Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Pełna Ultra a podkręcony XT to dwie różne bajki :)

Gratuluje wyniku, bo niezły jak na taką kartę. A jaka reszta configu i sterowniki ?

 

Bios od ultry daje więcej niż 300 .. przynajmniej u mnie. W końcu podnosi te zegarki o kilka ładnych MHz :) No ale nie ważne.. miałem nie pisać głupot, hehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do osiągów luchumy: nic nadzwyczajnego, hehe :D Mam dużo lepsze na podobnym confie :) [nie żebym sie chwalił :D tylko stwierdzam fakty :D]

1496097[/snapback]

 

a jakie masz zegary karty oprócz szybszego proca??

100 mhz w bartonie to nie takie podobienstwo heheh :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik osiągnąłem chyba na 490/920 , z biosem Luksa. Nie pamiętam niestety dokładnie. Jutro zmienie chłodzenie, niedłuo dorzucę troche ramu i mam zamiar poprawić wynik :D

 

quartzXXI: tylko nie "leniu" :D, skąd mogłem wiedzieć że ten wynik był na tym confie? :) W sygnaturze masz teraz Radeona, nie wiem co tam miałeś wcześniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie quartz wlasnie wpadlo w moje rece gta sa i nie moge sie oderwac :D gra wymiata na maxa. Gram w rozdzielczosci 1280x1024 detale na maxa, bez aa i gra sie znosnie :D

 

Pozdrawiam,

DarkArrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bedziesz raczej tak krążył do usranej smierci:) bo raczej wątpie czy now sztuki sa podatne na 100% odblokowanie..

1496903[/snapback]

Fajnie było miec FX5900XT. Te karty naprawde sie zaje....scie kręciły.Nie to to moja teraz :-| Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA gram w GTA:SA od Niedzieli i musiałem się niestety oderwać troszkę żeby oceny poprawić :) Gram w rozdzielczości 1024x768 AAx3 - ustawienia w grze :) W zakłądce sterowniki na jakość :) I grafika wymiata :D Procek puszczony na 10x200 na Kingstonach :) Grafika 450/850 - teraz ciepłe dni i nie mogę jej puścić na 530/960 bo mam arty :( Ale gra się super, 0 przycięcia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1. Dlaczego niemoge zmienic ilosc mb przeznaczonych na textury na 256 i 512 mb ? Gdy zmieniam na 256 lub 512 to odpala sie windows, ale w rodzielczosci 640...i 256 kolorach

 

2. Sciagnelem nowe sterowniki do mojej karty graficznej.Chcialem zobaczyc co jest nowego, wiec zaczelem przegladac wlasciwosci ekranu, napotkalem na zakladke agp zwrocilo na mnie mozliwosc wyboru pci lub agp.Domyslnie wybrane jest AGP i co najciekawsze max jest na na 4x. Dlaczego tak malo ? Czy niepowinno byc na 8 ?

 

Program Everest pokazuje "typ magistrali- 8x".

W Biosie natomist mam cos takiego jak: AGP Support 8x i 2 mozliwosc " Enabled" i Desebled" (jakos tak ), mam ustawione na enabled (wlaczone)

Program "Riva Tuner" pokazuje 4x i brak mozliwosci wyboru...

 

Moja karta graficzna : Leadek GeForce 5900XT @ 5950 ULTRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quartz tak patrze na Twoje chlodzenie zalinkowane w signu i zwróciła moją uwage ta karteczka do kompa przyczepiona :D

Poznasz hardcorowego gracza po jego kompie-widać, że wokół niego obraca się świat :)

Nieźle mnie to rozbawiło: "Karmić psa i wlewać świeżą wode" buahahahahah :lol: - to chyba, by w trakcie grania w GTA SA nie zapomnieć, sam też gram i ta gierka wymiata!!!

Pozdrowionka!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee przesadzasz. Nie spotkałem sie jeszcze z takim czymś. Jak masz Leadteka 5900XT to wrzucasz do niego bios od 5950U również Leadteka i wszystko działa (nawet TVout w kolorze). Fakt - zbyt wydajny ten bios nie jest, ale pamięci na nim idą na 1000 MHz.

Ja do mojego Leadteka wrzucałem już wiele biosów (od Ultry, nie ultry itd) i wszystko działa bezproblemowo. Nie musiałem używać karty PCI (i nie słyszałem nigdy żeby ktokolwiek musiał używać).

 

Jednak zgadzam sie w zupełności ze stwierdzeniem, że lepiej wgrywać biosy z kart XT (zmodyfikowane).

 

Co do osiągów luchumy: nic nadzwyczajnego, hehe :D Mam dużo lepsze na podobnym confie :) [nie żebym sie chwalił :D tylko stwierdzam fakty :D]

1496097[/snapback]

He he he jakim cudem działa na XT'ku TV-Out..? Przecież w Winf A350XT za TV out odpowiada chyba GPU a w 5950 osobny uklad na PCB. Probowalem biosu od Leadteka A380 Ultra (GF FX 5950) i TV out nie dzialal wogole. Jak mozesz to wyslij mi ten bios z dzialajacym TV outem na adres udam_u@wp.pl

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... no to może na innym działał? Nie pamiętam, za dużo tych biosów było. Teraz nie mogę sobie przypomnieć, ale wydawało mi sie że na tym Leadtekowym 5950U wszystko śmigało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, że na poprzednim ustawieniu karta sobie poradziła na 6-godzinnym radzie WoW (MC) to dziś podkręciłem trochę bardziej i uaktualniłem force ware do 71.89

aktualne ustawienia GF FX 5900 XT Leadteca - 585MHz/939MHz - na oryginalnym biosie

wynik aquamark3 - GFX 4893, GPU 7201, all 36524

z odpaloną siecią (współdzielenie łącza)

GFX 4626, GPU 6870, all 34614

 

na razie poczekam i pogram troche przy takich ustawieniach, jak bedzie wszystko chodzić stabilnie popróbuje popsuć jeszcze troche bardziej

aaa, temperatura na rdzeniu podskoczyła do 47 st C, otoczenia do 40

 

Pentium 4 2.4/800, dual 2x512, Asus P4P800

 

ps. coś mi się wydaje, że mam całkiem niezły egzemplarz tego Leadteca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka ze odbiegam troszke od tego watku ktory teraz prowadzicie ale SZUKAM POMOCY

mianowicie:

mam wylacza mi sie cooler od winfasta leadtek a350xt=fx5900xt bo ma niby za male napiecie... ale wmienilem zasilke na taka ktora daje juz sobie rade ze znacznie lepszym sprzetem i plyte glowna (mialem wczesniej chaintech summit z mostekim nf2 a teraz mam abit nf7-s) wylacza sie cooler na wszystkich innych sterach niz te dolaczone do grafy

wiecie moze czego to jest przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff nareszcie dotarla do mojej osoby nowa grafa :-)

dalem na allegro za msi 5950 Box VIVO 500 zl z przesylka.

Zaczynam sie tym bawic.

Narazie prubowalem 530/1040.

Czy mozna sobie pozwolic na wiecej ?

z tego co widze pcb jest ladniejsze niz wersja xt, pamieci 2.0 :-)

Na ile moge liczyc bez spalenia karty ?

Pozdrowienia

Edytowane przez semafor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, spalenie karty to niezła sztuka, osobiście nie wiem jakim cudem to jest możliwe :) Przecież one mają zabezpieczenia, same się wyłączają gdy osiągną jakąś temperaturę (np. moja zwalnia przy 140*C - nie raz mi sie zdarzyło :P do dziś działa bezproblemowo).

 

Masz tam odczyt temperatury?

 

Zwiększaj co kilka MHz i testuj 3dmarkiem, gdy zaczynają się pojawiać krzaki to znaczy, że trzeba przestać. Ot cała filozofia.

Jakiej firmy tam są pamięci? Bo rdzeń to myślę że można spokojnie podciągnąć jeszcze o 20-30 MHzów przy dobrym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze temp po powrocie do domu.

Porobie testy chce zobaczyc jak bedzie podkrecona sie sprawowac

na przeciwko radeona 9800pro ktory goscil w moim kompie.

Z tego co sie bawilem nie chodzi gorzej.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...