Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

TWEAK GF FX 59XX RANKING

Osoba......3DMark 01......3DMark 03......3DMark 05......Aquamark......DooM 3.......C-S:S......FarCry......NFSU 2
1.quartzXXI..19976..........8367...........1632..........xx.xxx.......xx.xx.......xx.xxx......xx.xx.......xx.xx
2.Oles07.....20341..........7864...........1508..........56.781.......48.90.......xx.xxx......xx.xx.......xx.xx
3.Suchy......18429..........7363...........1591..........55.073.......46.00.......xx.xxx......46.51.......xx.xx

4.Weteran....16833..........6935...........1400..........48.036.......xx.xx.......xx.xxx......xx.xx.......xx.xx
5.Luchuma....16688..........6548...........1415..........44.749.......xx.xx.......xx.xxx......46.38.......34.00
6.Archaon....xxxxx..........6185...........1323..........42.172.......xx.xx.......xx.xxx......xx.xx.......xx.xx
7.Nuklear....xxxxx..........6198...........xxxx..........xx.xxx.......xx.xx.......xx.xxx......xx.xx.......xx.xx
8.DarkArrow..14863..........5801...........1249..........40.775.......44.70.......106.34......37.74.......28.00
9.Corso......14058..........5608...........1224..........39.339.......36.20.......xx.xxx......xx.xx.......26.00









TWEAK GF FX 59XX RANKING – REGULAMIN

1.Uczestnikami tego rankingu mogą byc tylko posiadacze k.graficznych gf fx 59xx.

2.Nie wolno oszukiwać więc, aby wszystko się zgadzało wymagany jest link do orb'a lub jpg'a z wynikiem.

3.Osoby nie posiadające dowodu zdobycia wyniku nie bedą dopisywane do rankingu.

4.Wyniki proszę wysyłac do mnie poprzez PW.


Marki - testujemy w roździelczości 1024x768, ustawienia defaults.

DooM 3 - testujemy w roździelczości 1024x768, detale UltraHigh (Timedemo).

C-S:S - testujemy w roździelczości 1024x768, detale na na maxa (bez aa i af, włączony dx 9, Stress Test).

FarCry - testujemy w roździelczości 1024x768, detale UltraHigh (FC Benchmark, demo HardwareOC - Steam).

NFSU 2 - testujemy w roździelczości 1024x768 detale na maxa (aa i af też, Fraps).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc porównanie Quartz`a pokrywa się reprezentowaną przeze mnie na forum opinią. Zamiana FX59x0 na R9800/GF6600(nonGT) jest niczym nieuzasadniona - pomijam tu przypadek Quartza - chyba że bez dopłat albo dopłatą symboliczną.

Niestety (?) nie wszyscy są w stanie to pojąć.

 

Owocnego o/c i pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK JEST :wink:

Quartz popatrzył na obie karty trzeźwym okiem i podał sensowne argumenty,a że przesiadka z FX 5900XT nie ma raczej sensu za sporą opłatą było chyba od dawna wiadoma tylko maniacy Ati to sobie wmawiają :-P , R9800PRO ma jednak te lepsze shadery ale mimo co na FXie gram na full bez AA i AF na każdej grze i nie ma problemów, niemiałem BiA ale spróbuje załatwić. Pozdro dla posiadaczy FX 5900XT i nietylko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw Jak wam chodzi twierdza 2 ?? Bo slyszalem z ma zje**ny engine i muli strasznie nawet na 6800u/r x800... a u mnie, az tak zle nie jest. Wedlug mnie ta gra chodzi normalnie. Nie mam zadnych zmulen po 30 min grania (zmula jedynie kiedy rozbuduje sie na maxa zamki "mowa o mulitplayerze :P").

 

Co do quartz'a testu wkoncu on pokazuje to co od dawna posiadacze fx'wo 59xx staraja sie powiedziec posiadacza radkow 9800, ze wymiana fx na tego radka lub gf 6600 jest nie oplacalna ob roznicy prawie nie ma, a kasy mozna w glupi sposob duzo wyrzucic w bloto ;/

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Mam takie male pytanko... mianowicie mam zasilacz tracer-a 400W i juz chwile na nim gram lecz od niedawna zaczyna mi sie pojawiac komunikat ze jest zbyt malo pradu czy cos w tym stylu i wylacza sie cooler

to jest za slaby sasilacz czy moze grafa padla.... no bo przeciez juz chwile gralem na takim zestawieniu zasilacza z grafa :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie z innej beczki chodzi mi o athlona xp barton ! czy komuś udało sie go puścić na 2600Mhz jak tak to powiedzcie jak to zrobiliscie

1475298[/snapback]

Lepiej byłoby zadać to pytanie na "platformie AMD" Mogę ci tylko powiedzieć że 2,6GHz na Bartonie to nie jest tak hop-siup, potrzeba dotego dobrego (selekcjonowanego) proca, dobre MoBo, zasilacz, chłodzenie, pamięci...

Jakbyś jednak próbował to nie radze przekraczać 2,0V na AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Mam takie male pytanko... mianowicie mam zasilacz tracer-a 400W i juz chwile na nim gram lecz od niedawna zaczyna mi sie pojawiac komunikat ze jest zbyt malo pradu czy cos w tym stylu i wylacza sie cooler

to jest za slaby sasilacz czy moze grafa padla.... no bo przeciez juz chwile gralem na takim zestawieniu zasilacza z grafa  :blink:

1475149[/snapback]

Też mam ten zasilacz i ten problem już przerabiałem (tak na marginesie to jest tak na prawde megabajt, tyle tylko, ze sprzedawany pod marka Tracer). Jeżeli masz karte Winfasta, to może pomóc zmiana biosu na 2976:

ftp://203.66.138.20/entertainment_graphic...ies/2976PAL.zip

Jedna z poprawek w nim likwiduje ten problem-ale tylko, gdy jest to wina biosu.

 

Jeżeli jednak masz przeciążoną zasiłke na serio-mi problem pojawił się ponownie gdy dołożyłem 2 dysk twardy :mellow: teraz to nie jest juz na pewno wina biosu, trzeba bedzie nowy lepszy zasilator...

Jak masz w budzie kilka wentyli, to możliwe, iż wypięcie już nawet jednego zlikwiduje problem.

Pozdrawiam!!!

 

PS. U mnie karta uruchamia sie bez wentylatora jak odepne calkiem molex :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak z tym moim problemem :unsure:

1474122[/snapback]

 

Ja miałem podobny problem z literką "ł" na płycie Asusa ze zintegrowaną kartą graficzną. Problem tkwił w oprogramowaniu do tej karty. Były włączone jakieś skróty klawiszowe. Po wyłączeniu tych skrótów wszystko działało ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy zasilacz

kupilem wlasnie taki zasilacz i sie zastanawiam czy dobrze kupilem.... ma moze juz ktos na forum taka zasiłke ?? ten zasilacz w testach mam w zeczywistosci 412W wiec nawet dobra firma skora zaniza zeczywista wartosc no i ma nois killera bo inaczej to by mi uszy zwiedly.... wkoncu wytwarza max 41db <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega silencer prawie ready bo zabrakło odpowiednich radiatorków od strony śmigła ale fotke wrzuce . Zdaje to egzamin bo całkiem dobrze odbiera ciepło i juz tak bardzo nie parzy jak wczesniej bez zeberek.

post-7299-1117726189_thumb.jpg

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega silencer prawie ready bo zabrakło odpowiednich radiatorków od strony śmigła ale fotke wrzuce . Zdaje to egzamin bo całkiem dobrze odbiera ciepło i juz tak bardzo nie parzy jak wczesniej bez zeberek.

1477733[/snapback]

He he he super sprawa-małym kosztem (chyba małym..? :) ) dobre usprawnienie-też sobie zrobie moda na mega silencera :) :) :)

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem sie spytać czy warto zrobic vmoda ! bo od kiedy mam zalmana na karcie graf. to przy450Mhz rdzen nie osiaga nawet temperatury 50stopni! a i na ile w takim razie moge zwiekszyć napiecie na karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale za 650zł to na nią trochę za dużo :/ Ja swojego gainwarda "udało" mi się jakoś sprzedać za 550zł :( no ale cóż....fx5950ultra to mocna, karta i trzeba do niej mocnego sprzętu. Mój już niestety na niej nie wyrabiał....

 

EDIT: Dla fana O/C już bardziej bym http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53423681 proponował :D choć chyba lepiej byłoby w tym wypadku dorzucić do 6600, no ale to 50-80zł

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale za 650zł to na nią trochę za dużo :/ Ja swojego gainwarda "udało" mi się jakoś sprzedać za 550zł :( no ale cóż....fx5950ultra to mocna, karta i trzeba do niej mocnego sprzętu. Mój już niestety na niej nie wyrabiał....

 

EDIT: Dla fana O/C już bardziej bym 1480339[/snapback]

ale przeciez skoro ten 5950 jest na lepszym pcb oraz ma sporo lepsze pamieci od xt powinien sie tez ladnie krecic.

z tego co widze niektore xt daja ladnie czadu wiec czemu 5950 nie mial by byc od nich lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, ja mialem tez vivo i 256mb i sprzedalem za 550, 3tyg. temu. Słuchajcie, mam prośbe. Mogłby któryś z was włączyć colina4 w najwyższej rozdzielczości , wszystko n maxa z grafiką i FSAA an 6x z wyłączonym vsynciem, i powiedzieć mi ile macie średnio FPS-ów ??. Najlepiej na planszy USA 5odcinek. Z góry THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, ja mialem tez vivo i 256mb i sprzedalem za 550, 3tyg. temu. Słuchajcie, mam prośbe. Mogłby któryś z was włączyć colina4 w najwyższej rozdzielczości , wszystko n maxa z grafiką i FSAA an 6x z wyłączonym vsynciem, i powiedzieć mi ile macie średnio FPS-ów ??. Najlepiej na planszy USA 5odcinek. Z góry THX

1480581[/snapback]

nie szkoda ci bylo takiej karciochy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebyś wiedział że było mi szkoda. Ale mi już takie 3 karty padły z nie wiadomo jakich przyczyn (nawet bez O/C). Możliwości były 3:

-płyta (AGP)

-proc (słyszałem że czasem gainwardy dziwnie sie z amd 2600+ zachowywały)

-zasilacz

Miałem już dość, i nie miałem pieniędzy żeby po kolei wymienić czy to zasiłkę, płytę, albo proc. Mam obecnie r9800pro i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebyś wiedział że było mi szkoda. Ale mi już takie 3 karty padły z nie wiadomo jakich przyczyn (nawet bez O/C). Możliwości były 3:

-płyta (AGP)

-proc (słyszałem że czasem gainwardy dziwnie sie z amd 2600+ zachowywały)

-zasilacz

Miałem już dość, i nie miałem pieniędzy żeby po kolei wymienić czy to zasiłkę, płytę, albo proc. Mam obecnie r9800pro i jestem bardzo zadowolony

1481305[/snapback]

to lepiej za ta sama kase brac radka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...