Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm ja testuje od prawie roku (zobacz sprzęt w opisie) i nic :D

 

Pierwszy gainward pokazał kolorowe pasy( w drugim dniu użytkowania) ale to raczej wina zasilacza miernej jakości a druga karta spisuje się nie najgorzej :wink:

 

EDIT

PrMax Ty chłopie kręć i dawaj znać może warto wysłać swoją kartę a wróci tak jak twoja z pamięciami 2,2ns  :wink:

1452853[/snapback]

To ja już do cholery nie wiem co sie z moim kompem dzieje. Karty po prostu wysiadaly co kilka dni (wlasnie wyswietlajac kolorowe pasy). A co do zasilacza: czy to ze nawet po calym dniu pracy, grania na kompie itp. (z fx5900) to normalne że nie każdy zasilacz musi sie grzac ?? Bo moj zawsze jest praktycznie........chłodny. Nie odczuwam zadnych zmina temperatur a chlodzony jest przez 12cm wiatrak pod spodem. Ma jaką funkcję PFC(EN60950) - tak pisze, moze ktos mi wyjasni a to chyba dobrze. Moze plyta glowna nie wyrabia ?? Bo to tani ASUS a7v600-x (190zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już do cholery nie wiem co sie z moim kompem dzieje. Karty po prostu wysiadaly co kilka dni (wlasnie wyswietlajac kolorowe pasy). A co do zasilacza: czy to ze nawet po calym dniu pracy, grania na kompie itp. (z fx5900) to normalne że nie każdy zasilacz musi sie grzac ?? Bo moj zawsze jest praktycznie........chłodny. Nie odczuwam zadnych zmina temperatur a chlodzony jest przez 12cm wiatrak pod spodem. Ma jaką funkcję PFC(EN60950) - tak pisze, moze ktos mi wyjasni a to chyba dobrze. Moze plyta glowna nie wyrabia ?? Bo to tani ASUS a7v600-x (190zł)

1453004[/snapback]

ta twoja plyta jest kijowa :/ chipset KT600 :/ zenada... brak blokady PCI/AGP a swego czasu chyba miales FSB 202 :? zasilka tez kijowa <_< lepiej zmien puki masz jeszcze po co bo pozniej moze byc za pozno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązanie do topiku 1452824[/snapback]

Oto kilka spostrzeżeń po kilku godzinnych testach GAINWARDA FX5900XT Golden Sample z pamięciami 2,2 ns.

 

1.Na początku podkręciłem kartę na standardowym Biosie oraz chłodzeniu. Maksymalny wynik jaki udało mi się osiągnąć bez błędów w grafice w trybie 3D to GPU 475 MHz oraz DDR 915 MHz. Pamięci nie były specjalnie gorące. Można je było spokojnie dotknąć palcem. Temperatura rdzenia także w normie.

2.Następnie dokonałem zmiany BIOS’u na modowany przez luks_pl. Wybrałem wersję najbardziej „lajtową”. Maksymalne zegary to: GPU 482 MHz oraz DDR 955 MHz. Temperatura rdzenia wyraźnie wyższa, pamięci w normie. Po 5 pętlach w 3DMarku arty i inne śmieci nie wystąpiły.

3.Przyszła pora aby przywrócić oryginalny BIOS. I tu wystąpił problem. Karta po wczytaniu oryginalnego BIOS’u, który znalazłem tu nie wstała. Po włączeniu kompa z „beepera” rozlega się jednostajny dźwięk. Pech chciał, że nie zgrałem oryginalnej wersji Biosu. Z pomocą przyszła karta PCI. Z poziomu nvflash’a karta jest wykrywana prawidłowo. Porównanie zawartości EEPROM’u karty z Biosem na dyskietce przebiegło bez błędów. Wyczyszczenie zawartości EEPROM’u karty i ponowne flashowanie także nie pomaga. Musiałem ponownie wczytać BIOS od luks_pl. Nasuwa się pytanie – czy BIOS w mojej karcie różni się w istotny sposób od BIOS’ów ze standardowych FX5900XT. Mam na myśli napięcia oraz timingi ??? Co jest przyczyną, że karta nie wstaje na referencyjnym BIOS’ie GAINWARD’a ? Dodam, że próbowałem także BIOS od MSI 5900XT – karta nie wstała. Co to może być ?

:???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o czymś takim.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to że ta karta to nie XT, a zwykła(pełna) 5900 albo jakiś klon typu LX, SP, ZT lub coś podobnego. Bez oryginalnego biosu chyba nieda sie tego sprawdzić. Dokąd karta działa niema się czym przejmować :D , a jak ją zakatujesz to pewnie dostaniesz następną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukuję BIOSów do karty GAINWARD FX PowerPack! Ultra/1100XT TV-DVI Golden Sample oraz GAINWARD FX PowerPack! Ultra/1100XT TV-DVI (normalna nie Golden Sample). Obydwie na układzie FX5900XT. Biosy oczywiście oryginalne niemodowane. Jeśli ktoś byłby uprzejmy i zgrał ze swojej karty i podesłał na priva byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piesze tego aby kogokolwiek urazic albo obrazic.

 

Zawsze zastanawia mnie bezmyslnosc(aby nie uzywac slowa glupota) ludzi bawiacych sie biosami i nie mysle tutaj o osobach znajacych sie na tym. Dokladnie to dziwi mnie nie robienie kopii zapasowej oryginalnego biosu, przeciez to podstawa. Kazdy poradnik o zmianach w biosie mowi:

 

"Przed zmainami i wgraniem zmienionego biosu nalezy zrobic kopie zapasowa oryginalnego biosu, poniewaz w razie gdyby zmodyfikowany(nowy) bios nie wspolpracowal dobrze z urzadzeniem bedzie mozna przywrocic oryginalny bios"

 

Nie wiem dlaczego duzo ludzi zapomina o tak waznej sprawie jak kopia zapasowa? Nie potrafie tego zrozumiec. Nie wiem czy to glupota, bezmyslnosc a moze zwykly pospiech ze ludzie zapominaja o tej podstawowej czynnosci i to bardzo waznej czynnosci. No i zrobienie kopii nie zabiera wcale duzo czasu. A porownujac czas zrobienia kopii do szukania orgianlnego biosu bo problemach jest malo istotny.

 

@PrMaX

Mam nadzieje ze znajdziesz odpowiedni bios. I ze ta przygoda nauczy Ciebie ze zabawy z biosem zaczynaj od zrobienia kopii zapasowej oryginalnego biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:twisted: :twisted: :P

 

Sucker widze, żę kultury u ciebe jest zero. Pozaty to jest bardzo chamskie jak cytujesz kogoś i zmieniasz jego wypowiedź. Więc proszę cię abyś już nic nie pisał w tym topicu ponieważ tylko go zaśmiecasz.

 

Zart. Jak ktos nie ma poczucia humoru nie moja wina

To moj ostatni post tutaj wiec sie nie musisz na niego odpowiadac.

Pozdro.

979686[/snapback]

 

Sucker kiedyś dałeś słowo :D

 

 

A poza tym pamiętacie jak mówiliśmy o pamięciach i mozliwych do osiągnięcia taktowaniach - ja mam na pewno hynixy 2,8 ns a moja karta bez żadnych cudów ciągnie 890 MHz na pamięciach...

 

Pozdrawiam.

 

EDIT

PrMaX sprawdz tutaj tylko spytaj się luksa na gg który z tych biosów jest otyginalny

http://members.lycos.co.uk/biosforall/

Edytowane przez kicol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na jaką kartę bo na 5900XT to to nie jest...

 

Jak już to na 5900XT jest ten: Arctic Cooling VGA Silencer Nvidia 3 R.2

 

 

Ja mam nvsilencer rev 1 i daje rade nie wiem jak rev2 bo na pamieciach zamiast miedzi są jakieś gumki ...

 

EDIT.

A oto fotka spodu silencera oznaczonego rev.1

Edytowane przez kicol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajo  to radę czy jakaś lipa to jest???

1454916[/snapback]

Jo!!! Za tą kase to bym brał (35zł) ;) całkiem niedawno za tego silencera dałem 70zł :blink: na allegro widziałem Rev. 1 za 62 zł chyba... ma na pewno lepsze chłodzenie pamięci od Rev. 2, ja bym go wziął, nawet gdyby był głośniejszy od Rev. 2 :wink:

Pozdrawiam!!!

 

EDIT:

Oczywiście pisze o NV Silencerze 3 :wink: tutaj jest link na allegro do Rev. 1:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50889331

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w tym linku co dałem piszą że jest przeznaczony do : "Profesjonalny i niezawodny system chłodzenia kart graficznych.

Zaprojektowany dla: NVIDIA FX5800-5950 (Ultra)." , a jest to nv4 a nie nv3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w tym linku co dałem piszą że jest przeznaczony do : "Profesjonalny i niezawodny system chłodzenia kart graficznych.

Zaprojektowany dla: NVIDIA FX5800-5950 (Ultra)." , a jest to nv4 a nie nv3 .

1455149[/snapback]

Tak...ale dla 5900 XT został stworzony specjalnie NV Silencer 3-ma radiator z jednej strony miedzy innymi dlatego właśnie ...pełne 5900 mają inny PCB, mogą zawadzać jakieś kondensatory. Popatrz na to tak NV 4 jest dla FX 5800, pełnych 5900, 5900 Ultra i 5950 :) Masz tylko dylemat miedzy wyborem NV silencer 3 Rev. 1 vs. Rev. 2

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak...ale dla 5900 XT został stworzony specjalnie NV Silencer 3-ma radiator z jednej strony miedzy innymi dlatego właśnie ...pełne 5900 mają inny PCB, mogą zawadzać jakieś kondensatory. Popatrz na to tak NV 4 jest dla FX 5800, pełnych 5900, 5900 Ultra i 5950 :) Masz tylko dylemat miedzy wyborem NV silencer 3 Rev. 1 vs. Rev. 2

Pozdrawiam!!!

1455167[/snapback]

Acha juz kumam inne pcb :) ze tez nie zauwazyłem. Rev 2 kosztuje 35 zł i chyba sie na niego skuszę , ale czy przypadkiem chłodzenie , które zaproponował luks nie będzie wydajniejsze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha juz kumam inne pcb :) ze tez nie zauwazyłem. Rev 2 kosztuje 35 zł i chyba sie na niego skuszę , ale czy przypadkiem chłodzenie , które zaproponował luks nie będzie wydajniejsze??

1455172[/snapback]

Nie próbowałem takiego chłodzenia jak zrobił luks-choć wyglada bardzo interesująco :) lecz nie każdy ma żyłke majsterkowicza ;) Z Silencera powinieneś byc zadowolony-on na prawde działa!!! Szczególnie dobre jest to, że ogrzane powietrze wyrzuca poza obudowe :) FX 5900 to niezły grzejnik... za 35 zł brałbym tego Rev. 2 mimo, że Rev. 1 ma lepiej chłodzone pamięci-z drugiej jednak strony zawsze istnieje coś takiego jak błąd kształtu-niwelujemy to pastą termoprzewodzącą w Rev. 1 zawsze będzie tak, że radiator będzie lepiej przylegał do GPU lub do RAM'u karty... W Rev. 2 GPU będzie wzorowo przylegał do radiatora ale pamięci są gorzej chłodzone... :) Zawsze jest jakiś kompromis...

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc muszę pożegnać się z tym topiciem, bo sprzedałem już fx-a. Mam nadzieje że z radkiem ni bede miał problemów, gdyby nie problemy z psuciem się karty, to bym jej nie sprzedawał. Pozdrawiam :unsure:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TWEAK GF FX 59XX RANKING

Osoba......3DMark 01......3DMark 03......3DMark 05......Aquamark......DooM 3.......C-S:S......FarCry......NFSU 2
1.quartzXXI..19976..........8367...........1632..........xx.xxx.......xx.xx.......xx.xxx......xx.xx.......xx.xx
2.Oles07.....xxxxx..........7864...........1508..........56.781.......48.90.......xx.xxx......xx.xx.......xx.xx
3.Suchy......17570..........7363...........1560..........52.315.......46.00.......xx.xxx......46.51.......xx.xx

4.Weteran....16833..........6935...........1400..........48.036.......xx.xx.......xx.xxx......xx.xx.......xx.xx
5.Luchuma....16688..........6548...........1415..........44.749.......xx.xx.......xx.xxx......46.38.......34.00
6.Archaon....xxxxx..........6185...........1323..........42.172.......xx.xx.......xx.xxx......xx.xx.......xx.xx
7.Nuklear....xxxxx..........6198...........xxxx..........xx.xxx.......xx.xx.......xx.xxx......xx.xx.......xx.xx
8.DarkArrow..14863..........5801...........1249..........40.775.......44.70.......106.34......37.74.......28.00
9.Corso......14058..........5608...........1224..........39.339.......36.20.......xx.xxx......xx.xx.......26.00









TWEAK GF FX 59XX RANKING – REGULAMIN

1.Uczestnikami tego rankingu mogą byc tylko posiadacze k.graficznych gf fx 59xx.

2.Nie wolno oszukiwać więc, aby wszystko się zgadzało wymagany jest link do orb'a lub jpg'a z wynikiem.

3.Osoby nie posiadające dowodu zdobycia wyniku nie bedą dopisywane do rankingu.

4.Wyniki proszę wysyłac do mnie poprzez PW.


Marki - testujemy w roździelczości 1024x768, ustawienia defaults.

DooM 3 - testujemy w roździelczości 1024x768, detale UltraHigh (Timedemo).

C-S:S - testujemy w roździelczości 1024x768, detale na na maxa (bez aa i af, włączony dx 9, Stress Test).

FarCry - testujemy w roździelczości 1024x768, detale UltraHigh (FC Benchmark, demo HardwareOC - Steam).

NFSU 2 - testujemy w roździelczości 1024x768 detale na maxa (aa i af też, Fraps).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc muszę pożegnać się z tym topiciem, bo sprzedałem już fx-a. Mam nadzieje że z radkiem ni bede miał problemów, gdyby nie problemy z psuciem się karty, to bym jej nie sprzedawał. Pozdrawiam :unsure:

1455657[/snapback]

na bank karty kaszanił ci ten zasilacz, to chinszczyzna i w dodatku tania, a FX lubi pociągnąć Watów pod obciążeniem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bank karty kaszanił ci ten zasilacz, to chinszczyzna i w dodatku tania, a FX lubi pociągnąć Watów pod obciążeniem :wink:

1457263[/snapback]

ciekawe kiedy mu ten radek padnie :D ale wtedy beka bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe...mam sentyment i już przyzwyczajenie wchodzenia na ten topic :D. Zobaczymy co bedzie z radkiem, jakby co to dam cynk jak sie sprawuje i w ogole ale powinno byc dobrze, bo mialem juz przeciez podobnego, 9800SE ale ze 128bitową szyną

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy mu ten radek padnie :D ale wtedy beka bedzie

1457335[/snapback]

heh może być ze jak go odpali to po kilku godzinach radek odmówi posłuszenstwa :? a wtedy przechlapane :-P

 

quartzXXI niechciał byś sprzedać tej geforce 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe...mam sentyment i już przyzwyczajenie wchodzenia na ten topic :D. Zobaczymy co bedzie z radkiem, jakby co to dam cynk jak sie sprawuje i w ogole ale powinno byc dobrze, bo mialem juz przeciez podobnego, 9800SE ale ze 128bitową szyną

1457477[/snapback]

Ja też wciąż tu zaglądam i śledze poczynania najlepszych owerclocker'ów wśród 5900.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh może być ze jak go odpali to po kilku godzinach radek odmówi posłuszenstwa :?  a wtedy przechlapane :-P

 

quartzXXI niechciał byś sprzedać tej geforce 2?

1457645[/snapback]

Nie mogę, chyba bo bedę sprzedawał ją wraz ze starym sprzętem. Jakby co, może ktoś chiałby kupić Celerona 700mhz, 384mb ram(ale obsluguje tylko 256mb :( ) tetgo GF 2 mx 400 64mb 128bit, dysk nowy 40GB, plyta jakaś abita :lol: , z zasiłką codegena 250w :lol: , sprawa w 100%, zaistalowany na nowo system, gotowey do pracy, cena 700zł :D

 

EDIT: oczywiście w zestawie obudowa, i cdrom LG 52x :D:D, wszytsko zlozone, oprocz grafy :D

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę, chyba bo bedę sprzedawał ją wraz ze starym sprzętem. Jakby co, może ktoś chiałby kupić Celerona 700mhz, 384mb ram(ale obsluguje tylko 256mb :(  ) tetgo GF 2 mx 400 64mb 128bit, dysk nowy 40GB, plyta jakaś abita  :lol: , z zasiłką codegena 250w  :lol: , sprawa w 100%, zaistalowany na nowo system, gotowey do pracy, cena 700zł :D

 

EDIT: oczywiście w zestawie obudowa, i cdrom LG 52x :D:D, wszytsko zlozone, oprocz grafy :D

1457738[/snapback]

Nie spiesz się tak z tą sprzedażą :D :D :D - you never know...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje Quartz, że z Radeonem nie będziesz już miał przykrych wypadków. Czekam co napiszesz o Radeonie 9800 Pro w odniesieniu do FX 5900-Twoja opinia będzie baaardzo zobowiązująca i powinna byc wystarczająco obiektywna by zakończyć raz na zawsze spór o "nic" :lol: -wszak nie jednego FX'a już miałeś ;-)

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...