Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

MGB-350ATXP4

 

Firma - Megabajt

1523559[/snapback]

To bardzo wiele tłumaczy.

Jeśli masz mozliwość to porzycz od kogoś troszke mocniejszy zasilacz(raczej miełem powiedzieć markowy) i potestuj jak się będzie to wszystko zachowywało.Dalej mi sie wydaje ze wina tkwi w zasilaczu.Megabajt to jedna z tańszych firm i to co na nim pisze: 350W wcale nie jest prawdą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna gdzies dostac warper do puszczenia demek ati na fx ?

wiem ze z predkoscia bedzie kupa, ale z racji na to ze fx

wolno to wolno ale nie obsluguje mniej funkcji niz radek czy jest

mozliwosc ich odpalenia ?

pzdr

nie aktualne na nowych sterach wsio chodzi acz kolwiek

malpa i misiek sa bardzo wolne

Edytowane przez semafor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chyba coś takiego zrobie, tylko czy to coś w ogóle daje ?? Jakieś testy, porównania? Jak temperatury ?

 

Czym to kleiłeś? Taśma czy klej ?

1523297[/snapback]

Jak moze nie dawać?? Daje daje !!! Pamięci miały tak dobrze ... . Kleiłem własnym sposobem i wydaje mi sie ze spisuje sie on na 5. Thermopox z domieszka srebra + kropelka na rogach radiatorków(tylko kropeleczka na rogach nie kropla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę ci kupić zasilacz o mocy 420W. Ja mam neoteca i tak jak ty 5900XT.

Niestety ta karta za bardzo jest łakoma na prąd. Pozdrawiam.

1524209[/snapback]

Ten zasilacz kosztuje okolo 250pln, istnieje jakis do 150?

np cos takiego 1524232[/snapback]

119 stron postow, sorka ale 118 stron jest pewnie bez sensu, moze troche przeginam, ale komu by sie to chcialo przegladac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Zamienilismy sie z kumplem na pare dni na grafy.

Ja mu 9800pro on mi 5950.

Jako ze on ma dosyc slaby komp nie bylo sensu u niego

nic porownywac. Wsadzilem do swojego i bawie sie od prau godzinek.

Narazie aqua 50628

mark 03 jak w linku

7472

A mowia ze fx jest taki slaby ...

http://service.futuremark.com/servlet/Inde...&projectType=10

mysle ze nie jest on taki zly jak o nim niektorzy

fanatycy pisza porownujac go do 9600 :-)))

Pozdrawiam

aQUA poprawione do 51469 :-)

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Po wielu testach (sterownikow zarowno do grafy i plyty glownej) stwierdzam, ze najlepszymi sterami do mobo z nforce 2 sa remixy ver. 2.3. Eliminuja one drobne przycinki, ktore wystepowaly na sterach 5.10. Co do sterow od grafy... hmm od niedawna mialem spore problemy z grafa (resety kompa, blue screen z informacja, ze jest cos zwalone z plikiem nv4_disp.dll, pojawianie sie artefaktow itp). Problemy te zaczely sie pojawiac u mnie na poczatku w GTA SA, a pozniej w GW (Guild Wars). W innych grach takich problemow nie mialem (w tych grach co mialem jeszcze na dysku). Aby znalesc jakis sposob na naprawienie mojego problemu, przelecialem wszystkie fora polskie i zagraniczne, az znalazlem rozwiazanie na Guru3D. Okazalo sie, ze nie tylko ja mam takie problemy z freezami, resetami i bluescreenami. Na zlikwidowanie freezow i lekkich przycinek ludzie z tamtego forum polecili zmienic stery od nforca na remixy o ktorych pisalem juz wyzej i nagrac nv4looopfix'a (maly path). Co do bluescreenow i resetow w pewnych grach polecili zmienic stery z 7x.xx na jakies 6x.xx. Wczoraj tak zrobilem i moje problemy zniknely odrazu :D

 

 

Aktualnie uzywam:

 

nVidia 66.93 WHQL Driver

nForce Remix Driver ver. 2.3

nv4loopfix path

 

 

Pozdrawiam,

DarkArrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Po wielu testach (sterownikow zarowno do grafy i plyty glownej) stwierdzam, ze najlepszymi sterami do mobo z nforce 2 sa remixy ver. 2.3. Eliminuja one drobne przycinki, ktore wystepowaly na sterach 5.10. Co do sterow od grafy... hmm od niedawna mialem spore problemy z grafa (resety kompa, blue screen z informacja, ze jest cos zwalone z plikiem nv4_disp.dll, pojawianie sie artefaktow itp). Problemy te zaczely sie pojawiac u mnie na poczatku w GTA SA, a pozniej w GW (Guild Wars). W innych grach takich problemow nie mialem (w tych grach co mialem jeszcze na dysku). Aby znalesc jakis sposob na naprawienie mojego problemu, przelecialem wszystkie fora polskie i zagraniczne, az znalazlem rozwiazanie na Guru3D. Okazalo sie, ze nie tylko ja mam takie problemy z freezami, resetami i bluescreenami. Na zlikwidowanie freezow i lekkich przycinek ludzie z tamtego forum polecili zmienic stery od nforca na  remixy o ktorych pisalem juz wyzej i nagrac nv4looopfix'a (maly path). Co do bluescreenow i resetow w pewnych grach polecili zmienic stery z 7x.xx na jakies 6x.xx. Wczoraj tak zrobilem i moje problemy zniknely odrazu :D 

Aktualnie uzywam:

 

1524398[/snapback]

Też mam takie miniprzycięcia na sterownikach 7x.xx poza 76.50. Nawet prosiłem "moderów od sterów" o przerobienie ich tak aby zmienić wartość "Max request queue depth" na 32, ale nikt nie potrafił mi pomóc i nie wie czy to ta opcja może być odpowiedzialna za te minifreeze`y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

119 stron postow, sorka ale 118 stron jest pewnie bez sensu, moze troche przeginam, ale komu by sie to chcialo przegladac?

1524277[/snapback]

Radzę jednak poczytać ten przyklejony temat ......a bez sensu to jest: odpalanie kompa na Megabajcie i zakładanie tematów nie przeglądając nawet z istniejących.

Zasilacz możesz wziąć

ten

Wyrabia spokojnie - za taką cene lepszego nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Posiadam GF5900XT z ASUSA. Jak mam wgrac do niego bios <jakiej komendy mam użyć>???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom ModeCom-a moge smialo polecic :) uzytkuje go juz dluzszy czas i ne ma z nim problemow. co prawda mam tylko 9550 a on duzo fazy nie potrzebuje, ale mialem pare dni 9800 pro na probe i wszystko chodzilo cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam GF5900XT z ASUSA. Jak mam wgrac do niego bios <jakiej komendy mam użyć>???????

1524793[/snapback]

Najlepsza będzie komenda: "a: FX5900 /wróżka /jakiego_programu_używam?"

 

1. Spróbuj WinFastFlash i komende: "wfflash.exe NM nazwa_biosu.rom"

2. Jeśli wolisz NVFlash to otwórz plik nvflashinfo.txt i przeczytaj - z tego co pamiętam będzie to: "nvflash -u -p -f nazwa_biosu.rom"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchy dokladnie powodem tych zjawisk jest ustawienie w nowszych sterach "Max request queue depth" na 1 z 32. W wyniku tego stery od grafy (bynajmniej u mnie) zachowuja sie nie stabilnie i w poszczegolnych grach mam arty, w innych zwisy i resety, a w niektorych nic :D

 

A jak 3d-smarki na tych sterach ?

Ti wsumnie przestalem patrzec na 3dsmarki, teraz liczy sie jedynie wydajnosc w grach. nV zaczyna juz zapominac o starszej serii graf. Zainstalujcie sobie stery 80.40 to w GTA SA nie bedziecie widziec kół od samochodu itp. :P Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

Ten zasilacz kosztuje okolo 250pln, istnieje jakis do 150?

np cos takiego http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17203 wystarczy? albo jeszcze cos tanszego, oczywiscie chodzi mi o maxymalna wydajnosc i minimalny wydatek icon_lol.gif i dajesz mi gwarancje ze potem bedzie ok?

Kobrowisko ma racje z tym zasilaczem, możesz to sprawdzić zapuszczając gre z uruchomionym w tle Riva Tunerem z opcja monitoring. Jeżeli karta w trybie 3D nie będzie wskakiwała na 390/700 to znaczy, że wina leży po stronie zasilacza! Najlepiej testy zrobić uruchamiając jakąś wymagającą gre-wbrew pozorą (sporo osób narzeka na silnik tej gry) dobry będzie NFSU2 z ustawionymi wszystkimi opcjami na max.-uruchamiasz Riva Tunera z monitoringiem, zapuszczasz gre z jakąś trasą dość szybką-jak ją przejeziesz wychodzisz z gry i oceniasz wykresik.

Moim zdaniem najlepiej będzie jak kupisz sobie ten zasilacz:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=14&grupa=319

Wygrał on test w Chipie w kategorii opłacalność i miał 2 miejsce w kat. POWER. Ma on 2 linie 12V. jest więc przyszłościowy gdyż spełnia normy ATX 2.0 oferuje też dużo lepsze parametry nawet o swojego teoretycznie mocniejszego i lepszego brata- http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=14&grupa=319

 

2.

Hehe widzę ze zrobiłeś to samo co ja ze swoim fxem:). Ja jednak wolałem pociąc stary radiator od amd k6-2 bodajze 350mhz icon_smile3.gif . Kosztowało mnie to tylko trochę pracy i prądu dla gumówki.Też musiałem zeszlifowac troche aby sie zmiesciło pod plastik . Mysle ze firmowo powinny byc tam zeberka !!! No ale Polak potrafi:) . Pozdro.

Tak z tym Silencerem to miałeś świetny pomysł!!! Masz racje ja też uważam, że te radiatorki powinny być już standardowo zamontowane :) Polak potrafi!!!

 

3.

Też chyba coś takiego zrobie, tylko czy to coś w ogóle daje ?? Jakieś testy, porównania? Jak temperatury ?

 

Czym to kleiłeś? Taśma czy klej ?

To daje bardzo dużo!!! Po dodaniu agresywnych tymingów na pamięci ich temperatura drastycznie wzrosła!!!-w upalne dni przegrzewały się co objawiało się po półgodzinnej grze artami...Po zainstalowaniu tych radiatorków problem zniknał mimo, że upały takie same są a może nawet większe. Moje radiatorki to są te:

http://age.pl/podzespoly/opis.php?k=207&id=15326&company=

Tego który poszedł pod plastik musiałem troche zeszlifować a ten 2 tylko lekko na rogu. Te radiatorki mają już na sobie naniesiony klej wiec z przyklejeniem nie ma problemu-jedyną trudność może sprawić ich przyklejenie pod tym plastikiem.

Pozdrawiam!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Mam dalej problem z wgraniem biosu.

 

Zrobiłem wszytko jak pisało :

 

1. Zgrałem mój stary bios na dyskietke

2. Pobrałem nowy i dałem mu nazwe BIOSNEW.ROM

3. Wpisałem komende nvflash -5 -6 BIOSNEW.ROM i Wyświetliło taki napis:

 

ERRor (coś tam dalej)

ID mismatch

 

Nie wiem jak to ma być próbowałem też innym sposobem i tez pisało ID mismatch

 

POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dalej problem z wgraniem biosu.

 

Zrobiłem wszytko jak pisało :

 

1. Zgrałem mój stary bios na dyskietke

2. Pobrałem nowy i dałem mu nazwe BIOSNEW.ROM

3. Wpisałem komende nvflash -5 -6 BIOSNEW.ROM i Wyświetliło taki napis:

 

ERRor (coś tam dalej)

ID mismatch

 

Nie wiem jak to ma być próbowałem też innym sposobem i tez pisało ID mismatch

 

POMOCY!!!

1525033[/snapback]

NAPISZ JAKIEGO PROGRAMU UŻYWASZ DO FLASHOWANIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvflash -4 -5 -6 nazwa_biosu.rom (przełącznik "-4" wymusza flash)

 

EDIT

Najlepiej użyć wersji 4.41

 

!!!Flashing with NVFLASH Use NvFlash version 4.41

 

1) A:\nvflash -b <backup.rom> [Enter] (zgranie biosu z karty)

2) A:\nvflash -p -u -f <file.rom> [Enter] (wgranie nowego biosu)

 

Ja jednak preferuje WinFastFlash

 

wfflash.exe NM <nazwa_biosu.rom> [Enter]

backup tworzony jest automatycznie i nosi nazwę "saveold.rom"

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Po wielu testach (sterownikow zarowno do grafy i plyty glownej) stwierdzam, ze najlepszymi sterami do mobo z nforce 2 sa remixy ver. 2.3. Eliminuja one drobne przycinki, ktore wystepowaly na sterach 5.10. Co do sterow od grafy... hmm od niedawna mialem spore problemy z grafa (resety kompa, blue screen z informacja, ze jest cos zwalone z plikiem nv4_disp.dll, pojawianie sie artefaktow itp). Problemy te zaczely sie pojawiac u mnie na poczatku w GTA SA, a pozniej w GW (Guild Wars). W innych grach takich problemow nie mialem (w tych grach co mialem jeszcze na dysku). Aby znalesc jakis sposob na naprawienie mojego problemu, przelecialem wszystkie fora polskie i zagraniczne, az znalazlem rozwiazanie na Guru3D. Okazalo sie, ze nie tylko ja mam takie problemy z freezami, resetami i bluescreenami. Na zlikwidowanie freezow i lekkich przycinek ludzie z tamtego forum polecili zmienic stery od nforca na  remixy o ktorych pisalem juz wyzej i nagrac nv4looopfix'a (maly path). Co do bluescreenow i resetow w pewnych grach polecili zmienic stery z 7x.xx na jakies 6x.xx. Wczoraj tak zrobilem i moje problemy zniknely odrazu :D 

Aktualnie uzywam:

 

1524398[/snapback]

A co daje ten nv4loopfix???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co daje ten nv4loopfix???

1525711[/snapback]

z pliku readme

 

[...]

So what does it do? It closes the RX55 memory register in BIOS. The RX55 register's official name and function is Memory Write Queue (MWQ) timer. The MWQ timer is actually a timing device included in the memory host controller to prevent write data being held in the memory queue too long. After the data has been in the queue too long it times out. This timed out data is then given a higher write request priority. Now that might sound nice – a bit of extra performance BUT the procedure fails when overloaded. 3D games and Win XP put too much load on the memory queuing timer procedure. The nVidia new driver exaggerates the problem even more as the driver enables nVidia cards to use even more memory than previous driver versions.

 

Jest to szczególnie pomocne na płytach głównych z chipsetem Via, ale czasami pomaga również na innych.

Instalacja jest odwracalna, więc każdy może spróbować.

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...