Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

heh ktore to dokladnie nie wiem >.< zeby nic nie rozwalic nie wlaczam aa w zadnej gierce :D narazie jest looz i sie ciesze :-) btw na pewno to nie windows :P

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

mam pytanie dotyczace biosu do 5950.

Czy cos tam mozna poprawic ? Chodzi mi glownie o latencje

pamieci. Oczywiscie nie pisze o wgraniu biosu od 5950 na 5900/xt

ale edycji orginalnego biosu na orginalnej 5950.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczace biosu do 5950.

Czy cos tam mozna poprawic ? Chodzi mi glownie o latencje

pamieci. Oczywiscie nie pisze o wgraniu biosu od 5950 na 5900/xt

ale edycji orginalnego biosu na orginalnej 5950.

Pozdro.

1531337[/snapback]

No biosy od 5950 maja tragiczne tymingi-jest duuużo do poprawienia :lol: między innymi właśnie dlatego nie opłaca się wgrywać do XT biosu od 5950 bo wydajność mimo wyższego taktowania pamięci będzie porównywalna a może być nawet niższa... (no i na 90% straci sie TV-Out)-zakładam, że GPU pracuje z tą samą szybkością. Tak na marginesie jak ktoś na standardowym biosie od XT wyciska z pamięci 900Mhz to dzieki relaxed tymings w biosie od 5950 prawdopodobnie spokojnie dobije do 1Ghz...pozostaje tylko pytanie po co..? Skoro wydajność nie wzrośnie... :blink: chyba tylko po to, żeby pokazać koledze, który nie ma o niczym pojęcia :wink:

Pozdrawiam!!!

 

EDIT:

Nie pisze się 2 postów pod sobą-edytuje się poprzedni! :rolleyes:

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

No biosy od 5950 maja tragiczne tymingi-jest duuużo do poprawienia  :lol: między innymi właśnie dlatego nie opłaca się wgrywać do XT biosu od 5950 bo wydajność mimo wyższego taktowania pamięci będzie porównywalna a może być nawet niższa... (no i na 90% straci sie TV-Out)-zakładam, że GPU pracuje z tą samą szybkością. Tak na marginesie jak ktoś na standardowym biosie od XT wyciska z pamięci 900Mhz to dzieki relaxed tymings w biosie od 5950 prawdopodobnie spokojnie dobije do 1Ghz...pozostaje tylko pytanie po co..? Skoro wydajność nie wzrośnie... :blink: chyba tylko po to, żeby pokazać koledze, który nie ma o niczym pojęcia  :wink:   

Pozdrawiam!!!

 

EDIT:

Nie pisze się 2 postów pod sobą-edytuje się poprzedni!  :rolleyes:

1531413[/snapback]

i o to chodzi :-))

ja na tej pozyczonej 5950 mam bardzo dobre chlodzenie gpu, na codzien w upalach i zamknietej budzie chodzi na 540 to styka, natomiast pamieci to inna bajka. radiator bardzo zle przylega do pamieci. grafa nie jest moja i nie moge pozwolic sobie na jakiekolwiek w niej grzebanie. Max pamieci ktore ryzykuje to 1Ghz. Wiec tak jak powiedziales lepiej zaostrzyc timingi.

Jak masz jakies konkretne rady chetnie je wykozystam.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!!!

Słyszał ktoś z WAS o F.E.A.R. ..? Zapowiada się niezła gierka-mam FEAR Closed MP Beta i musze powiedzieć, że to będzie niezłe cudo!!! Grafika prześliczna-soft shadows deph of field oraz efekty świetlne i cząsteczkowe robią niesamowite wrażenie!!! Do tego dochodzi klimat jak z The Ring :)

W gierce jest tzw. Performance Test-zamieszczam z niego screeny !

Moge tylko powiedzieć, że na ustawieniach MAX miałem średnią prędkość wyświetlania grafiki 3 fps (włączone anizo+antialiasing 4) :blink: ale wyłączenie jedynie soft shadows+AA4+800x600 znacznie przyśpieszało renderowanie grafiki i z taką szybkością można by już próbować grać. :D

 

Minimalne wymagania tej gry to:

• DirectX® 9.0c (Included) or higher

• Pentium® 4 1.7 GHz or equivalent

• 1GB RAM

• 128MB DirectX® 9.0 video card with pixel shader 2.0 support

• 1.0 GB free hard drive space for installation

• 16-bit DirectX® 9.0 compliant sound card with support for EAX 2.0

 

Zalecane:

• DirectX® 9.0c (Included) or higher

• Pentium® 4 3.0 GHz or equivalent

• 2GB of RAM

• 256MB DirectX® 9.0 video card with pixel shader 2.0 support

 

Obsługiwane Chipsety 3D-NVIDIA: GeForce FX 5900 Series, GeForce 6600 Series,GeForce 6800 Series ATI: Radeon 9700 Series, Radeon 9800 Series, Radeon X600 Series, Radeon X800 Series, Radeon X850 Series.

 

Jak masz jakies konkretne rady chetnie je wykozystam.

Najlepiej zrób to co napisał Lachuna-poczytaj początek topicu, poskacz po późniejszych postach-żeby nie pisać tego samego 10 razy i wiedzieć mniej więcej o co chodzi w tej modyfikacji biosu (to jest link do artykułu luksa odnośnie modyfikacji GF5900XT, są nawet wykresiki pokazujące wzrost wydajności po modyfikacji latencji i tymingów- http://www.tweak.pl/artykul/mod_5900xt ) a jak coś będzie niezrozumiałe to zadaj pytanie. :wink:

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

[Najlepiej zrób to co napisał Lachuna-poczytaj początek topicu, poskacz po późniejszych postach-żeby nie pisać tego samego 10 razy i wiedzieć mniej więcej o co chodzi w tej modyfikacji biosu (to jest link do artykułu luksa odnośnie modyfikacji GF5900XT, są nawet wykresiki pokazujące wzrost wydajności po modyfikacji latencji i tymingów- 1533259[/snapback]

w tym arcie i na poczatku topicu jest info o timingach do xt, nigdzie nie moge znalesc takiego opisu do 2ns pamiatek do 5950.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

heh...zapraszam do ciekawego tematu.......http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=142137.....

1530477[/snapback]

hey mam prosbe.

widze ze miales przed tem 5900 a masz ati.

ja narazie do niedzieli jade na "kumplowym" 5950

a on moim 9800pro.

sprawdzilem dzisiaj z ciekawosci i wsie dema technologiczne ati

ktore mialem zainstalowane przy radku chodza na tym fx co ciekawe calkiem

niezle.

jak bys mial czas to moze zapuscil bys frapsa i te dema podal jaki fps masz srednio na swopm 9800pro ? chetnie bym porownal z tym fx-em.

ja sprawdzalem .

wyniki pierwszych 60s

miska

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

463, 25296, 14, 25, 18.303

autko

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

2123, 60000, 25, 61, 35.383

nature

malpe

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

1402, 60000, 15, 39, 23.367

 

wyspy 1,2,3 :-)

animowana muzyczke :-)

 

ale powiem szczerze fx-owe ogr, wulkan, stacja benzynowa sa duzo ladniejsze

Pozdrawiam

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym arcie i na poczatku topicu jest info o timingach do xt, nigdzie nie moge znalesc takiego opisu do 2ns pamiatek do 5950.

pzdr

1533321[/snapback]

 

Tu znajdziesz wszystko czego potrzeba do kart 59x0.

Zassaj program MHz5900 i kombinuj, jest tam również plik tekstowy autorstwa Jimmora (niestety po angielsku) w którym jest wszystko opisane.

 

P.S.

Nie szalej za bardzo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

1533384[/snapback]

tnx :-)) nie moge, nie moja karta :-))

gdyby sie kumpel dowiedzial ze bede w biosie cos mu robil

hehe

ale on kocha HL2 wiec slini sie do mojego radka jak by co niech sobie

go bierze w cholere :-))

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey mam prosbe.

widze ze miales przed tem 5900 a masz ati.

ja narazie do niedzieli jade na "kumplowym" 5950

a on moim 9800pro.

sprawdzilem dzisiaj z ciekawosci i wsie dema technologiczne ati

ktore mialem zainstalowane przy radku chodza na tym fx co ciekawe calkiem

niezle.

jak bys mial czas to moze zapuscil bys frapsa i te dema  podal jaki fps masz srednio na swopm 9800pro ? chetnie bym porownal z tym fx-em.

ja sprawdzalem .

wyniki pierwszych 60s

miska

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

  463,    25296,  14,  25, 18.303

autko

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

  2123,    60000,  25,  61, 35.383

nature

malpe

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

  1402,    60000,  15,  39, 23.367

 

wyspy 1,2,3 :-)

animowana muzyczke :-)

 

ale powiem szczerze fx-owe ogr, wulkan, stacja benzynowa sa duzo ladniejsze

Pozdrawiam

1533330[/snapback]

 

 

ekhm.....dema technologiczne....."where i can found them ?" - wiem że moze to glupie :oops: ale nigdy czegoś podobnego nie używałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktore wpierw przetestować ? :]

 

@edit: odpada, słabe łącze (ściąganie miesiącami :( )

 

@EDIT 2:

 

Tak przy okazji, jest jakiś program wymuszający działanie aplikacji w określonej rozdzielczości ?? Bo np. gram sobie w Arcanum i wkurza mnie to 800x600 <_<

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

ktore wpierw przetestować ? :]

 

@edit: odpada, słabe łącze (ściąganie miesiącami :( )

moze autko ?

tam jest duzo pixel shader

:-)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

heh...ale autko to od nvidii czy ati :lol: ?

1534667[/snapback]

sory nie jasno napisalem :-))

ati :-))

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1533770[/snapback]

A da się spokojnie odpalić te dema ATI na GF'ie ?? (oczywiście te, które przystają do naszych graf.

 

A i drugie pytanko, czy można i ew. jak odpalić dema pod 6800 na naszych 59xx ?? Fajnie by było zobaczyć, czym się podniecają posiadacze serii 6xxx.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

A da się spokojnie odpalić te dema ATI na GF'ie ?? (oczywiście te, które przystają do naszych graf.

 

A i drugie pytanko, czy można i ew. jak odpalić dema pod 6800 na naszych 59xx ?? Fajnie by było zobaczyć, czym się podniecają posiadacze serii 6xxx.

 

pozdrawiam,

1537468[/snapback]

na nowych sterach chodza wsie dema z ati z radkow

7500/8500/9800 bez problemu.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam problem z moim FX 5900xt nie wiem co się dzieje ale od pewnego czasu gdy przeglądam Internet na monitorze przez jedna sekundę przelatuje jak by fala bardzo szybko jak odświeżanie sprawdzałem na dwóch monitorach i robi to samo głośniki mam odsunięte kable nie poplątane instalowałem różne stery i wgrywałem kilka razy XP i nic nadal dręczy mnie ta fala czy ktoś w gronie miał podobne zdarzenie i czy zna ktoś rozwiązanie lub przyczynę tego falowania, dziwi mnie tylko ze w grach nie ma takiej fali ?? POMOCY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam problem z moim FX 5900xt nie wiem co się dzieje ale od pewnego czasu gdy przeglądam Internet na monitorze przez jedna sekundę  przelatuje jak by fala bardzo szybko jak odświeżanie sprawdzałem na dwóch monitorach i robi to samo głośniki mam odsunięte kable nie poplątane instalowałem różne stery i wgrywałem kilka razy XP i nic nadal dręczy mnie ta fala czy ktoś w gronie miał podobne zdarzenie i czy zna ktoś rozwiązanie lub przyczynę tego falowania, dziwi mnie tylko ze w grach nie ma takiej fali ?? POMOCY !!!

1538449[/snapback]

moj kolo to mial na radku a tera na FX tez to ma ale mu to nieprzeszkadza :) a jak u niego jestem to mnie to wqr... denerwuje:/

sprawdz kabelek pozycz od kogo monitorowany czy jakos tak :/ drozszy d zwyklego bo kosztuje kolo 50 zeta a zwykly 20 :/

albo monitor sie zuzyl ;]

 

 

 

BTW nowe stery wyszly :) 77.62 T3 oczywiscie od XG

zaje.. bardzo dobre ;]

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałęm na 2 monitorach LG 17 płąski i teraz mam 19' Sony e430 i robi to samo niewiem czego to moze być wina raczej monitora nie tylko co powoduje take zakłucenia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałęm na 2 monitorach LG 17 płąski i teraz mam 19' Sony e430 i robi to samo niewiem czego to moze być wina raczej monitora nie tylko co powoduje take zakłucenia ???

1538643[/snapback]

ale kabel od monitora do karty czy sprawdzales :)

a telefon komorkowy ???? w szkole to az nam brzeczaly monitory tak je dreczymy :D hehehhehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...