Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

luks__pl Wielkie dzięki!

 

WOW!! pamięci 2,2 !! nawet o tym nie marzyłem ;)

 

te tryby 2D i 3D.. no tak... to by wyjaśniało... uff a już myślałem że coś nie tak...

 

Ile mniej więcej powinna wynosic temperatura przy 500/900 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury to nie da się określić bo to wszystko żależy od chłodzenia jakie masz na karcie oraz jaki masz obieg powietrza w obudowie. Jeżeli temp nie przekraczają 75* to nie masz się czym martwić ale jak sąw granicach 85-90 to dorzuć jakiś wiatrak lub dwa wiejące na kartę od spodu.

Z tymi pamięciami to juz tak bywa, że pisze na nich 2,8 a są naprawde 2,2 lub 2,5 zdarzaja się nawet przypadki z 2,0ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRAGEDIA!!!

 

Wczora zadzwoniłem do MMV i powiedzieli że karta w drodze i będzie jutro to od razu złożyłem komp (mialem go w częściach po wysłaniu karty). Gdzieś koło 13 przyjechai z GLS i dał mi karte (z prędkością światła pobiegłem do pokoju). Wkładam do kompa, skręcam, włączam i syf :( (pierwszy) Coś tam z napędami (w tym FDD i HDD) daję resecik z guzika BIOS kombinuję (był zresetowany) i chodzi. Winda stery - reset i 3Dmark2001 -reset, znowu Winda włączam 3Dmarka póżniej BENCHMARK, pierwszy test i widzę (syf) to nie ta wydajność jak na 5900 XT... tak...

 

SCORE: 6100 pkt.

 

Luks__pl, gib, DerryFH, Tracerx - please HELP :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem juz tego posta w oddzielnym temacie ale go tu powtorze:

 

Kupilem niedawno karte wymieniona w temacie [Gigabyte'a]. Wszystko pieknie chodzi tylko ze czasem w gierkach zdarza sie ze grafika sie "zawiesza" na jakies 20 sek [i dzwiek sie zapetla w tym czasie] a potem dziala dalej. W niektorych gierkach nie ma tego w ogole, w Pandora Tommorow zdarza sie baaaardzo rzadko ale za to Thief 3 to tragedia. Gierka potrafi tak zwisac nawet co minute [chociaz czasem chodzi dluzej przez jakis czas]! Nie wiem o co chodzi ale zgaduje ze z powodu zbyt duzej temperatury karta na chwile stopuje [podczas grania w Thiefa jest strasznie goraca, normalnie parzy]. Czy ten fabryczny cooler jest za slaby czy co? Cos radzicie?

 

Aha, chcialem sprawdzic w V-tunerze jaka jest temperatura karty ale nie mam tego okienka na ktorym jest wyswietlana. Jak wlaczam tam helpa to na obrazku jest dodatkowe okno z temperatura wlasnie, a u mnie tego nie ma.

 

Czekam na odpowiedz specjalistow ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc najpierw opisz specyfikację swojego kompa: zasilacz, precek, mobo, system operacyjny, stery, directX.

 

Ja miałem identyczny problem i w moi m wypadku winowajcą był zasilacz (350W no-name). Co do temperatury to pamięci mogą być gorące nic im się nie stanie, ale jak radiator rdzenia cię paży to już nie jest dobra nowina. Ustaw nominalne taktowania i sprawdz wtedy czy karta się wiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: 350W

Procek: Athlon 64 2800

Mobo: he?

System: Win XP

Stery: Detonatory 61.76

DirectX 9

 

Karta jest bardzo goraca z tylu, od strony radiatora juz raczej nie tak bardzo. Wezme dzis zmniejsze taktowanie na minimum i troche pogram [na razie nie mam czasu zeby sprawdzic bo to wymaga conajmniej godziny grania zeby obiektywnie ocenic]. Odpowiem jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz chyba napewno jest przyczyną kłopotów, to jest jakiś markowy czy no-name.

Drugą opcją może być poprostu wadliwa karta, a wtedy reklamacja załatwi problem.

Taktowan nie zmniejszaj ustaw 400/700 bo w końcu tyle masz gwarantowane przez producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam już jestem :D

Doszły Revolteci i musiałem je założyć.

Potem oczywiście nastąpiły testy.

Luks chyba nieźle co?GPU-480 pamięci-900.

3dMarc 2003 1godz. w pętli i stabilnie.

Wynik-6025pkt. na nominałach 5317pkt.

Biosik może jeszcze coś zdziała :) .

Zdjęcia zrobiłem swoją komórą.Jakość jest nawet w miarę dobra.Nie miałem cyfraka bo kumpel był w robocie.Ino jest mały problem :? -jak je teraz tu wkleić.Jeszcze tego nie robiłem.Dajcie cynk lub link :D .

 

Jak się kręci Ti4200 Chaintecha jeszcze nie wiem.Założyłem młodemu na grafe Revolteki i pobiegł do siebie ją martretować :wink: .Jutro będę coś wiedział.

 

 

Kurde jak te zdjęcia tu wsadzić? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac ten watek to az chce sie kupic 5900XT :P

Szkoda tlko ze to FX  8)

:D Nie chciej tylko :) kupuj i :twisted: moduj.

Szkoda kasy :P

Jakby po 600zl. byly to mozna sie skusic ale one sa w cenie 9800PRO wiec raczej wybor w tej cenie jest tylko jeden :)

EDIT:

Chociaz z Ati mialem ostatnio problemy(9700PRO u qmpla) i troche sie zniechecilem ale Ati narazie i tak nr 1 w tej cenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz spokoj.To jest temat o fx'ach a nie o radeonach.Od 10 stron nikt nawet nni wspomniał o radku ale oczywiscie ktos nawiedzony musiał przyjsc i napisac pare zdan ze fx to lipa.Zegnamy pana <papa>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy

Jakby po 600zl. byly to mozna sie skusic ale one sa w cenie 9800PRO wiec raczej wybor w tej cenie jest tylko jeden,i jest to R9800PRO

:twisted: :twisted: :P

Sucker widze, żę kultury u ciebe jest zero. Pozatym to jest bardzo chamskie jak cytujesz kogoś i zmieniasz jego wypowiedź. Więc proszę cię abyś już nic nie pisał w tym topicu ponieważ tylko go zaśmiecasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy

Jakby po 600zl. byly to mozna sie skusic ale one sa w cenie 9800PRO wiec raczej wybor w tej cenie jest tylko jeden,i jest to R9800PRO

:twisted: :twisted: :P

Sucker widze, żę kultury u ciebe jest zero. Pozaty to jest bardzo chamskie jak cytujesz kogoś i zmieniasz jego wypowiedź. Więc proszę cię abyś już nic nie pisał w tym topicu ponieważ tylko go zaśmiecasz.

Zart. Jak ktos nie ma poczucia humoru nie moja wina

To moj ostatni post tutaj wiec sie nie musisz na niego odpowiadac.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest grane? Nagle straszni mi się zaczęła grzać grafika. Po 30 sek. 3Dmark`a procesor i pamięci parzą (bez O/C). W Doom`ie mam artefakty po 5 sek. HELP!!!!!! GPU w spoczynku ma 37*C.

Po pierwsz sprawdz czy molex jest dobrze włożony i czy w wiatraku nie ma kłębków kurzu.

Potem zobacz czy czegoś nie odłamałeś od karty. Ustaw normalne taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka załatwiam 3D marka 2k3. Dałem automatyczne wykrywanie (czy cuś takiego) i mi wyświetlił 480/870 (dokładnie to 483/871) używał bym tych taktowań ale karta podobnie jak Suchyjastrzebia

(dobra odmiana?) jest kur... gorąca nawet bez o/c (tzn. jakieś 40º-45º). Aha jakie dedtonatorki do Gaiwarda bez GS? PLEASE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez posiadam te karte i jeste z niej bardzo zadowolny ale mam z nia maly problem albo to wina monitora moze ktos mi to wytlumaczy chodzi o to ze jak mam ustawione odswierznie sterowane przez aplikacje to wyskakuje mi takie okienko i ucieka obraz

HF-98.2 kHz

VF-150.0 Hz

Operating Frequency

HF-30-96 kHz

VF-50-160 Hz

Power Management

detonatory do plyty 4.27 a do karty 56.57 moj rekord w 3Dmarku 2003 to 6200p podkracona przez detonator do 484/894 do dobrze czy zle ??:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko w tym pomoc : odmiana to : "karta podobnnie jak Suchegojastrzębia " :D:D:D:D chyba tak powinno byc.

 

No to chyba nieunikniony bedzie 4 modzik chlodzenia naszych kochanych 5900xt ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moja karta już łyknęła biosa z przeróbkami ( dzięki luks! ) i trzeba przyznać że są efekty. Bios był refernencyjny NVidii od 5950 Ultra + zmiana zegarów rdzenia i pamięci, zmiana timingów i latency pmięci.

Teraz chodzi stabilnie 500/935 na fabrycznym chłodzeniu Asusa.

Benchmarki: 6237 3d mark 3 i Aquamark: 43565 (było wcześniej ok 5700 w 3d marku i 40 tys w Aqua ) a jeszcze nie próbowałem wyżej, bo musiałbym zmieniać chłodzenie.

Jak dla mnie miodzio, trochę sie przyzwyczaję i pomyślę nad v-modem i nową chłodziarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka załatwiam 3D marka 2k3. Dałem automatyczne wykrywanie (czy cuś takiego) i mi wyświetlił 480/870 (dokładnie to 483/871) używał bym tych taktowań ale karta podobnie jak Suchyjastrzebia

(dobra odmiana?) jest kur... gorąca nawet bez o/c (tzn. jakieś 40º-45º). Aha jakie dedtonatorki do Gaiwarda bez GS? PLEASE :)

No to chyba mod chłodzenia trzeba będzie robić, co do karty to taktowanie rdzenia 483 jest dobrym wynikiem, natomiast z tego co widze to pamięci masz 2,5ns, niektórzy mają szczęścię i trafiają im się karty z 2,2ns. Ale zawsze mogło byćgorzej i mogła ci się trafić karta z 2,8ns lub 3,2ns. Co do temperatury to jak chcesz mieć kartę non-stop podkręconą tak jak ja to mósisz wymienić chłodzenie. Co do sterowników to chyba najlepsze na tą chwilę będą 61.77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...