Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, mam pytanko - troche za dużo postów w tym temacie i za cholere nie idzie nic znaleźć, dlatego pytam sie - jakie są w tej chwili najlepsze sterowniki do 5900XT? Chodzi oczywiście o wyniki w 3dmarkach itp. Mogą być oficjalne, mogą też być zmodyfikowane... Ja jeżeli chodzi o stery, to zatrzymałem się w rozwoju na 67.22, więc prosze o pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh... nie wiedzialem, ze GTA SA i Guild Wars potrafia tak zmeczyc grafe ;/ Po dluzszym graniu w GTA lub GW mam 10 sekundowe freezy kompa... a potem wszystko dziala normalnie. Jestem pewny, ze za bardzo nagrzewa sie rdzen wiec obnizylem mu taktowanie o 5 Mhz. Zdziwilem sie bardzo bo ostatnio freezy mialem w nfsu2 na taktowaniu rdzenia 480, a na 475 juz nic nie bylo. Sytuacja sie powtarza tylko, ze teraz musialem zjechac z 475 do 470. Jak tak dalej pojdzie to zjade do zera :)

 

Pozdrawiam,

DarkArrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie zdaje czy grafika z GTASA jest z deczka *kiepska*? juz gta 3 mialo lepsza chyba... ogolnie gra mnie nie zachwyca...

1500011[/snapback]

to jest ten sam engine co z GTA3 wiec grafika niemoze byc gorsza :)

ja tam widze plusy

motion bluer, zaokraglenie ksztaltow

ogolnie jakos lepsza sie wydaje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie gra mnie nie zachwyca...

 

ogólnie to mnie żadne GTA od czasów "jedynki" nie zachwyciło. Każde następne coraz gorsze , hehe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktos sie orientuje ile kosztuje teraz 5900xt na Warszawskiej Gieldzie Elektronicznej ?

 

Ewentualnie w jakich cenach sa w sklepach w Warszawie ?

 

Wiem ze na Alegro mozna juz za 360-400zl kupic , ale ja raczej na Allegro nie bede kupowal , wole raczej zobaczyc najpierw to co kupuje .

 

Regards.

Edytowane przez apollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to mnie żadne GTA od czasów "jedynki" nie zachwyciło. Każde następne coraz gorsze , hehe :P

1500041[/snapback]

jak mowisz o grach to sie zapytam przy okazji.

jak sie fx-y sprawuja w riddicu ? nie mam tej gry

zeby przetestowac a nigdzie nie moge dostac w sieci

jakis benchmarkow na tych kartach.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riddick na full det z ps20 on w 1024x768 i anizo na połowe idzie dobrze . Fps na poziomie 30fps - 40 czasem az w 1 scenie spadł do 19-21.

1500472[/snapback]

a jak jest z jakoscia grafiki?

sa jakies triki podnoszace wydajnosc kosztem jakosci ?

widzialem ja na radku i byla naprawde ladna

:-))

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo GTA: SA. Ja też widze same plusy. A grafika jest gorsza przy średnich detalach, a na 1280x1024 i detalach na veryhigh wymiata :D Lecz jeśli chodzi o postacie, to nadal wyglądają one strasznie sztucznie, posłużę się przykładem z gry Mafia (która tereaz już jest stara) - postacie były rewelacyjne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to GTA SA jest zaj****, potrafi wciągnąć na wiele godzin :D no ale np. grafa nie jest rewelacyjna, jakby już za stara na te czasy :? niektóre textury wyglądaja koszmarnie no i jak na mój gust to na maxa ustawieniach za bardzo wymagajacy engine no i te ręce u kolesi :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie moz dlaczego na kompie: amd athlon xp3000+@2400MHz radek 9800pro(pożyczony)1024mb ram gra sie tnie?? czy może być spowodowane tym ze mam zintegrowana karte dźwiękową bo u mojego kolegi na słabszym szprzecie śmiga luksik!!???!!!???!!???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to zintegrowana karta, to mało prawdopodobne że to przez nią. Zintegrowane właśnie pobierają dosyć mało mocy CPU. A jeżeli to SoundStorm, to już w ogóle wypas, bo ona nie powoduje praktycznie żadnego spadku

 

Jaką masz normalnie karte? Bo skoro ten radek jest pożyczony, to może sterowniki Twojej karty gryzą sie z tymi od radzia.. jeżeli miałeś poprzednio nvidię, to na pewno teraz ten Radek nie działa na 100% swoich możliwości (u mnie po zmianie z 9700 Pro na 5900 potrzebny był reinstall windowsa:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie windows reinstalowany był a ja mam jakiegoś realteka zintegrowanego i na troszke starszych sterach od nvidi w gta sa są trzaski co jakis czas i w czasie tych trzasków gra przyspiesza a jak ich nie ma to rósza sie jak zółw!! a to samo miałem z gta VC jak miałem 5900xt ludzie POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie windows reinstalowany był a ja mam jakiegoś realteka zintegrowanego i na troszke starszych sterach od nvidi w gta sa są trzaski co jakis czas i w czasie tych trzasków gra przyspiesza a jak ich nie ma to rósza sie jak zółw!! a to samo miałem z gta VC jak miałem 5900xt ludzie POMOCY

1501094[/snapback]

mostki mogą sie grzać

sprawdz czy sie przypadkiem za bardzo nie grzeje NB jak i SB

u mnie na SB mam dodatkowy radiator i jeszcze zalman z karty na niego wieje i jest gytes a bywaly rozne jazdy z dzwiekiem przed zalozeniem chlodzenia :/

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie od włączenia przycisku power na obudowie załącza wam sie wentylator na karcie??? Pytanie szczególnie do posiadaczy Leadteków z org. chłodzeniembo gram w GTA SA i wyskoczył mi komunikat że GPU obniżyło taktowanie itd... był to ten komunikat o małym zasilaniu no ale mojego kompa zasila szef 420 W proc narazie niepodkręcony karta na 500/900 no i ściągam bok patrze dotykam chłodzenia na karcie a ono strasznie gorące na koniec czujnik ześwirował pokazywał 16 st., no to biore latarke swiece i uruchamiam kompa patrze wentyl nie startuje no lae w końcu gdzieś po około 4 sek załapał, i nie wiem czy to on. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój się odpalał momentalnie (po 1 sekundzie?), aż do momentu gdy się nie zepsuł i przestał się uruchamiać w ogóle (czujnik pokazał 140 stopni, ja o niczym nie wiedząc grałem sobie spokojnie w Colina4 przy 500 MHz core:/ ). Ruszał czasami jak go palcem rozkręciłem przy starcie :D

Widocznie to normalne w tych wentylatorkach, że sie psują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie teraz stery są na topie, stabilne, mozna podkręcać coolbit'em, wydajne dla podjaranej GF5900XT ?

 

A przy okazji, kupiłem LCD'ka i czcionki systemowe, tak jakoś dziwnie wyglądają (takie chude z lekkim białym cieniem po prawej) czy możliwe że to wina sterów ?? Czy coś w systemie ?? Wiem, że niby nie ten dział, ale może coś doradzicie ? Czcionki ttf i wszystkie w aplikacjach wyglądają ok, tylko te w menusach takie jakieś dziwne.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź we właściwości ekranu, zakładka Wygląd, kliknij na "efekty", zaznacz "użyj następującej metody wygładzania czcionek" i wybierz "ClearType". Na normalnych kineskopowych monitorach wygląda to fatalnie, ale na LCD znacznie poprawia wygląd czcionek

 

Co do sterów - zadałem to pytanie pare postów wyżej i niestety nikt nie raczył na nie odpowiedzieć. Szkoda :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie o sterowniki niema odpowiedzi. Trzeba poprostu próbować - każdemu pasują inne a nawet te same różnie sie instalują.

Do bicia rekordów w smarku 03 dobre są 56.72.

 

BTW to pytanie powtarza się co kilka stron i odpowiedż też się kilkukrotnie pojawiała.

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ti po jakim czasie zrypał ci sie ten wiatrak??? Narazie wszystko w porzo, chyba było za gorąco bo później przymknąłem bude 500/900 i jazda po 20min odsłaniam dotykam radiatora na GPU a on był gorący w pokoju było bardzo duszno raczej dlatego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie... po paru miesiącach w każdym razie (z 3-4 miechy).

 

Suchyjastrzab: ja do 3dmarka używałem tych właśnie 56.72, ale myślałem że może wyszło coś nowego, lepszego. A pytanie sie niestety nie powtórzyło przez ostatnie kilkanaście stron, więc pytam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...