Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma to jak porządny test "renomowanego" serwisu :D i zdjęcia do recki robione chyba telefonem ...

1513941[/snapback]

Nie rozumiem czego się czepiasz. Co to za różnica czym są robione zdjęcia? Może są tak skompresowane aby strona szybciej się ładowała? Dla mnie mogłoby ich nie być wcale.

Chodziło przecież o porównanie z oryginalnym chłodzeniem i zwrócenie uwagi fiskompowi na Pentagramy.

Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie moze gdzies linka do testow 5900 pod riddickiem ?

Szukalem wszedzie ale zwykle to bylo ati albo nowe 6...

Szczegolnie wdzieczny bym byl za odnosniki to jakis

wyzszych modeli w stylu krecone 5900xt lub 5950.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwrócenie uwagi fiskompowi na Pentagramy.

Pozdro..

1514140[/snapback]

Dziękiza zwrócenie na Pentragrama, ciekawe kiedy będą dostępne w handlu, a jaka będzie cena pomiędzy nim a Zalmanem zdecyduje który kupię.

Szkoda tylko, że Zalman nie daje regulatora obrotów, a Pentagram ma ponoć upierdliwy montaż i kiepściej wyszlifowany spód.

 

Ale czas pokaże.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos wie dlaczego wystepuja pasy opisane w 1 poscie tego tematu przy gainward fx5900 ultra @ Chieftec 420W ? karta dzialala dobrze i nagle te pasy, na starym radku 9250 wszystko dziala [wolno ale dziala :F] za wszelkie podpowiedzi z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pasów to ja jestem expertem w tej dziedzinie (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi):lol:. Jakiego rodzaju masz te pasy? Jeżeli niebieskie stosunkowo cienkie znajdujące się wtej samej odległości od siebie to napewno spaliły ci się pamięci, karta do wyrzucenia lub na gware....:mur:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pasów to ja jestem expertem w tej dziedzinie (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi):lol:. Jakiego rodzaju masz te pasy? Jeżeli niebieskie stosunkowo cienkie znajdujące się wtej samej odległości od siebie to napewno spaliły ci się pamięci, karta do wyrzucenia lub na gware....:mur:

1517849[/snapback]

eeee

ze spalonymi pamieciami niekoniecznie musza byc niebieskie :) ja mialem czerwone :Pi dwu kolorowe :P na 5700 i mi wymienili na 5900 "ale dziala" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wiec przy ladowaniu systemu sa niebieskie rowno oddalone ;[ , w samym windowsie przy max rozdzialce[tylko przy takiej nie ma oznakow nieprawidlowosci ale przy zalaczeniu winamp+opera = crash :-) ps wyslalem karte i myslalem ze juz po problemie a oni mi odeslali albo ta sama albo inna uzywana LOL i to komputronik ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywana moze byc ale czemu wiatraczek jest walniety ? i z tego co pisal quartzXXI pamieci zjarane oto pytanie ;)

1518200[/snapback]

jak witrak sie spsul to tez mozesz reklamowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wiec przy ladowaniu systemu sa niebieskie rowno oddalone ;[ , w samym windowsie przy max rozdzialce[tylko przy takiej nie ma oznakow nieprawidlowosci ale przy zalaczeniu winamp+opera = crash :-) ps wyslalem karte i myslalem ze juz po problemie a oni mi odeslali albo ta sama albo inna uzywana LOL i to komputronik ...

1518062[/snapback]

Nie korzystaj z gwarancji!!!

Skorzystaj z "Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego" Dz. U. Nr. 141 poz. 1176 z 2002r.

Ten przepis jest bardziej "proklijencki" a to Ty decydujesz z czego chcesz skorzystać. Żądasz wymiany karty na nową i już. Nie wiem niestety czy to dotyczy zakupów poza siedzibą firmy - poszukaj info w sieci, podzwoń, pokombinuj.

 

Podstawa prawna:

http://www.prawo.psm.pl/index.phtml?x=D2002_141_1176

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego 5500 256 / 128 podkręciłem z 270/400 do 320/455

 

zyskałem ok 300 pkt w 3dmarku 01 (mało ale zawsze :P)

 

i gierki chodzą lapiej (widać dość dużą różnice szczególnie prze SA)

 

SA: przed OC :P

 

800x600 AAx1 details: low

 

po OC :P

 

1024x768 AAx1 details : hight

 

i powiedzcie mi czy jak tak podkręcam bez żadnych wentylów to czy mi sie nie pieprzy karta ???

Edytowane przez kev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz byćp ewny że przy dużym O/C karta mimo wszystko traci szybciej swoją żywotność. Moze to rwac miesiac, rok, dwa a nawet 10, wszytsko w zależności jaka to karta, i jak duze bylo jej O/C. Nistety w twoim przypadku nie mam pojecia czy ci sie nie spartoli, ale jesli chodzi ok, nie ma artów, to gratuluję dobrego overclockingu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Mega Silencer :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dzięki dodatkowo naklejonym radiatorkom zyskałem dużą stabilność karty-mimo upałów :blink: pamięci sie nie przegrzewają :) Jeżeli ktoś też ma ochote sobie coś takiego zrobić (skoro ten Silencer kosztuje teraz tylko 35zł :blink: ) to będzie musiał prawdopodobnie troche spiłować radiator idący pod plastikową osłone wiatraka-no i bez gimnastyki podczas jego przylepiania też się nie obejdzie... :lol:

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to są arty ???/

 

i czy temp procesora mogła mi się podnieść po tym OC ???

1519228[/snapback]

"arty"-chodzi o artefkty tzn. śmieci na ekranie. Jeżeli za bardzo podkręcisz karte to możesz mieć objawy w postaci znikających obiektów, kolorowych pasków/brył lub kolorowych kropeczek-świadczy to o zbyt mocno podkręconej karcie lub jej złym chłodzeniu. Jeżeli zobaczysz coś takiego na ekranie to jak najszybciej wyłącz benchmark/gre bo może dojść do uszkodzenia pamieci-szybciej lub GPU-tu troszke trudniej. Podkręcona karta emituje wiecej ciepła, to normalne-walczy się z tym stosując lepsze układy chłodzące (wentylatory, radiatoryitp...)

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supel jak temperaturki na tym zalmanie ? wyniki w o/c lepsze ?

1512820[/snapback]

Tak, O/C lepsze ale nie az tak :-P . powiedzmy ze po 10-15 mhz B) ale przeciez lato jest, moze pojdzie wiecej w zime jak temp spadnie a ja bede wtlaczal do obudowy (mam taki zamiar) chlodne powietrze z podworka. Co o tym myslisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam go chyba w zime normalnie na balkon wystawie :lol: zrobię mały daszek nad obudową żeby śnieg nie kapał, i będzie super :D Mieszkam na 4 piętrze, także im wyżej tym lepiej :mur:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam go chyba w zime normalnie na balkon wystawie :lol:  zrobię mały daszek nad obudową żeby śnieg nie kapał, i będzie super :D  Mieszkam na 4 piętrze, także im wyżej tym lepiej :mur:

1520500[/snapback]

 

Sadzisz ze to zly pomysl :?: Mi sie wydaje ze nie :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, kolega sprzedal z miesiąc temu prawie identyczny zestaw, tylko zamiast balerona był Pentak III 733 Mhz, wziął prawie 900 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Mega Silencer  :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dzięki dodatkowo naklejonym radiatorkom zyskałem dużą stabilność karty-mimo upałów  :blink:  pamięci sie nie przegrzewają :) Jeżeli ktoś też ma ochote sobie coś takiego zrobić (skoro ten Silencer kosztuje teraz tylko 35zł :blink: ) to będzie musiał prawdopodobnie troche spiłować radiator idący pod plastikową osłone wiatraka-no i bez gimnastyki podczas jego przylepiania też się nie obejdzie...  :lol:

Pozdrawiam!!!

1518963[/snapback]

Hehe widzę ze zrobiłeś to samo co ja ze swoim fxem:). Ja jednak wolałem pociąc stary radiator od amd k6-2 bodajze 350mhz :) . Kosztowało mnie to tylko trochę pracy i prądu dla gumówki.Też musiałem zeszlifowac troche aby sie zmiesciło pod plastik . Mysle ze firmowo powinny byc tam zeberka !!! No ale Polak potrafi:) . Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chyba coś takiego zrobie, tylko czy to coś w ogóle daje ?? Jakieś testy, porównania? Jak temperatury ?

 

Czym to kleiłeś? Taśma czy klej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zeby potem nie bylo nieporozumien - jestem laikiem, z kompem ma stycznosc od czasu do czasu i to tylko przy grach, ale ja nie o tym.

 

Kupilem karte GeForca 5900 XT Prolinka (PixelViev, to jest chyba ta sama firma) teraz mam ja na sterach "Omega 1.6639" I Jestem troszke niezadowolony, z jej wydajnosci, nie wiem jaka powinna byc, ale np przy CS'ie, na open gl'u 800x600, mam zwykle okolo 40 fps'ow +\-. Mysle ze powinno byc duzo wiecej.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale na karcie probowalem zmienic bios, ale off course sie nie udalo, po przywroceniu starego bios'u wszystko ok, ale moze to wplynelo na wydajnosc. Pozatym nic wiecej nie podkrecalem.

 

3Dmark'u2k5 mialem okolo 550 pkt.

 

Czy ta karta jest tak slaba, jak moge sprawdzic czy wszystko z ta karta ok, jak moge z niej wiecej wycisnac, ogolnie chcialbym zeby byla wydajniejsza. No chyba ze to jej max

 

Dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane z Eversthome'u

 

Płyta główna

Typ procesora Unknown, 1800 MHz (9 x 200)

Nazwa płyty głównej Nieznane

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce3 250, AMD Hammer

Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS'u Award (07/28/04)

 

Ekran

Karta wideo NVIDIA GeForce FX 5900XT (Omega 1.6693) (Q) (128 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce FX 5900 XT

Monitor LG Flatron ez T710BH [17" CRT] (1433115904)

 

Co mnie martwi z procesorem, to przy starcie systemu - pisze ze mam Sampron3100, tutaj pisze "Unknown, 1800 MHz (9 x 200)" Takze nie wiem, a plyty glowna to MSI K8N Neo-FSR.

 

Acha test robilem jeszcze przed nieudana zmiana bios'u

Edytowane przez insane2k4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zasilacz?Mozesz podać jaki masz zasilacz?Wygląda mi to na braki w zasilaniu.FX'y mają to do siebie że jak jest za mało prądu to zwalniają.

Procek raczej nie ma za wielkiego wpływu na wydajnośc w twoim przypadku.W końcu piszesz że w 3D05 masz tylko 550 pkt. a 2005 nie jest zbytnio uzalezniony od procka>tutaj największa role odgrywa karta- i to wnij szukałbym problemu.Sprawdż napięcia ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...