Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Dzienks luks. Ale temp wysoką na standardowym taktowaniu czyt: bez o/c. Ale ogólnie ejs tw porzo. Martwi mnie tylko że jakaś dziwnie niska wydajność ce<span style="color:red;">[ciach!]</span>e mój sprzęt (lub tylko kartę). Podajcie jakąś giere do której mógłbym się odwołać.

 

Aha... Brak AGP x8 i Fast Writes może kaszanić aż tak wynik???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez posiadam te karte i jeste z niej bardzo zadowolny ale  mam z nia maly problem albo to wina monitora  moze ktos mi to wytlumaczy chodzi o to ze jak mam ustawione odswierznie sterowane przez aplikacje to wyskakuje mi takie okienko i ucieka obraz

HF-98.2 kHz 

VF-150.0 Hz

Operating Frequency

HF-30-96 kHz

VF-50-160 Hz

Power Management

detonatory do plyty  4.27  a do karty 56.57  moj rekord w 3Dmarku 2003 to 6200p podkracona przez detonator do 484/894 do dobrze czy zle ??:D

Ja mam ustawione odświerzanie w sterownikach cały czas na 72Hz i nigdy nie spotkałem się z podobnym problemem. Co do wyniku 6200pkt jest to bardzo dobry wynik nie masz o co się martwić. Możesz najwyżej spróbować z sterownikami 61.77 lub 65.62.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzienks luks. Ale temp wysoką na standardowym taktowaniu czyt: bez o/c. Ale ogólnie ejs tw porzo. Martwi mnie tylko że jakaś dziwnie niska wydajność ce<span style="color:red;">[ciach!]</span>e mój sprzęt (lub tylko kartę). Podajcie jakąś giere do której mógłbym się odwołać. 

 

Aha... Brak AGP x8 i Fast Writes może kaszanić aż tak wynik???

Mój Gainward też się nieźle grzał na standartowym chłodzeniu po to właśnie zrobiłem ten mod chłodzenia, szczególnie pamięci były bardzo gorące.

Jako gierke do testów proponuje doom3, odpal gierkę ustaw 1024/768 i high. Następnie w pisz w konsoli timedemo demo1 po zakończeniu demka wpisz znowu to samo i podaj jaki masz wynik. Aby włączyćkonsole w doom3 naciśnij "Ctrl"+"Alt"+"~". Dla porównanie mój wynik wynosi 41fps.

 

Co do temperatury to jeżeli masz płytę z AGP4 to to może być przyczyną ponieważ płyty z AGP8 dają niższe napięcie na magistrale AGP co wiąże się z niższą temperaturą. Co do "Fast Writes" to różnica także jest bardzo mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tjjjjja... Dobra mam syfne modo (SIS 645 - antyk) zbieram kasę na coś 865P bo przy podkręcaniu proca na 2.4 sys jest niestabilny (motherboard nie ma regulacji napięcia :oops: ). DOOMam nad losem mego srzętu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest grane? Nagle straszni mi się zaczęła grzać grafika. Po 30 sek. 3Dmark`a procesor i pamięci parzą (bez O/C). W Doom`ie mam artefakty po 5 sek. HELP!!!!!! GPU w spoczynku ma 37*C.

Po pierwsz sprawdz czy molex jest dobrze włożony i czy w wiatraku nie ma kłębków kurzu.

Potem zobacz czy czegoś nie odłamałeś od karty. Ustaw normalne taktowania.

Obejżałem karte - wyglada dobrze (chyba wszystko na swoim miejscu) , wyczyściłem wiatrak. Odpaliłem FAR CRY w oknie i po 15 min. temp. GPU momentami przekraczała 75*C. Co robić? Taktowanie 390/700. Aha co to jest molex?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ent to jest taka ino ma pamięci Hynixa 3.6 128Mb.

Nominalne ustawienia to: 250/512 młody dał rade podkręcić na 305/550.

Jak mam być szczery to trochę słabo.Miałem przed FX-em Ti4200 128mb z PixelViw.Ta to się kręciła :twisted: .Nominały miała na 250/550 a@ 330/620.To była potęga :D .Ino że ta z Pixela miała potężny miedziany radiator na sobie (orginał) i radiatory z drugiej strony na pamięciachDołączona grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz chyba napewno jest przyczyną kłopotów, to jest jakiś markowy czy no-name.

Drugą opcją może być poprostu wadliwa karta, a wtedy reklamacja załatwi problem.

Taktowan nie zmniejszaj ustaw 400/700 bo w końcu tyle masz gwarantowane przez producenta

Ok. Pozostaje mi kupic zasilacz=] Jakiego producenta proponujesz? [tylko zeby cena byla w miare rozsadna].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Postanowiłem zrobić zestawienie kart z modem chłodzenia uczestników tego topicu, oczywiście oczekuje na następne mody

 

Tracerx

Dołączona grafika

:arrow: GF FX 5900XT

Dołączona grafika

:arrow: GF 4Ti 4200

Dołączona grafika

 

topiQ

Dołączona grafika

:arrow: GF 2MX

Dołączona grafika

 

gib

Dołączona grafika

:arrow: GF FX 5900XT

Dołączona grafika

 

Luks__pl

Dołączona grafika

:arrow: GF FX 5900XT

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest grane? Nagle straszni mi się zaczęła grzać grafika. Po 30 sek. 3Dmark`a procesor i pamięci parzą (bez O/C). W Doom`ie mam artefakty po 5 sek. HELP!!!!!! GPU w spoczynku ma 37*C.

Po pierwsz sprawdz czy molex jest dobrze włożony i czy w wiatraku nie ma kłębków kurzu.

Potem zobacz czy czegoś nie odłamałeś od karty. Ustaw normalne taktowania.

Obejżałem karte - wyglada dobrze (chyba wszystko na swoim miejscu) , wyczyściłem wiatrak. Odpaliłem FAR CRY w oknie i po 15 min. temp. GPU momentami przekraczała 75*C. Co robić? Taktowanie 390/700. Aha co to jest molex?

Przeczytałem kilka ostatnich ston tego topicu i z tego co zauwarzyłem to twoje problemy zaczeły się po wgraniu sterów 62.xx , wróć do wcześnijszych strów 61.77 i może problem zniknie. Pamiętaj, że te stery 62.xx to beta i nikt nie gwarantuje ich stabilnej i bezproblemowej pracy. Ja też miałem problemy z tymi sterami tylko w moim wypadku obraz zamarzał często na 0,5s w teście Nature w 3DMark03. Zmień stery i napisz czy jest poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i racja z tymi sterownikami ale przez tydzień nie było problemów. Poprawa jest ale nie tak duża w stosunku do tego co było wcześniej. Po godzinie DOOM`a 3 było 67* to chyba do zaakceptowania? Pozostał problem z krzakami (tylko w DOOM`ie)-od rozdziejczości 800*600 w górę mam artefakty od samego pczątku gry, ale tylko w trybie fullscreen cały ekran miga. W oknie gram 1280*1024 i jest o.k. - wszystko na ustawieniach high. Dzięki. POZDRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i racja z tymi sterownikami ale przez tydzień nie było problemów. Poprawa jest ale nie tak duża w stosunku do tego co było wcześniej. Po godzinie DOOM`a 3 było 67* to chyba do zaakceptowania? Pozostał problem z krzakami (tylko w DOOM`ie)-od rozdziejczości 800*600 w górę mam artefakty od samego pczątku gry, ale tylko w trybie fullscreen cały ekran miga. W oknie gram 1280*1024 i jest o.k. - wszystko na ustawieniach high. Dzięki. POZDRO.

To, że ekran miga to nie są artefakty wystarczy, że włączysz v-sync i wszystko będzie dobrze. DOOM3 poprostu ma duże problemy z wyłączonym v-sync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i racja z tymi sterownikami ale przez tydzień nie było problemów. Poprawa jest ale nie tak duża w stosunku do tego co było wcześniej. Po godzinie DOOM`a 3 było 67* to chyba do zaakceptowania? Pozostał problem z krzakami (tylko w DOOM`ie)-od rozdziejczości 800*600 w górę mam artefakty od samego pczątku gry, ale tylko w trybie fullscreen cały ekran miga. W oknie gram 1280*1024 i jest o.k. - wszystko na ustawieniach high. Dzięki. POZDRO.

To, że ekran miga to nie są artefakty wystarczy, że włączysz v-sync i wszystko będzie dobrze. DOOM3 poprostu ma duże problemy z wyłączonym v-sync

Dzięki za rade, spróbuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej walcze ze swoim Asusem V9950SE, pracuje na biosie otrzymanym od Luksa ( Luks Dzieki!!!) próbuje dobrac optymalne wartośći i optymalne sterowniki i juz kurcze nie wiem co jest najlepsze.

Wgrałem 61.77 pierwszy test i 5078 smarków na athlonie 2800+, płyta Chaintech 7njl1 nforce2 ultra 400, 2x256 Twinmos dual DDR, podkrecam karte do 475 i 810 pamieci i.... 4750 smarków a temperatura przekracza 70 stopni. Na sterach 45.02 od Asusa standart 5300 punktów a na takich wartosciach jak wyżej 5850 a temperatura nie przekracza 56 stopni nie wiem co z tymi sterami jest. A i nerwy mam na te swoje pamieci samsunga że za wiele nie moge zdziałąć. Mam jeszcze pytanko jak ustawiacie stery do testów czyli jakie wartośći pozostawiacie włączone jakie wyłączacie itp. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do testow zawsze robie takie cus :

60hz

AA - off

AF - off

vsync - allways off

ustawienia obrazu - Wydajnosc(o dziwo zawsze mam wieciej wlasnie jak mam ustawione na Wydajnosc ,a nie na Wysoka Wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, przeglądam to forum i jestem zaskoczony co można zrobić ze swoim XT. Doznałem normalnie szoku 8O.Jestem tu nowy więc proszę o zrozumienie jeżeli popełnie jakiś błąd i tak w ogóle jestem świeży w dziedzinie komputerów a co dopiero mówić o OC. Posiadam też Fx 5900 XT tylko Gigabyte, a tu jak widzę nikt takowego nie ma! Więc mam pytanie co sądzicie o tej karcie?? Czy z nią dało by się też poeksperymentować ?? W 3DM 2003 robi mi na fabrycznych zegarach 5200.Procka podciągnołem do 2800 Timing pamiątek to 7.2.2.2,5 grafy narazie nie ciągnołem. Naipierw muszę poznać wasze opinie dopiero póżniej coś zadziałać. Tutaj jest link do tej maszynki http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10167 Stery to 56.72 Wgrywałem nowsze 61.72 ale wtedy spadał wynik w benchmarku. Proszę o opinie na temat tej karty

:oops: Zgóry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak stery wgraj 61.77 i directX 9.0c. Rdzeń karty spróbuj pociągnąc na 450MHz a pamięci na 750-850MHz jak chcesz więcej to niestety musisz zrobić mod chłodzenia bo to Gigabyt'a nie jest za dobre do O/C. Tulko doglądaj temperatur bo jak zaczną dochodzić do 85*-90* to napewno trzeba będzie poprawić chłodzenie. Więc czekamy na nowe wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witamy kolejnego FX-Maniaka :D

 

Ciąg z tego sprzętu ile wlezie ino z głową :lol:

Najlepiej zdaj się na Luksa on jest GURU tego tematu.

A tak na marginesie:

-Luks wgrałem stery 61.77 i wynik podskoczył o 15pkt.niby nic ale zawsze coś :) Próbuje podciągnąć jeszcze procka-jeszcze chyba da sie z niego coś wydusić.Narazie idzie 11x200.Spróbuje FSB a jak nie to mnożnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks niestety ale po wgraniu sterów 61.77 benchmark spada o 100 ,próbowałem różnych sterów i doszłem do wniosku że wszystkie zaczynajace się od 6x-xx zmniejszają wydajność ,najlepiej pracuje 56-72 Dirext 9c miałem już wcześniej. Teraz zaczniemy bawić się zegarami! Napisz proszę co wogóle sądzisz o tym egzęplarzu karty. Chłodzenie w standardzie ma duże wszystko miedż i naprawdę trochę waży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O chłodzeniu wiem, żę jest w całości z miedzi do overclockingu się nadaje ale do ekstremalnego to już napewno nie. Ściągałęś może już chłodzenie, jak tak to podaj jakie miałeś oznaczenia na pamięciach. Co do sterów 100pkt. to nie jest dużo a za to zyskujesz nowe opcje w sterownikach, których 56.72 nie posiadają, Pozatym 56.72 nie obsługują directX 9.0c. O samej karcie narazie nic nie mogę ci powiedzieć, bo wszystko zależy od tego na jakie pamięci trafiłeś i na jaki rdzeń (jak dobrze znoszący podwyrzszone zegary). Jak masz pamięci hynix to mogę dla ciebie zmodować bios, bo jeżeli samsung'i to nie da się z nimi dużo zrobić, ale zawsze możesz nadrobić rdzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz chyba napewno jest przyczyną kłopotów, to jest jakiś markowy czy no-name.

Drugą opcją może być poprostu wadliwa karta, a wtedy reklamacja załatwi problem.

Taktowan nie zmniejszaj ustaw 400/700 bo w końcu tyle masz gwarantowane przez producenta

Ok. Pozostaje mi kupic zasilacz=] Jakiego producenta proponujesz? [tylko zeby cena byla w miare rozsadna].

Modecon,Cheftec, lub jakiś inny firmowy co do ceny to nie wiem jaka cena jest dla ciebie rozsądna więc sam musisz wybrać. Ja osobiści mam Tracer MGB 550W i pomimo, że nie trzyma idealnych napięc, problemów z kompem nie mam, a zasila bestie opisaną w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...