Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

A mój 5900xt poszedł do grobu czyli sie spalił !! na szczeście nie zdąrzyłem zrobić na nim vmoda! cziekawe na co go mi wymienia (maże o 6600gt) narazie w zastepstwie dostałem radka 9250(shit totalny) tylko głupio ze tam gdzie kupowałem wysyłają do producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1488597[/snapback]

http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/faq.html

Tutaj jest wszystko (prawie wszystko :wink: ) o 59xx tamta aukcja zostala usunieta przez pracownika allegro.

 

A mój 5900xt poszedł do grobu czyli sie spalił !! na szczeście nie zdąrzyłem zrobić na nim vmoda! cziekawe na co go mi wymienia (maże o 6600gt) narazie w zastepstwie dostałem radka 9250(shit totalny) tylko głupio ze tam gdzie kupowałem wysyłają do producenta

W jaki sposób uszkodziłeś karte..? :?

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawiłem sie woltomierzem i przypadkowo jak sprawdzałem napiecie rdzenia to połączyłem ze sobą te dwa metalowe zlewy i było PUM! a nawet śladu nie ma ze to moja mała interwencja hehe!! jutro juz karta leci do producenta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawiłem sie woltomierzem i przypadkowo jak sprawdzałem napiecie rdzenia to połączyłem ze sobą te dwa metalowe zlewy i było PUM! a nawet śladu nie ma ze to moja mała interwencja hehe!! jutro juz karta leci do producenta!

1489037[/snapback]

He he he mam nadzieje, że wroci do Ciebie jakis 6600 GT a tak na marginesie sam boje sie sprawdzić napięcie na pamięciach karty, żeby nie zrobić jakiegoś zwarcia-suchy zapodał pomysł, żeby karte do okola tego miejsca obkleic tasma :wink:

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze, to prędzej dostaniesz pełnego 5900 jeśli już są albo nawet ultre lub 5950ultre. Jak mi się po raz trzeci spalił 5900, i już ich nie było, to nawet nie mogem pomarzyć, dlai mi 5950ultre, pytałem się nieco o serię 6xxx ale powiedzieli "nic tego, albo czekamy na dostawe 5900"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie GTA SA jeśli tak to jak wam chodzi w 1024x768 na very high bez AA, bo u mnie śmiga pieknie ale wyłączyłem frame limiter bo gra miała non stop 25FPS i nie za dobrze to szło :? po wyłaczeniu za*** a mam taki wałek że jak kilkanaście razy wejde do mapy dość często to zwiecha ma ktoś takie coś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh...nie tak szybko :D Szczerze mówiąc byłęm w sobote w berlinie na turnieju(tanecznym - jestem tancerzem też :) ) i przy okazju zaszedłem do jakiegoś domu handlowego, W dziale komputery, cała półka w grach GTA:SA myslałem że jestem w raju...........PS, ale i tak nie kupiłem, 44,44 Euro :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemacie

 

Kurcze wysiadł mi mój wentylatorek na FXie 5900XT Leadteka :/ Prawdopodobnie za długo chodził w trybie 3D :D 500 Mhz dla niego to zdecydowanie za dużo.

Co polecacie na tą kartę ? Czy Silencer NV3 da radę? Obawiam sie że ta blaszka przykrywająca pamięci nie bardzo się będzie spisywać... Teraz mam bardzo duże aluminiowe radiatorki, no i ciągną 1 Ghz (na biosie z 5950Ultry).

Gregor ,czy ta Twoja modyfikacja spełnia swoją funkcję? :D

Edytowane przez Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zalman to zalman :D

1494652[/snapback]

właśnie sobie kupiłem zalmana VF700-Cu do mojej GF5900XT Leadteca, pytanie, czy na takim chłodzeniu można wrzucić bios od 5950U ? i czy to da jakieś konkretne korzyści ? gdzieś w poprzednich postach przeczytałem, że ten bios jest przereklamowany. A, no i jeszcze jedna sprawa, jak zdjąć ten cholerny wiatrak, nie chciałbym uszkodzić karty, a będę zabierał się do takich operacji po raz pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: NIGDY NIE WGRYWAJ BIOSOW OD 59xx (ULTRA) DO 5900XT

jesli to zrobisz byc moze bedziesz potrzebowal nawet karty graficznej PCI zeby przywrocic do zycia swojego fx.

 

po drugie: najlepsze rezultaty OC daje edytowanie wlasnego biosu.

 

 

co do zdejmowania karty => ekspertem nie jestem ale sa 2 metody.

1) zapuszczasz 3dmarka03 na jakis czas, tak by maksymalnie wygrzac karte i wtedy szybko wylaczasz kompa, wyjmujesz grafe i probujesz zdjac chlodzenie

2) pakujesz karte to torebki foliowej (szczelnej) i ja zamrazasz. potem probujesz zdjac chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchacie mam taką sprawę "offtopic" :sad: Tak z ciekawości, czy jest możliwość że przy włączeniu kompa, to zamiast tego loga winXP, lub po nim (nawet jeżeliby to miało sporo wydłużyć uruchomienie windowsa) żeby włączył się fragment pliku video, dokładniej film 10secundowy ?? tak no wiecie na full ekranie, byłbym wdzięczny ktokolwiek z was wie mniej więcej jak to zrobić, z góry THX

PS. sorki za offtopic, i za zbyt wysokie wymagania :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze sie neida ale popytaj w topicu o windzie a nie kartach graf...

 

to ze pentak jest ciezszy nie znaczy ze lepszy

na jakosc sprzetu chlodzacego wplywa zaleznosc szybkosci miedzy zdolnoscia do pobierania ciepla z jednego miejsca i rozpraszaniu go gdzie indziej :)

a na to wplyw ma nie sama waga aczkolwiek konstrukcja i sposob produkcji danego wyrobu :) z doswiadczenia zauwazylem ze zalman lepiej produkuje swoje "flowery" niz pentak :)mozna to zauwazyc na stopkach :) na pentak widac drobne odleglosci pomiedzy lisciami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to operacja się udała, na swoim GF 5900 XT mam juz zalmana i przylepione radiatorki co to byly w zestawie na pamięci, teraz czas na kolejny krok, przepisałem zanim zakleiłem radiatorami wszelkie informacje z kości:

hynix KOR

HY5DU283222A

F-28 405A

W7CD5237KQ

 

ciężko trochę się połapać na tym forum a już znaleźć coś konkretnego wśród takiej masy postów to nie sposób, pytanie co to są za pamięci i na ile mogę je kręcić (jestem totalnym laikiem w tym temacie) no i jak bardzo przy takim chłodzeniu mogę sobie pozwolić na podkręcenie rdzenia, jeśli ktoś chciałby mnie poprowadzić 'za rączkę' to byłbym zobowiązany :oops:

 

[edit] bez żadnych zmian w biosie, zwykłym riva tuner podkręciłem do 501/909 bez artefaktów

aqua mark 3: 3981 gfx, 6778 cpu - 30771 pkt

temperatura: core 44 st. C, ambient 38 st. C

Edytowane przez sweng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemacie

 

Kurcze wysiadł mi mój wentylatorek na FXie 5900XT Leadteka :/ Prawdopodobnie za długo chodził w trybie 3D :D 500 Mhz dla niego to zdecydowanie za dużo.

Co polecacie na tą kartę ? Czy Silencer NV3 da radę? Obawiam sie że ta blaszka przykrywająca pamięci nie bardzo się będzie spisywać... Teraz mam bardzo duże aluminiowe radiatorki, no i ciągną 1 Ghz (na biosie z 5950Ultry).

Gregor ,czy ta Twoja modyfikacja spełnia swoją funkcję? :D

1494528[/snapback]

Powiem ci że ten sam silencer stockowy to taki se jest. Słabo chłodzi pamięci bo poprostu nie ma czym za bardzo , ale w łatwy i tani sposób można z niego zrobić to co powinno być fabrycznie zrobione przez naklejenie radziatorów w miejsca nad pamięciami. Jak to zrobisz to wtedy daje rade, jest cichy i zarazem całkiem wydajny. Acha pod wiatraczkiem musisz dobrac radiatorki tak aby sie miesciły bez scisku tam bo inaczej jak wchodzi na scisk miedzy plastik to odkształca sie on i wentylatorek chaszy o plastik i rzęzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zajrzałem sobie na osiągi luchmy, cholera, sprzęt niby podobny, a różnica ponad 10k punktów... jak ty to robisz ? :D

1495582[/snapback]

czary mary :)

ale ze o co Ci chodzi :D

napisz jaki masz konfig i ustawienia i stery :)

to Ci cos może doradze :)

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: NIGDY NIE WGRYWAJ BIOSOW OD 59xx (ULTRA) DO 5900XT

jesli to zrobisz byc moze bedziesz potrzebowal nawet karty graficznej PCI zeby przywrocic do zycia swojego fx.

Eeee przesadzasz. Nie spotkałem sie jeszcze z takim czymś. Jak masz Leadteka 5900XT to wrzucasz do niego bios od 5950U również Leadteka i wszystko działa (nawet TVout w kolorze). Fakt - zbyt wydajny ten bios nie jest, ale pamięci na nim idą na 1000 MHz.

Ja do mojego Leadteka wrzucałem już wiele biosów (od Ultry, nie ultry itd) i wszystko działa bezproblemowo. Nie musiałem używać karty PCI (i nie słyszałem nigdy żeby ktokolwiek musiał używać).

 

Jednak zgadzam sie w zupełności ze stwierdzeniem, że lepiej wgrywać biosy z kart XT (zmodyfikowane).

 

Co do osiągów luchumy: nic nadzwyczajnego, hehe :D Mam dużo lepsze na podobnym confie :) [nie żebym sie chwalił :D tylko stwierdzam fakty :D]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee przesadzasz. Nie spotkałem sie jeszcze z takim czymś. Jak masz Leadteka 5900XT to wrzucasz do niego bios od 5950U również Leadteka i wszystko działa (nawet TVout w kolorze). Fakt - zbyt wydajny ten bios nie jest, ale pamięci na nim idą na 1000 MHz.

Ja do mojego Leadteka wrzucałem już wiele biosów (od Ultry, nie ultry itd) i wszystko działa bezproblemowo. Nie musiałem używać karty PCI (i nie słyszałem nigdy żeby ktokolwiek musiał używać).

 

Jednak zgadzam sie w zupełności ze stwierdzeniem, że lepiej wgrywać biosy z kart XT (zmodyfikowane).

 

Co do osiągów luchumy: nic nadzwyczajnego, hehe :D Mam dużo lepsze na podobnym confie :) [nie żebym sie chwalił :D tylko stwierdzam fakty :D]

1496097[/snapback]

A propo chwalenia, ja też nie chce sie chwalic ale na podobnym kompie tylko ze z pelna 5950ultrą wyciagnalem 8300 w 3d 2k3 B) No ale nie chce sie chwalic... :lol: Dobra juz takich bzdur nie wypisuj. Praktycznie jest "wiele" przypadków że biosy od pełnej 5950ultry nie wchodzą do 5900xt, a ze ty miales szczesie to nie znaczy ze pozostali tez go beda mieli. Nie polecam wiec wgrywania biosu od 5950ultry, bo praktycznie nic on nie daje, jedynie 300 punktow w smarku 2003. Zajrzyj tak od stron 87 dalej a wszystko znajdziesz, wtedy duzo sie o tym "rozmawialo". Pozdrawiam

 

@edit: Zauważyliście że coś ostatnio DarkArrow tutaj nie zachodzi :lol:.....dziwne.....albo pyka w san andreas B)

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...