Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

A u ciebie suchy coś ten patch dał??

1525809[/snapback]

Sorry, ale ja mam 6-miesiączną windoze na której były dziesiątki sterowników, patchów, fixów itp. więć trudno mi w tej chwili udzielić 100% odpowiedzi.

Na pewno nie zaszkodził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie obada jak wroce do domku. Słuchaj suchy bo jest taki problem. Na fx5900 i na radku mam to samo czyli chodzi o to ze jak ustawie fsb 200 czyli barthon 3200 to jest git wszystko. Jak tylko dam np 205 fsb to mi sie dzwięk tnie:(. Powyłączałem wszystkie [ciach!]ły na plycie czyli te porty lpt itd itp i troszke lepiej ale restarty sa:(. Podniosłem napiecie na vdd na 1,8 V z 1,6V i dalej restarty . Czy to przypadkiem nie wina sterów do nforca tzn tych 5,10?? Remixów jeszcze nie próbowałem.Acha zwiekszajac napiecie na procu nawet do 1,9 V nic nie daje. Temperatura na dobrym poziomie max 54 stopnie. Doradź coś. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo powyżej 200FSB, prawdopodobnie grzeje się SB.

U mnie nic quźwa nie pomaga, 200 to max. Spróbuj schłodzić SB albo zmień bios - szukaj pomocy w temacie o swojej MOBO, może tam coś wiedzą.

 

Acha jakbyś się czegoś czegoś ciekawego dowiedział to daj znać.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sie nie śmiej!!! Myślałem że to ściema , ale przepiołem kompa do innego gniazdka tzn do takie pod które jest tylko komp i normalnie brak restartów . Na zacinki dzwieku pomogło wyłączenie pierdół na płycie i podniesienie vdd na 1,8 , ale z tym gniazdkiem to jaja jak berety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

A jaką kartę  miałeś wczesniej?

1524701[/snapback]

mi zadales to pytanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Jeśli to był Twój temat i problem to -tak.

1527846[/snapback]

na stale narazie 9800pro -> w kierunku na 6800gt

do niedzieli wymienilismy sie z kumplem na 5950.

w sumie ladna ,potestowalem, pogralem i z mojego

punktu radkowicza wyglada to tak:

1. w d3 czuc 256 ramu na ultra i zegar podkreconej grafy

do 540.

2. w farcry z pachem 1.3, pkiller boh, colin5, settlers5 gra sie

spoko bez widocznej roznicy moze poza nsfu2. widac jednak sporo

ladniejsze anizo ale i gorsze aa, ja wole anizo wiec jest spox :-))

w far nie widze roznic, ale jak by mniej zaciec sadze ze to sprawa

znowu 256 ramu. podsumowujac gry na 540 mhz nie widze

roznicy w jakosci gry z radkiem.

3. sztuczne marki jak podalem we wczesnijeszym poscie 03

ponad 7400 na nie czyszczonym po radku xp wiec oki,

aqua ostatecznie 51629 d3 timedemo 47 fps na ultra

4. fajna karta, nie warto zamieniac jej na 6600/gt ani na 9800pro

chyba ze dla markow. Nastepny przystanek to jednak 800/6..gt

Pozdrawiam

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh co ja mam juz z tymi sterami :D az mam chec sprzedac mojego fx'a i nabyc cos ze stajni ATi >.<, na tych 66.93 wszystko bylo oki tylko sporadycznie mialem reset kompa co 6 h. Zainstalowalem wkoncu te stery, na ktorych na bank (100 %) nie powinno nic sie walic (66.81/66.82). Jak narazie mam je zainstalowane juz 2 dni i zero problemow. Na sterach 80.40 tez zero problemow z freezami i resetami kompa, ale na nich sa problemy z teksturami (cos za cos) :D

 

EDIT

 

moze jeszcze sprawdze te stery 76.44 :D na 76.45 byla lipa, na 76.50 tez, a moze na tych bedzie oki :D

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze 67.66b z XG

http://www.tweaksrus.com/index.php?option=...id=67&Itemid=41

 

Pamiętam, że na poprzedniej karcie wydawały mi się "najkompatybilniejsze"

 

*EDIT*

 

Używasz DriverCleaner`a? Jeśli nie, to zacznij.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe rzeczy piszecie o tych zwieszkach, artach itd. :?

 

posiadam kartę od roku i jedyne problemy jakie miałem były związane ze sterami do nforce bo chipset powodowal lekkie przycinki ale jezeli chodzi o dzialanie sterow do karty to problemów nie zauważyłem jeszcze nidgy...

 

może to kwestia producenta karty :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchy chyba tych sterow uzywalem i byla lipa, ale moge sie mylic, a co do driver clinera imho to podstawa :D

 

btw zlookajcie temat gf 6800 i jego problemy z freezami, zacinki itp. lukk ma takie same problemy jak ja. Jest tylko jedna mala roznica, ja mam fx'a :D

 

EDIT

 

kicol ja problemy z zacinkami rozwiazalem (zmiana sterow od nforca), ale u niektorych te przycinki powoduje grafa. Ja mam problemy z crashami (wychodzenie z gry do windowsa), resety kompa, B.S.O.D (Bluescreen z napisem ze jest cos zwalone ze sterownikiem od grafy) i artefakty, ale tylko w jednej grze (Guild Wars). Jak chcecie zobaczyc wieksze grono osob majacych takie problemy to zapraszam na www.guru3d.com --> forum

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdaje, że to nie do końca wina tylko grafy.

Chyba zależy to głównie od sterowników płyty głównej, kolejności wgrywania driverów przy stawianiu windy itp.

U mnie FW nic nie zmienia - mam włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... wiec tak:

 

Jakich sterow do mobo uzywacie ??

Jakich do grafy ??

Czy macie zintegrowany dzwiek, czy nie ??

Posiadacie windowsa z sp 2 ??

 

Ja robie zawsze tak:

 

windows xp sp 2 (ma w sobie dx 9.0c)

stery od mobo

stery od dzwieku realtek

stery od grafy

 

Jesli robie cos zle to mnei poprawcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 67.22 , Fastwrite na off (bo to nic nie daje, tylko spowalnia), żadnych freezów w żadnej grze nie zauważyłem :/ w GTA:SA też nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie zawsze tak:

 

windows xp sp 2 (ma w sobie dx 9.0c)

stery od mobo

stery od dzwieku realtek

stery od grafy

 

Jesli robie cos zle to mnei poprawcie...

1529279[/snapback]

Ja robie tak:

1. windows xp sp 2 (ma w sobie dx 9.0c)

2. sterowniki kontrolera pamięci (Memory controller driver v4.40)

3. sterowniki GART (GART driver V4.40)

4. stery do grafy (w/g upodobań)

5. sterowniki dźwięku (Audio driver v4.60)

6. Audio utility NvMixer v4.51

7. (opcjonalnie) jeżeli zakładki do oc są ukryte używam nVTweak - nigdy coolbits chociaż to teoretycznie nie powinno mieć znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś namiary na bios oryginalny do WinFast A 350XT - GeForce 5900XT na stronie Leadtek www.leadtek.com - brak!!!!!

1529389[/snapback]

Masz tutaj link, jednak jest na oficjalnej www Leadteka, są to 2 wersje: pal i ntsc - dla ciebie dobra bedzie pal :wink:

ftp://203.66.138.20/entertainment_graphic...203_A350Series/

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki

te biosy to oryginały instalowane w tych kartach?

czy bezpieczna będzie zmiana bisu karty na bios który ty masz w karcie grafiki

bez zmiany chłodzenia.

zalecane ustawiania karty - optymalna częstotliwość to raptem 450/826

Edytowane przez byzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki

te biosy to oryginały instalowane w tych kartach?

czy bezpieczna będzie zmiana bisu karty na bios który ty masz w karcie grafiki

bez zmiany chłodzenia.

zalecane ustawiania karty - optymalna częstotliwość to raptem 450/826

1529632[/snapback]

Ten bios co podałem w linku to jest oficjalny najnowszy bios Leadteka-sam bios bezpieczny, tylko flashowanie może sie okazać niebezpieczne... (Tego biosu chyba na karcie firmowej sie nie znajdzie, bo gdy został on wydany to A350XT nie były już prawdopodobnie produkowane) -ma kilka poprawek, np. u niektórych likwiduje problem z nieustannymi komunikatami o niewystarczającej mocy dostarczanej do karty przez zasilacz.

Ten bios, który mam w sygnaturce jest zmodyfikowany i dostrojony metodą prób konkretnie do mojej karty-na normalnym biosie od leadteka moja karta śmigała z pamięciami ustawionymi na 900Mhz bez radiatorków! Po zmianie tymingów i latencji chodzi stabilnie do ok 850Mhz ale z radiatorami dodanymi! Swoją droga ostrzejsze tymingi i to 800Mhz daje mi dużo większy zysk wydajności niż to 900 przy defaultowych ustawieniach. Poza tym w moim biosie dla trybu 3D jest standardowo ustawiony zegar dla GPU na 500Mhz (de facto to wszystko jest już w mojej sygnaturze napisane). Jak chcesz (podasz mi meila) to moge ci wyslać mój bios z ostrymi tymingami ale standardowymi zegarami-tryb 3D GPU: 390 Mem: 700 i dopasowałbyś sobie do swojej karty indywidualnie zegary by działała stabilnie na max swoich możliwości. Ponosisz jednak ryzyko-przy tych tymingach karta moze nie wstać nawet przy Mem ustawionych na 700Mhz-przy ewentualnych próbach wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Pozdrawiam!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Zawsze po wgraniu wszystkich sterowników trzeba na nowo przeinstalować DX'a... juz na samym końcu.

1529353[/snapback]

nie wiem czy to dobry pomysl ?

nv znane jest z tego ze podmienia niektore orginalne biblioteki

dxp przy instalcji driverow z tad czasami slabsza

wydaqjnosc na karcie ati instalowanej na zywca po karcie nv.

nie wiem czy ati tak tez robi. kiedys gdzies ten temat pojawil sie

na forach.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co od pwnego czasu mam problem przy uruchamianiu windy. Pojawia mi się "system is not responding"(system nie odpowiada) a mimo to wszystko się cacy ładuje. Znaci jakiś fajny programik (oprócz wbudowanego scan discu :lol: ) który wyszukuje błędy systemowe i je naprawia ?? (registry mechanic i reg supreme używałem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol zrobilem format... nagralem driver 76.45, remixy do nforca, realtek drivery do muzyki (tak jak zawsze) i TYLKO niezbedne oprogramowanie (winrar, winamp, firefox, thunderbird, antyvirus, spybot i driver cliner). Pykam juz ladne pare godzin i zero problemow. Wczesniej na tych sterach wystarczyla godzinka grania :D Nie wiem co jest, ale stawiam na oprogramowanie, ktore mialem nagrane wczesniej (moze bylo zje...e).

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...