Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki nie wiem dlaczemu wszyscy tak jadą na te fxy ale normalnie jestem z niej bardzo zadowolony. Karta jest normalnie ciężka do zakatowania!!!! Zdecydowałem sie podkręcić rdzen aby osiagnąć te 600 mhz przy 1,9 volta. Teraz zastanawiam sie nad zdjęciem tego badziewia srebrnego na rdzeniu. Przy 600 mhzetach w stressiku w csiku 1024x768 bez aa i af 136 fpsów jest konkretnie!!!!!!!! Podejrzewam ze pewnie pare miechów i by padła bo strasznie gorąca była (jaja mozna smarzyć)!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szkoda...bo ten Twoj ostatni FX'ik to była bardzo konkretna karta :)

Pozdrawiam!!!

PS. Tego FX'a 5950 kupił ktoś z forum Tweak.pl..?

1468934[/snapback]

 

Szczerze to......chyba nie. Przypuszczam że znalazł po prostu aukcje na allegro. Sprzedałem ją za 530zł :/ Nikt więcej nie proponował. A przynajmniej 5 osób prosiło o sprzedaż za 500zł. Ech.....w sumie troche szkoda, no ale przynajmniej teraz nie mam już problemów z pamięciami i zasiłką....

 

@edit: gregor1230 - ja powiem szczersze przez okres kiedy karta chodziła normalnie również byłem z niej(nich B) ) zadowlony. Rzeczy które tak "perfidnie" mnie w niej wkurzały to: grzanie się (choć ten mój r9800pro wcale nie jest lepszy), głośne wiatraki(dosłownie pierdzące) i słabe wyniki w 3dmark 2005 - pewnie spowodowane shaderami, w grach jednak była całkowicie sprawna i działająca na 6/6 !!!. Noi to co ważne dla "overlockera:, zajeb***** się kręciła :D

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie wiem dlaczemu wszyscy tak jadą na te fxy ale normalnie jestem z niej bardzo zadowolony. Karta jest normalnie ciężka do zakatowania!!!! Zdecydowałem sie podkręcić rdzen aby osiagnąć te 600 mhz przy 1,9 volta. Teraz zastanawiam sie nad zdjęciem tego badziewia srebrnego na rdzeniu. Przy 600 mhzetach w stressiku w csiku 1024x768 bez aa i af 136 fpsów jest konkretnie!!!!!!!! Podejrzewam ze pewnie pare miechów i by padła bo strasznie gorąca była (jaja mozna smarzyć)!!!

1469058[/snapback]

wow :D zaj**** lubie HARD O/C :twisted: :twisted: nie boisz sie że ją zrypiesz i ile może chodzić krócej przy takim napięciu acha i jakie masz chłodzenie ale 136FPS robi wrazenie, mógłbyś zrobić test full 1024x768 4xAA i 8xAF ???? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie wiem dlaczemu wszyscy tak jadą na te fxy ale normalnie jestem z niej bardzo zadowolony. Karta jest normalnie ciężka do zakatowania!!!! Zdecydowałem sie podkręcić rdzen aby osiagnąć te 600 mhz przy 1,9 volta. Teraz zastanawiam sie nad zdjęciem tego badziewia srebrnego na rdzeniu. Przy 600 mhzetach w stressiku w csiku 1024x768 bez aa i af 136 fpsów jest konkretnie!!!!!!!! Podejrzewam ze pewnie pare miechów i by padła bo strasznie gorąca była (jaja mozna smarzyć)!!!

1469058[/snapback]

No, no... 600 to już nie przelewki :) Puściłeś smarka na takim ustawieniu?

Jak masz czujnik na grafie to podaj temperature GPU i pokojową.

Pozdro...

 

P.S.

Uprzedzając pytania o sterowniki 72.12 - nie polecam.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póściłem na 600 tylko cs :s . Czujnika niestety w gigabaycie nie ma :( , ale boję sie nawet wiedzieć jaka to jest temperatura .Silencer na takie taktowania nie daje rady myślę że do dłuższej zabawy potrzebne by było WC. Do testu musiałem powypinać zbędne rzeczy z kompa czyt : dysk , nagrywarka, flop i test przeszedł bez problemu. W pełnym rynsztunku brakowało mocy z zasiłki :( (restart nagły).

A poszło to właśnie na tych sterach co suchy nie polecasz 72.12.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Neotec 380W nie wyrabia to niezły pobór ma hehe..... lepiej zainwestuj w porządne chłodzenie, bo moim zdaniem na Silencerze długo nie pociagniesz, spróbuj odpalić 3dmarka 03 czuje w kościach ze to będzie dobry wynik :wink: powodzenia

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele :/

30*C w cieniu

a komp sie gotuje

dysk 37*C idle

proc 47*C idle, 53 stress

karta 42*C idle, 67*C stress 520/900 :/

temp w budzie 35*C

 

porazka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nastały te ciepłe dni i nawet silencer nie podołał. Niestety trza zejsc z tych pieknych zegarów na gpu z 550 do 530 :(. Ale juz mam projekt w głowie na przeróbke silencera:D. Miedziany radiator dotykajacy do pamieci az parzył wczoraj jak rżnołem w cs sourca, ale mi to nie przeszkadzało do momentu az wyskoczyły artefakty. Postanowiłem pociąć radiator i przykleic na ten miedziany przy pamięciach. Teraz jest mega silencer :):):).

1467891[/snapback]

Hej!!! Jak się ma "mega silencer"..? Te doklejone radiatorki cos pomogly, bo sam sie zastanawiam, czy cos takiego nie zrobic, wiec chcialbym wiedziec, czy jest to uzasadnione :wink: Procz tego jutro zakladam 3 dodatkowy wentyl do budy...nieznosne upaly... <_<

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!!! Jak się ma "mega silencer"..? Te doklejone radiatorki cos pomogly, bo sam sie zastanawiam, czy cos takiego nie zrobic, wiec chcialbym wiedziec, czy jest to uzasadnione  :wink: Procz tego jutro zakladam 3 dodatkowy wentyl do budy...nieznosne upaly...  <_<

Pozdrawiam!!!

1470057[/snapback]

upalne dni to najgorsze dni w życiu overclockera :D zjechał z GPU na 450 nie chce męczyć karty a i tak narazie w wymagajace gry niegram, a mam standard chłodzenie to wole nieryzykowac :wink:

 

 

a upał niesamowity :? w budzie mam 3 wentle, 2 wyciągające na High ustawione a z przodu na medium ustawiony, dobrze dmucha na twardego :) a BOXowy cooler od mojego Pentiuma w stressie zaczyna wyćććććć ojjej.... :wink:

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś miał ochotę sprawdzić stabilność karty przy max obciążeniu polecam grę Silent Hunter III. Tylko sprawdzajcie to w menu kampanii (tam gdzie się upgraduje statki czy dobiera załogę).

W normalnej grze temp może być (65-70) ale w tym menu GPU dochodzi do 89 !! (raz do 91 stopni). Pamiątki też się grzeją (śmieci ) i musiałem już 2 razy zmniejszać taktowania (z 911 do 906 a teraz do 900 - zrobiło się cieplej). GPU zmniejszyłem z 510 do 504 bo brakowało prądu.

W HL2, Doom3, Far Cry czy markach temp przeważnie była w okolicach 70 stopni, max to 79 stopni.

 

Więc jak ktoś ma ochotę na sprawdzenie max stabilnych ustawień karty to polecam tę gierkę, a w szczególności jej menu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!!! Jak się ma "mega silencer"..? Te doklejone radiatorki cos pomogly, bo sam sie zastanawiam, czy cos takiego nie zrobic, wiec chcialbym wiedziec, czy jest to uzasadnione  :wink: Procz tego jutro zakladam 3 dodatkowy wentyl do budy...nieznosne upaly...  <_<

Pozdrawiam!!!

1470057[/snapback]

Czeakm na jakies pieniążki aby kupić jakies konkretne radiatory bo te co wyciołem to za małe są i za wiele nie dają (za szybko sie nagrzewaja i nie oddaja za dobrze ciepła). Potrzebne sa jakies miedziane np rewolteki takie jak luks pokazywał na zdjeciach ale one kosztuja 59 zł :((( . Mam jeszcze jedne na oku za 39 zł ale aluminiowe . Myślę ze beda zajebiste. Efekt bedzie w te ciepłe dni na bank zauwazalny bo tam poprostu az sie prosi wstawic jakies żeberka zwiększając powierzchnię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeakm na jakies pieniążki aby kupić jakies konkretne radiatory bo te co wyciołem to za małe są i za wiele nie dają (za szybko sie nagrzewaja i nie oddaja za dobrze ciepła). Potrzebne sa jakies miedziane np rewolteki takie jak luks pokazywał na zdjeciach ale one kosztuja 59 zł :((( . Mam jeszcze jedne na oku za 39 zł ale aluminiowe . Myślę ze beda zajebiste. Efekt bedzie w te ciepłe dni na bank zauwazalny bo tam poprostu az sie prosi wstawic jakies żeberka zwiększając powierzchnię .

1470296[/snapback]

Ja myśle, żeby coś takiego rypnąć :)

http://www.barwkomp.pl/sklep/Radiatory_Mem...TWRADSPRAM.html

Są tanie i mają dość dużą powierchnie oddawania ciepła i zmieszczą sie chyba jak ulał :)

Próbując walczyć z temperaturą pozmniejszałem edytując bios napięcie na GPU i wyszło tak, że karta jak na razie jest stabilna-bo potrzeba czasu, zeby to ostatecznie zweryfikowac :)

3D GPU 500 Mhz Mem 800 Mhz 1.3V :)

Thrtl GPU 400 Mhz Mem 750 Mhz 1.2V

2D GPU 300 Mhz Mem 700Mhz 1.1V

 

Mam jeszcze pyt. odnośnie modyfikacji biosu udało mi się Nibitorem zmienić tymnigi na 0301040C000F0009000505020303 teraz chciałbym w hexeditorze zmienić wartości latencji-tak jak to jest w artykule Luksa:

-> http://tweak.pl/artykul/mod_5900xt

Niestety opcja szukaj w hex editorze nie moze w moim biosie znalezc ani 07 03 0F 03 ani 07 00 0F 40-ktore wedlug poradnika luksa powinno sie wprowadzic w miejsce tego 1...

Spotkal sie kiedys ktos z czyms takim..?

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woł fajne radiatorki . Według wymiarów pasują jak ulał i ta cana poprostu kozacka!!!!.

Ja na szczęscie wszystko według poradnika luksa zrobiłem i nie miałem problemu ze znalezieniem powyższych wartości, ale jak wiadomo na gigabycie sa samsungi tylko 780mhz, ale i tak jestem happy ze rdzenia bo to on daje powera :].

@Suchy nie wiesz przypadkiem w jakim punkcie mierzy sie napięcie na memkach?? Powoli zastanawiam sie nad vmodem pamiątek , bo chciałem osiągnąć z 820 mhz na nich.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Lepszego obrazka nie mam.

Szykuj się od razu na 3,3V - mniej prawie nic nie daje:D

 

@adam_u

Jak nie masz  07 03 0F 03 ani 07 00 0F 40, to poszukaj 07 03 0F 40.

1470972[/snapback]

Na obrazku wszystko widać jak na dłoni dzięx . Jak wrócę do domu to lutownica w dłoń. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adam_u

Jak nie masz  07 03 0F 03 ani 07 00 0F 40, to poszukaj 07 03 0F 40.

1470972[/snapback]

Niestety tego 3 wpisu tez nie ma :( :( :( moze zobacz suchy ten bios-juz Ci go wysylalem kiedys, jak skasowales to jest do niego link w mojej sygnaturze. Nie wiem co jest :) w koncu to bios Leadteka a ja nie chce go zmieniac na inny.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie !! jake chłodzenie byście mi poradzili do mojego 5900xt! bo wczoraj orygynalny wentylek mi sie spalił! a i co sądzicie o zalmanie VGA VF700-Cu-bo mam zamiar cosik takiego wybrać!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tego zalmana, poprostu zajebiscie zajebisty :D i podlaczylem go do karty i mam wolna przejsciowke na wentyle z budy :D

temp na karcie w obecnych temp powietrza

67*C w stresie ;)

42*C idle

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!!

Mam nawet niezle przetlumaczenie tego tekstu:

http://www.overclockers.ru/news/newsitem.s...2&id=1093554197

 

tłumaczenie w jezyku angielskim znajduje sie tu:

http://www.xan.neostrada.pl/Tweak_pl/overc...clocking.ru.pdf

 

Do DarkArrow i wszystkich innych rowniez :) - zobacz tą www to jest ranking OC - może udałoby się przenieść na niego wyniki FX'ów z tego topicu..? Całą reszte zachęcam do zamieszczenia tam swoich osiagnięć-FX POWER!!! :)

Pozdro for All!!!

 

EDIT:

POPRAWIŁEM JUŻ LINK DO STRONY

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, to mój nadal ulubiony topic, dlatego tu się zapytam. Mieliście kiedyś taki problem że nie mozna bylo wystukac litery " ć " ?? Bo u mnie na drugim windowsie XP, tak własnie jest i nie wiem dlaczego......macie jakies pomysly jak to naprawic bez formatowania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quartz i jak tam testy porownawcze ?? Mozesz dac juz jakies info, co wedlug ciebie jest lepsze ??

1473982[/snapback]

Właśnie też jestem ciekaw jak wychodzi na tym porównianiu R9800pro i nasze Fx-y :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moje własne spostrzeżenia po używaniu tych dwóch(trzech 5900-59050ultra-r9800pro)kart.

Na samym początku chciałbym powiedzieć że karte 5950ultre Bralem pod uwage podkreconą na 505/1Ghz i 9800pro na 405/728Mhz

 

 

 

Hmmmm...no więc tak. Według mnie ogólnie rzecz biorąc "trochę" lepiej wypada radeon 9800pro. Podejrzewam, że "chyba" powodem są tylko

shadery w FX-ach. Otóż w grach takich jak NFS-U2, call of duty, nawet far cry, czy doom3, wyniki są bardzo zbliżone. Na 5950ultrze była nawet szybsza, ale jakość AA była w tym wypadku znacznie lepsza w przypadku r9800pro i szybsza. Dla overlockera FX bardziej przypadnie do gustu(dla mnie bardzo przypadł - szczerze), jednak problemy spowodowane spalaniem pamięci zmusiły mnie do zmiany na r9800pro. W przypadku kręcenia i modyfikacji obu tych kart, przyspieszanie FXa 5900-5950ultry dawało naprawdę olbrzymie przyspieszenie (szczególnie OpenGL ;), i wyższe wyniki w benchmarkach, w przypadku radeona wyniki nie były "aż tak ogromne".

 

GRY:. Najbardziej ździwiła mnie gra BrothersInArms. Na FXach działała mi słabo, prawie na full w 1024x768, na radeonie mam wszystko na full i idzie 30-37 FPS-ów. Reszta gier wypadała bardzo podobnie w wynkach obu kart (czasem FX czasem 9800pro). Jednak nowe i nadchodzoące gry spowodują że właśnie chyba te wyniki w 3dmark 2005 bedą uzasadnione. r9800pro radzi sobie znacznie lepiej z najnowszymi grami od czasu "wkroczenia" B I A...dalej.

 

A teraz w przypadku opinii stałych użytkowników tzn. "maniaków" ATI, uważam że są PRZESADZONE. Karty Graficznie z układem FX są to nadal szybkie karty, które pozwalają na duży komfort w grach przy wysokich detalach (nie zauważyłem żadnych tkzw."super przeskoku" wydajności przechodząc na ATI. Obie karty mają bardzo podobną wydajność, choć jednak układ z r350/360 jest hmmmm...bardziej przyszłościowy (?) mimo że jest już staruszkiem... PS. nie wiedziałek jak tego określić).

 

Zarówno ten Ge-Force jak i ten ATI są kartami bardzo dobrymi., potencja w przypadku ati jest już maksymalny natomiast FX-a chyba jeszcze nie (i tu właściciele tej karty (FX) wiedzą co mam na myśli :D O/C w tej karcie RZĄDZI !!!).

 

Pozdrawiam, jakby co to komentujcie

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moje własne spostrzeżenia po używaniu tych dwóch(trzech 5900-59050ultra-r9800pro)kart.

.

.

.

1474089[/snapback]

Cieszy mnie, że w końcu ktoś na to popatrzał się "trzeźwym okiem" i na dodatek był posiadaczem\jest tych kart-dzieki temu można liczyć na obiektywizm, którego normalnie brak-dane z nieba, teksty w stylu " u mojego kumpla..." itd... :)

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, to mój nadal ulubiony topic, dlatego tu się zapytam. Mieliście kiedyś taki problem że nie mozna bylo wystukac litery " ć " ?? Bo u mnie na drugim windowsie XP, tak własnie jest i nie wiem dlaczego......macie jakies pomysly jak to naprawic bez formatowania ??

1473932[/snapback]

No to jak z tym moim problemem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...