Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Co do mojego problemu z freezami, okazalo sie ze to nie byla wina zawysokiego podkrecenia grafy, a sterow. Na tych nowych sterach 77.xx, kiedy wlaczy sie AA to po jakims czasie obojetnie jaka gra sie freezuje. Jak wylaczylem AA taki problem juz sie nie pojawil.

 

Pozdrawiam,

DarkArrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie... po paru miesiącach w każdym razie (z 3-4 miechy).

 

Suchyjastrzab: ja do 3dmarka używałem tych właśnie 56.72, ale myślałem że może wyszło coś nowego, lepszego. A pytanie sie niestety nie powtórzyło przez ostatnie kilkanaście stron, więc pytam :P

1502038[/snapback]

Mozesz poradzic jakie stery beda najlepsze do hl2 ?

Moze jakis patch do samej gry wymuszajacy dxp9 lub cos w tym stylu ?

Czy da rady ja zmusic do wygladania jak na radku i chodzenia na poziomie grywalnym ?

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooooo to ostra jazda :)

 

następnym razem popatrz na ranking (prowadzi go DarkArrow) zanim zaczniesz pisać o ekstremalnym wyniku 5500 pkt

 

pozdro600

1503858[/snapback]

We wtorek dam swoje wyniki w markach i reszcie :-))

narazie karta idzie stabilnie 560/1030 :-)) do tego procek powinien isc na 3.8 wiec cos tam sie pojawi.

Narazie jestem zajebiscie zadowolony z tej grafy :-))

Nie zamienil bym jej jednak na 9800pro.

a podobna cena byla, ten radek kosztowal by nawet wiecej :-))

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to mogę napisać co mi się ostatnio przytrafiło :D

Jakieś dwa tygodnie temu zachciało mi się, po paru głębszych (nie polecam), bicia rekordów - oczywiście zmieniłem napięcie w trybie 2D (nigdy więcej) i zapuściłem smarka. Zanim zdążyłem odpalić multimetr i trafić w odpowiedni punkt minęło jakieś 30 sek. (jeszcze samolociki latały) i okazało się że mam 2,03V na GPU :twisted2: :mur: :twisted2: .... już nie zdążyłem wyłączyć kompa - wyłączył się sam :lol:

Po ponownym włączeniu, już bez vmoda zobaczyłem tylko iskry po stronie GPU.

Karta zmarła w cierpieniach... Dobrze że miałem jeszcze troche płynów antystresowych. Odlutowałem wszystko jak tylko najpiękniej potrafiłem i .... oddałem sprzęt na gware.

Dziś dostałem nową :lol: .... kręci się 490/910 a więc GPU idzie 15MHz wyżej na niższym napięciu (1,4V) - poprzednio 475@1,47 - pamięci bez zmian.

Zasadniczo miałem chyba więcej szczęścia niż rozumu.

 

Dzisiaj troche potestuje, a jutro zmiana chłodzenia, lutownica w dłoń i hejaaaaaa.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to mogę napisać co mi się ostatnio przytrafiło :D

Jakieś dwa tygodnie temu zachciało mi się, po paru głębszych (nie polecam), bicia rekordów - oczywiście zmieniłem napięcie w trybie 2D (nigdy więcej) i zapuściłem smarka. Zanim zdążyłem odpalić multimetr i trafić w odpowiedni punkt minęło jakieś 30 sek. (jeszcze samolociki latały) i okazało się że mam 2,03V na GPU :twisted2:  :mur:  :twisted2: .... już nie zdążyłem wyłączyć kompa - wyłączył się sam  :lol:

Po ponownym włączeniu, już bez vmoda zobaczyłem tylko iskry po stronie GPU.

Karta zmarła w cierpieniach... Dobrze że miałem jeszcze troche płynów antystresowych. Odlutowałem wszystko jak tylko najpiękniej potrafiłem i .... oddałem sprzęt na gware.

Dziś dostałem nową :lol: ....  kręci się 490/910 a więc GPU idzie 15MHz wyżej na niższym napięciu (1,4V) - poprzednio 475@1,47 - pamięci bez zmian.

Zasadniczo miałem chyba więcej szczęścia niż rozumu.

 

Dzisiaj troche potestuje, a jutro zmiana chłodzenia, lutownica w dłoń i hejaaaaaa.

 

Pozdrawiam.

1506182[/snapback]

Heheheh fart? Oj dobrze że to wszystko ładnie wyczysciłes bo by było niedobrze :) , 2.03V :twisted: przesadziłeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam winfasta a350xt(co ja plote przeciez wlasnie o tym jest topi :lol: )

i chce zdjac z niego ta aluminiowa

nie wiem powiedzcie co o tym sadzicie... zda sie to na cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to mogę napisać co mi się ostatnio przytrafiło icon_biggrin3.gif

Jakieś dwa tygodnie temu zachciało mi się, po paru głębszych (nie polecam), bicia rekordów - oczywiście zmieniłem napięcie w trybie 2D (nigdy więcej) i zapuściłem smarka. Zanim zdążyłem odpalić multimetr i trafić w odpowiedni punkt minęło jakieś 30 sek. (jeszcze samolociki latały) i okazało się że mam 2,03V na GPU icon_twisted2.gif mur.gif icon_twisted2.gif .... już nie zdążyłem wyłączyć kompa - wyłączył się sam icon_lol.gif

Po ponownym włączeniu, już bez vmoda zobaczyłem tylko iskry po stronie GPU.

Karta zmarła w cierpieniach... Dobrze że miałem jeszcze troche płynów antystresowych. Odlutowałem wszystko jak tylko najpiękniej potrafiłem i .... oddałem sprzęt na gware.

Dziś dostałem nową icon_lol.gif .... kręci się 490/910 a więc GPU idzie 15MHz wyżej na niższym napięciu (1,4V) - poprzednio 475@1,47 - pamięci bez zmian.

Zasadniczo miałem chyba więcej szczęścia niż rozumu.

 

Dzisiaj troche potestuje, a jutro zmiana chłodzenia, lutownica w dłoń i hejaaaaaa.

 

Pozdrawiam.

Taki to ma szcześci a mi nie dali nowej karciochy bo powiedzieli ze wentylatror zmieniłem!

Pozostaje mi tylko w sierpniu jakiegoś gf 6800 kupić! Łee.. bede płakać!!

Edytowane przez Dymcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam winfasta a350xt(co ja plote przeciez wlasnie o tym jest topi  :lol:  )

i chce zdjac z niego ta aluminiowa

nie wiem powiedzcie co o tym sadzicie... zda sie to na cos

1506501[/snapback]

Aluminiowe co? Masz na myśli radiator czy tą blaszkę z GPU? Jeżeli chodzi o radiator, to najlepiej zapuść 3dmarka, zatrzymaj palcem wentylator, niech się troszke rozgrzeje (ja tam z minutę trzymałem, jak nie więcej:P), potem wyjmij kartę i radiatorek elegancko zejdzie. A jeżeli chodzi Ci o tą blaszkę - to nie mam pojęcia :D Wiem tylko że jakoś sie to da zdjąć, ale to już pytanie do harcore'owców :P

Edytowane przez Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki to ma szcześci a mi nie dali nowej karciochy bo powiedzieli ze wentylatror zmieniłem!

Pozostaje mi tylko w sierpniu jakiegoś gf 6800 kupić! Łee.. bede płakać!!

1506573[/snapback]

CZesc!!!

CZyli na "nic" Ci wymienili..? Qrde jezeli tak to niezla kupa :blink: ... Duzy byl ten sklep w ktorym karte kupowales..?

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sobie! Dosyć mały ale główna siedizba tego sklepu jest w Łodzii Tylko ze ja mieszkam w takim zadupiu co sie nazywa Tomaszów Mazowiecki!!! Ale całe szczeście ze załatwiłem sobie robote na pół wakacji,jest szansa ze uda mi sie na 6800gt uzbierać a kupie taniej bo poprosze mojego starego zeby na firme kupił karte i wtedy wat sie odliczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ja w sierpniu jade do Angli na roboty :D, wychodzi to na 120funtów tygodniowo, a bede tam 3 tygodnie :lol: to mi wychodzi ok. 2tysiaki :D, ale teraz mam dylemat, zmieniać platforme na a64, czy kupic nową plytke pod socA m.in Abita NF-7, i nową kartę graficzna m.in gf6800XX lub jakiegos radeona x800xx albo tez...........SKUTER :( Mazenie mojego młodzieżowego życia :D

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowe co? Masz na myśli radiator czy tą blaszkę z GPU? Jeżeli chodzi o radiator, to najlepiej zapuść 3dmarka, zatrzymaj palcem wentylator, niech się troszke rozgrzeje (ja tam z minutę trzymałem, jak nie więcej:P), potem wyjmij kartę i radiatorek elegancko zejdzie. A jeżeli chodzi Ci o tą blaszkę - to nie mam pojęcia :D Wiem tylko że jakoś sie to da zdjąć, ale to już pytanie do harcore'owców :P

1506596[/snapback]

tak chodzi wlasnie o ta blaszke(radiator wyszarpnelem :lol: )

hmmm wiec sa moze jacys hardcore'owcy na forum..... wiem juz jak nalezy to sciagnac aby nic nie zepsuc ale poprostu pytanko czy jest to oplacalne ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem jest to nieopłacalne z tego wzgledu że daje około 2-3st mniej :? możesz sobie skrószyć GPU no chyba że chcesz ją na rekordy kręcić to wtedy jest to uzasadnienie :D ja bym tego nie robił :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dali tam klej przewodzący na pewno. Albo taką "gumę do żucia". Ale jeżeli ma to dać 3 stopnie to warto ściągnąc, tylko najpierw poszukaj jakichś dokładnych instrukcji na necie (np. na zagranicznych forach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wiele osob mnie namowilo abym tego nie robil (jak narazie nie chodzi mi o punkty tylko o jakos gier (a z reszta i tak nie mam dobrego chlodzenia- jade caly czas na oryginalnym :mur: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki co byście brali , bo właśnie mój fx został sprzedany całkiem nieźle. Mam 540 zł i w tej cenie jest radzio 9800pro od sapphire oraz gf6600 non gt winfasta. Słucham waszych sugestii.

1507865[/snapback]

540 to nie jest najszczęśliwsza suma. Jeśli możesz to poczekaj miesiąc na rozwój sytuacji po premierze G70, może dorzucisz troche i będzie można za to kupić 6600GT ew. 6800 modowalny na 16/6.

A jak musisz grać już to chyba R9800Pro - ale 540PLN to imho za dużo.

 

P.S.

Na nowej grafie zrobiłem 6857 bez vmoda :-P . W weekend biore sie za modowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa.....9800pro bedzie w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem, bo już nie raz widziałem tematy, gdzie ludzie wymieniali z doplatą 6600 nonGT na 9800pro.......tylko nie oczekuj wysokich wyników w 3dmarku 2003, bo jest kicha, ja wywalczylem jedynie 6007punktów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchy na jakich zegarach?? te 6800 pkt. acha co do wyboru 9800pro lub 6600 to jak za radka za drogo :/ poczekaj na premiere G70, po napewno łykniesz coś lepszego za tą sama kaske, a ten twój geforce Gregor na allegro poszedł?

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak chodzi wlasnie o ta blaszke(radiator wyszarpnelem :lol: )

hmmm wiec sa moze jacys hardcore'owcy na forum..... wiem juz jak nalezy to sciagnac aby nic nie zepsuc ale poprostu pytanko czy jest to oplacalne ???

1506932[/snapback]

Między blachą a gpu jest pasta silikonowa

Zerwanie daje rzeczywiście jakieś 2-3 st mniej (ok 5Mhz więcej)więc chyba nie warto

Jeżeli się decydujesz musisz naciąć blache do okoła samym końcem cienkiego noża najlepiej użyć takiego z wyłamywanymi ostrzami

Trzeba do tego użyć nieco siły i jak to dobrze zrobisz blaszka będzie nie uszkodzona (w razie czego można przyklejić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki co byście brali , bo właśnie mój fx został sprzedany całkiem nieźle. Mam 540 zł i w tej cenie jest radzio 9800pro od sapphire oraz gf6600 non gt winfasta. Słucham waszych sugestii.

1507865[/snapback]

Tylko nie krzyczcie na mnie jakby co.....ale może MEDIONA 9800pro za 449zł ?? i z gwara na 3mc-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...