie kreci, choc przydaloby sie lepsze chlodzonko i naprawde juz porzadny zasilacz. Mialem ja przez chwile na testy, myslalem ze juz bedzie dobrze ale znowu monitor mi zgasł. Karta lezy w pudle. Zdejmowalem jej jedynie chlodzonko i posmarowalem z przodu troche pasta na pamieci.  Doszedlem max do 535/1055 ale tu byly arty. A tak normalnie to chodzily mi przez jakies 2h w undergrouna2 na 500/1Ghz

 

@EDIT - ten wynik w 3dmarku 2003 pnad 8300, przy max podkreconej karcie. W regulaminie rankingu nie pisalo ze karta musi dzialac stabilnie  :lol:

1449636[/snapback]

Jaka to była pasta?

 

P.S.

Szukam kupca - na swoją :D - jak znajdę to wezmę Twoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązanie do topiku Gainward Fx Powerpack! Ultra/1100 Tv/dvi Fx5900xt, Wyzionął ducha

 

Ciekawa sprawa !!! Dziś pokusiłem się o demontaż radiatorka

Normalnie CZAD !!! Hynix'y 2,2 ns.

Dodam, że karta ma także inne chłodzenie niż standardowa wersja 5900XT od GAINWARD'a...

Oto fotki

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to witamy w klubie :wink:

Teraz tylko @@@

Zacznij od zdjęcia wszystkich radiatorów z memek i sprawdź czy się grzeją.

Powinieneś na luzie przekroczyć 900...

 

EDIT:

Podaj konfig bo te karty kochają prąd.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Sluchajcie. Dzwonil do mnie moj szwagier z Anglii i powiedzial mi ze testowal rozne karty na athonie 2600+, i co sie okazalo. Wszystkie gainwardy p[adaly. Nie wiadomo z jakich przyczyn. A wiec moje rozwiazanie to nie zasilacz, tylko zmiana albo procka albo karty. Zdecydowalem sie na karte. I teraz, co lepiej kupic. GeForce 6600 (leadtek - chyba najlepiej) czy sapphire 9800pro ?? Bardzo tego żałuję, ale muszę podjąć te kroki. Aha, przy okazji, może ktoś chciałby kupić tego gainwarda 5950ultra ?? 1,5roku gwary

1446826[/snapback]

Hmm ja testuje od prawie roku (zobacz sprzęt w opisie) i nic :D

 

Pierwszy gainward pokazał kolorowe pasy( w drugim dniu użytkowania) ale to raczej wina zasilacza miernej jakości a druga karta spisuje się nie najgorzej :wink:

 

EDIT

PrMax Ty chłopie kręć i dawaj znać może warto wysłać swoją kartę a wróci tak jak twoja z pamięciami 2,2ns :wink:

Edytowane przez kicol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...